Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Suceava după creștere YoY în 2014
174 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 19,8 %, iar liderul atinge 727,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CELILAD S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 727,2 % | -46,7 K RON | |
| 2 | 2.ALEGRO SRL▲ 34 | Municipiul Suceava, Suceava | 411,2 % | 51,2 K RON | |
| 3 | 3.MIGADO AMG SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 365,6 % | -21,5 K RON | |
| 4 | 4.ELDO TURISM S.R.L.nou | Sat Mestecăniş, Comuna Iacobeni, Suceava | 332,5 % | 145,7 K RON | |
| 5 | 5.DELIRI CAFE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 271,6 % | 109,1 K RON | |
| 6 | 6.MALORANS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 243,3 % | -50,6 K RON | |
| 7 | 7.STARTERVERA SRL▲ 72 | Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 190,1 % | 181,1 K RON | |
| 8 | 8.COSTY COŞULEŢ S.R.L.nou | Sat Soloneţ, Comuna Todireşti, Suceava | 164,4 % | -36,3 K RON | |
| 9 | 9.CLAS DECENT SRLnou | Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 160,4 % | 15,7 K RON | |
| 10 | 10.DANIELA STILL SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 130,9 % | 246,9 K RON | |
| 11 | 11.NICOM IMPEX SRL▼ 3 | Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 130,4 % | 28 K RON | |
| 12 | 12.ROTI GRILL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 129,8 % | -27,7 K RON | |
| 13 | 13.PRIVILEGE SRL▲ 103 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 110,1 % | 2,7 K RON | |
| 14 | 14.LUCILUX SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 102,9 % | 10,3 K RON | |
| 15 | 15.STEFDIA SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 102,2 % | 3,2 K RON | |
| 16 | 16.ROMMYRU SRL▲ 73 | Sat Brodina, Comuna Brodina, Suceava | 90 % | 79,7 K RON | |
| 17 | 17.ANGELO-MIH COMPREST SRLnou | Sat Dolheştii-Mari, Comuna Dolheşti, Suceava | 85,9 % | 10,1 K RON | |
| 18 | 18.ALEXIRIS SRL▲ 72 | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 85,9 % | 79,7 K RON | |
| 19 | 19.BUCOVINA MONTAN S.R.L.nou | Sat Udeşti, Comuna Udeşti, Suceava | 84,7 % | 92,6 K RON | |
| 20 | 20.STRONG MND CORPORATION S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 82,9 % | 188,6 K RON | |
| 21 | 21.STEVEN BUSINESS SRL▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 79,7 % | 133,9 K RON | |
| 22 | 22.OLD HOME PUB SRL▲ 12 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 78 % | 10,9 K RON | |
| 23 | 23.SIMONS TURISM 73 SRL▲ 70 | Sat Cozăneşti, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 76,4 % | 144,7 K RON | |
| 24 | 24.STUDEHOUSE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 71,7 % | -11,9 K RON | |
| 25 | 25.BEST QUATRO SRL▲ 96 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 71,6 % | -27,9 K RON | |
| 26 | 26.NORD TURISM BUCOVINA SRLnou | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 68,3 % | 1,6 K RON | |
| 27 | 27.NEVIS COM SRL▲ 3 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 68,1 % | 2,6 K RON | |
| 28 | 28.RAST PUB S.R.L.▼ 10 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 64,7 % | -38,7 K RON | |
| 29 | 29.GENY CLAU COM SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 64,1 % | -85,7 K RON | |
| 30 | 30.CENTRU` VECHI SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 63,2 % | 69,3 K RON | |
| 31 | 31.CAVANA TRAVEL SRL▼ 16 | Sat Dorna-Arini, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 60,5 % | -54,8 K RON | |
| 32 | 32.CORIDASERVICE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 59,6 % | 17 K RON | |
| 33 | 33.GEORGLENN SRL▲ 17 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 59,4 % | -38,5 K RON | |
| 34 | 34.POPAS TURISTIC BUCOVINA SRLnou | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 57,4 % | 10,5 K RON | |
| 35 | 35.MIRSTEFA COM SRLnou | Sat Deleni, Comuna Pârteştii de Jos, Suceava | 57,2 % | -40,8 K RON | |
| 36 | 36.GAMASIM SRLnou | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | 56,2 % | 5,9 K RON | |
| 37 | 37.DALCOMAR CAFE CREPERIE SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 54,9 % | -7,5 K RON | |
| 38 | 38.URANUS SNACK SRL▲ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | 52,1 % | 1,4 K RON | |
| 39 | 39.VIORICA-CHIRIAC SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 50,2 % | -18,9 K RON | |
| 40 | 40.ORSO BRUNO SRL▲ 33 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 47,5 % | 187,7 K RON | |
| 41 | 41.SET-CORPORATION SRL▼ 39 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 46,7 % | 274 K RON | |
| 42 | 42.EUROINTER-SPORT SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 46,6 % | 50,9 K RON | |
| 43 | 43.PYGMALION SRLnou | Sat Sărişor, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 44 % | 4,2 K RON | |
| 44 | 44.CALEMIL ENA SRLnou | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 43,7 % | -41,7 K RON | |
| 45 | 45.NICOLA OF ITALY IMPORT-EXPORT SRLnou | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 43,2 % | 40,9 K RON | |
| 46 | 46.LUXCAFE S.R.L.▼ 34 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 43 % | 39,2 K RON | |
| 47 | 47.TIGRU ROŞU SRLnou | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | 42,4 % | -23,7 K RON | |
| 48 | 48.BUCOVINA AGREMENT TURISM S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 42,3 % | -34,7 K RON | |
| 49 | 49.IRISTAR SRL▲ 2 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 42,3 % | 50,4 K RON | |
| 50 | 50.VRANIS COMSERV IMPEX SRLnou | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 41,8 % | -175,3 K RON | |
| 51 | 51.MARCOMEX SRL▲ 45 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 41,3 % | 16,2 K RON | |
| 52 | 52.PRO TITIN SAnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 41,2 % | 56,3 K RON | |
| 53 | 53.VICTA PROD SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 40,7 % | -33,4 K RON | |
| 54 | 54.CATALUCI COM SRL▲ 23 | Municipiul Suceava, Suceava | 40,1 % | -19,7 K RON | |
| 55 | 55.PIKANTI SRL▲ 62 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 40,1 % | -54,4 K RON | |
| 56 | 56.ALEX & VALI SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 38,5 % | 14,1 K RON | |
| 57 | 57.ANDRACID SRL▼ 19 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 38,2 % | 152,6 K RON | |
| 58 | 58.SORINVEST SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 37,6 % | -116,6 K RON | |
| 59 | 59.COSALI SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 37,4 % | -58,7 K RON | |
| 60 | 60.MILLE GUSTI RISTORANTE & PIZZERIA SRLnou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 36,6 % | 7,8 K RON | |
| 61 | 61.VATRĂ SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 36,4 % | 87,6 K RON | |
| 62 | 62.POLARIS CAFE SRL▼ 7 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 36,1 % | 154,1 K RON | |
| 63 | 63.OCTAVIAN VADANA SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 35,3 % | -158,4 K RON | |
| 64 | 64.ALIMONI TURISM SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 35,2 % | 6,4 K RON | |
| 65 | 65.EXIM CONECTING SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 34,6 % | 3,2 K RON | |
| 66 | 66.LEFSTAR SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 34,4 % | -41,5 K RON | |
| 67 | 67.NILTRUST SRL▼ 25 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 34,3 % | -142,4 K RON | |
| 68 | 68.CENIN COM SRLnou | Sat Dolheştii Mici, Comuna Dolheşti, Suceava | 33,3 % | 127,2 K RON | |
| 69 | 69.CRISROBY SRL▲ 19 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 32,7 % | 14,3 K RON | |
| 70 | 70.ESMERALDA COM SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 32,6 % | -33,5 K RON | |
| 71 | 71.BELLA-TRIX COMIMPEX SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 32,3 % | 3,6 K RON | |
| 72 | 72.IRTOP COM SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 30,8 % | -8,7 K RON | |
| 73 | 73.GLAZABLU S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 30,8 % | 6,1 K RON | |
| 74 | 74.MARKET ORIENT SRLnou | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | 29,7 % | -97,1 K RON | |
| 75 | 75.ECO FOOD SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 29,7 % | -185,9 K RON | |
| 76 | 76.NEXUS COMPANY SRL▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 29,6 % | -60,6 K RON | |
| 77 | 77.IACOB'S SAnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 29,4 % | 112,5 K RON | |
| 78 | 78.ARES-FAM PREST SRLnou | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 28,7 % | 1,5 K RON | |
| 79 | 79.GRUP TEHNO-DINAMIC SRLnou | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 28,7 % | -176,6 K RON | |
| 80 | 80.BUCOVINA LODGE SRL▲ 51 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 28,3 % | 92,6 K RON | |
| 81 | 81.ADMA IMPEX SRL▼ 40 | Municipiul Suceava, Suceava | 27,6 % | -364 RON | |
| 82 | 82.A & V TURISM COMPANY SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 27,6 % | -194,3 K RON | |
| 83 | 83.GECRIS BUCOVINA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 27,1 % | 38,1 K RON | |
| 84 | 84.NADIANCA PROD-IMPEX SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 26,6 % | -95,3 K RON | |
| 85 | 85.RAIDA EURO BUSINESS SRL▲ 57 | Municipiul Suceava, Suceava | 26 % | -53,3 K RON | |
| 86 | 86.MARLELUX SRL▼ 41 | Sat Corocăieşti, Comuna Vereşti, Suceava | 25,1 % | -18,2 K RON | |
| 87 | 87.EURO-CONF SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 24,8 % | 333 RON | |
| 88 | 88.CATAMERY SRL▼ 17 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 24,5 % | 6,7 K RON | |
| 89 | 89.AS-COR BAR SRL▲ 21 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 24,1 % | 148,4 K RON | |
| 90 | 90.CREDA CAFE SRL▲ 50 | Municipiul Suceava, Suceava | 23,5 % | -39,3 K RON | |
| 91 | 91.CROWN SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 23 % | 3,6 K RON | |
| 92 | 92.NIRAL SRL▼ 75 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 22,8 % | -182,4 K RON | |
| 93 | 93.NADA FLORILOR SRL▼ 8 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 22,8 % | 134,3 K RON | |
| 94 | 94.PRIM ELEMENT SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 22,7 % | -45,1 K RON | |
| 95 | 95.MER-DUM SRL▼ 33 | Municipiul Suceava, Suceava | 22,6 % | 306,2 K RON | |
| 96 | 96.PROGRESUL-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂnou | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 21,8 % | -12 K RON | |
| 97 | 97.NISTRU-RAMO SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 21,5 % | 1 K RON | |
| 98 | 98.GIMIL SERV SRL▲ 25 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 21,5 % | 72,9 K RON | |
| 99 | 99.METROPOLITAN CENTER SRLnou | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 20 % | -114,1 K RON | |
| 100 | 100.BIANCO-NERO COMSERV SRL▼ 8 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 19,8 % | 1,1 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Suceava
CAEN 5611
Restaurante
148 firme · 879,5 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
284 firme · 374,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 207,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
345 firme · 146,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
140 firme · 78,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
320 firme · 78,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
42 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
11 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
17 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 222,9 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON