Top 100 firme — Pescuitul în ape dulci după datorii în 2024
168 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 83,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 57,2 K RON, iar liderul atinge 22 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PISCICOLA MURIGHIOL SA▲ 1 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 22 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | -1,3 mil. RON | |
| 2 | 2.FISH TOUR DELTA SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6,6 mil. RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 347,4 K RON | |
| 3 | 3.MARCOM SRL= | Sat Comoara, Comuna Drăgăneşti-Vlaşca, Teleorman | 6,4 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 38,7 K RON | |
| 4 | 4.WELA SRL▲ 1 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 3,7 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 256,2 K RON | |
| 5 | 5.OCMAVA COM SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,1 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | -442,6 K RON | |
| 6 | 6.ADRIAN SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,6 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -16,5 K RON | |
| 7 | 7.PROILAV RIVTUR S.R.L.▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,3 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -568,4 K RON | |
| 8 | 8.KSA TEOCRISTA SRL▲ 2 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 2 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | -550,8 K RON | |
| 9 | 9.PISCICOLA ALIN & STEF S.R.L.= | Sat Perii Broşteni, Comuna Olteni, Teleorman | 1,8 mil. RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 117 K RON | |
| 10 | 10.CHISC SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,7 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 12 K RON | |
| 11 | 11.FISHING SPORT SRL▲ 4 | Sat Poroschia, Comuna Poroschia, Teleorman | 1,7 mil. RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | -453,3 K RON | |
| 12 | 12.CEASIS IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 1,4 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 490,9 K RON | |
| 13 | 13.66 JACK SRL= | Municipiul Gherla, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 33,9 K RON | |
| 14 | 14.DELTA ROMPES SRL▲ 9 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 15 | 15.ASACOM TRANS SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 566,8 K RON | |
| 16 | 16.RED FISH SRL= | Sat Grădiştea, Comuna Grădiştea, Ilfov | 1 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 138,8 K RON | |
| 17 | 17.AGDEND LIFT SRL▲ 3 | Sat Aita Medie, Comuna Aita Mare, Covasna | 1 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 106,2 K RON | |
| 18 | 18.AQUA SPORT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 937,3 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 2,3 K RON | |
| 19 | 19.PISCICOLA SULINA S.A.▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 930,2 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -70,9 K RON | |
| 20 | 20.BLACK SEA STURGEON SRL▲ 2 | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfântu Gheorghe, Tulcea | 878,2 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 94,9 K RON | |
| 21 | 21.ALEXDANY AGREMENT SRL▲ 3 | Loc. Novaci, Oraş Novaci, Gorj | 720 K RON0,0% | 0,0% | 19,8 K RON | |
| 22 | 22.M.G.M. PESCA GRUP SRL▲ 3 | Sat Căscioarele, Comuna Căscioarele, Călăraşi | 673,6 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -49,6 K RON | |
| 23 | 23.O&C PROD COM SERV SRL▲ 9 | Sat Săftica, Comuna Baloteşti, Ilfov | 544,9 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | -25,6 K RON | |
| 24 | 24.WARAUTOHEROES SRL▲ 11 | Sat Chiriacu, Comuna Izvoarele, Giurgiu | 544,7 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 173,6 K RON | |
| 25 | 25.ROM ACVA SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 543,9 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -4,8 K RON | |
| 26 | 26.FARLOW FISHERY S.R.L.▲ 8 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 542,6 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 6,9 K RON | |
| 27 | 27.PISCICOLA 6 LACURI S.R.L.▲ 6 | Sat Câmpeneşti, Comuna Apahida, Cluj | 536,2 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -97,9 K RON | |
| 28 | 28.DUAL FISH IMPEX SRL▲ 1 | Sat Răsuceni, Comuna Răsuceni, Giurgiu | 528,1 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 47,9 K RON | |
| 29 | 29.MIRO PESC SRL▼ 1 | Sat Mila 23, Comuna Crişan, Tulcea | 515,8 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 418,8 K RON | |
| 30 | 30.DANYROM CAR ASSISTANCE SRL▲ 7 | Sat Valea Danului, Comuna Valea Danului, Argeş | 469,3 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -7,1 K RON | |
| 31 | 31.AGRO LIBERTA INVEST S.R.L.▲ 7 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 465,1 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | -56,1 K RON | |
| 32 | 32.AYBO PESCUIT SI TURISM S.R.L.▲ 9 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 452,1 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | -2,9 K RON | |
| 33 | 33.PERLA DELTEI SRL▼ 3 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 434,1 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 342,2 K RON | |
| 34 | 34.MILVA PROD SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 420,3 K RON▲ 80,3 % | ▲ 80,3 % | 230,2 K RON | |
| 35 | 35.DELTA NATURAL FISH S.R.L.▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 396,6 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -7,4 K RON | |
| 36 | 36.LAUR-CAMI EXIM SRL▲ 4 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 392 K RON0,0% | 0,0% | -116 RON | |
| 37 | 37.ACVA IMPERIAL GRUP SRL▲ 14 | Sat Dunăvăţu de Sus, Comuna Murighiol, Tulcea | 345,3 K RON▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | -55,7 K RON | |
| 38 | 38.SOLO SRL▲ 4 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 344,6 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -1,7 K RON | |
| 39 | 39.ADY SRL▲ 32 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 343,6 K RON▲ 143,6 % | ▲ 143,6 % | 18 K RON | |
| 40 | 40.MILEA SALAU S.R.L.▲ 5 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 342,7 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -15,1 K RON | |
| 41 | 41.MATULA SRL▲ 3 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 335,8 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -21,2 K RON | |
| 42 | 42.METEOR MIL SRL▲ 24 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 333,4 K RON▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | -88 K RON | |
| 43 | 43.YACO FISH NUCETU SRL▲ 43 | Sat Radu Vodă, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 325,7 K RON▲ 212 % | ▲ 212 % | 419,3 K RON | |
| 44 | 44.MATEI ALEXANDRU MARKET S.R.L.▲ 114 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 318,8 K RON▲ 11.173,7 % | ▲ 11.173,7 % | -19,2 K RON | |
| 45 | 45.VALEA LUNII SRL▲ 1 | Sat Grebleşti, Comuna Câineni, Vâlcea | 306,8 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | -11,2 K RON | |
| 46 | 46.DELTA SAMITUR SRL▲ 45 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 298,5 K RON▲ 210,2 % | ▲ 210,2 % | 6,2 K RON | |
| 47 | 47.EGRETA PRODCOM SRL▼ 11 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 294,9 K RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 106 K RON | |
| 48 | 48.IARBA VERDE DE ACASA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 278,5 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -14,2 K RON | |
| 49 | 49.BUSSY FAST TRANS S.R.L.▲ 8 | Sat Vişina, Comuna Vişina, Dâmboviţa | 268,9 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | -114 K RON | |
| 50 | 50.CASA BLĂNARU S.R.L.▲ 8 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 263,6 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | -84,3 K RON | |
| 51 | 51.DARA IMPEX SRL▼ 1 | Sat Alămor, Comuna Loamneş, Sibiu | 254,4 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -1,3 K RON | |
| 52 | 52.TURIST SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 248,5 K RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | -30,1 K RON | |
| 53 | 53.SANDA INTERMED SRL▼ 4 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 245,1 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -152,5 K RON | |
| 54 | 54.DELTA PIKE & CARP SRL= | Sat Iazurile, Comuna Valea Nucarilor, Tulcea | 231,5 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -738 RON | |
| 55 | 55.FÂNTÂNIŢA SRLnou | Sat Argel, Comuna Moldoviţa, Suceava | 228,8 K RON— | — | -13,9 K RON | |
| 56 | 56.SILVER FISH 77 SRL▼ 1 | Sat Bălăneşti, Comuna Bîrgăuani, Neamţ | 221,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.FISH-IT S.R.L.▼ 14 | Sat Alexandru cel Bun, Comuna Vlădeni, Iaşi | 207,1 K RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | -26,8 K RON | |
| 58 | 58.GENERAL COMPLEX MIXT S.R.L.▲ 32 | Sat Sineşti, Comuna Sineşti, Ialomiţa | 196,8 K RON▲ 103,2 % | ▲ 103,2 % | 1,9 K RON | |
| 59 | 59.ELASA FISHING AND HUNTING TEAM S.R.L.▲ 26 | Municipiul Craiova, Dolj | 187,1 K RON▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | -86,9 K RON | |
| 60 | 60.NEXTBYTE TECHNOLOGIES SRL▲ 1 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 186,4 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | -13,9 K RON | |
| 61 | 61.DONEBIB TURISM S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 179,8 K RON— | — | — | -156,7 K RON |
| 62 | 62.ZOO-POSEIDON S.R.L.▲ 19 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 178,3 K RON▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | -229,3 K RON | |
| 63 | 63.DELFINUL COLUN SRL▲ 2 | Sat Colun, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 175,8 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | -20,5 K RON | |
| 64 | 64.ROMCAVIAR IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 171,3 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 15,6 K RON | |
| 65 | 65.AGRO CI&CI SRL▼ 2 | Oraş Săcueni, Bihor | 170,3 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -9,1 K RON | |
| 66 | 66.EURO FISH VISAN S.R.L.▲ 31 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 167,5 K RON▲ 114 % | ▲ 114 % | -124 K RON | |
| 67 | 67.ANASTASYA FISH S.R.L.▲ 21 | Sat Siliştea, Comuna Valea Argovei, Călăraşi | 166,3 K RON▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 31,7 K RON | |
| 68 | 68.INTER PESCAREX SRL▲ 4 | Sat Manic, Comuna Chiochis, Bistriţa-Năsăud | 163,5 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 2,4 K RON | |
| 69 | 69.ZAULET SRL▼ 7 | Sat Sinoie, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 163 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -13,4 K RON | |
| 70 | 70.BALANESTI IAZ S.R.L.▲ 66 | Sat Bălăneşti, Comuna Bîrgăuani, Neamţ | 160,3 K RON▲ 1.216,5 % | ▲ 1.216,5 % | 24,3 K RON | |
| 71 | 71.ALEXANDRA TAR S.R.L.▼ 2 | Sat Soconzel, Comuna Socond, Satu Mare | 152 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 3,6 K RON | |
| 72 | 72.BIG FISH LAKE S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 151,2 K RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | -17,9 K RON | |
| 73 | 73.EURO M&P CONCEPT SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 151 K RON0,0% | 0,0% | -600 RON | |
| 74 | 74.MANGRI FISH SRL= | Comuna Tunari, Ilfov | 133 K RON0,0% | 0,0% | -12,4 K RON | |
| 75 | 75.MACOMAIS PISCICOL SRL▲ 1 | Sat Măineasca, Comuna Petrăchioaia, Ilfov | 130,1 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -67,8 K RON | |
| 76 | 76.C & D 2002 SRL▲ 2 | Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, Botoşani | 129 K RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 1,8 K RON | |
| 77 | 77.VLADI BIG PIKE SRL▼ 2 | Municipiul Arad, Arad | 127,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 78 | 78.ARCADA SRL▲ 32 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 125,9 K RON▲ 149,3 % | ▲ 149,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 79 | 79.PISCICOLA JURILOVCA SRL▲ 1 | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 113,7 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -4,6 K RON | |
| 80 | 80.PESCUIT SPORTIV SRL▲ 2 | Sat Poroschia, Comuna Poroschia, Teleorman | 111,9 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 22 K RON | |
| 81 | 81.CLAUDIU ŞI LUCIAN SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 111,4 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 13,5 K RON | |
| 82 | 82.ROYAL FAMILLY SRL▲ 17 | Sat Frăsinetu, Comuna Dobrosloveni, Olt | 108,5 K RON▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 145 RON | |
| 83 | 83.FLADIS SRL▲ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 106,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 84 | 84.AQUAFARM SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 102,5 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | -12 K RON | |
| 85 | 85.LA BINGO S.R.L.▲ 97 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 100,1 K RON▲ 400.156 % | ▲ 400.156 % | 32,4 K RON | |
| 86 | 86.DAVID OVI RELAX SRL▲ 3 | Sat Măureni, Comuna Măureni, Caraş-Severin | 98,8 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -15,6 K RON | |
| 87 | 87.SALMOFOR SRL= | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 98 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 341,5 K RON | |
| 88 | 88.STEJARU NUMIPET SRL▲ 12 | Sat Tupilaţi, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 96,3 K RON▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | -39 K RON | |
| 89 | 89.PRODUCTIE TRANSPORT SERVICII COMERT EXPORT-IMPORT "ROLLING-TRANS" SRL▲ 37 | Sat Zălan, Comuna Bodoc, Covasna | 95,5 K RON▲ 274,8 % | ▲ 274,8 % | -47 K RON | |
| 90 | 90.HAVAŞI INSTALAŢII SRL▲ 18 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 93,1 K RON▲ 82,4 % | ▲ 82,4 % | 711 RON | |
| 91 | 91.HER & STRA CYPRINUS SRL▼ 8 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 85,1 K RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 79,1 K RON | |
| 92 | 92.SALCIA SRL▼ 22 | Loc. Cârja, Oraş Murgeni, Vaslui | 84 K RON▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 93 | 93.LACUL DOAMNEI S.R.L.▲ 14 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 83,7 K RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | -29,9 K RON | |
| 94 | 94.MARYON BEST FISHING S.R.L.▲ 4 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 75,3 K RON0,0% | 0,0% | -772 RON | |
| 95 | 95.IBN FISHING INOVATION S.R.L.▲ 19 | Sat Crevedia, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 69 K RON▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | -25,3 K RON | |
| 96 | 96.CORNEANCA LAC SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 66,5 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -73,7 K RON | |
| 97 | 97.IANIS & MARIA FISH S.R.L.▲ 18 | Loc. Alunişu, Oraş Măgurele, Ilfov | 64,9 K RON▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | -115,9 K RON | |
| 98 | 98.BLAKE LAKE S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 63,1 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -2,6 K RON | |
| 99 | 99.DIARANCA CP SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 62,9 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | -6,2 K RON | |
| 100 | 100.ANCOR DELUX CONCEPT S.R.L.▲ 43 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 57,2 K RON▲ 562,7 % | ▲ 562,7 % | -36,8 K RON |