Top 100 firme — Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții după datorii în 2015
272 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 155 mil. RON. Pragul de intrare în top este 231,5 K RON, iar liderul atinge 21,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BREXXON DDS S.A.= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,6 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -10,8 mil. RON | |
| 2 | 2.APOLODOR FORAJE SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,2 mil. RON0,0% | 0,0% | -203 RON | |
| 3 | 3.SSE EXPLO ROMANIA SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12,8 mil. RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 164,4 K RON | |
| 4 | 4.GEO-TECH EXPERT CONSULTING SRL= | Sat Dascălu, Comuna Dascălu, Ilfov | 10 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 536,4 K RON | |
| 5 | 5.SIMCO SERVICE SRL= | Municipiul Craiova, Dolj | 7 mil. RON▲ 24 % | ▲ 24 % | -91,3 K RON | |
| 6 | 6.KONIGPLUG SRL= | Sat Buia, Comuna Şeica Mare, Sibiu | 5,2 mil. RON▲ 45 % | ▲ 45 % | 213,5 K RON | |
| 7 | 7.BENINSTAL SRL▲ 10 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 5,1 mil. RON▲ 190,1 % | ▲ 190,1 % | 2,6 mil. RON | |
| 8 | 8.HAMETNER SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,3 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 9 | 9.UNITATEA DE EXECUŢIE FORAJE MOTRU SA▼ 2 | Municipiul Motru, Gorj | 2,8 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 72 K RON | |
| 10 | 10.GEOROM INTERNATIONAL SA▲ 33 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 260,7 % | ▲ 260,7 % | 193,6 K RON | |
| 11 | 11.RAPID COMPLEX SRL▲ 3 | Sat Negraia, Comuna Pesceana, Vâlcea | 2,4 mil. RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 12 | 12.CONFORT DESIGN FORAJ & CONSTRUCT SRL▼ 4 | Comuna Cornetu, Ilfov | 2,3 mil. RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 485,4 K RON | |
| 13 | 13.FORAJE SIMCO SRL▼ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 2,2 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -68,9 K RON | |
| 14 | 14.TOP DRILL CONSTRUCTION SRL▲ 6 | Oraş Voluntari, Ilfov | 2,2 mil. RON▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | -89,5 K RON | |
| 15 | 15.ZEUS CONSTRUCT SRL▼ 3 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -8 K RON | |
| 16 | 16.CENTRUL DE FORAJE PENTRU INFRASTRUCTURA S.A.▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,1 mil. RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -98,5 K RON | |
| 17 | 17.TESTGEOMED FORAJ SRL▲ 18 | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | 1,9 mil. RON▲ 145,7 % | ▲ 145,7 % | 175,2 K RON | |
| 18 | 18.REVIVO SRL▼ 8 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,8 mil. RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 19 | 19.ROTAQUA.ROM SRL▼ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,6 mil. RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | -21,3 K RON | |
| 20 | 20.TEHNOFORAJE SRL▲ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,5 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 488,5 K RON | |
| 21 | 21.AUTONOMUS CONSTRUCT S.R.L.▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 34 % | ▼ 34 % | 300,6 K RON | |
| 22 | 22.HVM ECOLOGIC SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -181,9 K RON | |
| 23 | 23.ACT FORAJ INVEST SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -189 RON | |
| 24 | 24.GEO-TECH SRL▲ 6 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,3 mil. RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 362,9 K RON | |
| 25 | 25.LEASIMAT SRL▲ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,2 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | -45,8 K RON | |
| 26 | 26.DAMIENA SRL▲ 1 | Sat Ilişeşti, Comuna Ilişeşti, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 330,1 K RON | |
| 27 | 27.COSEDA SERVICE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,2 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 69,2 K RON | |
| 28 | 28.ERAX ING S.R.L.▲ 169 | Sat Roşieşti, Comuna Roşieşti, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 3.769,5 % | ▲ 3.769,5 % | -51,3 K RON | |
| 29 | 29.EUROSOL S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 995,1 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 536 K RON | |
| 30 | 30.TERASTUD SRL▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 950,9 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -151,2 K RON | |
| 31 | 31.ESTTUB SRL▲ 41 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 937,7 K RON▲ 134,8 % | ▲ 134,8 % | 127,4 K RON | |
| 32 | 32.PRO DRILL ACTIV CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 916 K RON— | — | — | 649,8 K RON |
| 33 | 33.RALMINA SERV COM SRL▲ 8 | Sat Bălţeşti, Comuna Bălţeşti, Prahova | 915,9 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 168,2 K RON | |
| 34 | 34.NICK'S DISTRIBUTORS SRL▲ 35 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 912,2 K RON▲ 106 % | ▲ 106 % | 1 mil. RON | |
| 35 | 35.FOORI SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 855,2 K RON▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 422,6 K RON | |
| 36 | 36.MOINEASA IMPEX SRL▲ 165 | Sat Dobreşti, Comuna Dobreşti, Bihor | 829,7 K RON▲ 2.998,2 % | ▲ 2.998,2 % | 132,9 K RON | |
| 37 | 37.EUROSKY SRL▲ 53 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 826,2 K RON▲ 177,8 % | ▲ 177,8 % | 202 K RON | |
| 38 | 38.RAUTITAN SRL▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 824,6 K RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 54,2 K RON | |
| 39 | 39.HIDRO CONSTRUCT SRL= | Sat Culmea, Oraş Ovidiu, Constanţa | 822 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 104,6 K RON | |
| 40 | 40.PERFOCONSTRUCT EXPERT SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 817,9 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 12,4 K RON | |
| 41 | 41.COMPLEX FORAJE SRL▲ 5 | Municipiul Craiova, Dolj | 766,4 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 499,1 K RON | |
| 42 | 42.GEOECOTEST SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 765 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 39,6 K RON | |
| 43 | 43.TERRASOND SRL▲ 1 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 756,5 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -200,4 K RON | |
| 44 | 44.DEM EXCLUSIV PARTNER SRLnou | Sat Horia, Comuna Vladimirescu, Arad | 734,3 K RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | -154,9 K RON | |
| 45 | 45.GEOSONDA SRL▼ 5 | Sat Bistriţa, Comuna Hinova, Mehedinţi | 711,6 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 137,8 K RON | |
| 46 | 46.FORESTGEL TRADING SRL▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 683 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -17,1 K RON | |
| 47 | 47.CONSTRING SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 681,7 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 706,6 K RON | |
| 48 | 48.DEMO-CONSTRUCT COLIBAȘI SRLnou | Sat Câmpurelu, Comuna Colibaşi, Giurgiu | 667,5 K RON— | — | — | 36,9 K RON |
| 49 | 49.TEKROM SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 651,8 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -10 K RON | |
| 50 | 50.T.C.R. AGRO OPERATIV SRL▼ 12 | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 648,6 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | -95,7 K RON | |
| 51 | 51.AQUA FORAJ SRL▲ 41 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 646,1 K RON▲ 117,7 % | ▲ 117,7 % | 160,5 K RON | |
| 52 | 52.GRAFOTIP SRL▲ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 606,7 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 71,4 K RON | |
| 53 | 53.NORD - EST GEOTECH SRL▼ 4 | Sat Dobreni, Comuna Dobreni, Neamţ | 601,6 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 28,9 K RON | |
| 54 | 54.EAST WATER DRILLINGS SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 599,8 K RON▲ 64 % | ▲ 64 % | -211 K RON | |
| 55 | 55.MIRCO CLUB SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 594,1 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -6,6 K RON | |
| 56 | 56.HIDROFOREX SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 576,8 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -8,7 K RON | |
| 57 | 57.LEON GROUP CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Mureş | 576,3 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -10,7 K RON | |
| 58 | 58.THELMA ACTUAL S.R.L.▼ 42 | Sat Pasărea, Comuna Brăneşti, Ilfov | 571,1 K RON▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 123,1 K RON | |
| 59 | 59.GREEN FORAJ 2011 SRL▼ 9 | Sat Puţuri, Comuna Castranova, Dolj | 564,7 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -25,2 K RON | |
| 60 | 60.BRUCOS SERV SRLnou | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 556,7 K RON— | — | -43,4 K RON | |
| 61 | 61.ARGO CAPITAL SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 547,1 K RON0,0% | 0,0% | 263 RON | |
| 62 | 62.MIRINEL VASILE SRL▲ 20 | Sat Băleni Sârbi, Comuna Băleni, Dâmboviţa | 519,5 K RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 58,3 K RON | |
| 63 | 63.MORFOREST SRL▲ 4 | Sat Pănceşti, Comuna Sascut, Bacău | 513,8 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 132,9 K RON | |
| 64 | 64.SAFAR HIDRO SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 508,3 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -83,4 K RON | |
| 65 | 65.EXCAVO SRL▲ 10 | Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Satu Mare | 502,5 K RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 113,2 K RON | |
| 66 | 66.ANA NOVA COMPANY SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 502,2 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -94 K RON | |
| 67 | 67.TERRA TEHNO FORAJ SRL▼ 1 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 492,3 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 39,2 K RON | |
| 68 | 68.COCOMIN SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 473,3 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -25,2 K RON | |
| 69 | 69.FORAGEX DIVERT SRL▲ 11 | Municipiul Piteşti, Argeş | 442,8 K RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 2,5 K RON | |
| 70 | 70.SUBTRANSCON SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 433,5 K RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 71 | 71.ITALGEO SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 416,1 K RON0,0% | 0,0% | -931 RON | |
| 72 | 72.GILSOR CONSTRUCT SRL▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 405 K RON▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | -148,5 K RON | |
| 73 | 73.FORIZ CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 387,9 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 93,1 K RON | |
| 74 | 74.PRO FORAJ SRL▼ 10 | Sat Carastelec, Comuna Carastelec, Sălaj | 387,5 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 172,3 K RON | |
| 75 | 75.YARRINA CONSULT SRL▼ 16 | Comuna Poarta Albă, Constanţa | 385,9 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 183,3 K RON | |
| 76 | 76.CARGICOS CONSTRUCT SRL= | Sat Răchitosu, Comuna Garoafa, Vrancea | 374,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 77 | 77.PROD.COM.DORELA SRL▲ 23 | Municipiul Oradea, Bihor | 372,8 K RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 85,1 K RON | |
| 78 | 78.NICARB COM SERV SRL▲ 140 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 371,4 K RON▲ 2.974 % | ▲ 2.974 % | 215,3 K RON | |
| 79 | 79.SONECO SRL▲ 33 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 360,7 K RON▲ 97,3 % | ▲ 97,3 % | 234,5 K RON | |
| 80 | 80.DAMIFORTEHNIC SRL▼ 6 | Sat Clit, Comuna Arbore, Suceava | 355,5 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 74 K RON | |
| 81 | 81.MGD-REV SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 354,1 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -14 K RON | |
| 82 | 82.FORAPEX INTERNATIONAL SRL▲ 15 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 351,4 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | -135,8 K RON | |
| 83 | 83.HYDRO SOLUTIONS SRL▲ 60 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 333,4 K RON▲ 179,3 % | ▲ 179,3 % | 9,6 K RON | |
| 84 | 84.FORAJ CONSMIN SRL▼ 7 | Municipiul Motru, Gorj | 326 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 11,9 K RON | |
| 85 | 85.ANDALUZIA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 310,1 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 232,1 K RON | |
| 86 | 86.GTF PROSPECT SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 307,5 K RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | -201,2 K RON | |
| 87 | 87.GEMAD EDIL TOP SRL▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 307,1 K RON▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 36,1 K RON | |
| 88 | 88.ADGAS INSTALL SRL▼ 18 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 304,1 K RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 2 K RON | |
| 89 | 89.PRONIGO TECHNOLOGY SRL▼ 37 | Sat Dârlos, Comuna Dârlos, Sibiu | 299,2 K RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 802 K RON | |
| 90 | 90.EURO BILD SRL▲ 1 | Loc. Tur, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 297,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 91 | 91.DAMTECH PART SRL▲ 24 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 294,8 K RON▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | -33,4 K RON | |
| 92 | 92.MINERAL CONSTRUCT COLIBAȘI SRLnou | Sat Colibaşi, Comuna Colibaşi, Giurgiu | 272,3 K RON— | — | — | 65 K RON |
| 93 | 93.SWISO FOOD S.R.L.▲ 1 | Comuna Floreşti, Prahova | 269,6 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -15,9 K RON | |
| 94 | 94.BIAMIN FORAJ SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 269,2 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | -59,1 K RON | |
| 95 | 95.LACI CONSTRUCT SRL▼ 10 | Sat Bucovaţ, Comuna Bucovăţ, Timiş | 264,5 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 398 K RON | |
| 96 | 96.N&C PROD COM SRL▲ 7 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 253,5 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -18,2 K RON | |
| 97 | 97.GEOFOR SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 250,9 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -29,3 K RON | |
| 98 | 98.TEHNO-DRILL PREST SRL▼ 11 | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 248,6 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 204,3 K RON | |
| 99 | 99.A.T.C.-ACTUAL TERA CONSTRUCT SRL▲ 38 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 242,7 K RON▲ 86,5 % | ▲ 86,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 100 | 100.IGR ALPHA SOND SRL▲ 31 | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | 231,5 K RON▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 16 K RON |