Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Satu Mare după creștere YoY în 2020
158 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 24 %, iar liderul atinge 1.522 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HORVAT SOLARII SĂUCA SRLnou | Sat Săuca, Comuna Săuca, Satu Mare | 1.522 % | 156,4 K RON | |
| 2 | 2.ORGANIC MEATS S.R.L.nou | Sat Culciu Mic, Comuna Culciu, Satu Mare | 861,8 % | -1,4 mil. RON | |
| 3 | 3.IVIRUDIA SRL▲ 9 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 559,1 % | 318,6 K RON | |
| 4 | 4.AGROCOM LUCIAN S.R.L.nou | Sat Decebal, Comuna Vetiş, Satu Mare | 436,4 % | 15 K RON | |
| 5 | 5.PISCICOLA SAnou | Loc. Adrian, Oraş Livada, Satu Mare | 302,9 % | -2,2 mil. RON | |
| 6 | 6.JAKAB & BEATA SRLnou | Sat Ser, Comuna Bogdand, Satu Mare | 234 % | 142,3 K RON | |
| 7 | 7.LONICERA FOREST S.R.L.nou | Oraş Ardud, Satu Mare | 229,1 % | 161,9 K RON | |
| 8 | 8.AGRO MATISAR & CAMI SRLnou | Sat Ruşeni, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 155,6 % | 82,2 K RON | |
| 9 | 9.IEDERAN GROUP S.R.L.nou | Loc. Mădăras, Oraş Ardud, Satu Mare | 153,4 % | 160,6 K RON | |
| 10 | 10.ABO MIX SAnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 153 % | 2,7 mil. RON | |
| 11 | 11.VAJAS AGRO S.R.L.nou | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | 142,5 % | 213,3 K RON | |
| 12 | 12.AGRO DIAVIP SRLnou | Sat Apa, Comuna Apa, Satu Mare | 138,3 % | -20,1 K RON | |
| 13 | 13.FERMA STÂNA SRLnou | Sat Vetiş, Comuna Vetiş, Satu Mare | 136,7 % | 20,5 K RON | |
| 14 | 14.MIRADO HEAVEN FARM S.R.L.nou | Sat Urziceni Pădure, Comuna Urziceni, Satu Mare | 133,6 % | -570,9 K RON | |
| 15 | 15.VEMA AGROZOO SRLnou | Sat Lipău, Comuna Culciu, Satu Mare | 132,6 % | 63,5 K RON | |
| 16 | 16.ROXY & ZAMFY SRLnou | Sat Ruşeni, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 129,9 % | 5,4 K RON | |
| 17 | 17.SZABO CONST SRLnou | Sat Ser, Comuna Bogdand, Satu Mare | 129,2 % | 122,5 K RON | |
| 18 | 18.TEHNIC VPN CONSENS SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 127,7 % | 133,8 K RON | |
| 19 | 19.PINTEA EXPLO SRLnou | Sat Tătăreşti, Comuna Viile Satu Mare, Satu Mare | 102,5 % | 104,1 K RON | |
| 20 | 20.2004 SZILAGYI SRLnou | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 93,8 % | 279,7 K RON | |
| 21 | 21.MANU & COSMIN FARMER S.R.L.▲ 7 | Sat Pomi, Comuna Pomi, Satu Mare | 93,8 % | 234,7 K RON | |
| 22 | 22.AGRO TIP SRLnou | Oraş Ardud, Satu Mare | 92,7 % | 246,9 K RON | |
| 23 | 23.AGRIMANIŢIU SRL▲ 89 | Municipiul Carei, Satu Mare | 90,5 % | 91,7 K RON | |
| 24 | 24.OMEGA ANDVAS GROUP S.R.L.▲ 106 | Oraş Livada, Satu Mare | 88,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 25 | 25.PROAGRO APA SRL▲ 100 | Sat Apa, Comuna Apa, Satu Mare | 85,9 % | 155,9 K RON | |
| 26 | 26.ŞENŢARU FOREST SRLnou | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 82,4 % | -27,9 K RON | |
| 27 | 27.DORLE AGRO SRL▲ 26 | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | 81,4 % | 525,7 K RON | |
| 28 | 28.AGRO DANCIU SRLnou | Oraş Ardud, Satu Mare | 79,7 % | 21,8 K RON | |
| 29 | 29.LIVARDMAR SRLnou | Sat Medieşu Aurit, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 79,3 % | 233,5 K RON | |
| 30 | 30.INCUBAŢIA AVE SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 78,5 % | -730,7 K RON | |
| 31 | 31.IANCULEŞTI SRL▲ 35 | Municipiul Carei, Satu Mare | 78,1 % | 8,9 K RON | |
| 32 | 32.LEVIVIKI FRUCT 2016 SRL▲ 24 | Sat Porumbeşti, Comuna Porumbeşti, Satu Mare | 75,5 % | 6 K RON | |
| 33 | 33.AGRASINED 2013 SRLnou | Sat Iojib, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 72,6 % | 21,5 K RON | |
| 34 | 34.FERMA TAGU ROŞU SRL▲ 14 | Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Satu Mare | 71,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 35 | 35.TAKACS AGROFIL SRLnou | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | 71 % | 105 K RON | |
| 36 | 36.ANK NORD S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 70,8 % | 357,3 K RON | |
| 37 | 37.AGROMAGIC SRL▲ 12 | Sat Micula, Comuna Micula, Satu Mare | 70,4 % | 188,1 K RON | |
| 38 | 38.DORLE SRL▲ 3 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 68,4 % | 3 mil. RON | |
| 39 | 39.BRIKET DEPO S.R.L.nou | Sat Apateu, Comuna Culciu, Satu Mare | 66,4 % | 216,9 K RON | |
| 40 | 40.AGRO FARM ERIU SÂNCRAI SRLnou | Sat Eriu Sâncrai, Comuna Craidorolţ, Satu Mare | 65,8 % | 60,9 K RON | |
| 41 | 41.AGRIPROD GROUP IMPEX SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 65,1 % | 95,4 K RON | |
| 42 | 42.IGLI & CO SRLnou | Sat Iojib, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 63,1 % | 26,8 K RON | |
| 43 | 43.AGRO BIO VITAL SRL▼ 16 | Sat Acâş, Comuna Acâş, Satu Mare | 62,5 % | 444,8 K RON | |
| 44 | 44.AGRO BADAR SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 62,4 % | 586,6 K RON | |
| 45 | 45.AGROLACT SRLnou | Sat Craidorolţ, Comuna Craidorolţ, Satu Mare | 61,6 % | 9,8 K RON | |
| 46 | 46.AGRIDAV VETIŞ SRL▲ 15 | Sat Vetiş, Comuna Vetiş, Satu Mare | 61,3 % | 599,4 K RON | |
| 47 | 47.AGRO SELENARIO S.R.L.▲ 27 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 60,1 % | 575,8 K RON | |
| 48 | 48.BTK GRUNE HASE SRL▼ 32 | Sat Beltiug, Comuna Beltiug, Satu Mare | 60,1 % | 7,3 K RON | |
| 49 | 49.TĂTAR SILVA SRL▼ 45 | Sat Homorodu de Mijloc, Comuna Homoroade, Satu Mare | 58,2 % | -142,7 K RON | |
| 50 | 50.TOBER AGRO S.R.L.▲ 44 | Sat Unimăt, Comuna Acâş, Satu Mare | 56,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 51 | 51.BOVI EXPO BOJA SRL▲ 32 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 52,6 % | 341,7 K RON | |
| 52 | 52.OVIN MANIŢIU SRL▼ 41 | Sat Chereuşa, Comuna Santău, Satu Mare | 52,5 % | 116,1 K RON | |
| 53 | 53.FERMA PATRICK SRL▲ 61 | Sat Ghileşti, Comuna Căuaş, Satu Mare | 52,5 % | 282,6 K RON | |
| 54 | 54.HANNA VIKING SRLnou | Sat Dorolţ, Comuna Dorolţ, Satu Mare | 49,7 % | -27,7 K RON | |
| 55 | 55.AGRIBEN SRL▼ 37 | Sat Hotoan, Comuna Căuaş, Satu Mare | 48,7 % | 299,7 K RON | |
| 56 | 56.FERMA FEHER S.R.L.nou | Sat Medieş Râturi, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 48,2 % | 188,1 K RON | |
| 57 | 57.POPFERM SRL▼ 43 | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 47,3 % | 187,5 K RON | |
| 58 | 58.AGROLAND SANTĂU SRL▲ 38 | Sat Santău, Comuna Santău, Satu Mare | 46,3 % | 25,4 K RON | |
| 59 | 59.TOM TRANS SRLnou | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 45,4 % | 3,3 K RON | |
| 60 | 60.SOLENAGRIA SRLnou | Sat Acâş, Comuna Acâş, Satu Mare | 44,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 61 | 61.AGRO PATRICK PETIN SRL▼ 29 | Sat Petin, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 43,9 % | 93,7 K RON | |
| 62 | 62.OAŞ GLOBAL INVEST S.R.L.nou | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 43,4 % | 434,1 K RON | |
| 63 | 63.HETEI SRLnou | Sat Beltiug, Comuna Beltiug, Satu Mare | 43,2 % | 310 K RON | |
| 64 | 64.CERTEZANUL SRL▲ 6 | Sat Halmeu, Comuna Halmeu, Satu Mare | 42,6 % | 227,4 K RON | |
| 65 | 65.HENRI RITHENWIL SRLnou | Sat Cămin, Comuna Cămin, Satu Mare | 42,1 % | 107,3 K RON | |
| 66 | 66.SILV KOSTIN 2015 SRL▼ 16 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 40,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 67 | 67.MIVA PROD SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 40,5 % | 446,6 K RON | |
| 68 | 68.ACYB SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 39,8 % | 159,1 K RON | |
| 69 | 69.AGROMOL SRLnou | Sat Săcăşeni, Comuna Săcăşeni, Satu Mare | 39 % | 566 K RON | |
| 70 | 70.TOPAGRAR SRL▲ 9 | Sat Craidorolţ, Comuna Craidorolţ, Satu Mare | 38,4 % | 2,9 mil. RON | |
| 71 | 71.AGRO FAUR 2013 SRL▼ 33 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 37,4 % | 63,4 K RON | |
| 72 | 72.AGROSOL SRLnou | Sat Eriu Sâncrai, Comuna Craidorolţ, Satu Mare | 37,1 % | 104,5 K RON | |
| 73 | 73.HEMELOS FOOD SRL▲ 42 | Oraş Ardud, Satu Mare | 37 % | 125,9 K RON | |
| 74 | 74.FIZOLAR FRUCT SRL▼ 30 | Sat Căpleni, Comuna Căpleni, Satu Mare | 35,8 % | 216,9 K RON | |
| 75 | 75.TERRE FERTILI SRL▲ 7 | Sat Pişcari, Comuna Terebeşti, Satu Mare | 35,7 % | 794,5 K RON | |
| 76 | 76.BANATUL PRODCOM S.R.L.nou | Sat Dindeşti, Comuna Andrid, Satu Mare | 34,4 % | 710,3 K RON | |
| 77 | 77.MATRICK AGRO 2017 SRLnou | Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Satu Mare | 34,3 % | 50,8 K RON | |
| 78 | 78.AGRIND SINCRAI SRLnou | Sat Eriu Sâncrai, Comuna Craidorolţ, Satu Mare | 33,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 79 | 79.VESTAGRAR SRL▲ 28 | Municipiul Carei, Satu Mare | 32,9 % | 315,5 K RON | |
| 80 | 80.AVOSIM SRLnou | Sat Pişcari, Comuna Terebeşti, Satu Mare | 31,9 % | 466,1 K RON | |
| 81 | 81.VOLUMEA SRL▼ 74 | Sat Lucăceni, Comuna Berveni, Satu Mare | 31,8 % | 569,5 K RON | |
| 82 | 82.MARACHIM SRL▲ 35 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 31 % | 136,7 K RON | |
| 83 | 83.AST AGRO SRL▲ 21 | Sat Irina, Comuna Andrid, Satu Mare | 31 % | 404,5 K RON | |
| 84 | 84.CERAL SARA S.R.L.▲ 42 | Sat Piru Nou, Comuna Pir, Satu Mare | 30,8 % | 152,9 K RON | |
| 85 | 85.RAZVI & MARY AGRICULTURA SRLnou | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 30,6 % | 268 K RON | |
| 86 | 86.MEDEEA AGRO PROD SRL▲ 4 | Sat Pişcari, Comuna Terebeşti, Satu Mare | 30,1 % | 54 K RON | |
| 87 | 87.SAMPAX SRL▲ 42 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 29,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 88 | 88.CRESTEREA SI INGRASAREA TAURINELOR SANTAU SA▲ 39 | Sat Santău, Comuna Santău, Satu Mare | 29,3 % | 310,5 K RON | |
| 89 | 89.SOLAXYT SRL▲ 16 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 28,7 % | 230,1 K RON | |
| 90 | 90.AGROM SRL▼ 15 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 28,2 % | 383,1 K RON | |
| 91 | 91.SCHWAB AGRO PROD SRL▲ 31 | Loc. Ardud, Oraş Ardud, Satu Mare | 28 % | 2,7 mil. RON | |
| 92 | 92.SIDONIA IULIA VARGA SRLnou | Sat Pişcolt, Comuna Pişcolt, Satu Mare | 27,1 % | 137,5 K RON | |
| 93 | 93.ALE AGROZONE AVT SRLnou | Loc. Ianculeşti, Municipiul Carei, Satu Mare | 26,8 % | 24,9 K RON | |
| 94 | 94.TOP FERMA SRLnou | Sat Craidorolţ, Comuna Craidorolţ, Satu Mare | 26,4 % | 726,1 K RON | |
| 95 | 95.NICU JUNIOR SRL▼ 86 | Sat Portiţa, Comuna Tiream, Satu Mare | 26,3 % | 525,4 K RON | |
| 96 | 96.ALA ORIGIN ALIMENTS SRLnou | Sat Tătăreşti, Comuna Viile Satu Mare, Satu Mare | 25,6 % | 86,9 K RON | |
| 97 | 97.MULTICOLOR SRL▲ 27 | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | 25 % | 327,9 K RON | |
| 98 | 98.SANTE PRODCOM SRLnou | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | 24,9 % | 1,5 K RON | |
| 99 | 99.BIO AGRO SRLnou | Sat Chereuşa, Comuna Santău, Satu Mare | 24,2 % | 76,5 K RON | |
| 100 | 100.AGROMEC AGRIS SRLnou | Sat Agriş, Comuna Agriş, Satu Mare | 24 % | 161,5 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Satu Mare
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
254 firme · 633,2 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
31 firme · 314,1 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
50 firme · 199,4 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
23 firme · 142,2 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
31 firme · 31 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
7 firme · 27 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
28 firme · 25,7 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
38 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
35 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
10 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
3 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
28 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
5 firme · 2 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
5 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
2 firme · 277,3 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
4 firme · 270,3 K RON
CAEN 0115
Cultivarea tutunului
2 firme · 126 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
2 firme · 20,2 K RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 0 RON
CAEN 0122
Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale
1 firme · 0 RON