Top 100 firme — Fabricarea uneltelor după datorii în 2017
104 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 193,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 644 RON, iar liderul atinge 33,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MUSA-PITESTI'96 SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 33,8 mil. RON▲ 87,4 % | ▲ 87,4 % | 609,9 K RON | |
| 2 | 2.MONTANA MG SRL▼ 1 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 30,9 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 233,8 K RON | |
| 3 | 3.LEBARIO RO SRL▼ 1 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 25,8 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 4 | 4.KUKA AUTOMATIZARE ROMANIA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12,8 mil. RON▼ 39 % | ▼ 39 % | -1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.EVOLUZIONE SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,6 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 418,2 K RON | |
| 6 | 6.S F TOOLSHOP SRL▲ 1 | Municipiul Arad, Arad | 8,3 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 7 | 7.METAMOB SRL▲ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 7,4 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 79,2 K RON | |
| 8 | 8.MATPLAST SRL= | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 6,1 mil. RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 26,4 K RON | |
| 9 | 9.FABRICA DE SCULE RASNOV SA (FSR SA)▲ 3 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 4,9 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 877,4 K RON | |
| 10 | 10.ROFELIX UNIVERS SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 102,9 K RON | |
| 11 | 11.ROMSEH TOOLS SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,8 mil. RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 957,9 K RON | |
| 12 | 12.JOBOLOCT SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,5 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 52,2 K RON | |
| 13 | 13.POPA SRL▲ 1 | Municipiul Codlea, Braşov | 3,1 mil. RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.SALTEX MASINI F & J SA▲ 4 | Sat Chelmac, Comuna Conop, Arad | 2,7 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | -413,8 K RON | |
| 15 | 15.JOBOLOCT COM SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 2,5 mil. RON— | — | — | 0 RON |
| 16 | 16.DELTA ADVANCED MOLD SRL▼ 1 | Sat Valea Stânii, Comuna Ţiţeşti, Argeş | 2 mil. RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 790,2 K RON | |
| 17 | 17.SABRISCAN SOLUTIONS SRL▲ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,8 mil. RON▲ 226,1 % | ▲ 226,1 % | 47,3 K RON | |
| 18 | 18.PRESTCOM SA▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -149,2 K RON | |
| 19 | 19.SCULE AŞCHIETOARE SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 20 | 20.BRAVA 2000 SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -282,3 K RON | |
| 21 | 21.INTERNATIONAL TOOLS CORPORATION ITC SRL▼ 2 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 1,5 mil. RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 235,6 K RON | |
| 22 | 22.CXV AUTO PLUS SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,4 mil. RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 67,5 K RON | |
| 23 | 23.UNELTE SCULE ACCESORII SA▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,4 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -45,2 K RON | |
| 24 | 24.VDA HARD METAL SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 466 K RON | |
| 25 | 25.ROM CASI MATRITE IMPORT EXPORT SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,4 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 402,2 K RON | |
| 26 | 26.TEKNO CUT STEEL SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 713,6 K RON | |
| 27 | 27.TREVIS MOULDS S.R.L.▼ 2 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 360,6 K RON | |
| 28 | 28.EUROPROGRES SERVICE SRL= | Loc. Budăi, Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 1,1 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -54,6 K RON | |
| 29 | 29.IUS SA▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 1 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -1,2 mil. RON | |
| 30 | 30.LUCKTAV IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 953,1 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 190,4 K RON | |
| 31 | 31.BESTFOAM SRL▲ 1 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 837,9 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 624,7 K RON | |
| 32 | 32.MODELL KRECH SRL▲ 10 | Comuna Crişcior, Hunedoara | 771,4 K RON▲ 51 % | ▲ 51 % | 289,2 K RON | |
| 33 | 33.ROSAR SA▲ 4 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 750 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 9 K RON | |
| 34 | 34.TOOL GRIND SRL▲ 11 | Municipiul Oradea, Bihor | 679,8 K RON▲ 103,1 % | ▲ 103,1 % | 45,5 K RON | |
| 35 | 35.BLADE WORLD SRL▲ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 607,9 K RON▲ 250,4 % | ▲ 250,4 % | 22 K RON | |
| 36 | 36.ITAL ŞTANŢE SRL▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 496,4 K RON▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 281 K RON | |
| 37 | 37.FERO-PACT SRL▲ 26 | Sat Sâmbăteni, Comuna Păuliş, Arad | 495,3 K RON▲ 235,3 % | ▲ 235,3 % | 112,8 K RON | |
| 38 | 38.GENERAL TURBO TOOLS SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 489,8 K RON▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 5,7 K RON | |
| 39 | 39.CARBUREST SRLnou | Sat Corlateşti, Comuna Berceni, Prahova | 478 K RON— | — | — | -341,9 K RON |
| 40 | 40.DUPLEX 2000 SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 465,3 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 22,8 K RON | |
| 41 | 41.INTER MATRIC MOLL SRL▲ 11 | Sat Jugur, Comuna Poienarii de Muşcel, Argeş | 462,3 K RON▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 945,5 K RON | |
| 42 | 42.BRAVO TOOLS SRL▲ 17 | Municipiul Oradea, Bihor | 383,4 K RON▲ 120,2 % | ▲ 120,2 % | 89,2 K RON | |
| 43 | 43.SILMUT SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 374 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -8,3 K RON | |
| 44 | 44.DURO TOOLS INDUSTRY SRL▼ 5 | Municipiul Craiova, Dolj | 370,2 K RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 210,1 K RON | |
| 45 | 45.ELJ MATRITE SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 344,4 K RON▼ 85,1 % | ▼ 85,1 % | 91,9 K RON | |
| 46 | 46.NISTOMAR SRL= | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Suceava | 343,4 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -50,5 K RON | |
| 47 | 47.MOLDOPLAST SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 273,7 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 5,4 K RON | |
| 48 | 48.AG ENGINEERING FOR POLIMERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 263,1 K RON— | — | — | 346,7 K RON |
| 49 | 49.SCUDIVER TOOLS SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 258,1 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 9,7 K RON | |
| 50 | 50.SCULE HIDRAULIC S.R.L.▼ 10 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 247,1 K RON▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | -131,4 K RON | |
| 51 | 51.SORTAV SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 244,6 K RON0,0% | 0,0% | -20,1 K RON | |
| 52 | 52.CHITU IOANA MIOARA SRL▲ 3 | Sat Matraca, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 232,9 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | -41,9 K RON | |
| 53 | 53.PCM TOOLING PROGRESS SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 220,5 K RON— | — | — | 1,4 mil. RON |
| 54 | 54.CONFMET EXPERT SRL▲ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 212,7 K RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 60,1 K RON | |
| 55 | 55.NOVO COMEXIM SRL▲ 1 | Municipiul Salonta, Bihor | 210,2 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 5,8 K RON | |
| 56 | 56.TOOL PRODUCT SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 193,6 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -2,4 K RON | |
| 57 | 57.CONTMETAL TRADING SRL▲ 1 | Sat Mândruloc, Comuna Vladimirescu, Arad | 190,1 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 790,1 K RON | |
| 58 | 58.T.T. TAROPA SRL▲ 3 | Municipiul Codlea, Braşov | 164,8 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 108 K RON | |
| 59 | 59.DIAMETAL SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 133,5 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 102,2 K RON | |
| 60 | 60.MAVIOR TOOLS S.R.L.▼ 12 | Oraş Broşteni, Suceava | 128,7 K RON▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | 140,9 K RON | |
| 61 | 61.TUNGSTEN CARBIDE TOOLS SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 112 K RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 239,3 K RON | |
| 62 | 62.KARMATECH PREMET S.R.L.nou | Sat Matraca, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 102 K RON— | — | — | -3 K RON |
| 63 | 63.TOCATOARE INDUSTRIALE S.R.L.-D.▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 100,9 K RON▲ 128,6 % | ▲ 128,6 % | 338,9 K RON | |
| 64 | 64.PLASMETAL SRL▼ 17 | Municipiul Oradea, Bihor | 100 K RON▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 418,5 K RON | |
| 65 | 65.MECANEX SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 94,9 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 39,2 K RON | |
| 66 | 66.PROFIL INDUSTRY SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 80,3 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -12,4 K RON | |
| 67 | 67.ALMACO SOFA SRL▼ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 75,4 K RON▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | 5,6 K RON | |
| 68 | 68.MATRIS SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 58,5 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -63,5 K RON | |
| 69 | 69.WILLSEMAR SERVCOM SRL▲ 9 | Municipiul Oradea, Bihor | 52,3 K RON▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | -28,1 K RON | |
| 70 | 70.I G METAL SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 71 | 71.PALLZOLKA SRL▲ 3 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 51,8 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | -7,9 K RON | |
| 72 | 72.TECHNO-VAL WIRE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 49,8 K RON— | — | — | -11,6 K RON |
| 73 | 73.TRYMOL SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 47,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 74 | 74.EXPOMODELL SRL▼ 8 | Sat Barza, Comuna Crişcior, Hunedoara | 41,6 K RON▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | -21,1 K RON | |
| 75 | 75.VFL CONSTRUCT SRL▲ 9 | Sat Răscruci, Comuna Bonţida, Cluj | 37,9 K RON▲ 446,7 % | ▲ 446,7 % | 67 RON | |
| 76 | 76.GRADIMOD SRL▼ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 37 K RON▼ 73,3 % | ▼ 73,3 % | 435 K RON | |
| 77 | 77.STAMP TEH SERVICE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 36,9 K RON— | — | — | 76,2 K RON |
| 78 | 78.MOLD PRO TEHNO SRL▼ 1 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 32,6 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | -1,3 K RON | |
| 79 | 79.SAM PROD SERV SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 31 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -38 RON | |
| 80 | 80.ALUDECK MONTAJ SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 29,5 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | -91,7 K RON | |
| 81 | 81.VALI MAT-ŞTAN-PRES TOP S.R.L.nou | Sat Poienari, Comuna Poienarii de Muşcel, Argeş | 21 K RON— | — | — | 4,5 K RON |
| 82 | 82.RELLYAN SRL▼ 14 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 19 K RON▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | 158,9 K RON | |
| 83 | 83.SPARKLE BIMETAL SRLnou | Sat Mugeni, Comuna Mugeni, Harghita | 15,7 K RON— | — | — | -15,2 K RON |
| 84 | 84.SAW BAND SRL▼ 13 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 14,1 K RON▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | 805 RON | |
| 85 | 85.MP TOOLS & TRANS SPEDITION SRLnou | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 12,6 K RON— | — | — | 361,7 K RON |
| 86 | 86.JOBSTER AGENCY S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11,9 K RON▲ 119 % | ▲ 119 % | 8,1 K RON | |
| 87 | 87.TEHNIC GAB ASIAN SRL▲ 3 | Sat Stoeneşti, Comuna Stoeneşti, Argeş | 11,6 K RON▲ 412,1 % | ▲ 412,1 % | 216,9 K RON | |
| 88 | 88.CAM SRL▼ 3 | Municipiul Craiova, Dolj | 10,3 K RON▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 69,5 K RON | |
| 89 | 89.MARFORM EXPERT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,8 K RON— | — | — | -9,4 K RON |
| 90 | 90.UNITECH SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 8,2 K RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 87,3 K RON | |
| 91 | 91.ALEXIA ANCUTA BIZ SRL-D▼ 2 | Sat Poienari, Comuna Poienarii de Muşcel, Argeş | 6,5 K RON▲ 95,6 % | ▲ 95,6 % | 2,1 K RON | |
| 92 | 92.FORAMIN IMPEX SRL▼ 9 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 5,3 K RON▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | -163,6 K RON | |
| 93 | 93.TOP MODEL STEM SRL▼ 5 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 4,8 K RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 104 K RON | |
| 94 | 94.DRAGOMIR CERATEH SNC▼ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,7 K RON0,0% | 0,0% | -1 RON | |
| 95 | 95.SENS SRL▼ 19 | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 3,4 K RON▼ 91,7 % | ▼ 91,7 % | 29,5 K RON | |
| 96 | 96.DIFLO INDUSTRII S.R.L.nou | Sat Măţău, Comuna Mioarele, Argeş | 3,2 K RON— | — | — | 44,9 K RON |
| 97 | 97.CINIC STAMP SRLnou | Sat Stăneşti, Comuna Corbi, Argeş | 2,4 K RON— | — | — | 31,1 K RON |
| 98 | 98.GRIND TOOLS ALBA SRL▼ 6 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 1,8 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | -392 RON | |
| 99 | 99.SECURE MATRICE S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 1,7 K RON— | — | — | 20,5 K RON |
| 100 | 100.TEODORA NEW TTG SRL-Dnou | Sat Bădeni, Comuna Stoeneşti, Argeş | 644 RON— | — | — | 11,9 K RON |