Top 100 firme — Construcții, Sibiu după creștere YoY în 2015
334 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 82,3 %, iar liderul atinge 6.120,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EUROBAU TECHNIK SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 6.120,1 % | 6,2 mil. RON | |
| 2 | 2.A & G GRUP SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4.035,2 % | 344 K RON | |
| 3 | 3.MFORA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2.665,6 % | 429,4 K RON | |
| 4 | 4.VB-ROM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2.437,5 % | 140,1 K RON | |
| 5 | 5.PIEROL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1.169,5 % | 290,7 K RON | |
| 6 | 6.DIANA DECOR SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 922 % | 284,7 K RON | |
| 7 | 7.R.E.M.INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 854,6 % | 249,8 K RON | |
| 8 | 8.EXELA CONCEPT SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 740,6 % | 964 K RON | |
| 9 | 9.FACILITY MANAGEMENT&CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 640 % | -72,8 K RON | |
| 10 | 10.STONE WHITE SRLnou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 559,8 % | 722,8 K RON | |
| 11 | 11.BI EDIL CONSTRUCT SRLnou | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 526,3 % | 39,5 K RON | |
| 12 | 12.ENERGOTHERM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 507,5 % | 381,6 K RON | |
| 13 | 13.BAU IDEEA MODERN SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 450 % | 26 K RON | |
| 14 | 14.DANTARSIB SRL▲ 147 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 446,4 % | 361,6 K RON | |
| 15 | 15.CLAUDIO CONSTRUCT SRLnou | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 410,1 % | 107,1 K RON | |
| 16 | 16.PRO CONSTRUCT SIBIU SRL▲ 203 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 409,2 % | 57,7 K RON | |
| 17 | 17.SCA.MO.TER. SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 393,4 % | -735,1 K RON | |
| 18 | 18.THE POINT H SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 363,9 % | 84,6 K RON | |
| 19 | 19.ATLAS CONS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 363,4 % | 19,6 K RON | |
| 20 | 20.UNIC INVEST CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 354,8 % | 490,3 K RON | |
| 21 | 21.MMC TERRA CONSTRUCT SRL▲ 86 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 332 % | 156,9 K RON | |
| 22 | 22.BEST CAR & TRUCK SERVICES SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 306 % | 637,9 K RON | |
| 23 | 23.GGH SIB SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 303,5 % | 34,9 K RON | |
| 24 | 24.HIGHWAY CONSTRUCTIONS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 281,4 % | 221,1 K RON | |
| 25 | 25.CBS EASTERN EUROPE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 276,7 % | 6,5 mil. RON | |
| 26 | 26.DOSS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 274,1 % | 83,4 K RON | |
| 27 | 27.CO PREST SRL▲ 43 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 273,4 % | 799,2 K RON | |
| 28 | 28.MAKE ARPAŞ SRLnou | Sat Arpaşu de Sus, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 269,8 % | 106,6 K RON | |
| 29 | 29.ALPIN UTIL SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 264,8 % | 36,9 K RON | |
| 30 | 30.CASA 21 SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 260,5 % | 139 K RON | |
| 31 | 31.DAMIAN INVEST SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 259,5 % | 12,1 K RON | |
| 32 | 32.PEM HALE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 257,6 % | -150,6 K RON | |
| 33 | 33.FEBO ENERGY SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 253,5 % | 91,7 K RON | |
| 34 | 34.ALY SINGLE CONSTRUCT SRLnou | Sat Cârţişoara, Comuna Cârţişoara, Sibiu | 251,6 % | 260,8 K RON | |
| 35 | 35.RED CONS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 244 % | 54,6 K RON | |
| 36 | 36.SIFEE ACTION SRL▲ 162 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 239,7 % | 3 mil. RON | |
| 37 | 37.NIRAMI SRLnou | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 233,8 % | 249,5 K RON | |
| 38 | 38.ALEXROM GRUP SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 230,2 % | 19,2 K RON | |
| 39 | 39.URSA IUCON SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 221,7 % | 24,1 K RON | |
| 40 | 40.SOLID INVESTMENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 219,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 41 | 41.ADICON IMPEX SRLnou | Sat Roşia, Comuna Roşia, Sibiu | 207,2 % | 31,6 K RON | |
| 42 | 42.IMMO INVEST HERMANNSTADT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 205,1 % | 439 K RON | |
| 43 | 43.PROIECT CONSULT SRL▲ 194 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 193 % | 1,6 mil. RON | |
| 44 | 44.CORECT CONSTRUCT COMPANY SRL▲ 35 | Sat Scoreiu, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 185,8 % | 292,8 K RON | |
| 45 | 45.NATPLAST DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 185,4 % | 180,6 K RON | |
| 46 | 46.PRO HART GROUP SRL▼ 39 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 184,9 % | 80,1 K RON | |
| 47 | 47.TOTAL PLUS SRL▲ 124 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 163,1 % | 198,7 K RON | |
| 48 | 48.KONIGPLUG SRL▼ 20 | Sat Buia, Comuna Şeica Mare, Sibiu | 162,2 % | 213,5 K RON | |
| 49 | 49.PRODIAL SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 154,1 % | 1 mil. RON | |
| 50 | 50.GLOBAL VERTDRILL SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 151,7 % | 10,2 K RON | |
| 51 | 51.DECON GOLD CONSTRUCT SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 150,4 % | 16,7 K RON | |
| 52 | 52.TEXCO ENERGIE SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 149,5 % | 244,4 K RON | |
| 53 | 53.TRANSILVANIA UTILCONSTRUCT SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 149,3 % | 289,6 K RON | |
| 54 | 54.POWER CONSTRUCT SRL▼ 29 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 147,9 % | 594,4 K RON | |
| 55 | 55.MERCUREAN ISOLIERUNG SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 144,5 % | 129,6 K RON | |
| 56 | 56.KAM CONSTRUCT SRLnou | Sat Dobârca, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 144,4 % | -49,7 K RON | |
| 57 | 57.RARES SRLnou | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 136,5 % | 13,5 K RON | |
| 58 | 58.EUROBIS SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 135,4 % | 774 K RON | |
| 59 | 59.SELECT PREST SIB SRL▼ 56 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 132 % | 9,3 K RON | |
| 60 | 60.GOSPODĂRIA COMUNALĂ SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 131 % | 1,1 mil. RON | |
| 61 | 61.MEGA CON GRUP SRL▲ 41 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 129,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 62 | 62.CRISRUS SRL▲ 131 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 128,6 % | 32,6 K RON | |
| 63 | 63.CONSTRUCT DESIGN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 128,2 % | 91,8 K RON | |
| 64 | 64.P.V. ROINSTAL SRL▲ 47 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 126 % | 132,9 K RON | |
| 65 | 65.TOTAL LOGYCON SRL▼ 44 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 125,3 % | 148,3 K RON | |
| 66 | 66.MANU INVEST SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 122,9 % | 58,9 K RON | |
| 67 | 67.LIV STYLE SRLnou | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 122,2 % | 50 K RON | |
| 68 | 68.DRV IMOBILIARE SRL▲ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 121,6 % | 417,8 K RON | |
| 69 | 69.N & A TRADE SRL▼ 60 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 120,4 % | 65,6 K RON | |
| 70 | 70.ROES CONSTRUCT SRLnou | Sat Arpaşu de Jos, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 112,3 % | 65,8 K RON | |
| 71 | 71.MY - TROY SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 111,5 % | 25,9 K RON | |
| 72 | 72.START TERRA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 109,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 73 | 73.ELECTROBRANS PROD SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 109,1 % | 172,5 K RON | |
| 74 | 74.CBS PROGAZ S.R.L.▲ 140 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 105,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 75 | 75.ALCA CO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 104,9 % | 29,6 K RON | |
| 76 | 76.SITAR PROD COM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 103,2 % | 118,1 K RON | |
| 77 | 77.UTIL SPERANŢA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 103,1 % | 185,2 K RON | |
| 78 | 78.COSTEA MD CONSTRUCT SRLnou | Sat Dârlos, Comuna Dârlos, Sibiu | 102,7 % | 188,5 K RON | |
| 79 | 79.TOTAL INSTAL SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 102 % | 649,6 K RON | |
| 80 | 80.UNITED LOGISTICS SRL▲ 133 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 101,3 % | 510,7 K RON | |
| 81 | 81.KASE PROFESSIONAL SRL▲ 77 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 99,8 % | 109,7 K RON | |
| 82 | 82.EM INVEST SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 99,8 % | 35,9 K RON | |
| 83 | 83.LUCMAN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 99,2 % | -2,1 K RON | |
| 84 | 84.PĂLTINIŞ IMOB SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96,4 % | 87,7 K RON | |
| 85 | 85.CONSTRUCTII CAI FERATE SAnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96 % | 44,6 K RON | |
| 86 | 86.IDEAL CASA SRL▲ 61 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 94,2 % | 35,5 K RON | |
| 87 | 87.COSTEIU CONSTRUCT SRL▼ 52 | Sat Turnu Roşu, Comuna Turnu Roşu, Sibiu | 93,7 % | 373,1 K RON | |
| 88 | 88.PIK-PERONI SRL▲ 34 | Sat Blăjel, Comuna Blăjel, Sibiu | 92,4 % | 78,6 K RON | |
| 89 | 89.THERMO TOM SRL▼ 29 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 91,8 % | -92,1 K RON | |
| 90 | 90.GREEN SEIRO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 91,5 % | -63,4 K RON | |
| 91 | 91.M & G PARTENER CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 91,3 % | 7,3 K RON | |
| 92 | 92.PAD.CON. SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 91,3 % | 303,8 K RON | |
| 93 | 93.GENERAL ICE SRLnou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 90,8 % | 109,8 K RON | |
| 94 | 94.MIP-BUILDING SRLnou | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 88,5 % | 225,2 K RON | |
| 95 | 95.CONSACO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86,6 % | 62 K RON | |
| 96 | 96.TELKOM SYS SRL▼ 51 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 85,2 % | 97,5 K RON | |
| 97 | 97.DSI STAR GRUP SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 85,1 % | 51,5 K RON | |
| 98 | 98.DIPLOMAT INSTAL SRLnou | Sat Haşag, Comuna Loamneş, Sibiu | 84,1 % | 59,5 K RON | |
| 99 | 99.RAZMATAZ-CON SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 83,8 % | 117,9 K RON | |
| 100 | 100.CLIMA COOL CONFORT SRL▲ 94 | Sat Bungard, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 82,3 % | 140,3 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Sibiu
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
663 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
224 firme · 583,3 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
219 firme · 470 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 469,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
238 firme · 399,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
159 firme · 385,9 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
15 firme · 247,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
94 firme · 228,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
34 firme · 213,6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 111,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 65,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
73 firme · 50,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
82 firme · 31,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
87 firme · 28 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
8 firme · 27 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
59 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
33 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 12 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
14 firme · 9 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
12 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 766,1 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 408,1 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 325,3 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 261 K RON