Top 100 firme — Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. după datorii în 2009
148 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 261,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 44,8 K RON, iar liderul atinge 44,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ADISS SA▲ 1 | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 44,1 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 2 | 2.GLOBAL SERVICES PROVIDER RO SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35,2 mil. RON— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 3 | 3.DANEX CONSULT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 32,1 mil. RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 4 | 4.OMCO ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21 mil. RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | -6,5 mil. RON | |
| 5 | 5.BALANTA SA▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16,4 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | -1,7 mil. RON | |
| 6 | 6.BVI HOLDING S.R.L.= | Sat Proselnici, Comuna Miroslava, Iaşi | 11,2 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 620,8 K RON | |
| 7 | 7.GAN TFIREX SISTEM GRUP SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 11 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.TEHNIX SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 9,4 mil. RON▲ 109,2 % | ▲ 109,2 % | 619,4 K RON | |
| 9 | 9.ISROM IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 4,9 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 138,3 K RON | |
| 10 | 10.MENAROM P.E.C. SA▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,2 mil. RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 11 | 11.MECANICA ROTES SA= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.ETANSARI GRAFEX SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,6 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.MECHANICAL TECNO SYSTEMS SRL▲ 1 | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | 3,5 mil. RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | -947,8 K RON | |
| 14 | 14.MOŞIA GALICEA MARE S.R.L.▲ 9 | Sat Galicea Mare, Comuna Galicea Mare, Dolj | 2,8 mil. RON▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | -242,7 K RON | |
| 15 | 15.GREENCO INVEST SRL▲ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 2,6 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 3,9 K RON | |
| 16 | 16.PHILRO INDUSTRIAL SRL▼ 6 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 2,5 mil. RON▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 965,2 K RON | |
| 17 | 17.STINGAL SA▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,5 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 3,2 K RON | |
| 18 | 18.POLYPACK RO SRL▲ 3 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 29,5 K RON | |
| 19 | 19.ELCEA HEARING PROTECTION SRL▲ 1 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 2,4 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | -49,4 K RON | |
| 20 | 20.EPUROM SA▲ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,2 mil. RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 170,2 K RON | |
| 21 | 21.WINGS METAL SRL▲ 25 | Municipiul Arad, Arad | 2,1 mil. RON▲ 218 % | ▲ 218 % | 126,8 K RON | |
| 22 | 22.ROMIND T&G SRL▼ 4 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 2,1 mil. RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 2 mil. RON | |
| 23 | 23.AQUAE DEA ENGINEERING S.R.L.▲ 44 | Sat Camna, Comuna Şilindia, Arad | 2 mil. RON▲ 734,7 % | ▲ 734,7 % | 11 K RON | |
| 24 | 24.FAMI ELECTRONIC SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8 mil. RON▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 457,3 K RON | |
| 25 | 25.SCALEIT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,7 mil. RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 226,8 K RON | |
| 26 | 26.SUMEL MAŞINI DE CALCUL SA▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | -430,7 K RON | |
| 27 | 27.ELECTROMETAL SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA▲ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,5 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -885,9 K RON | |
| 28 | 28.HILDEBRAND INTERNATIONAL SRLnou | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 1,5 mil. RON▲ 2.710,4 % | ▲ 2.710,4 % | 159,5 K RON | |
| 29 | 29.MURES HIDRAULICI SRL▼ 5 | Comuna Livezeni, Mureş | 1,4 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -28,1 K RON | |
| 30 | 30.BRIO FRESH SRL▼ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4 mil. RON▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 31 | 31.GECODA COMPANY SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 20,2 K RON | |
| 32 | 32.S.M.C.MANAGER SA▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | -374,7 K RON | |
| 33 | 33.DEWA-ROMANIA SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 45,1 K RON | |
| 34 | 34.ASIO ROMANIA SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 79,1 K RON | |
| 35 | 35.ECOTRUST SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | -206,6 K RON | |
| 36 | 36.EXQUISITE SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 565,5 K RON | |
| 37 | 37.ALSTING SA▼ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 935,8 K RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | -701,2 K RON | |
| 38 | 38.VULCAN '99 PRODUCTION SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 897,4 K RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | -313,4 K RON | |
| 39 | 39.TECHNO ZIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 869,4 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -15,8 K RON | |
| 40 | 40.REUTCOM-UTB S.A.▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 791,1 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 4,1 K RON | |
| 41 | 41.SERES PROD COM SRL▼ 11 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 790,2 K RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 398,1 K RON | |
| 42 | 42.H2O INTERNATIONAL SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 779,7 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 793,7 K RON | |
| 43 | 43.INSERV AQUA SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 718,8 K RON▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 270,3 K RON | |
| 44 | 44.ODIS CORPORATION SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 683,3 K RON▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | -205,7 K RON | |
| 45 | 45.AUTOMATIZARI INDUSTRIALE IMAT SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 660,3 K RON▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 5,2 K RON | |
| 46 | 46.SENTEC SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 647,1 K RON▲ 184 % | ▲ 184 % | 2,3 mil. RON | |
| 47 | 47.INDUSTRIAL ACTION SRL▼ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 646,6 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 6,3 K RON | |
| 48 | 48.PAGO SISTEME DE ETICHETARE SRL▼ 11 | Municipiul Arad, Arad | 638,7 K RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 140,2 K RON | |
| 49 | 49.LASEDO SAnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 627,4 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | -629,4 K RON | |
| 50 | 50.REMECO SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 521,2 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | -128,6 K RON | |
| 51 | 51.WUNDER INTERNATIONAL SRL▼ 4 | Comuna Domneşti, Ilfov | 498,1 K RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | -280,5 K RON | |
| 52 | 52.SUMARO SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 495,8 K RON▲ 181,2 % | ▲ 181,2 % | 100,9 K RON | |
| 53 | 53.SEMTEC UNIVERSAL SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 450,9 K RON▲ 197,1 % | ▲ 197,1 % | -26,5 K RON | |
| 54 | 54.COMPANY MED SRL▲ 12 | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 446,4 K RON▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 55 | 55.HIDROTEH SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 414,3 K RON▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 5 K RON | |
| 56 | 56.EUROPEAN CONS-STIL SRL▼ 13 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 400,7 K RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 511,4 K RON | |
| 57 | 57.NOVA SISTEM SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 390,7 K RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 166,9 K RON | |
| 58 | 58.CHRI & CRI SRL= | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 364,7 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | -24,1 K RON | |
| 59 | 59.ELMOT ROM SRL▼ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 353,9 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 20,7 K RON | |
| 60 | 60.LIOMAR SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 338,3 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -6,4 K RON | |
| 61 | 61.MONTAPREST FORTUNA SRL= | Municipiul Deva, Hunedoara | 309 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 31,4 K RON | |
| 62 | 62.TEHNOMET SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 286,6 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 25,8 K RON | |
| 63 | 63.MUREŞUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 274 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | -114,6 K RON | |
| 64 | 64.EUROLAJVAR LIFT SRL▲ 1 | Sat Snagov, Comuna Snagov, Ilfov | 264,8 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -1,5 K RON | |
| 65 | 65.SIRONA TRADING SRL▲ 6 | Oraş Voluntari, Ilfov | 240,3 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | -18,2 K RON | |
| 66 | 66.SANIMET TUNELE SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 221,5 K RON▼ 82,2 % | ▼ 82,2 % | -1,3 K RON | |
| 67 | 67.GYULED INVESTMENT SRL▲ 7 | Loc. Sântana, Oraş Sântana, Arad | 216 K RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | -7,8 K RON | |
| 68 | 68.FRIMUT-UTB S.A.▲ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 208,6 K RON▲ 158,3 % | ▲ 158,3 % | -403,5 K RON | |
| 69 | 69.TEHNO SAM SRL▲ 1 | Loc. Deta, Oraş Deta, Timiş | 195 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 11,7 K RON | |
| 70 | 70.C.& B.SERVICE SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 183,8 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 8,6 K RON | |
| 71 | 71.EMFIPS SRL▲ 5 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 172,5 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -32,1 K RON | |
| 72 | 72.MAC - ELECTRO-INDUSTRIAL SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 165,1 K RON▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 20,5 K RON | |
| 73 | 73.ETIS SRL▲ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 149,4 K RON▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 47,6 K RON | |
| 74 | 74.SISTEM TEHNO-BOND SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 147,2 K RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | -39 K RON | |
| 75 | 75.DADPRO SRL▲ 65 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 132,8 K RON▲ 6.540 % | ▲ 6.540 % | -20,6 K RON | |
| 76 | 76.ROGEVA COMEXAL SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 128,4 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | -1,1 K RON | |
| 77 | 77.GLUON SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 128,3 K RON— | — | — | 286,3 K RON |
| 78 | 78.ROMPROFILTER SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 122,8 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -23,7 K RON | |
| 79 | 79.CM CONSTRUCTION ACTIV SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 120,7 K RON▲ 96,6 % | ▲ 96,6 % | 50,8 K RON | |
| 80 | 80.IVERNA SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 117,3 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 13,3 K RON | |
| 81 | 81.GENERAL INDCOM SRL▲ 18 | Municipiul Oradea, Bihor | 107,9 K RON▲ 129,3 % | ▲ 129,3 % | 6,4 K RON | |
| 82 | 82.AUGUSTA INDUSTRIE SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 106,2 K RON▲ 146,2 % | ▲ 146,2 % | 11,9 K RON | |
| 83 | 83.MASINA ENGINEERING S.R.L.▼ 14 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 103,6 K RON▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 63,8 K RON | |
| 84 | 84.ANGELS SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 102,8 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 11,5 K RON | |
| 85 | 85.O- M PACKING SRL▲ 3 | Sat Dezna, Comuna Dezna, Arad | 101 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | -19,5 K RON | |
| 86 | 86.SISTEM PACK SRL▲ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 100,4 K RON▲ 142,1 % | ▲ 142,1 % | 42,6 K RON | |
| 87 | 87.T-S-I.RO SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,2 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -121,9 K RON | |
| 88 | 88.YADIN-PREST SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 96,1 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | -1,5 K RON | |
| 89 | 89.ALEX COM - STING SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 95,9 K RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | -19,2 K RON | |
| 90 | 90.ZAMBELLI SRL▼ 3 | Municipiul Craiova, Dolj | 92,8 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -10,3 K RON | |
| 91 | 91.STINGATOR SERV SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 83,5 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 10,4 K RON | |
| 92 | 92.SECOTI SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 71,8 K RON▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | -27 K RON | |
| 93 | 93.BISOTI SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 67,1 K RON▲ 181,1 % | ▲ 181,1 % | 80 K RON | |
| 94 | 94.NIVALEX BELT SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 60,5 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -413 RON | |
| 95 | 95.LABOTERM SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 55,7 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -16,6 K RON | |
| 96 | 96.REPROIND SRL▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 55,2 K RON▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 16,7 K RON | |
| 97 | 97.UNITEHNIC SERVICE SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 54,9 K RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | -1,7 K RON | |
| 98 | 98.INTREPRINDEREA DE PROIECTARE SI EXECUTIE ECHIPAMENTE ELECTROTEHNICE BUTI SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 51 K RON▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 44,5 K RON | |
| 99 | 99.FRIGOTEHNICA EST SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 49,9 K RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | -31,9 K RON | |
| 100 | 100.ADDACOR SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,8 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 68,1 K RON |