Top 100 firme — Lucrări de ipsoserie după datorii în 2017
359 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 48,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 108,6 K RON, iar liderul atinge 3,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NYK CONSTRUCT INTERNATIONAL SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,2 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 0 RON | |
| 2 | 2.PIRAMIS CONSTRUCT SRL▲ 3 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 1,7 mil. RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 172,1 K RON | |
| 3 | 3.C.C. ITALCARD SRL= | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 1,7 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 162 K RON | |
| 4 | 4.G & M DESIGN SRL▲ 13 | Loc. Filiasi, Oraş Filiasi, Dolj | 1,4 mil. RON▲ 97,7 % | ▲ 97,7 % | -525 K RON | |
| 5 | 5.CONSTRUCTIONE MIHALI SRL▲ 1 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,3 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.SANTANA EDILE SRL▲ 16 | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 1,1 mil. RON▲ 84,9 % | ▲ 84,9 % | 52,9 K RON | |
| 7 | 7.CON-A OPERATIONS S.R.L.▲ 28 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 138,5 % | ▲ 138,5 % | 500,6 K RON | |
| 8 | 8.VEST GRUP RELAX SRL▲ 18 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,1 mil. RON▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 33,3 K RON | |
| 9 | 9.HOUSE DESIGN SRL▲ 69 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 462,6 % | ▲ 462,6 % | 140,2 K RON | |
| 10 | 10.DALVF ARISS SRL▼ 2 | Sat Asuaju de Sus, Comuna Asuaju de Sus, Maramureş | 1,1 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 43 K RON | |
| 11 | 11.BOMAX DESIGN SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 130 % | ▲ 130 % | 7,2 K RON | |
| 12 | 12.ROMCONSTRUCT PLUS SRL▲ 33 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 1 mil. RON▲ 178,8 % | ▲ 178,8 % | 4,2 K RON | |
| 13 | 13.SIMFLOR TRADING COM SRL▼ 6 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 924,9 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | -73 K RON | |
| 14 | 14.CVB BACI CONSTRUCT S.R.L.▲ 2 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 911,8 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 26,4 K RON | |
| 15 | 15.CLAT CONSTRUCT 2013 SRL▼ 1 | Municipiul Arad, Arad | 911,7 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 252,9 K RON | |
| 16 | 16.PAV GLOBAL S.R.L.▼ 5 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 900 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -41,1 K RON | |
| 17 | 17.VAGO ART SRL▼ 7 | Municipiul Salonta, Bihor | 874,5 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -24 K RON | |
| 18 | 18.PAMART CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 839,5 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -20,2 K RON | |
| 19 | 19.UNDER CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 831,8 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -2,6 K RON | |
| 20 | 20.I.A.B. CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 812,5 K RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 21 | 21.MATHEUS DALVF SRL▲ 68 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 784,6 K RON▲ 479 % | ▲ 479 % | 3,4 K RON | |
| 22 | 22.COMPANY AL-DIA SRL▲ 7 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 733,2 K RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 69,9 K RON | |
| 23 | 23.ALBERTO BATIMENT CĂTĂNICO SRL▲ 14 | Sat Rusăneşti, Comuna Rusăneşti, Olt | 687,2 K RON▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | -236,2 K RON | |
| 24 | 24.MIHALI CARTONGESSO SRL▲ 1 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 682,9 K RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 55,3 K RON | |
| 25 | 25.BELLA CONSTRUCT SRL▲ 24 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 678,4 K RON▲ 106,7 % | ▲ 106,7 % | -58,2 K RON | |
| 26 | 26.SMARALD 13 SRL▼ 8 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 664,4 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 272,6 K RON | |
| 27 | 27.DRAMER PROD COM SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 662,8 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -35,5 K RON | |
| 28 | 28.INSTAL EXPERT CONSULTING SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 646,9 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 15,6 K RON | |
| 29 | 29.BUDAI BAU SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 627,4 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -398 RON | |
| 30 | 30.GABI BORZ SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 627 K RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | -317,6 K RON | |
| 31 | 31.DOM BEST CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Turda, Cluj | 626,7 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 354 K RON | |
| 32 | 32.MTM BUILDING EST SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 603,7 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 566,1 K RON | |
| 33 | 33.CLAUDEBAT SRL▼ 1 | Sat Vălenii Lăpusului, Comuna Coroieni, Maramureş | 583,2 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 215,5 K RON | |
| 34 | 34.TENC OLTENIA SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 569 K RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 72,5 K RON | |
| 35 | 35.JTM IMPEX SRL▲ 56 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 552,9 K RON▲ 332,3 % | ▲ 332,3 % | 47,1 K RON | |
| 36 | 36.ID FORTE WORKS SRL= | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 512,5 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 319,6 K RON | |
| 37 | 37.ASCONSTRUCTII SRL▼ 3 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 457,5 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 328,2 K RON | |
| 38 | 38.KAFU SRL▲ 30 | Sat Căpleni, Comuna Căpleni, Satu Mare | 454,5 K RON▲ 100 % | ▲ 100 % | 5,9 K RON | |
| 39 | 39.DRUM DREPT SRL▲ 17 | Sat Garoafa, Comuna Garoafa, Vrancea | 452,7 K RON▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | -181,9 K RON | |
| 40 | 40.AMENAJĂRI VĂDUVA CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 448,3 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -65,1 K RON | |
| 41 | 41.DENI DOJA CONS SRL▼ 2 | Sat Boineşti, Comuna Bixad, Satu Mare | 439,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 42 | 42.COMPANY SORIN & CRISTIAN SRL▲ 31 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 408,2 K RON▲ 99,9 % | ▲ 99,9 % | 21,1 K RON | |
| 43 | 43.EDIL-GESSO D.D. S.R.L.▲ 34 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 406,1 K RON▲ 114,5 % | ▲ 114,5 % | 29,7 K RON | |
| 44 | 44.CNF INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 384,9 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -17,4 K RON | |
| 45 | 45.A.G. OLD CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 372,8 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 23,7 K RON | |
| 46 | 46.CLARIN COM CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Arad, Arad | 337,5 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -603 RON | |
| 47 | 47.YANNIS CREATIV SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 337,4 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -38,8 K RON | |
| 48 | 48.DANIDAV CONSTRUCT SRL▼ 17 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 317,3 K RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 524,2 K RON | |
| 49 | 49.ZSOLEN CONSTRUCT S.R.L.▼ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 299 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 83,5 K RON | |
| 50 | 50.C & A GIPS CONSTRUCT SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 287,7 K RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 631 K RON | |
| 51 | 51.A-Z SYSTEMS 79 SRL▲ 25 | Sat Negomir, Comuna Negomir, Gorj | 285,8 K RON▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 208 K RON | |
| 52 | 52.GROUP DESIGN HOUSE SRL▲ 9 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 277,2 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | -26,2 K RON | |
| 53 | 53.AKAY CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Pianu de Sus, Comuna Pianu, Alba | 276,4 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -5,8 K RON | |
| 54 | 54.SC SIMIANA PROFESIONAL SRL▲ 8 | Sat Daia Română, Comuna Daia Română, Alba | 271,6 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 40,7 K RON | |
| 55 | 55.SPANYDOR SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 270,7 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 2,4 K RON | |
| 56 | 56.REGIPS 2008 SRL▲ 7 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 256,8 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 299 K RON | |
| 57 | 57.NEOTEC CONSTRUCT SRL▲ 90 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 254,3 K RON▲ 512,3 % | ▲ 512,3 % | 84,8 K RON | |
| 58 | 58.VILA VIS SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 253,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 59 | 59.BOEMA CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 241,8 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 104,1 K RON | |
| 60 | 60.TOP CC CONSTRUCT SRL▲ 11 | Sat Valcica, Comuna Tătăruşi, Iaşi | 240,3 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | -21,5 K RON | |
| 61 | 61.M & J CONSTRUCT SRL▲ 22 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 239,5 K RON▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 73,6 K RON | |
| 62 | 62.CREATIV ART CONSTRUCT SRL▲ 139 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 235,4 K RON▲ 1.171,5 % | ▲ 1.171,5 % | 484 RON | |
| 63 | 63.RODAV CLEAN S.R.L.▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 231,2 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | -18,7 K RON | |
| 64 | 64.CMC CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 228,1 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -3,2 K RON | |
| 65 | 65.ARTMUR DESIGN SRL▲ 4 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 223,5 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -3 K RON | |
| 66 | 66.EDILRAF STYLE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 221,6 K RON— | — | — | 75,3 K RON |
| 67 | 67.ILDIBAU SRL▼ 15 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 218,7 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 259,3 K RON | |
| 68 | 68.AMA UNDER CONSTRUCTION S.R.L.▼ 2 | Sat Urziceni, Comuna Urziceni, Satu Mare | 218,4 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 4,8 K RON | |
| 69 | 69.ALEX PRO DESIGN SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 209 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -3 K RON | |
| 70 | 70.ROLLAND CONSTRUCT SRL▼ 61 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 205,6 K RON▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | -28,1 K RON | |
| 71 | 71.RENZAR PREST SRL▲ 17 | Municipiul Lugoj, Timiş | 200 K RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | -56,2 K RON | |
| 72 | 72.GUNBER CONSTRUCT SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 188,1 K RON▲ 69 % | ▲ 69 % | -40,5 K RON | |
| 73 | 73.FABRIMET SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 181,7 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -22 K RON | |
| 74 | 74.TOP BUILDERS SRL▲ 30 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 178,1 K RON▲ 86,2 % | ▲ 86,2 % | -41 K RON | |
| 75 | 75.LA-ŞES CONSTRUCT IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 177 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 76 | 76.STANDARD SISTEM SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 174 K RON▲ 12 % | ▲ 12 % | -701 RON | |
| 77 | 77.ROLAND COM SRL▲ 40 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 173,7 K RON▲ 129,7 % | ▲ 129,7 % | -23,3 K RON | |
| 78 | 78.PRIVAN EDIL SRL▲ 9 | Sat Ruscova, Comuna Ruscova, Maramureş | 165,3 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | -21,1 K RON | |
| 79 | 79.VICDALLO SRL▲ 2 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 165,1 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 18 K RON | |
| 80 | 80.MAVA BAT SRL▲ 13 | Sat Cociu, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 160,8 K RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | -34,1 K RON | |
| 81 | 81.ESTYDAN SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 159,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.AVANTGARDE SUPORT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 159,8 K RON— | — | — | 17,8 K RON |
| 83 | 83.ALCATEM ECHIPAMENT SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 158,7 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -10 K RON | |
| 84 | 84.BAT VASY 2013 SRL▼ 5 | Sat Trip, Comuna Bixad, Satu Mare | 154,6 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -10,9 K RON | |
| 85 | 85.KOVANNIS CREATIV S.R.L.▲ 168 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 150,4 K RON▲ 1.703,2 % | ▲ 1.703,2 % | 114,2 K RON | |
| 86 | 86.GESSIFAN ALT SRL▼ 11 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 148,8 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 13,7 K RON | |
| 87 | 87.ARCUS BUILD S.R.L.▲ 24 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 145,2 K RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 481,6 K RON | |
| 88 | 88.TAVI SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 142,3 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 11,3 K RON | |
| 89 | 89.PROQUALITY STRUCTURE SRL▲ 61 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 139,8 K RON▲ 247 % | ▲ 247 % | -66 K RON | |
| 90 | 90.ADVANCED TECH CONSTRUCT SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 135,4 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -300 RON | |
| 91 | 91.DIEGO DESIGN SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 133,9 K RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | -4,3 K RON | |
| 92 | 92.ARREDO GLOBAL SRL▲ 249 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 129,3 K RON▲ 76.408,9 % | ▲ 76.408,9 % | 143,9 K RON | |
| 93 | 93.MOLDOVAN CONSTRUCT SRL▲ 41 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 128,9 K RON▲ 136 % | ▲ 136 % | 171 K RON | |
| 94 | 94.GAL BEST CONS SRL▲ 123 | Municipiul Turda, Cluj | 126,4 K RON▲ 849,5 % | ▲ 849,5 % | 493,8 K RON | |
| 95 | 95.DECO PROFESIONAL SRL▼ 1 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 122,5 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -2,5 K RON | |
| 96 | 96.COMBIMAX SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 117,8 K RON▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 14,3 K RON | |
| 97 | 97.A&A CLIMAT CONSTRUCT SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 117,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 98 | 98.CRISVALMIK SONY CONSTRUCTION SRL-D▲ 5 | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 109,6 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 19,9 K RON | |
| 99 | 99.YULIAN REPEDE SRL▲ 6 | Sat Chişlaca, Comuna Craiva, Arad | 108,7 K RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | -111,6 K RON | |
| 100 | 100.KOBJANMEL S.R.L.▲ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 108,6 K RON▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | -37,8 K RON |