Top 100 firme — Lucrări de pardosire și placare a pereților după datorii în 2016
1.746 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 252,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 609,5 K RON, iar liderul atinge 39,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PROFAL SYSTEM FLOOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 39,4 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 2 | 2.MOBIPLUS SERVICES SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 35,3 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -127,6 K RON | |
| 3 | 3.RINOL ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 18,1 mil. RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | -2,2 mil. RON | |
| 4 | 4.SOLEXPERT COMPANY SRL▼ 1 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 16,1 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 890,6 K RON | |
| 5 | 5.WEMAT GLOBAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,1 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 3,7 mil. RON | |
| 6 | 6.ALMET MECCANO SRLnou | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 5,7 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 10,5 K RON | |
| 7 | 7.ADICOMIS SRL▼ 1 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 5 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -260,8 K RON | |
| 8 | 8.MODIMOROM CONS SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,7 mil. RON▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 9 | 9.KARINA R SRL▼ 4 | Sat Măgureni, Comuna Măgureni, Prahova | 4,6 mil. RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 110,9 K RON | |
| 10 | 10.EMS FHP SYSTEMS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Turda, Cluj | 4,4 mil. RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 635,6 K RON | |
| 11 | 11.UNIFY CO LTD SRL▲ 5 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 4 mil. RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 548,6 K RON | |
| 12 | 12.CREATIVE FLOORING S.R.L.▲ 2 | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 3,5 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 244,5 K RON | |
| 13 | 13.ADMA GRUP AG S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 230,7 K RON | |
| 14 | 14.POLISOL PRODEXIM SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 649,9 K RON | |
| 15 | 15.PARDEXPERT SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,6 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 16 | 16.STILMAR SRL▲ 2 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 2,4 mil. RON0,0% | 0,0% | -10,4 K RON | |
| 17 | 17.SABRINA COM SRL▼ 4 | Loc. Ştei, Oraş Ştei, Bihor | 2,4 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 21,2 K RON | |
| 18 | 18.SENTRON SRL▲ 23 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 114,9 K RON | |
| 19 | 19.ADICOMIS CONSTRUCT SRL▲ 2 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 2,2 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -154,9 K RON | |
| 20 | 20.STADT CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 570,7 K RON | |
| 21 | 21.TABIQUE CONSTRUCT SRL▲ 47 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 136,9 % | ▲ 136,9 % | 372,8 K RON | |
| 22 | 22.ROYAL HOME DESIGN SRL▲ 5 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 2,1 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 174,5 K RON | |
| 23 | 23.ACTIDESIGN S.R.L.▲ 5 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 2,1 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 801,9 K RON | |
| 24 | 24.EUROPARD SRL▼ 1 | Sat Tuta, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 1,9 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -176,9 K RON | |
| 25 | 25.FIPA CONSTRUCT PARTENER SRL▲ 1 | Oraş Mioveni, Argeş | 1,9 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 4,1 K RON | |
| 26 | 26.CONSTRUCT TRIAL SRL▲ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,9 mil. RON▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | -57 K RON | |
| 27 | 27.DRYWALL SRL▲ 4 | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 1,7 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -101,1 K RON | |
| 28 | 28.ARHICONSTRUCT PROIECT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON— | — | -479,3 K RON | |
| 29 | 29.MARMO GRANIT SIM SRL▼ 10 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 1,7 mil. RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 3,5 K RON | |
| 30 | 30.T HEAVEN RO SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 9,7 K RON | |
| 31 | 31.ANTIŞAN CIPRIAN SRL▲ 1 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 1,6 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 13,7 K RON | |
| 32 | 32.DOMUS P.G.M. SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -147,5 K RON | |
| 33 | 33.PIUK & LEVENTE SRL▲ 3 | Sat Frumoasa, Comuna Frumoasa, Harghita | 1,5 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -104,7 K RON | |
| 34 | 34.D&B COMPODUR SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 11,3 K RON | |
| 35 | 35.PARDVEST SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,4 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 439,3 K RON | |
| 36 | 36.STEP BY STEP TOUR SRL▲ 8 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | -230,5 K RON | |
| 37 | 37.MATTINO-CONSTRUCT SRL▲ 39 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 1,4 mil. RON▲ 78,9 % | ▲ 78,9 % | 964,7 K RON | |
| 38 | 38.S.Y.M.A DEVELOPMENTS SRL▲ 136 | Sat Bordenii Mari, Comuna Scorţeni, Prahova | 1,3 mil. RON▲ 295,3 % | ▲ 295,3 % | 392 K RON | |
| 39 | 39.MIRAVI TRUST SRL▲ 347 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 1,3 mil. RON▲ 949,9 % | ▲ 949,9 % | 116,6 K RON | |
| 40 | 40.ZERO-ONE DESIGN SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 41 | 41.LEDALI EXIM SRL▲ 6 | Municipiul Beiuş, Bihor | 1,2 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 60,9 K RON | |
| 42 | 42.LUCARDI MARAMURES SRL▼ 17 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 1,2 mil. RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | -73,5 K RON | |
| 43 | 43.PLACARI FAINE SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | -32,3 K RON | |
| 44 | 44.EXPERT PARCHET SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 83,6 K RON | |
| 45 | 45.ARISTA COMP SRL▲ 4 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 70 RON | |
| 46 | 46.GRISCO CONSTRUCT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 161,9 K RON | |
| 47 | 47.ADI CONSTRUCT SRL▲ 22 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | -127,5 K RON | |
| 48 | 48.ALVECO MONTAJ SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 35,5 K RON | |
| 49 | 49.MARDENIS CONSTRUCT SRL▲ 1.558 | Sat Criva de Sus, Oraş Piatra-Olt, Olt | 1,1 mil. RON— | — | 648 RON | |
| 50 | 50.ACTIV SERV DESIGN SRL▲ 58 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 1,1 mil. RON▲ 93,7 % | ▲ 93,7 % | 217 K RON | |
| 51 | 51.CD CONSTRUFRANCE SRL▲ 92 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,1 mil. RON▲ 155,8 % | ▲ 155,8 % | 622,1 K RON | |
| 52 | 52.HERCON DESIGN SRL▼ 7 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 1,1 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 53 | 53.EUROPEAN MULTISOLUTION SYSTEMS POLISHING SRL▲ 3 | Municipiul Turda, Cluj | 1 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -90,8 K RON | |
| 54 | 54.PAVICEM SRL▲ 1.553 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 999,8 K RON— | — | 88,5 K RON | |
| 55 | 55.MV GRUP CONSTRUCT SRL▲ 121 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 990 K RON▲ 191,8 % | ▲ 191,8 % | 685,7 K RON | |
| 56 | 56.TRADY LUX SRL▼ 1 | Sat Valea Vinţului, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 940,6 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 49,8 K RON | |
| 57 | 57.SHIP CONSTRUCT SERVICE SRL▲ 48 | Sat Vintilă Vodă, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 938,6 K RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 51,6 K RON | |
| 58 | 58.CONSULT IMA 2008 SRL▲ 6 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 926,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 59 | 59.ANGIE & GINO IMPEX SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 909,2 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | -21,5 K RON | |
| 60 | 60.BETON B&B SRL▲ 56 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 905,6 K RON▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 202,6 K RON | |
| 61 | 61.ERIC & DENI CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Arad, Arad | 887 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -150,4 K RON | |
| 62 | 62.PRO BATIMENT SRL▲ 8 | Municipiul Arad, Arad | 873 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -14,9 K RON | |
| 63 | 63.BETON HOUSE SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 862,8 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 137,8 K RON | |
| 64 | 64.LUC & AMACON SRLnou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 853,4 K RON— | — | -1,3 mil. RON | |
| 65 | 65.CRIS CARL CONSTRUCT SRL▲ 932 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 840,4 K RON▲ 6.319,3 % | ▲ 6.319,3 % | -21 K RON | |
| 66 | 66.ELITE SURFACE SYSTEMS SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 827,4 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 85,2 K RON | |
| 67 | 67.GESO FLOORING SRL▼ 10 | Sat Ciofliceni, Comuna Snagov, Ilfov | 827,4 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 839,4 K RON | |
| 68 | 68.DUŢI CONSTRUCTOR SRL▼ 39 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 803,6 K RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | -397,2 K RON | |
| 69 | 69.PRO PRACTIK 07 SRL▲ 62 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 789,9 K RON▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 8,6 K RON | |
| 70 | 70.INTERNI & STAND SRL▲ 5 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 787,3 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 56,7 K RON | |
| 71 | 71.PASDESIGN SRL▲ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 784,7 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 28,2 K RON | |
| 72 | 72.SONERG MONTAJ SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 770,2 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 463,2 K RON | |
| 73 | 73.IGUANA VVP SRL▲ 10 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 767,1 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 3,2 K RON | |
| 74 | 74.MARLUNI SRL▲ 3 | Sat Cihei, Comuna Sânmartin, Bihor | 765,7 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 391 RON | |
| 75 | 75.BENEPHYTS NETWORK SRL▲ 21 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 763,6 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 5,5 K RON | |
| 76 | 76.RIGIPS DECOR OAS SRL▲ 6 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 739,5 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -51,3 K RON | |
| 77 | 77.UPTODATEINVEST SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 732 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 109,4 K RON | |
| 78 | 78.COTE TRAVAUX SRL▼ 13 | Loc. Ulmeni, Oraş Ulmeni, Maramureş | 730,6 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 202,1 K RON | |
| 79 | 79.DO & DO COMPANY SRL▲ 98 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 730,4 K RON▲ 116,2 % | ▲ 116,2 % | 101,7 K RON | |
| 80 | 80.REAL PAV SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 714,3 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 321,1 K RON | |
| 81 | 81.ATV UFO UNIT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 709,3 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -25,6 K RON | |
| 82 | 82.DASIB CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 704,9 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 13,9 K RON | |
| 83 | 83.CRIVEANU CONSTRUCT SRL▲ 62 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 697,6 K RON▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | -116,1 K RON | |
| 84 | 84.PARDCONSTRUCT SRLnou | Sat Urdeşti, Comuna Dodeşti, Vaslui | 694,3 K RON— | — | 0 RON | |
| 85 | 85.WOOD STYLE SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 691,6 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | -68,8 K RON | |
| 86 | 86.CONDECO SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 684,9 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 4,4 K RON | |
| 87 | 87.ARCADIA CONSTRUCT SRL▲ 7 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 683,1 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 115,3 K RON | |
| 88 | 88.GRANICUB CONS SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 659 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | -247,3 K RON | |
| 89 | 89.PAV EST SRL▲ 10 | Sat Beciu, Comuna Beciu, Teleorman | 658,5 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 8,5 K RON | |
| 90 | 90.ROZACONSTRUCT SRL▲ 19 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 653 K RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 386,6 K RON | |
| 91 | 91.PRO AMBIENT PROFESIONAL SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 652,5 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | -39,8 K RON | |
| 92 | 92.EYES DESIGN SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 650,8 K RON▲ 232,7 % | ▲ 232,7 % | -16,3 K RON | |
| 93 | 93.MODERN COMPANY CONSTRUCT SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 649,8 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -1,3 K RON | |
| 94 | 94.ZAVINI FINISAJE SRL▲ 25 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 634,1 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 101,8 K RON | |
| 95 | 95.FRATONELA CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 629,6 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -7,9 K RON | |
| 96 | 96.BRANDOM CONS SRL▲ 48 | Municipiul Braşov, Braşov | 628,7 K RON▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | -13,1 K RON | |
| 97 | 97.DECORSHIP SRL▲ 13 | Sat Nojorid, Comuna Nojorid, Bihor | 624,8 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -69,8 K RON | |
| 98 | 98.PARCHET STAR SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 612,3 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -149,6 K RON | |
| 99 | 99.PELAS COMPANY SRL▼ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 612,1 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 793,3 K RON | |
| 100 | 100.CIBMARK SRL▲ 2 | Municipiul Arad, Arad | 609,5 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -121,4 K RON |