Top 100 firme — Construcții, Vaslui după creștere YoY în 2018
124 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 18,3 %, iar liderul atinge 3.049,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ICOPREST CONSTRUCT SRLnou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 3.049,3 % | 673,8 K RON | |
| 2 | 2.ECASIM-PROD S.R.L.nou | Sat Stănileşti, Comuna Stănileşti, Vaslui | 485,3 % | 264,8 K RON | |
| 3 | 3.TERRA TITANIA SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 481,8 % | 381,8 K RON | |
| 4 | 4.BRICK BY BRICK SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 385,7 % | 882,5 K RON | |
| 5 | 5.N&M TRANS S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 380,1 % | 13,3 K RON | |
| 6 | 6.GEO & DAHLIA SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 357,6 % | 118 K RON | |
| 7 | 7.STASFORM CONSULT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 293,5 % | 96,4 K RON | |
| 8 | 8.MARCAM-CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 276,7 % | 273,1 K RON | |
| 9 | 9.CIBOCO SRL▲ 30 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 262,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 10 | 10.TENCOZAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 228,7 % | 467,1 K RON | |
| 11 | 11.CONSTYL SRL▲ 25 | Municipiul Huşi, Vaslui | 200,4 % | 60 K RON | |
| 12 | 12.ALPHA PLAC CONSTRUCT SRLnou | Sat Bozia, Comuna Fălciu, Vaslui | 194,1 % | 54,1 K RON | |
| 13 | 13.ROMCON EUROPA 1 S.R.L.▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 193,1 % | 677,1 K RON | |
| 14 | 14.BUNLATOATE CONCEPT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 175,1 % | 7 K RON | |
| 15 | 15.ADISAMCOR SRL▲ 26 | Municipiul Huşi, Vaslui | 174,9 % | 529,6 K RON | |
| 16 | 16.AMBIENT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 165,9 % | 905,4 K RON | |
| 17 | 17.LAURENT DECOR SRLnou | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 156,6 % | 558,7 K RON | |
| 18 | 18.SOF CONSTRUCT COR SRLnou | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 148,6 % | 866,8 K RON | |
| 19 | 19.MISTERLINE SRL▲ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 146,6 % | 157,2 K RON | |
| 20 | 20.AM IDRICONS SRL-D▼ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 145,8 % | 44,6 K RON | |
| 21 | 21.CROWD SPAL SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 122,9 % | 242,6 K RON | |
| 22 | 22.SON-MAX SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 106,2 % | 164,2 K RON | |
| 23 | 23.GRANDIS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 104,7 % | 263,3 K RON | |
| 24 | 24.BENNY ARREDA SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 103,1 % | 457,8 K RON | |
| 25 | 25.VIACONS RUTIER SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 101,1 % | 6,9 mil. RON | |
| 26 | 26.CONVLA-BUILDING S.R.L.▼ 14 | Sat Trestiana, Comuna Griviţa, Vaslui | 98,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 27 | 27.KTZ EDIL INTERNATIONAL SRL▲ 35 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 96,8 % | 279 K RON | |
| 28 | 28.TOM EST CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 95,7 % | 115,5 K RON | |
| 29 | 29.EDIL CORAS-CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 89,8 % | 209,6 K RON | |
| 30 | 30.ANTIFOC SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 80,6 % | 155,3 K RON | |
| 31 | 31.ALMASIST S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 79,4 % | 70,2 K RON | |
| 32 | 32.SEBANTEL COMUNICAŢII SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Poieneşti, Vaslui | 76,5 % | 73,8 K RON | |
| 33 | 33.HIDRAREM SRLnou | Sat Horga, Comuna Epureni, Vaslui | 75,8 % | 52,8 K RON | |
| 34 | 34.MARMOGRANIT BIRGAU SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 73,1 % | 23,7 K RON | |
| 35 | 35.DECIVAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 72,9 % | 95,8 K RON | |
| 36 | 36.TRUST-CONAGRO FREE TECHNOLOGY SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 71,9 % | 143,7 K RON | |
| 37 | 37.PASDESIGN SRL▼ 26 | Municipiul Huşi, Vaslui | 69,4 % | 801,2 K RON | |
| 38 | 38.STATEMAR INSTAL SRLnou | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 68,5 % | 4,7 K RON | |
| 39 | 39.ENERMOLD SRL▲ 43 | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 68,4 % | 492,6 K RON | |
| 40 | 40.ALCRA ELECTRIC SRL▼ 17 | Municipiul Huşi, Vaslui | 66,5 % | 269,1 K RON | |
| 41 | 41.DISCLIMA SRL▲ 24 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 65,7 % | 157,6 K RON | |
| 42 | 42.DYATRANSAL 2012 SRL▼ 32 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 65,3 % | 435,3 K RON | |
| 43 | 43.TYT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Bălteni, Comuna Bălteni, Vaslui | 63,6 % | 37,4 K RON | |
| 44 | 44.CANDREVAS-CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Oprişiţa, Comuna Poieneşti, Vaslui | 62,1 % | 238,9 K RON | |
| 45 | 45.APADEN INSTALAŢII SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 62 % | 224,5 K RON | |
| 46 | 46.ANDRY CONS SRL▲ 41 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 58,6 % | 51,1 K RON | |
| 47 | 47.ROOF EVOLUTION S.R.L.▼ 9 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 57,9 % | 55,3 K RON | |
| 48 | 48.ERAX ING S.R.L.nou | Sat Roşieşti, Comuna Roşieşti, Vaslui | 55,8 % | 63,3 K RON | |
| 49 | 49.ONESTED CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Săuca, Comuna Laza, Vaslui | 55 % | 177,1 K RON | |
| 50 | 50.STEFTRANS SRL▲ 24 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 54,2 % | 712,7 K RON | |
| 51 | 51.BDC ELECTRIC SERVICE SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 52,8 % | 69 K RON | |
| 52 | 52.SAFI-STAR SRL▲ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 52,8 % | 789,8 K RON | |
| 53 | 53.ALEX DARO SERV S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 51,8 % | 55,4 K RON | |
| 54 | 54.INOVATIV CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 50,5 % | -2,8 K RON | |
| 55 | 55.ROHANCRIS SRLnou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 50,4 % | 56,4 K RON | |
| 56 | 56.REPCONS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 48,5 % | 125,3 K RON | |
| 57 | 57.HUZUMCON SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 46,9 % | 109,4 K RON | |
| 58 | 58.BEST IKA DESIGN S.R.L.▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 46,5 % | 26,2 K RON | |
| 59 | 59.NORDING CONSTRUCT SRL▼ 28 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 46 % | 12,1 K RON | |
| 60 | 60.NOALES PAV SRL▼ 26 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 44,9 % | 16,9 K RON | |
| 61 | 61.AQUASERV SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 44,4 % | 411,3 K RON | |
| 62 | 62.CLIMAL SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 42,2 % | 174,8 K RON | |
| 63 | 63.OMIAN SERVICE SRL▲ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 41,8 % | 24 K RON | |
| 64 | 64.URAYANS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 41,5 % | 2,2 K RON | |
| 65 | 65.BEF DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 41,2 % | 177,9 K RON | |
| 66 | 66.KARP-DAV SRLnou | Sat Oprişiţa, Comuna Poieneşti, Vaslui | 40,5 % | 202,4 K RON | |
| 67 | 67.ENERGOCONSTRUCT SRL▼ 42 | Sat Băcani, Comuna Băcani, Vaslui | 38,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 68 | 68.ELECDAR INSTAL SRL▲ 23 | Municipiul Huşi, Vaslui | 38,6 % | 28,8 K RON | |
| 69 | 69.ELECTRO-SANIT SRL▼ 18 | Municipiul Huşi, Vaslui | 37,3 % | 65,4 K RON | |
| 70 | 70.GIULIOBLU MULTICOLOR SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 37,1 % | 105,4 K RON | |
| 71 | 71.VIDPRO CONSTRUCT SRL▼ 56 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 36,7 % | 5,4 K RON | |
| 72 | 72.ELFORACONS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 36,3 % | 3,9 K RON | |
| 73 | 73.MOLDSTING SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 35,9 % | 214,1 K RON | |
| 74 | 74.AMARINEI SRLnou | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 35,5 % | 238,7 K RON | |
| 75 | 75.INSTALOP NON-STOP SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 35 % | 109,1 K RON | |
| 76 | 76.ONICKROM SRLnou | Sat Săuca, Comuna Laza, Vaslui | 35 % | 184,1 K RON | |
| 77 | 77.HELCONSTRUCT SRL▼ 61 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 34 % | -9 K RON | |
| 78 | 78.S.C. LUCRĂRI DRUMURI ŞI PODURI SA VASLUI▲ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 32,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 79 | 79.TEOKSY SRLnou | Sat Puşcaşi, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 32,3 % | 41,1 K RON | |
| 80 | 80.ADYIUR CONSTRUCT SRLnou | Sat Lunca Banului, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 30,5 % | 37,2 K RON | |
| 81 | 81.LIV TRANSKASUBA S.R.L.nou | Sat Duda, Comuna Duda-Epureni, Vaslui | 29,8 % | -391,7 K RON | |
| 82 | 82.ASFALTICA SRL▼ 30 | Municipiul Huşi, Vaslui | 28,9 % | 4,6 K RON | |
| 83 | 83.DAY K&T SRL▲ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 28,6 % | 17 K RON | |
| 84 | 84.RAFKRP CONSTRUCT S.R.L.▼ 64 | Sat Săuca, Comuna Laza, Vaslui | 27,1 % | 255,7 K RON | |
| 85 | 85.IORGUBOGDAN SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 26,7 % | 226,2 K RON | |
| 86 | 86.BUZAMĂT CONSTRUCT SRL▼ 11 | Sat Hălăreşti, Comuna Iana, Vaslui | 26,5 % | 153,4 K RON | |
| 87 | 87.FILIMA DESIGN SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 26,3 % | 39,5 K RON | |
| 88 | 88.ROXGIMAF SRL▼ 24 | Sat Crasna, Comuna Albeşti, Vaslui | 25,7 % | 297,5 K RON | |
| 89 | 89.IONIDOR CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 24,1 % | 44,8 K RON | |
| 90 | 90.BURINST GAZ S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 23,2 % | 2,6 K RON | |
| 91 | 91.CITYCONS SRL▼ 90 | Sat Hălăreşti, Comuna Iana, Vaslui | 22,4 % | 109,5 K RON | |
| 92 | 92.WPR LOGISTICS SPEDITION S.R.L.nou | Oraş Murgeni, Vaslui | 21,5 % | 532,8 K RON | |
| 93 | 93.PROGAZ INSTALATII SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 21,4 % | 756 K RON | |
| 94 | 94.ELECTRICOPET SRL▼ 22 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 19,9 % | 329,2 K RON | |
| 95 | 95.STAR-CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 19,7 % | 10,3 K RON | |
| 96 | 96.PRODOMUS SRL▼ 33 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 19,1 % | 66,5 K RON | |
| 97 | 97.COSTYPAV SRL▼ 88 | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 19,1 % | 65,6 K RON | |
| 98 | 98.MONTAJ ELECTRIC SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 18,8 % | -158,2 K RON | |
| 99 | 99.LARIAND S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 18,7 % | 14,7 K RON | |
| 100 | 100.TRANSMIR SRLnou | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 18,3 % | 1 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — Vaslui
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
455 firme · 417,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
29 firme · 244,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
149 firme · 179,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
71 firme · 118,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
12 firme · 65,6 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
78 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
14 firme · 34,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
24 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
9 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
5 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
16 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
15 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
13 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
1 firme · 4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
20 firme · 3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
16 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
6 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 711,4 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 249,8 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 99 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 82,1 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 75 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 71,4 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON