Top 100 firme — Fabricarea articolelor din blană după datorii în 2025
421 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 909,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 2,2 mil. RON, iar liderul atinge 81,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DUTCH TRADING INTERNATIONAL SRL= | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 81,4 mil. RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 12,4 mil. RON | |
| 2 | 2.AGRO STEACO S.R.L.= | Municipiul Piteşti, Argeş | 53,7 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -4,4 mil. RON | |
| 3 | 3.PERFECT ANGUS SRL= | Comuna Borcea, Călăraşi | 40,3 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -8 mil. RON | |
| 4 | 4.BARAK DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 34,6 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 5 | 5.R&C RUSU BROTHERS SRL= | Sat Dudeştii Noi, Comuna Dudeştii Noi, Timiş | 33,2 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -1,6 mil. RON | |
| 6 | 6.PRIME BEEF TRANSILVANIA S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 27,4 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 442,7 K RON | |
| 7 | 7.C.C. BOVINE SRL▲ 12 | Sat Tulghieş, Comuna Mireşu Mare, Maramureş | 21,9 mil. RON▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 5,8 mil. RON | |
| 8 | 8.CATTLE FARM S.R.L.nou | Sat Broşteni, Comuna Vişina, Dâmboviţa | 20,7 mil. RON— | — | — | 154,5 K RON |
| 9 | 9.TEPES-VODA FARM PROJECT SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,9 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | -288,1 K RON | |
| 10 | 10.BOVAG S.R.L.▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 19,6 mil. RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 799,7 K RON | |
| 11 | 11.TORRO CARNEX TIM SRL▼ 3 | Loc. Deta, Oraş Deta, Timiş | 19,2 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | -6,6 K RON | |
| 12 | 12.AGRO ECO TCD S.R.L.▲ 26 | Loc. Sărmăşel, Oraş Sărmaşu, Mureş | 18,3 mil. RON▲ 154,4 % | ▲ 154,4 % | 489,2 K RON | |
| 13 | 13.BARAD INVESTITII SRL▼ 3 | Oraş Voluntari, Ilfov | 17 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 971,8 K RON | |
| 14 | 14.ROMESPA SRL▲ 2 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 16,1 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 86,9 K RON | |
| 15 | 15.GREEN FARMSEL SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 15,4 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 5,8 K RON | |
| 16 | 16.EUROFARM IMF SRL▲ 4 | Sat Ciaracio, Comuna Ciceu, Harghita | 15,3 mil. RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 17 | 17.I.T.L.-AGROCOMPLEX SRL▼ 8 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 15,1 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 1,2 mil. RON | |
| 18 | 18.ANDROANGUS SRL▲ 5 | Sat Cârţişoara, Comuna Cârţişoara, Sibiu | 14,2 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 28,1 K RON | |
| 19 | 19.PAPER CONSULT SRL▲ 5 | Sat Dobra, Comuna Dobra, Dâmboviţa | 12,2 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | -566,5 K RON | |
| 20 | 20.SMOKEY RANCH S.R.L.▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11,9 mil. RON▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | -801,1 K RON | |
| 21 | 21.AGROLUC A.S. PECICANA SRL▲ 5 | Oraş Pecica, Arad | 11,3 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 936,3 K RON | |
| 22 | 22.MIMAGI SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10,6 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.P.B. ECO FARM S.R.L.▲ 6 | Sat Bencecu de Jos, Comuna Pişchia, Timiş | 10,5 mil. RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 42,7 K RON | |
| 24 | 24.DTO FARMING S.R.L.▼ 3 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 10 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 25 | 25.A & G AGROPREST SRLnou | Sat Călugăru, Comuna Botoroaga, Teleorman | 9,9 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 26 | 26.BELMONT PROPERTIES SRL▲ 5 | Sat Glâmboaca, Oraş Avrig, Sibiu | 9,2 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | -418,9 K RON | |
| 27 | 27.ANGUS ARDEAL S.R.L.▲ 13 | Sat Rădaia, Comuna Baciu, Cluj | 9,2 mil. RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 473,5 K RON | |
| 28 | 28.GLOBIZ GROUP SRL▼ 6 | Sat Sântion, Comuna Borş, Bihor | 9,1 mil. RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 973,3 K RON | |
| 29 | 29.CREȘTEREA ANIMALELOR PRUNDU COOPERATIVĂ AGRICOLĂ▲ 1 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 8,8 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 159,3 K RON | |
| 30 | 30.AGRO BOVINE TCD S.R.L.▼ 16 | Loc. Sărmăşel-Gară, Oraş Sărmaşu, Mureş | 8,5 mil. RON▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 248,6 K RON | |
| 31 | 31.CRESCĂTORUL TAURINE CARNE COOPERATIVA AGRICOLĂ GRADUL II▲ 22 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 8,3 mil. RON▲ 74 % | ▲ 74 % | 24,3 K RON | |
| 32 | 32.BULLS MAN SRL▲ 1 | Sat Ghenci, Comuna Căuaş, Satu Mare | 8 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 383,1 K RON | |
| 33 | 33.DIAZ HOME CONS SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,9 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 286,2 K RON | |
| 34 | 34.TRANSILVANIA MEAT S.R.L.nou | Sat Petreşti, Comuna Petreşti, Satu Mare | 7,6 mil. RON▲ 530,6 % | ▲ 530,6 % | -238,9 K RON | |
| 35 | 35.BOVIX S.R.L.▲ 289 | Sat Târguşor, Comuna Târguşor, Constanţa | 7,4 mil. RON▲ 11.678,4 % | ▲ 11.678,4 % | 43,4 K RON | |
| 36 | 36.AGRILIM SRL▲ 5 | Sat Dâncu Mic, Comuna Mărtineşti, Hunedoara | 6,8 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 322,5 K RON | |
| 37 | 37.SEEL FOOD DISTRIBUTION S.R.L.▲ 149 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 6,7 mil. RON▲ 1.243,3 % | ▲ 1.243,3 % | 20,8 K RON | |
| 38 | 38.BOVINIA RANCH SRL▼ 10 | Sat Finteuşu Mic, Comuna Satulung, Maramureş | 6,7 mil. RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 39 | 39.TRANS CONSTRUCT D.C. SRL▲ 23 | Sat Măierus, Comuna Măieruş, Braşov | 6,5 mil. RON▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 40 | 40.TAUR DOBROGEAN S.R.L.▲ 8 | Sat Ciocârlia, Comuna Ciocârlia, Constanţa | 6,4 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 897,1 K RON | |
| 41 | 41.REBO ANGUS KARPATEN SRL▲ 1 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 6,4 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 40,5 K RON | |
| 42 | 42.CIA AGRI INVEST S.R.L.▼ 15 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 6,2 mil. RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 31,2 K RON | |
| 43 | 43.BIO - ZONE ANGUS S.R.L.▲ 11 | Sat Poiana Teiului, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 6,1 mil. RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 140,6 K RON | |
| 44 | 44.SEMTEST - GENETIC SA▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,1 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -224,3 K RON | |
| 45 | 45.M.F .R.S FARM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6 mil. RON— | — | -196,6 K RON | |
| 46 | 46.MUU-MUU FARM S.R.L.▲ 43 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,9 mil. RON▲ 159,7 % | ▲ 159,7 % | -90,8 K RON | |
| 47 | 47.EXCELENT FEED 2015 SRL▼ 32 | Sat Iratoşu, Comuna Iratoşu, Arad | 5,8 mil. RON▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 48 | 48.AGRORA SRL▼ 5 | Sat Bruiu, Comuna Bruiu, Sibiu | 5,8 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 1 mil. RON | |
| 49 | 49.BO-COV MEAT COOPERATIVĂ AGRICOLĂ▼ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5,6 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 257,5 K RON | |
| 50 | 50.PRODLEGUME IMPEX SRL▲ 50 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,6 mil. RON▲ 182,2 % | ▲ 182,2 % | 5,2 K RON | |
| 51 | 51.BLACK ANGUS FARM SRL▼ 2 | Sat Măgherani, Comuna Măgherani, Mureş | 5,5 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 31,1 K RON | |
| 52 | 52.SMART AGRIFARM S.R.L.▼ 16 | Sat Zimandu Nou, Comuna Zimandu Nou, Arad | 5,4 mil. RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | -449,5 K RON | |
| 53 | 53.CONSUES AGRO SRL▼ 9 | Municipiul Băileşti, Dolj | 5,3 mil. RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 750,2 K RON | |
| 54 | 54.POLZOO-EXIM SRL▼ 3 | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 5 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 270,3 K RON | |
| 55 | 55.CAPROLACT SRL▼ 5 | Loc. Slănic, Oraş Slănic, Prahova | 5 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -545,8 K RON | |
| 56 | 56.TULON PROD SRL▲ 237 | Sat Domneşti, Comuna Măriselu, Bistriţa-Năsăud | 4,8 mil. RON▲ 4.883,8 % | ▲ 4.883,8 % | 25,1 K RON | |
| 57 | 57.MAVIT BIO S.R.L.▼ 1 | Sat Arpăşel, Comuna Batăr, Bihor | 4,8 mil. RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 302,2 K RON | |
| 58 | 58.AGROKARMEAT S.R.L.▲ 63 | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Harghita | 4,6 mil. RON▲ 197,1 % | ▲ 197,1 % | -203,4 K RON | |
| 59 | 59.AGROTECH TRANSILVANIA SRL▼ 4 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 4,6 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 181,5 K RON | |
| 60 | 60.TRANSAIR SERVICII SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,5 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 26,6 K RON | |
| 61 | 61.SCHONTAL INNOVATIVE COOPERATIVA AGRICOLĂ▼ 3 | Sat Urziceni, Comuna Urziceni, Satu Mare | 4,4 mil. RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 53,8 K RON | |
| 62 | 62.SILVAGRA SRL▲ 69 | Sat Saschiz, Comuna Saschiz, Mureş | 4,4 mil. RON▲ 242,7 % | ▲ 242,7 % | 287,6 K RON | |
| 63 | 63.SEPSI-CHAROLAIS SRL▲ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,4 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 1,7 K RON | |
| 64 | 64.AGRO INVEST NBL S.R.L.▲ 6 | Sat Carani, Comuna Sânandrei, Timiş | 4,3 mil. RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 730,4 K RON | |
| 65 | 65.ECOVIT FARM INVEST SRL▼ 4 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 4,2 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 69,7 K RON | |
| 66 | 66.ANGUS HOUSE FARM SRL▼ 7 | Sat Iclozel, Comuna Iclod, Cluj | 4 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 54,4 K RON | |
| 67 | 67.VERT ENERGY ASSIST SRL▼ 20 | Sat Oraşu Nou, Comuna Oraşu Nou, Satu Mare | 4 mil. RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 16,2 K RON | |
| 68 | 68.GREENWOOD ENERGY SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 3,9 mil. RON▲ 103,3 % | ▲ 103,3 % | 0 RON | |
| 69 | 69.QUOMO LIMITED SRL▼ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 3,8 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 48,7 K RON | |
| 70 | 70.AGROSTAR FARMEX SRL▼ 13 | Sat Stolnici, Comuna Stolnici, Argeş | 3,7 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 379 K RON | |
| 71 | 71.RODRAG FARM S.R.L.▲ 17 | Municipiul Salonta, Bihor | 3,6 mil. RON▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 205,6 K RON | |
| 72 | 72.BOGABONGA MEAT S.R.L.▲ 2 | Comuna Trifeşti, Iaşi | 3,5 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | -167,3 K RON | |
| 73 | 73.AGROTEHNICA ANGUS CUCA S.R.L.▼ 5 | Sat Cuca, Comuna Cuca, Argeş | 3,5 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 824,2 K RON | |
| 74 | 74.TALAGRO EMISADI GRUP SRL▼ 2 | Sat Nisiporeşti, Comuna Boteşti, Neamţ | 3,2 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 110,1 K RON | |
| 75 | 75.CALVES FARM S.R.L.▼ 2 | Municipiul Salonta, Bihor | 3,1 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 273,6 K RON | |
| 76 | 76.CERES AG S.R.L.▼ 9 | Municipiul Craiova, Dolj | 3,1 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -400,3 K RON | |
| 77 | 77.AAB TISA SRL= | Sat Câmpulung la Tisa, Comuna Câmpulung la Tisa, Maramureş | 3,1 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 252,6 K RON | |
| 78 | 78.PIAZIA AGRIFARM S.R.L.nou | Sat Corneşti, Comuna Gârbău, Cluj | 3 mil. RON— | — | — | 60,1 K RON |
| 79 | 79.AGRO LAIG PROD SERV SRL▼ 3 | Sat Glâmbocel, Comuna Bogaţi, Argeş | 2,9 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -1,9 mil. RON | |
| 80 | 80.ROMFERM SRL▲ 21 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,9 mil. RON▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 681,5 K RON | |
| 81 | 81.INTERGLOBAL SRL▼ 44 | Loc. Pecica, Oraş Pecica, Arad | 2,9 mil. RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 82 | 82.CIAG NEW AGRO S.R.L.▲ 22 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,9 mil. RON▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 43,2 K RON | |
| 83 | 83.VONASAGRO FERMA SRL▲ 16 | Municipiul Salonta, Bihor | 2,9 mil. RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 308,5 K RON | |
| 84 | 84.FERMA NORD TIMIŞ SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,9 mil. RON— | — | -242,8 K RON | |
| 85 | 85.MINI-CENTRUM SRLnou | Sat Lunca de Sus, Comuna Lunca de Sus, Harghita | 2,9 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 2,6 K RON | |
| 86 | 86.TOWER FARM TRANSYLVANIA SRL▼ 1 | Sat Porumbacu de Jos, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 2,8 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 9,5 K RON | |
| 87 | 87.H & H ECO RANCH S.R.L.▼ 7 | Sat Bita, Comuna Reci, Covasna | 2,8 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -90,5 K RON | |
| 88 | 88.FRATORO SRL▼ 19 | Sat Luncani, Comuna Mărgineni, Bacău | 2,8 mil. RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 2,1 K RON | |
| 89 | 89.FERMA NATUR HOF S.R.L.▼ 8 | Sat Adâncata, Comuna Adâncata, Ialomiţa | 2,7 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -330 RON | |
| 90 | 90.MEATAGROFARM S.R.L.nou | Municipiul Băileşti, Dolj | 2,4 mil. RON▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 230,9 K RON | |
| 91 | 91.AGROZOOMIT FARM SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 164,2 K RON | |
| 92 | 92.ROMZELAG S.R.L.▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 45,6 K RON | |
| 93 | 93.CĂMARA VERDE SRLnou | Comuna Trivalea-Moşteni, Teleorman | 2,3 mil. RON— | — | — | -26,3 K RON |
| 94 | 94.BADRALEXI KIDS SRL▼ 7 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 2,3 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 767,3 K RON | |
| 95 | 95.VEST ANGUS FARM S.R.L.▼ 3 | Sat Turnu, Oraş Pecica, Arad | 2,2 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 91,3 K RON | |
| 96 | 96.DON FERMA S.R.L.▲ 132 | Sat Siretel, Comuna Sireţel, Iaşi | 2,2 mil. RON▲ 771,3 % | ▲ 771,3 % | -263,5 K RON | |
| 97 | 97.UNITIS MEZŐGAZDASÁGI SZÖVETKEZET COOPERATIVA AGRICOLĂ▼ 7 | Sat Satu Mare, Comuna Satu Mare, Harghita | 2,2 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -159,6 K RON | |
| 98 | 98.AHORN ANGUS FARM S.R.L.▲ 213 | Sat Voiteg, Comuna Voiteg, Timiş | 2,2 mil. RON▲ 2.842,6 % | ▲ 2.842,6 % | -831,7 K RON | |
| 99 | 99.FERMA MUSCELEANA LERESTI SRL▼ 1 | Sat Lereşti, Comuna Lereşti, Argeş | 2,2 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -276,5 K RON | |
| 100 | 100.ISPARBO-PROD SRL▲ 12 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | -48,1 K RON |