Top 100 firme — Fabricarea betonului după datorii în 2010
237 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,2 mld. RON. Pragul de intrare în top este 1,7 mil. RON, iar liderul atinge 86,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INDAC INVESTMENT GROUP SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 86,2 mil. RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -15,5 mil. RON | |
| 2 | 2.COMPREST UTIL SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 85,5 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -10,5 mil. RON | |
| 3 | 3.ALS BETON SRL▲ 1 | Comuna Chiajna, Ilfov | 68,1 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -5,4 mil. RON | |
| 4 | 4.READYMIX ROMANIA SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 53,1 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -6,2 mil. RON | |
| 5 | 5.CAMBELA PROD SRL▲ 4 | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Tulcea | 45,8 mil. RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 393,7 K RON | |
| 6 | 6.EUROPRODUCTS SRL▲ 5 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 37 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -769,7 K RON | |
| 7 | 7.ELCON MANAGEMENT SRL= | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 36,8 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 4,4 K RON | |
| 8 | 8.SMC PREFABRICATE PENTRU CONSTRUCTII SA= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 36,7 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -2,8 mil. RON | |
| 9 | 9.CRH COMNORD S.A.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 36,6 mil. RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | -11,4 mil. RON | |
| 10 | 10.GENERAL BETON ROMÂNIA SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 36,5 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -1,6 mil. RON | |
| 11 | 11.FLOREA GRUP SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 32 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 212,9 K RON | |
| 12 | 12.BUCURESTI SUD BETON SRL▲ 1 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 30,9 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | -4,2 mil. RON | |
| 13 | 13.FERROBETON ROMÂNIA SRL▲ 9 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 27,1 mil. RON▲ 79 % | ▲ 79 % | -11,1 mil. RON | |
| 14 | 14.LAVINAMIX CONSTRUCT SRL= | Municipiul Arad, Arad | 26,3 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 31,2 K RON | |
| 15 | 15.CARPAT BETON SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,6 mil. RON▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | -8,3 mil. RON | |
| 16 | 16.EUROPEXPRES SRL▲ 5 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 23,4 mil. RON▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 345,8 K RON | |
| 17 | 17.COMCM SA▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,7 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | -3,2 mil. RON | |
| 18 | 18.NEST - C.M. COM SRL▼ 3 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 18,5 mil. RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 19,7 K RON | |
| 19 | 19.SCHWARZL BETON SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,4 mil. RON— | — | -5 mil. RON | |
| 20 | 20.WOPFINGER TRANSPORTBETON SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,6 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -3,5 mil. RON | |
| 21 | 21.MAGO TRANSPORT SRL▲ 8 | Sat Vâlcele, Comuna Vâlcele, Covasna | 15,2 mil. RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | -1,6 mil. RON | |
| 22 | 22.HIDRO-ARGES SRL▼ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,1 mil. RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 696,2 K RON | |
| 23 | 23.VALICOMPRODEXIM SRL▼ 3 | Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca, Ilfov | 14,1 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 888,7 K RON | |
| 24 | 24.DORIPESCO PROD SRL▼ 1 | Comuna Hălchiu, Braşov | 13,8 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 153,8 K RON | |
| 25 | 25.BETONEXPERT SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,3 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -1,6 mil. RON | |
| 26 | 26.IONUMI SRL= | Municipiul Craiova, Dolj | 12,7 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | -3,7 mil. RON | |
| 27 | 27.BETON GRUPPE AMD SRL▼ 9 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 12,3 mil. RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | -471,2 K RON | |
| 28 | 28.CRH RMX & AGREGATE SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11 mil. RON▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | -3,6 mil. RON | |
| 29 | 29.GREEN BETON SRL▲ 4 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 10,5 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -702,2 K RON | |
| 30 | 30.TINO BETON SRL= | Municipiul Deva, Hunedoara | 9,8 mil. RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 4,2 K RON | |
| 31 | 31.TERRA CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9,7 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 10,9 K RON | |
| 32 | 32.BETOANE ŞI PREFABRICATE SRL▲ 15 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 9,7 mil. RON▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 43,6 K RON | |
| 33 | 33.PRO-VIS CONSTRUCT TATAVURA SRL▲ 2 | Sat Glina, Comuna Glina, Ilfov | 9,1 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | -817,8 K RON | |
| 34 | 34.TERRAMOLD CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9 mil. RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 12,3 K RON | |
| 35 | 35.AS TRANS SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 8,6 mil. RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.CLASS BETON AGREGATE S.R.L.nou | Sat Moara Nouă, Comuna Berceni, Prahova | 8,4 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 728,7 K RON | |
| 37 | 37.CRH BETOANE SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,3 mil. RON▲ 169,9 % | ▲ 169,9 % | -265,6 K RON | |
| 38 | 38.INVESTIM EXIM TOP SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7,6 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 727,5 K RON | |
| 39 | 39.CEMENT BRICK GLOBAL SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,6 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 12 K RON | |
| 40 | 40.GRIFON BETON SRL▲ 43 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 7,1 mil. RON▲ 154 % | ▲ 154 % | -1,8 mil. RON | |
| 41 | 41.SUT-ICIM SA▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,7 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 101 K RON | |
| 42 | 42.TRUCK SPED SRL▼ 4 | Sat Sarbi, Comuna Fărcaşa, Maramureş | 6,3 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 12,2 K RON | |
| 43 | 43.COMPANIA CONCRETE SA▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,3 mil. RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | -1,3 mil. RON | |
| 44 | 44.WEST BETON SRL▼ 7 | Loc. Rudeni, Oraş Chitila, Ilfov | 6,2 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 45 | 45.BETON CONSTRUCT GRUP SRL▼ 4 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 6,2 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | -321,5 K RON | |
| 46 | 46.STONEWAY SRL▲ 14 | Sat Căteasca, Comuna Căteasca, Argeş | 6,2 mil. RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | -20,4 K RON | |
| 47 | 47.PRO E.P.A. 2000 S.R.L.▲ 6 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 6,1 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | -132,1 K RON | |
| 48 | 48.TCD BETON CONSTRUCT SRL▼ 4 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 6 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -550,7 K RON | |
| 49 | 49.SUPERMIX CONSTRUCT SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5,9 mil. RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 100,6 K RON | |
| 50 | 50.IVONCO TRADE SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,8 mil. RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | -917,7 K RON | |
| 51 | 51.CONCRETE 4 BUILDING IND SRL▲ 48 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,8 mil. RON▲ 242,7 % | ▲ 242,7 % | 30,6 K RON | |
| 52 | 52.ALAS PREMIX SRL▼ 27 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 5,6 mil. RON▼ 60 % | ▼ 60 % | 740,8 K RON | |
| 53 | 53.ANIKO TRANS SRL▼ 5 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 5,5 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -355,8 K RON | |
| 54 | 54.AREO COMPANY SRL▼ 2 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 5,4 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -274,3 K RON | |
| 55 | 55.GROZAV TRANS SRLnou | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 5,2 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 10,1 K RON | |
| 56 | 56.TOP CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,9 mil. RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 123,6 K RON | |
| 57 | 57.CURTA COM SRL▼ 8 | Sat Perşinari, Comuna Perşinari, Dâmboviţa | 4,8 mil. RON▼ 18 % | ▼ 18 % | -236,4 K RON | |
| 58 | 58.COMBETON SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,8 mil. RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | -1 mil. RON | |
| 59 | 59.CHILIA SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,7 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 2,8 K RON | |
| 60 | 60.BTS CONSTRUCT INT SRL▼ 9 | Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 4,7 mil. RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -1,6 mil. RON | |
| 61 | 61.SALBETON SRL▼ 3 | Municipiul Salonta, Bihor | 4,6 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -615,7 K RON | |
| 62 | 62.MARTINELI COM PROD SRL▼ 17 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4,5 mil. RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | -654,6 K RON | |
| 63 | 63.COMPLEX RAPID SRL▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,3 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | -98,2 K RON | |
| 64 | 64.IPIC SAnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,2 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | -784,8 K RON | |
| 65 | 65.PINBAU SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 4,1 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | -374,3 K RON | |
| 66 | 66.HEBACONS SOVATA S.R.L.▼ 7 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 4,1 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -1,3 mil. RON | |
| 67 | 67.IMOBIL CONCRET SRL▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,1 mil. RON▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 87,9 K RON | |
| 68 | 68.MIXBETON SRL▲ 7 | Municipiul Arad, Arad | 4 mil. RON▲ 21 % | ▲ 21 % | -235,2 K RON | |
| 69 | 69.MAHAG CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 4 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 34,4 K RON | |
| 70 | 70.ANDBAS SRL▼ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,9 mil. RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 34,1 K RON | |
| 71 | 71.EURO CONCRETE SRL▲ 3 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 3,9 mil. RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | -652,9 K RON | |
| 72 | 72.D.G.I. OVIDIUS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,7 mil. RON▲ 4.312,6 % | ▲ 4.312,6 % | 21,3 K RON | |
| 73 | 73.RETON SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,7 mil. RON▲ 350 % | ▲ 350 % | 470,8 K RON | |
| 74 | 74.SMART INVESTMENT GROUP SRLnou | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 3,6 mil. RON▲ 694,4 % | ▲ 694,4 % | -217,4 K RON | |
| 75 | 75.BASCONSLUX ROM SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,6 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | -66,1 K RON | |
| 76 | 76.INTER PAB SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,5 mil. RON— | — | -560,7 K RON | |
| 77 | 77.TEHNO CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 44,8 K RON | |
| 78 | 78.VALDI SIMPEX SRL▼ 2 | Comuna Chiajna, Ilfov | 3,3 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -3,4 mil. RON | |
| 79 | 79.PROFI BETON SRL▲ 10 | Municipiul Arad, Arad | 3,3 mil. RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 29,8 K RON | |
| 80 | 80.ARAL M.T.B. SRL▲ 6 | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 3,2 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -5,5 K RON | |
| 81 | 81.CORONA BETON SRL▼ 18 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 3,2 mil. RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | -205,3 K RON | |
| 82 | 82.EUROCONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 3,1 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 13,3 K RON | |
| 83 | 83.BETON CONSTRUCT SRL▼ 40 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 3 mil. RON▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 24,6 K RON | |
| 84 | 84.ROMBETOMIX GRUP SRL▼ 22 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 3 mil. RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | -368,9 K RON | |
| 85 | 85.TECNOTRE SRLnou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 2,7 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -157 K RON | |
| 86 | 86.LUCONS SRL▼ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,5 mil. RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 327,5 K RON | |
| 87 | 87.GREEN INVEST SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4 mil. RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | -13,8 K RON | |
| 88 | 88.SMITH SERVICII SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 56,5 K RON | |
| 89 | 89.BETOCON SRL▼ 2 | Municipiul Marghita, Bihor | 2,3 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -162 K RON | |
| 90 | 90.SERCONS SA▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | -1,7 mil. RON | |
| 91 | 91.EUROEST OPERATION BETOANE ŞI PREFABRICATE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON— | — | — | -602,8 K RON |
| 92 | 92.BEMATI CONS SRL▼ 10 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 2,3 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -740 K RON | |
| 93 | 93.SUCADO IMPEX SRL▼ 32 | Sat Stănceşti, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 2,1 mil. RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 388 K RON | |
| 94 | 94.AVA SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,1 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 71,2 K RON | |
| 95 | 95.SPAN ROM SRL= | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -62,8 K RON | |
| 96 | 96.SPIROCA SA▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 144,4 K RON | |
| 97 | 97.MONACO GAME SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 2 mil. RON▲ 978,1 % | ▲ 978,1 % | -152,3 K RON | |
| 98 | 98.BALBET BRADESTI SRL▼ 2 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 1,8 mil. RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 37,2 K RON | |
| 99 | 99.REICHON SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 6 K RON | |
| 100 | 100.FABET SA▲ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,7 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 719,4 K RON |