Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Timiș după creștere YoY în 2016
387 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 50,2 %, iar liderul atinge 1.383,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WEST AGREMENT CLUB SRLnou | Sat Herneacova, Oraş Recaş, Timiş | 1.383,8 % | 65,4 K RON | |
| 2 | 2.NORAD TIME S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 762,1 % | 386,3 K RON | |
| 3 | 3.JADORE CB & DO SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 644,6 % | 334,9 K RON | |
| 4 | 4.CIOFFLE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 567 % | 334,3 K RON | |
| 5 | 5.FLD PROFESSIONAL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 456,9 % | 531 RON | |
| 6 | 6.PIZZA SUPER VERO SRLnou | Sat Bencecu de Sus, Comuna Pişchia, Timiş | 423,8 % | 206 K RON | |
| 7 | 7.SUN CONCEPT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 360,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 8 | 8.OLI & OLI FOOD COMPANY SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 355 % | 434,4 K RON | |
| 9 | 9.OVO-LAST-DRINK SRL▲ 343 | Municipiul Timişoara, Timiş | 331,1 % | 1,5 K RON | |
| 10 | 10.MABO BANAT VEST SRLnou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 325,7 % | 144,1 K RON | |
| 11 | 11.TORJE INVEST SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 320,3 % | -193,5 K RON | |
| 12 | 12.PANFY ŞI FLORIN SRL▲ 198 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 305,4 % | 187,8 K RON | |
| 13 | 13.AURO-CHIM IMPEX SRL▲ 367 | Municipiul Timişoara, Timiş | 284,5 % | 27,3 K RON | |
| 14 | 14.CORA SRL▲ 124 | Municipiul Timişoara, Timiş | 282,8 % | 113,7 K RON | |
| 15 | 15.ACAS LA MAMA S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 273,9 % | 680,9 K RON | |
| 16 | 16.RBM COMPANY SRL▲ 132 | Municipiul Timişoara, Timiş | 272,9 % | 598,8 K RON | |
| 17 | 17.BOR - TIM C&P SRLnou | Sat Cerneteaz, Comuna Giarmata, Timiş | 246,5 % | 78 K RON | |
| 18 | 18.SANSA - FOOD SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 244,7 % | 248,7 K RON | |
| 19 | 19.DELICII RAW SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 238 % | 2,6 K RON | |
| 20 | 20.JOSEFIN PUB SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 211,3 % | -350,4 K RON | |
| 21 | 21.RESTAURANT MUSIU SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 191,2 % | 122,7 K RON | |
| 22 | 22.PIZZA COMPLEX SRLnou | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 179 % | 41,4 K RON | |
| 23 | 23.EUROMIMA SRL▲ 29 | Municipiul Timişoara, Timiş | 167,9 % | 100,3 K RON | |
| 24 | 24.TRANS ROYL SRL▲ 67 | Municipiul Lugoj, Timiş | 165,5 % | -99,2 K RON | |
| 25 | 25.EXPANS FUSION S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 155,3 % | 395,3 K RON | |
| 26 | 26.SQUARE CAFE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 144,5 % | 24,7 K RON | |
| 27 | 27.G & R COFFE HOUSE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 139,5 % | -38 K RON | |
| 28 | 28.ALDA CAFFE TIM SRLnou | Sat Herneacova, Oraş Recaş, Timiş | 135,4 % | 64,2 K RON | |
| 29 | 29.DEDI KOLLAR SRLnou | Sat Fibiş, Comuna Fibiş, Timiş | 133,1 % | 145 K RON | |
| 30 | 30.ULTRA OFFER SRL▲ 168 | Municipiul Timişoara, Timiş | 131 % | 83,5 K RON | |
| 31 | 31.SUISSE SILVER SRLnou | Sat Satchinez, Comuna Satchinez, Timiş | 115,2 % | -92 K RON | |
| 32 | 32.ROMANTIC SRL▼ 4 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 115,1 % | 248,2 K RON | |
| 33 | 33.NEDIAN SRLnou | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 114,5 % | 175,3 K RON | |
| 34 | 34.RESTAURANT - PIZZERIE DARIA SRLnou | Sat Cărpiniş, Comuna Cărpiniş, Timiş | 114,2 % | 17 K RON | |
| 35 | 35.COREBOS SRL▼ 34 | Municipiul Timişoara, Timiş | 113,3 % | 2 mil. RON | |
| 36 | 36.REBAS SRL▲ 32 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 112,7 % | 663,4 K RON | |
| 37 | 37.MANSARDA SRL▲ 119 | Municipiul Timişoara, Timiş | 111,1 % | 3 K RON | |
| 38 | 38.SCHATECO SRL▼ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 109,1 % | 105,6 K RON | |
| 39 | 39.LA CRISTEA SRLnou | Sat Şandra, Comuna Şandra, Timiş | 102,8 % | 118,3 K RON | |
| 40 | 40.IZARAN KDO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 102,8 % | 53,7 K RON | |
| 41 | 41.CRAZY DONUT SRLnou | Sat Dragsina, Comuna Chevereşu Mare, Timiş | 102,5 % | 88,4 K RON | |
| 42 | 42.REBELYA SRL▲ 194 | Municipiul Timişoara, Timiş | 101,5 % | 45,3 K RON | |
| 43 | 43.RADIO FREE SRL▼ 38 | Municipiul Timişoara, Timiş | 100,2 % | 372,7 K RON | |
| 44 | 44.VLABELA SRL▲ 81 | Municipiul Lugoj, Timiş | 96 % | 43,5 K RON | |
| 45 | 45.TINECZ SRL▲ 253 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,4 % | 249,8 K RON | |
| 46 | 46.EURO NOEMIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 90,8 % | 190,1 K RON | |
| 47 | 47.PENSIUNEA NIKY S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 88,8 % | 88,5 K RON | |
| 48 | 48.TICOS & CO FOOD SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 85,8 % | 62,4 K RON | |
| 49 | 49.DARLYNA FRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 84,1 % | 1,5 K RON | |
| 50 | 50.COCO & ALIN82 SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 81,9 % | 12,9 K RON | |
| 51 | 51.FUTURE SEVEN STARS BUILDING S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 80,5 % | 80,2 K RON | |
| 52 | 52.CASA TIMIŞANĂ SRL▲ 45 | Municipiul Timişoara, Timiş | 78,2 % | 274,3 K RON | |
| 53 | 53.SADI 2007 SRLnou | Sat Coşteiu, Comuna Coşteiu, Timiş | 77,4 % | 30,8 K RON | |
| 54 | 54.FILBER SRL▲ 32 | Municipiul Timişoara, Timiş | 74,8 % | 16,4 K RON | |
| 55 | 55.RST PEPERONCINO SRLnou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 73,8 % | -2,4 K RON | |
| 56 | 56.MSJ GAMES SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 73,1 % | 38,1 K RON | |
| 57 | 57.ENTERPRISE PRIME CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 71,4 % | 136 K RON | |
| 58 | 58.FRANCO TESTA S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 71,4 % | 49 K RON | |
| 59 | 59.ZON LIME SRL▼ 56 | Municipiul Timişoara, Timiş | 71,3 % | 302,3 K RON | |
| 60 | 60.QUICK SMILE COFFEE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 69,9 % | 33,7 K RON | |
| 61 | 61.BATRANU BRUTAR SRL▼ 6 | Sat Satchinez, Comuna Satchinez, Timiş | 69,5 % | 306,2 K RON | |
| 62 | 62.OPERA CAFE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 69,2 % | 191,1 K RON | |
| 63 | 63.TIMI CAFE GAMING SRL▲ 276 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 67,8 % | 179,2 K RON | |
| 64 | 64.DTA CORPORATION SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 67,4 % | 103,7 K RON | |
| 65 | 65.ATV CENTER SRL▲ 184 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 65,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 66 | 66.RODICA BOGDAN CENTER SRLnou | Sat Tomnatic, Comuna Tomnatic, Timiş | 64,5 % | 167,5 K RON | |
| 67 | 67.CLUB EXCLUSIV A & B SRL▼ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | 64,4 % | -138,2 K RON | |
| 68 | 68.INDIVIDUAL ARYTHE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 64,4 % | 5,9 K RON | |
| 69 | 69.NICOROM IMPORT-EXPORT SRL▲ 323 | Municipiul Timişoara, Timiş | 63,3 % | 163,7 K RON | |
| 70 | 70.DEL CORSO FAMILY S.R.L.▲ 85 | Municipiul Timişoara, Timiş | 62,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 71 | 71.GENESSA DUM SRL▲ 225 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 61,3 % | 276,6 K RON | |
| 72 | 72.DIO-EDEN SRL▼ 51 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 61 % | 13,9 K RON | |
| 73 | 73.NELSON FOOD SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 59,9 % | 1,1 K RON | |
| 74 | 74.CAPRICE SRL▲ 87 | Municipiul Timişoara, Timiş | 59,9 % | 874,3 K RON | |
| 75 | 75.G-CATERING & CLEANING SRL▲ 318 | Municipiul Timişoara, Timiş | 59,4 % | 33,3 K RON | |
| 76 | 76.HOSPITALITY & MARKETING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 59,3 % | 59,5 K RON | |
| 77 | 77.BUILDING DEVELOPERS SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 59 % | 17,5 K RON | |
| 78 | 78.FRESHVELA SRL▲ 65 | Sat Orţisoara, Comuna Orţisoara, Timiş | 58,9 % | 159 K RON | |
| 79 | 79.MUN-CONSULTING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 58,2 % | 112,9 K RON | |
| 80 | 80.MANITARIS COMPANY SRL▲ 266 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 58,1 % | 114 K RON | |
| 81 | 81.ROZENYON SRLnou | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 58 % | -11,7 K RON | |
| 82 | 82.TULUS VEST SRL▲ 26 | Oraş Făget, Timiş | 57,8 % | 142,2 K RON | |
| 83 | 83.EPIC SOCIETY SRL▲ 110 | Municipiul Timişoara, Timiş | 57,1 % | 354 K RON | |
| 84 | 84.ARTE STRADIVARIUS SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 56,3 % | -223,8 K RON | |
| 85 | 85.DRINK CRAFT LOM SRL▼ 68 | Municipiul Timişoara, Timiş | 55,7 % | 28,7 K RON | |
| 86 | 86.TRESOR LE PALAIS S.R.L.▲ 128 | Municipiul Timişoara, Timiş | 55,1 % | 986,9 K RON | |
| 87 | 87.BIANCO GROUP SRL▲ 85 | Sat Murani, Comuna Pişchia, Timiş | 54,8 % | 524,4 K RON | |
| 88 | 88.BOGDI & IRI SRL▼ 61 | Municipiul Timişoara, Timiş | 54 % | 193 K RON | |
| 89 | 89.RYCO GIROC 95 SRL▲ 200 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 53,7 % | 93,2 K RON | |
| 90 | 90.VILLA VITORIA SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 53,6 % | 10,7 K RON | |
| 91 | 91.ALBATROS-TIM SRLnou | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 53,1 % | 312,1 K RON | |
| 92 | 92.MDB COMPANY SRL▼ 80 | Municipiul Timişoara, Timiş | 53,1 % | -5,8 K RON | |
| 93 | 93.FIRST HOTEL YELLOW SRL▲ 128 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 52,5 % | 35,8 K RON | |
| 94 | 94.LS - MICIN SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 52,5 % | -5,6 K RON | |
| 95 | 95.SOUL FOOD SRL▲ 151 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 52 % | 5,7 K RON | |
| 96 | 96.TANAS FAMILY SRLnou | Sat Livezile, Comuna Livezile, Timiş | 52 % | 26,6 K RON | |
| 97 | 97.JACK AMG SRL▼ 78 | Loc. Recaş, Oraş Recaş, Timiş | 51,4 % | -76,2 K RON | |
| 98 | 98.EDIVAD SRLnou | Sat Lovrin, Comuna Lovrin, Timiş | 51,1 % | 82 K RON | |
| 99 | 99.ANIRAK ASINIS BUSINESS S.R.L.nou | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 50,9 % | 50,9 K RON | |
| 100 | 100.IRISH BEER SRL▼ 59 | Municipiul Timişoara, Timiş | 50,2 % | -72,1 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Timiș
CAEN 5611
Restaurante
262 firme · 518,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
486 firme · 476 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
101 firme · 322,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
421 firme · 160,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
72 firme · 77,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
113 firme · 45,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
63 firme · 35,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
25 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 271,8 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
6 firme · 228,8 K RON