Top 100 firme — Legătorie și servicii conexe după datorii în 2022
227 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 62,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 28,8 K RON, iar liderul atinge 14,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DISPLAY TOTAL GRUP SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,5 mil. RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.ROMAN GRAFISERVICE SRL▲ 2 | Municipiul Dej, Cluj | 9,4 mil. RON▲ 96 % | ▲ 96 % | 701 K RON | |
| 3 | 3.KOOL TOOL SRL▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 6,6 mil. RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 537,3 K RON | |
| 4 | 4.GEORGE MATHAI ROMANIA S.R.L.▼ 1 | Sat Priboiu, Comuna Brăneşti, Dâmboviţa | 6,3 mil. RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 5 | 5.A & B ACTIV DISTRIBUTION SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 955 K RON | |
| 6 | 6.SIMAV PRINT SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 347,5 K RON | |
| 7 | 7.DANI ART SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 179,9 % | ▲ 179,9 % | 541,5 K RON | |
| 8 | 8.YANNIS CONCEPT TOTAL COMPANY S.R.L.▲ 8 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 1,2 mil. RON▲ 190,7 % | ▲ 190,7 % | -84,8 K RON | |
| 9 | 9.AAA PLUS POLIGRAFIE SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 1,2 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 27,1 K RON | |
| 10 | 10.MINT FINISHINGS SRL▼ 1 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 1 mil. RON▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 60,3 K RON | |
| 11 | 11.BETA PRESS SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 911,5 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 54,1 K RON | |
| 12 | 12.A.T.F.-PROD XXI SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 827,6 K RON— | — | 0 RON | |
| 13 | 13.FLAMARION SRL▲ 48 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 739,2 K RON▲ 962,7 % | ▲ 962,7 % | 194,3 K RON | |
| 14 | 14.TOTAL CMYK & SERVICES SRL▼ 6 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 684,5 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 687,4 K RON | |
| 15 | 15.MARUDRO GENERAL SERVICES SRL▲ 13 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 632,8 K RON▲ 169,2 % | ▲ 169,2 % | 489,7 K RON | |
| 16 | 16.ARTIX PLUS SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 564,1 K RON▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 247,2 K RON | |
| 17 | 17.PREST BUSINESS CONSULT SERV SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 498,5 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -4,9 K RON | |
| 18 | 18.MAVEX LOGISTIC SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 490,6 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -226,4 K RON | |
| 19 | 19.RAL MEDIA & PUBLISHING SRLnou | Sat Schela, Comuna Schela, Galaţi | 466,2 K RON— | — | -227,9 K RON | |
| 20 | 20.CAMARAD TIPOPREST SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 464,2 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 24,4 K RON | |
| 21 | 21.TRANS TIP SRL▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 461,8 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -1,5 K RON | |
| 22 | 22.R.C.R. PRINT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 417,2 K RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | -79,9 K RON | |
| 23 | 23.TOP ARHIV SERV SRL▲ 129 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 395,5 K RON▲ 8.674,4 % | ▲ 8.674,4 % | 591,5 K RON | |
| 24 | 24.INNOVATION SERVICES SOLUTION SRL▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 362,1 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 215 K RON | |
| 25 | 25.COLORCART SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 302,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 26 | 26.BIEM COMPACT PRESTCOM SRL▼ 6 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 287,7 K RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 12,3 K RON | |
| 27 | 27.COLIBRI PERSONAL SOLUTIONS S.R.L.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 277,7 K RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | -222,5 K RON | |
| 28 | 28.DALICART LUX SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 263,9 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | -17,7 K RON | |
| 29 | 29.NORREN SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 262,1 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -37 K RON | |
| 30 | 30.HOBBY DESIGN PRINT S.R.L.▲ 19 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 246,1 K RON▲ 134,7 % | ▲ 134,7 % | 263,4 K RON | |
| 31 | 31.STUDIO AMSOLUŢII SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 232,9 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 548 RON | |
| 32 | 32.ARHISAVE SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 232,3 K RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 92,3 K RON | |
| 33 | 33.ARHIDOC TRUSTSERV SRL▼ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 215,6 K RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 473,9 K RON | |
| 34 | 34.BADI PROD SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 201,4 K RON▼ 61,4 % | ▼ 61,4 % | 273,1 K RON | |
| 35 | 35.APERTURA SRLnou | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 200,1 K RON▲ 98,4 % | ▲ 98,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 36 | 36.SF PLAI S.R.L.▲ 2 | Sat Plaiuri, Comuna Petreştii de Jos, Cluj | 198,8 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | -116,5 K RON | |
| 37 | 37.UNGUREANU GRUP SRL▲ 10 | Sat Girov, Comuna Girov, Neamţ | 182,6 K RON▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 383,3 K RON | |
| 38 | 38.MIT ARHIVIS SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 178,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 39 | 39.POSTPRINT SRL▼ 10 | Sat Rojişte, Comuna Rojişte, Dolj | 173,1 K RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 40,2 K RON | |
| 40 | 40.HAPCA ARHIV SRL▼ 10 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 172,6 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 148,8 K RON | |
| 41 | 41.ARHI DISTRIBUTION SRL▲ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 157,3 K RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | -29,5 K RON | |
| 42 | 42.CEDAMAR DESIGN SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 138,1 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 174 RON | |
| 43 | 43.DASAR ART SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 136,5 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 39,6 K RON | |
| 44 | 44.LEGOEXPERT SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 133,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 45 | 45.ARKIVERING S.R.L.▲ 59 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 132,8 K RON▲ 552,8 % | ▲ 552,8 % | 127,4 K RON | |
| 46 | 46.LUPMAR TECHNIC S.R.L.nou | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 132,6 K RON— | — | 68 K RON | |
| 47 | 47.MARCO SERV GRUP SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 128,2 K RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 429,8 K RON | |
| 48 | 48.PERFECT CUTTING SRL▼ 12 | Sat Glina, Comuna Glina, Ilfov | 127,7 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 75,6 K RON | |
| 49 | 49.SEDIA DIGIDOC S.R.L.▲ 30 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 114,8 K RON▲ 173,5 % | ▲ 173,5 % | -19,8 K RON | |
| 50 | 50.ARHIVLEG TIPO SRL▼ 16 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 109,7 K RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 192,9 K RON | |
| 51 | 51.IMPRIM SPYR GROUPE SRL▼ 20 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 109,6 K RON▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 108,1 K RON | |
| 52 | 52.ELDAM ARHIV MAR SRL▲ 4 | Sat Puchenii Mari, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 106,3 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 27,6 K RON | |
| 53 | 53.MATIUTA CREATIONS S.R.L.▲ 4 | Sat Cihei, Comuna Sânmartin, Bihor | 102,8 K RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 34,7 K RON | |
| 54 | 54.ART - FOLIO SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 102,6 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 34,1 K RON | |
| 55 | 55.SERVICII ARHIVARE - LEGATORIE ACTUAL SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 102,5 K RON▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | -1,1 K RON | |
| 56 | 56.ZVEN PRINT S.R.L.▼ 13 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 100,4 K RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 120,6 K RON | |
| 57 | 57.MASTER PLAST SERV SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 100,4 K RON▲ 66 % | ▲ 66 % | 213,5 K RON | |
| 58 | 58.CĂRĂRILE NOASTRE SRL= | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 96,6 K RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 39,1 K RON | |
| 59 | 59.UTILGRAF SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,7 K RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | -173,6 K RON | |
| 60 | 60.CROSS PRINT DESIGN S.R.L.▼ 7 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 93,3 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 6,4 K RON | |
| 61 | 61.BERNA SRL▼ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,3 K RON▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 0 RON | |
| 62 | 62.SIGNUM SERVICE S.R.L.▼ 8 | Comuna Clinceni, Ilfov | 84,5 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -1,6 K RON | |
| 63 | 63.VLADETY SRL▲ 142 | Sat Zamfira, Comuna Lipăneşti, Prahova | 82,6 K RON— | — | -4,3 K RON | |
| 64 | 64.INFINISA PRODUCTION S.R.L.▼ 9 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 78,5 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 308,2 K RON | |
| 65 | 65.DIGI ART SRL▼ 25 | Municipiul Craiova, Dolj | 77,6 K RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 16,6 K RON | |
| 66 | 66.ARHIV PAPER SRL▲ 111 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 74,3 K RON▲ 3.319,8 % | ▲ 3.319,8 % | 211,7 K RON | |
| 67 | 67.LORICART PLAST 2005 SRL▲ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 72,2 K RON▲ 81 % | ▲ 81 % | 12,5 K RON | |
| 68 | 68.SIM ARHIRECORD SRL▼ 42 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,1 K RON▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 158,6 K RON | |
| 69 | 69.PROSHOP BEST ARCHIVE 88 SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 69,3 K RON▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 147 K RON | |
| 70 | 70.TEHNO-FINISSAGE SRL▼ 10 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 68,2 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 23,4 K RON | |
| 71 | 71.HR & HD IMPEX SRL▲ 2 | Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 66,9 K RON▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 0 RON | |
| 72 | 72.MARVIO POP SRL▼ 13 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 65,8 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 23,2 K RON | |
| 73 | 73.C & N DIGITAL PRODUCTION SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 65,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 74 | 74.ORFEU COM SRL▼ 6 | Sat Bâlteni, Comuna Bâlteni, Gorj | 65 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | -5,2 K RON | |
| 75 | 75.CDI SERVPROD SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 62,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 76 | 76.ARTLUX A.M.L. SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 61,5 K RON▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 162,2 K RON | |
| 77 | 77.BETSOR TRACK POINT SRL▼ 2 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 61,1 K RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | -49,3 K RON | |
| 78 | 78.EUROJET PRINT SRL▼ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58,8 K RON▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | -70 K RON | |
| 79 | 79.ART G&G SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,3 K RON▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 284 RON | |
| 80 | 80.LAMARO ARHIVPAT SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 55,8 K RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 73,2 K RON | |
| 81 | 81.ILDICOM SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.DIACONU ARHIVARE SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 50 K RON▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | 289,4 K RON | |
| 83 | 83.TYALY SRL▲ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,9 K RON▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 450,7 K RON | |
| 84 | 84.ALFA ARHIVE SRL▲ 36 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 43,8 K RON▲ 242,5 % | ▲ 242,5 % | 181,3 K RON | |
| 85 | 85.LUKAIROS S.R.L.▲ 14 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 42,4 K RON▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 120,8 K RON | |
| 86 | 86.AMAB SERV SRL▲ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 42,4 K RON▲ 62 % | ▲ 62 % | -11,1 K RON | |
| 87 | 87.TOP MONDIAL LEGATORIE SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 39,7 K RON▲ 152,7 % | ▲ 152,7 % | -8,8 K RON | |
| 88 | 88.PREST DOC ORIGINAL SERVICCES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 38,3 K RON— | — | — | 109,1 K RON |
| 89 | 89.2 M & F DAMUNT S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 38 K RON— | — | 0 RON | |
| 90 | 90.APOLLO-MOLDOVEANU SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 37,9 K RON▲ 134,1 % | ▲ 134,1 % | -23,6 K RON | |
| 91 | 91.LEGOCOM IMPEX SRL▼ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 37,2 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 122,5 K RON | |
| 92 | 92.TIPOLEG SRL▼ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 36,5 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -1,1 K RON | |
| 93 | 93.MAPE ARHIVARE SRL▲ 105 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 36,3 K RON▲ 11.601,9 % | ▲ 11.601,9 % | -33,4 K RON | |
| 94 | 94.CONSUS SRL▼ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 34,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 95 | 95.UNIVERS COM SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 32,5 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 17 K RON | |
| 96 | 96.ATELIER CARTE DE ARTA SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 30,3 K RON— | — | 25,8 K RON | |
| 97 | 97.COBO ART DESIGN S.R.L.▲ 12 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 30 K RON▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 15,6 K RON | |
| 98 | 98.ANONIMOS PREST SRL▲ 3 | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 29,6 K RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | -66,3 K RON | |
| 99 | 99.STRATEGIC ARHIVA DOC SRL▼ 6 | Sat Beciu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 29 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 100 | 100.BEAUFORT SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 28,8 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -21,3 K RON |