Top 100 firme — Exploatarea forestieră după datorii în 2024
3.736 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,1 mld. RON. Pragul de intrare în top este 3,7 mil. RON, iar liderul atinge 72,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FORESTIER MU SILVICULTURA SRL= | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 72,2 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 6,3 mil. RON | |
| 2 | 2.AUSTRO SOMES TRADING S.R.L.▲ 1 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 55,6 mil. RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 7,9 mil. RON | |
| 3 | 3.SRN SILVIROM NAWARO GMBH SOCIETATE ÎN COMANDITĂ▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 53,5 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -868,1 K RON | |
| 4 | 4.SILVADOR COMPANY SRL▲ 4 | Sat Pucheni, Comuna Pucheni, Dâmboviţa | 33,5 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 4,2 mil. RON | |
| 5 | 5.REAL DOC FOREST SRL▲ 2 | Municipiul Aiud, Alba | 31,7 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.MONTANA-IUGAN SRL▲ 5 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 30,7 mil. RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 883,4 K RON | |
| 7 | 7.AIDA BEST CONSTRUCT S.R.L.▲ 8 | Sat Panaci, Comuna Panaci, Suceava | 29,1 mil. RON▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 3 mil. RON | |
| 8 | 8.BIG BEAR SRL▲ 2 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Iaşi | 28,1 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 786,7 K RON | |
| 9 | 9.SRT SILVIROM TIMBER GMBH SOCIETATE ÎN COMANDITĂ▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 27,9 mil. RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 5,3 mil. RON | |
| 10 | 10.COMEXIM R SRL▲ 32 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 23,1 mil. RON▲ 199,6 % | ▲ 199,6 % | 4,8 mil. RON | |
| 11 | 11.QUERCUS ALBA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22,5 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -272,9 K RON | |
| 12 | 12.INGKA INVESTMENTS FOREST ASSETS S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22,1 mil. RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 6,3 mil. RON | |
| 13 | 13.FRANCE VALLEY REVENU EUROPE II SA PARIS SUCURSALA BUCURESTI▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -114,2 K RON | |
| 14 | 14.LIMSILVA FOREST SRL▼ 2 | Sat Şindrilari, Comuna Reghiu, Vrancea | 19,1 mil. RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 15 | 15.MONTANA FOREST SRL▲ 3 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 18,4 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 690,1 K RON | |
| 16 | 16.FRANCE VALLEY FONCIERE EUROPE SA PARIS SUCURSALA BUCURESTI▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,4 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -111,4 K RON | |
| 17 | 17.MIGAB FOREST SRL▲ 6 | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 17,1 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 653,6 K RON | |
| 18 | 18.HANIFA SRL▲ 16 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 15,3 mil. RON▲ 63 % | ▲ 63 % | 728 K RON | |
| 19 | 19.ECO SOMES LAND S.R.L.▲ 2 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 14 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 253,9 K RON | |
| 20 | 20.PRICOFOREST SRL▲ 19 | Sat Pîţîligeni, Comuna Pipirig, Neamţ | 13,9 mil. RON▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 7,1 mil. RON | |
| 21 | 21.PAN & FOREST SRL▲ 3 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 13,2 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 117,8 K RON | |
| 22 | 22.DOMENIUL MUNTELE MANOLEA S.R.L.▲ 6 | Comuna Periş, Ilfov | 12,7 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 174,8 K RON | |
| 23 | 23.EXPLOCOM GK SRL▲ 4 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 12,4 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -3,7 mil. RON | |
| 24 | 24.PLATANUS ALBA SRL▲ 41 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,1 mil. RON▲ 110,6 % | ▲ 110,6 % | -247,5 K RON | |
| 25 | 25.FOREVER PAN SRL▲ 51 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 11,3 mil. RON▲ 134,8 % | ▲ 134,8 % | 24,9 K RON | |
| 26 | 26.ECO FOREST FINTA SRL▲ 19 | Sat Căteasca, Comuna Căteasca, Argeş | 10,5 mil. RON▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 13,1 mil. RON | |
| 27 | 27.DAMAR WOOD SERV SRL▲ 26 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 10 mil. RON▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 161,2 K RON | |
| 28 | 28.CRYSLYL COM SRL▲ 132 | Sat Palilula, Comuna Bucovaţ, Dolj | 9,9 mil. RON▲ 254,9 % | ▲ 254,9 % | 16,2 mil. RON | |
| 29 | 29.EDUARD FOREST EXPLORER SRL▲ 8 | Sat Beliu, Comuna Beliu, Arad | 9,8 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -239,9 K RON | |
| 30 | 30.BIOMIS ENERGY ANIES SRL▼ 1 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 9,7 mil. RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 458,8 K RON | |
| 31 | 31.NĂDESCU VIOSILV SRL▲ 4 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 9,2 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -3 mil. RON | |
| 32 | 32.ABIES BACCATA SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,2 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | -267,3 K RON | |
| 33 | 33.VOR ZAKONE SRL▲ 16 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 8,9 mil. RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 34 | 34.K & M IMPORT-EXPORT SRL▲ 12 | Sat Calnic, Comuna Valea Crişului, Covasna | 8,6 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | -16,9 K RON | |
| 35 | 35.BKT FOREST SRL▼ 3 | Sat Lăpuş, Comuna Lăpuş, Maramureş | 8,4 mil. RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 641,2 K RON | |
| 36 | 36.LORGIS SRL▼ 6 | Municipiul Motru, Gorj | 8,4 mil. RON▼ 23 % | ▼ 23 % | -1,6 mil. RON | |
| 37 | 37.WEST SILVAE SRL▲ 3 | Sat Ioaniş, Comuna Finiş, Bihor | 8,3 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -607,4 K RON | |
| 38 | 38.RAPID FOREST SRL▼ 16 | Sat Satu Mare, Comuna Satu Mare, Harghita | 8,1 mil. RON▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 39 | 39.RAY WOOD EXPLOATARE SRL▲ 5 | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | 8 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 120,2 K RON | |
| 40 | 40.HOCEANU HGH SRL▲ 3 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 7,7 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 184,3 K RON | |
| 41 | 41.LA CHENERAIE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,7 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -113,9 K RON | |
| 42 | 42.KRAFTCORR S.R.L.▲ 16 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 7,5 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -1,3 mil. RON | |
| 43 | 43.D.N.Y. EXPLO SRL▼ 18 | Sat Olteţ, Comuna Vistea, Braşov | 7,3 mil. RON▼ 46 % | ▼ 46 % | 64 K RON | |
| 44 | 44.AGROZOOINDUSTRIALA SRL▼ 6 | Sat Gurahonţ, Comuna Gurahonţ, Arad | 7 mil. RON▼ 17 % | ▼ 17 % | -870,2 K RON | |
| 45 | 45.COSTI CBN SRL▲ 7 | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 7 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 982,5 K RON | |
| 46 | 46.SEROTINA FOREST SRL▲ 5 | Sat Vârciorog, Comuna Vârciorog, Bihor | 6,9 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 145,8 K RON | |
| 47 | 47.TOTAL BSF EUROTRANS SRL▲ 14 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 6,7 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 956,1 K RON | |
| 48 | 48.MAGIC PANORAMA VERDE SRL▲ 9 | Sat Budeasa Mare, Comuna Budeasa, Argeş | 6,6 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 132,3 K RON | |
| 49 | 49.COSLO-ZINCA SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,6 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 589,2 K RON | |
| 50 | 50.UZ BRICHET SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,3 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -506,8 K RON | |
| 51 | 51.IOANIS FOREST SRL▲ 49 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 6,2 mil. RON▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 40,2 K RON | |
| 52 | 52.CUMINȚENIA PĂMÂNTULUI S.R.L.▲ 25 | Municipiul Aiud, Alba | 6,1 mil. RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | -342,6 K RON | |
| 53 | 53.LUCA & EVA FOREST S.R.L.▼ 5 | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 6 mil. RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 52,2 K RON | |
| 54 | 54.RAN FOREST SERVICES SRL▲ 1 | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 6 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 472,7 K RON | |
| 55 | 55.FOREST CONCEPT SIT S.R.L.▲ 37 | Sat Vărzăroaia, Comuna Pietroşani, Argeş | 6 mil. RON▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | -368,5 K RON | |
| 56 | 56.BIOSERV FOREST SRL▼ 2 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 5,9 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 963,4 K RON | |
| 57 | 57.FUL PROD COMPANY SRL▲ 6 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 5,8 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 18 K RON | |
| 58 | 58.GUSOR FOREST SRL▲ 30 | Sat Comanca, Comuna Deveselu, Olt | 5,7 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | -302,3 K RON | |
| 59 | 59.SIMFOREST SRL= | Sat Andreiaşu de Jos, Comuna Andreiaşu de Jos, Vrancea | 5,5 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 310 K RON | |
| 60 | 60.MONTECLAS SRL▲ 41 | Sat Comandău, Comuna Comandău, Covasna | 5,4 mil. RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 4,4 K RON | |
| 61 | 61.CODRUŢA & DANIELA FOREST SRL▲ 13 | Loc. Cuptoare, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,4 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -938 K RON | |
| 62 | 62.NYC PĂDURENI SRL▲ 29 | Sat Lunca Cernii de Jos, Comuna Lunca Cernii de Jos, Hunedoara | 5,4 mil. RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 794,7 K RON | |
| 63 | 63.ELVINIC WOOD S.R.L.▲ 43 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5,3 mil. RON▲ 35 % | ▲ 35 % | -1,1 mil. RON | |
| 64 | 64.BUDAN MYS FORST S.R.L.▲ 82 | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 5,2 mil. RON▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 443,9 K RON | |
| 65 | 65.ALFOR S.A.▲ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,2 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -511,6 K RON | |
| 66 | 66.PATRIRO COM SRL▲ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 5 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 186,5 K RON | |
| 67 | 67.ŞTEFAN FOREST SRL= | Sat Dobra, Comuna Şugag, Alba | 4,9 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 163,8 K RON | |
| 68 | 68.FILIP RESMONT S.R.L.▲ 17 | Sat Pucheni, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 4,9 mil. RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -295,1 K RON | |
| 69 | 69.G.N.D. SLAVY'99 SRL▲ 40 | Comuna Dragoslavele, Argeş | 4,9 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 84,9 K RON | |
| 70 | 70.MATCON PRODUCTIE COMERT SRL▲ 10 | Comuna Catalina, Covasna | 4,7 mil. RON0,0% | 0,0% | -4,6 mil. RON | |
| 71 | 71.TIMBUT RIVER SRL▼ 3 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 4,7 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 936,1 K RON | |
| 72 | 72.NEW SILVA S.R.L.▲ 21 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 4,6 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 158,7 K RON | |
| 73 | 73.RĂZUŞTOM SRL▲ 9 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 4,5 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 64,8 K RON | |
| 74 | 74.MARSINCA TRUCK SRL▲ 31 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,5 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 136,9 K RON | |
| 75 | 75.EMSILVA SRL▲ 100 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 4,5 mil. RON▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | -98,9 K RON | |
| 76 | 76.VOICILAŞ FOREST IMPEX SRL▼ 1 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 4,5 mil. RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 58,9 K RON | |
| 77 | 77.VALENTIN VLAD FOREST S.R.L.▲ 19 | Sat Stăteşti, Comuna Vârfuri, Dâmboviţa | 4,4 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 57,6 K RON | |
| 78 | 78.NIKRAMUS S.R.L.▼ 5 | Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni, Suceava | 4,4 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 64,8 K RON | |
| 79 | 79.LAVIONE TEX SRL▼ 1 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 4,4 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 59,5 K RON | |
| 80 | 80.INVESTISSEMENT FORETS EUROPE IR I PARIS SUCURSALA BUCUREŞTI▲ 52 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,2 mil. RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -27,9 K RON | |
| 81 | 81.TOMION SERV SRL▲ 240 | Sat Bălceşti, Comuna Bengeşti-Ciocadia, Gorj | 4,2 mil. RON▲ 161,9 % | ▲ 161,9 % | 34,5 K RON | |
| 82 | 82.FOREST LAZAR COMPANY SRL▲ 135 | Sat Vârfurile, Comuna Vârfurile, Arad | 4,2 mil. RON▲ 92,7 % | ▲ 92,7 % | 23,5 K RON | |
| 83 | 83.MIREL COM SRL▲ 48 | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 4,2 mil. RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | -358,1 K RON | |
| 84 | 84.AIEMBALPEX SRL▲ 36 | Sat Poiana Mare, Comuna Poiana Mare, Dolj | 4,2 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 95,3 K RON | |
| 85 | 85.EXPAL-WOOD S.R.L.▼ 16 | Sat Dealu, Comuna Dealu, Harghita | 4,2 mil. RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 318,6 K RON | |
| 86 | 86.BAZIK FOREST SRL▲ 84 | Sat Slatina, Comuna Slatina, Suceava | 4,1 mil. RON▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 67 K RON | |
| 87 | 87.NYKMAER MEN FOREST SRL▲ 85 | Sat Ceraşu, Comuna Ceraşu, Prahova | 4,1 mil. RON▲ 56 % | ▲ 56 % | -437,6 K RON | |
| 88 | 88.SLATINA FOREST SRL▲ 823 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 4 mil. RON▲ 601 % | ▲ 601 % | 12,9 K RON | |
| 89 | 89.HUNTER TRANS FOREST S.R.L.▲ 1.692 | Sat Eremitu, Comuna Eremitu, Mureş | 4 mil. RON▲ 1.841,1 % | ▲ 1.841,1 % | 397,2 K RON | |
| 90 | 90.LEOPET COM SRL▲ 22 | Sat Petrova, Comuna Petrova, Maramureş | 4 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 316,7 K RON | |
| 91 | 91.EXPO PATRICK GENERALY SRL▲ 20 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 3,9 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -1,3 mil. RON | |
| 92 | 92.VALEA ILVEI SRL▲ 88 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 3,9 mil. RON▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 57,7 K RON | |
| 93 | 93.S.V. MIRFOR SRL▲ 6 | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 3,9 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 45,4 K RON | |
| 94 | 94.DURIST FOREST SRL▼ 10 | Sat Moşteni, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 3,8 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 71,8 K RON | |
| 95 | 95.PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL▲ 3 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 3,8 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 16,6 K RON | |
| 96 | 96.OCOLUL SILVIC SILVA-BUCOVINA SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 3,8 mil. RON▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 5,3 mil. RON | |
| 97 | 97.TRANS ALPIN PIETROSANI 2004 SRL▲ 88 | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Argeş | 3,7 mil. RON▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | -1 mil. RON | |
| 98 | 98.FORISTOM SRL▲ 36 | Sat Săud, Comuna Bunteşti, Bihor | 3,7 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 154,1 K RON | |
| 99 | 99.GIAN-CLOD SRL▲ 20 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 3,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 100 | 100.CARPATINA FORESTCOM SRL▲ 8 | Sat Ilia, Comuna Ilia, Hunedoara | 3,7 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 248,6 K RON |