Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Vâlcea după creștere YoY în 2021
82 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,7 %, iar liderul atinge 327,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SNL COMPLEX S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 327,9 % | 239 K RON | |
| 2 | 2.ARHKNIGHT INSURANCE S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 267 % | 790,1 K RON | |
| 3 | 3.GIA CREDIT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 201 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.IFN ROCO CREDIT SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 155,2 % | 736,4 K RON | |
| 5 | 5.GREENFIELD GENETICS S.R.L.nou | Oraş Băbeni, Vâlcea | 76 % | 21,4 K RON | |
| 6 | 6.SAGA ELECTRONIC S.R.L.nou | Sat Buleta, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 58,7 % | 73,2 K RON | |
| 7 | 7.MTB ADU S.R.L.nou | Sat Măgura, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 58 % | 5,1 K RON | |
| 8 | 8.SC STEODOR AGENT DE ASIGURARE S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 50,1 % | 207,2 K RON | |
| 9 | 9.TEO MAX SERV ASIG S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 48,4 % | 104,5 K RON | |
| 10 | 10.RIBKAR VÂLCEA-ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▲ 25 | Sat Golotreni, Oraş Brezoi, Vâlcea | 47 % | 541,4 K RON | |
| 11 | 11.ARMIN BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 46,1 % | 61,4 K RON | |
| 12 | 12.COLASIG FULL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,2 % | 169,1 K RON | |
| 13 | 13.DENROL S.R.L.= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 43,9 % | 41,6 K RON | |
| 14 | 14.FLAVIRASIG S.R.L.▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 43,5 % | 148,9 K RON | |
| 15 | 15.IFN B&T SRL▲ 24 | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 42,5 % | 137,4 K RON | |
| 16 | 16.FBPFOX AGER SRLnou | Sat Pietrari, Comuna Pietrari, Vâlcea | 39,7 % | 56,6 K RON | |
| 17 | 17.LONG ASIG S.R.L.▲ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39,7 % | 197,8 K RON | |
| 18 | 18.VILASTIL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39,6 % | 176,9 K RON | |
| 19 | 19.NUCOR S.R.L.▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 38,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.SEYTOUR EXCHANGE SRL▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 36,5 % | 714,2 K RON | |
| 21 | 21.ZAMURA GOLD SRLnou | Sat Pietrari, Comuna Pietrari, Vâlcea | 34,3 % | 73,6 K RON | |
| 22 | 22.TONIC EXCHANGE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.ROALMIR ASIG S.R.L.▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 33 % | 101,5 K RON | |
| 24 | 24.EDEL CREDIT S.R.L.nou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 32,4 % | 119,9 K RON | |
| 25 | 25.BARBICOM FINANCE S.R.L.▼ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 32,3 % | 393,5 K RON | |
| 26 | 26.IFN CAPITAL GOLD S.R.L.▼ 23 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 31,7 % | 65,3 K RON | |
| 27 | 27.BOM SHOP S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 31 % | -5,7 K RON | |
| 28 | 28.CARIN INSURANCE S.R.L.▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 30,5 % | 161,9 K RON | |
| 29 | 29.IFN CREDIT GOLD NORD S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 29,2 % | 94,7 K RON | |
| 30 | 30.FANBROK BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 29,1 % | 186,3 K RON | |
| 31 | 31.IFN CREDIT INVEST SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 28,2 % | 109,1 K RON | |
| 32 | 32.SC IFN RIZPREX SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 27,7 % | 114,6 K RON | |
| 33 | 33.ROBERT CARS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 27 % | 57,4 K RON | |
| 34 | 34.OPTIM EXCHANGE SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 35 | 35.IDEAGRAPHASIG S.R.L.nou | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 26,5 % | 627,6 K RON | |
| 36 | 36.REY ASIG S.R.L.▼ 9 | Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 26,4 % | 271,5 K RON | |
| 37 | 37.ANAVALENTIN AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26,3 % | 101,1 K RON | |
| 38 | 38.INTERSTIL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 24,9 % | 209,9 K RON | |
| 39 | 39.IFN DAIANA COM CREDIT SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 23,1 % | 146,8 K RON | |
| 40 | 40.ROCO EXCHANGE SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 21 % | 537,7 K RON | |
| 41 | 41.HERVASIG CALL S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19,2 % | 99,1 K RON | |
| 42 | 42.IFN CREDIT GOLD CENTRU SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 18,3 % | 133,9 K RON | |
| 43 | 43.LOGOSIG S.R.L.▼ 38 | Sat Govora, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 17,8 % | 158,3 K RON | |
| 44 | 44.IFN MOISE SRLnou | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 17,6 % | 589,7 K RON | |
| 45 | 45.VALUTEX SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17,4 % | 453,8 K RON | |
| 46 | 46.ELSAV EXPRESS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17,4 % | 147,5 K RON | |
| 47 | 47.IFN ROWEB MAGIC SRLnou | Sat Opăteşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 16,7 % | 93,1 K RON | |
| 48 | 48.ALCO INSURANCE S.R.L.▼ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 15,7 % | 187 K RON | |
| 49 | 49.MINASIG CDI S.R.L.▼ 21 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 15,5 % | 104,8 K RON | |
| 50 | 50.IFN KINGCAROL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 15 % | 82,1 K RON | |
| 51 | 51.IFN CREDIT GOLD SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 14,4 % | 8,9 K RON | |
| 52 | 52.AUR & MAYA SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 14,3 % | 459,9 K RON | |
| 53 | 53.IFN VATCRI ACHIM SRL▼ 12 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 13,9 % | 26,1 K RON | |
| 54 | 54.CEZART SOLUTIONS S.R.L.▼ 11 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 13,7 % | 86,2 K RON | |
| 55 | 55.IFN ECAGOLD SRLnou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 12,9 % | 131,9 K RON | |
| 56 | 56.GABIANNA MD S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 12,9 % | 138,9 K RON | |
| 57 | 57.PAGTRANS AUTO S.R.L.nou | Sat Cioboţi, Comuna Olanu, Vâlcea | 12,5 % | 38,1 K RON | |
| 58 | 58.SERMIRAV EXCHANGE SRL▼ 24 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 12,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 59 | 59.ELVASIG SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 12,1 % | 141,9 K RON | |
| 60 | 60.VALI FIERARIU-AGENT DE ASIGURARE S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 10,6 % | 104,7 K RON | |
| 61 | 61.ALTAMIRA EXCHANGE SRLnou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 10,6 % | 148,9 K RON | |
| 62 | 62.DIASIG-ALL S.R.L.nou | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 10,3 % | 242,3 K RON | |
| 63 | 63.PROXIM CONSULTING SRL▼ 43 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,3 % | 218,4 K RON | |
| 64 | 64.IFN CREDIT GOLD ASSOCIATED SRL▼ 53 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,2 % | 124,6 K RON | |
| 65 | 65.EXPERT ASIG MMC ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,1 % | 94 K RON | |
| 66 | 66.IFN ROCO GOLD SRL▼ 62 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 8,9 % | 79,2 K RON | |
| 67 | 67.IFN BIJUTERIA LUI ANDREI S.R.L.▼ 49 | Sat Muereasca de Sus, Comuna Muereasca, Vâlcea | 8 % | 1,5 mil. RON | |
| 68 | 68.IFN CREDIT GOLD SELECT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,6 % | 111,2 K RON | |
| 69 | 69.AMANET ANTIK-ART S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,6 % | 181,4 K RON | |
| 70 | 70.NONIDAV IFN SRLnou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 5,6 % | 164,2 K RON | |
| 71 | 71.YAMADENI & M SRL▼ 62 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 5,6 % | 76,9 K RON | |
| 72 | 72.SAGA PAWN S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5 % | 27,6 K RON | |
| 73 | 73.BROKASIG BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 57 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,8 % | 144,2 K RON | |
| 74 | 74.JORELEN ASIG S.R.L.▼ 29 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 4,7 % | 123,1 K RON | |
| 75 | 75.AV-FM INSURANCE S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,6 % | 85,6 K RON | |
| 76 | 76.EVA STORE AMANET S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,3 % | 44,6 K RON | |
| 77 | 77.IFN DARI CREDIT SRL▼ 52 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4 % | 2,6 mil. RON | |
| 78 | 78.DIDIASIG S.R.L.▼ 38 | Sat Mănăileşti, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 3,7 % | 113,1 K RON | |
| 79 | 79.IFN DOSTIL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 80 | 80.MDN EXPERT CONSULTING S.R.L.▼ 79 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,5 % | 43,5 K RON | |
| 81 | 81.STANCIU SERVASIG S.R.L.▼ 59 | Sat Voiceşti, Comuna Voiceşti, Vâlcea | 2,3 % | 214,3 K RON | |
| 82 | 82.RETAIL ASIG S.R.L.▼ 38 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 0,7 % | 264,8 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Vâlcea
CAEN 6492
Alte activități de creditare
80 firme · 128,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
14 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
72 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
21 firme · 7 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 472,8 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 43,4 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
2 firme · 41,3 K RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 0 RON
CAEN 6520
Activități de reasigurare
1 firme · 0 RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
1 firme · 0 RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
1 firme · 0 RON