Top 100 firme — Activități profesionale, Satu Mare după creștere YoY în 2016
116 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3 %, iar liderul atinge 173,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SUPERMARKET SERVICE SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 173,6 % | 279,1 K RON | |
| 2 | 2.HV TRAFO SOLUTIONS SRLnou | Sat Viile Satu Mare, Comuna Viile Satu Mare, Satu Mare | 150,2 % | 400,3 K RON | |
| 3 | 3.GOLDA AVENUE SRLnou | Loc. Livada, Oraş Livada, Satu Mare | 141,9 % | 71,1 K RON | |
| 4 | 4.SOOTERS FOTO.RO SRLnou | Sat Turulung, Comuna Turulung, Satu Mare | 123,8 % | -26,5 K RON | |
| 5 | 5.EUROCONSULTING SRL▲ 23 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 107,2 % | 392,1 K RON | |
| 6 | 6.TECHNI-TONN SRL UNGARIA SUCURSALA CAREInou | Municipiul Carei, Satu Mare | 106,9 % | -24,3 K RON | |
| 7 | 7.CENTRUL DE PROIECTARE ŞI INGINERIE SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 102,2 % | -4,1 K RON | |
| 8 | 8.SIKA SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 97,7 % | 281,5 K RON | |
| 9 | 9.ROBOT EXPERT SRL▲ 101 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 94,4 % | 234,1 K RON | |
| 10 | 10.ARHING SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 80,4 % | 80,7 K RON | |
| 11 | 11.OXIOFICE SRL▲ 72 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 77,6 % | 86,1 K RON | |
| 12 | 12.SUCIUAGROPIR SRLnou | Sat Pir, Comuna Pir, Satu Mare | 74,9 % | 142,9 K RON | |
| 13 | 13.ANDRONIC ANDREI COMPANY SRL▲ 32 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 73,8 % | 332,3 K RON | |
| 14 | 14.ECOVISION SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 64,2 % | 110,6 K RON | |
| 15 | 15.SIRTEQ SRL▲ 32 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 62,9 % | 562,7 K RON | |
| 16 | 16.TERRA TOPO SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 60,9 % | 43,3 K RON | |
| 17 | 17.VB UNIC EXPERT SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 59,5 % | 85,4 K RON | |
| 18 | 18.PROVEM SRL▲ 81 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 57,3 % | 341,6 K RON | |
| 19 | 19.TZ INGINIERIE SRL FRANŢA FILIALA SATU MARE▲ 60 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 55,9 % | 115,9 K RON | |
| 20 | 20.ARCHICRAFT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 53,8 % | 67,8 K RON | |
| 21 | 21.ALL TIME SRL▼ 19 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 53,7 % | 141 K RON | |
| 22 | 22.PROIECT SM SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 53,2 % | 118,5 K RON | |
| 23 | 23.ATLAS MAPPING S.R.L.nou | Municipiul Carei, Satu Mare | 50,4 % | 187,3 K RON | |
| 24 | 24.ERYZA PROIECT SRL▲ 66 | Sat Cărăşeu, Comuna Culciu, Satu Mare | 48,9 % | 31,9 K RON | |
| 25 | 25.FOUR BUSINESS SRL▲ 25 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 48,2 % | 62,7 K RON | |
| 26 | 26.AUTOCRIS INSPECT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 47,4 % | 141,8 K RON | |
| 27 | 27.MARKA PREST SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 45,5 % | 96,2 K RON | |
| 28 | 28.NIRVANA STUDIO SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 44,5 % | 95,1 K RON | |
| 29 | 29.SALVA PET SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 43,1 % | -7,3 K RON | |
| 30 | 30.METROTOPOROAD DC SRL▼ 9 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 41,4 % | 108,2 K RON | |
| 31 | 31.KRITI PREST SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 40,9 % | 214,1 K RON | |
| 32 | 32.VOIGAV SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 38,9 % | 78,4 K RON | |
| 33 | 33.GENERAL CONSULTING SRLnou | Sat Viile Satu Mare, Comuna Viile Satu Mare, Satu Mare | 36,6 % | 166,1 K RON | |
| 34 | 34.MODEROM STYLE S.R.L.▼ 17 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 36,5 % | 279 K RON | |
| 35 | 35.TRADEX CONSULT SRL▲ 50 | Municipiul Carei, Satu Mare | 35,6 % | 3,4 K RON | |
| 36 | 36.MILLENIUM PROIECT SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 35,3 % | 52 K RON | |
| 37 | 37.DECO RECLAMA IMPEX SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 34,8 % | 4 K RON | |
| 38 | 38.ARGO BRAND CONSULTANTS SRL▲ 73 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 34,7 % | 25 K RON | |
| 39 | 39.BABICIUS CONSULTING SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 34 % | 341,9 K RON | |
| 40 | 40.SERV CONT POP SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 33,8 % | 69,2 K RON | |
| 41 | 41.BRANDIS BERG SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 33,3 % | 85,5 K RON | |
| 42 | 42.BALA ECO SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 32,8 % | 26,4 K RON | |
| 43 | 43.MOLVET S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 32,2 % | -23,5 K RON | |
| 44 | 44.ENGGRAPH ENGINEERING SRL▲ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 30,7 % | 1,3 K RON | |
| 45 | 45.BEA CONSULTING SRL▲ 15 | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | 30,3 % | 129 K RON | |
| 46 | 46.DARCO PROIECT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 29,6 % | 169,1 K RON | |
| 47 | 47.VEXANO SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 28,9 % | 86,3 K RON | |
| 48 | 48.GEOCENTRIC SRL▲ 11 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 28,5 % | 84,5 K RON | |
| 49 | 49.ALFA DOG SRL▼ 25 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 28,4 % | 45,1 K RON | |
| 50 | 50.DRON VET SRL▼ 15 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 27,9 % | 150,2 K RON | |
| 51 | 51.CONTVEST CONSULTING SRL▲ 4 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 27,2 % | 70,8 K RON | |
| 52 | 52.SAMVET SRL▼ 20 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 25,3 % | 81 K RON | |
| 53 | 53.CAD ENGINEERING GROUP SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 24,4 % | 68,6 K RON | |
| 54 | 54.ENVIRO CON SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 23,1 % | 107,3 K RON | |
| 55 | 55.ART BAZAR SRL▲ 39 | Sat Supuru de Sus, Comuna Supur, Satu Mare | 23,1 % | 54,6 K RON | |
| 56 | 56.CARTOGEOCAD SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 22,2 % | 54,5 K RON | |
| 57 | 57.SABADOŞ VET SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 21 % | 95 K RON | |
| 58 | 58.BUSINESS TRANSACTION SRL▼ 14 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 20,7 % | 4,7 K RON | |
| 59 | 59.LEITNER DOBI CONSULTING SRL▼ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 20,4 % | 148 K RON | |
| 60 | 60.KERSTIN WERNI SRLnou | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 19,1 % | 163 K RON | |
| 61 | 61.OSC 2013 SSM SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 18,4 % | 56,1 K RON | |
| 62 | 62.PANDORA ARTS SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 18,2 % | -183,4 K RON | |
| 63 | 63.VITAVET SRL▲ 43 | Sat Româneşti, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 17 % | 18,8 K RON | |
| 64 | 64.MACASI FINANCIAL SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 16,3 % | 153,9 K RON | |
| 65 | 65.INSPECT AUTO SRL▲ 37 | Municipiul Carei, Satu Mare | 15 % | 230,7 K RON | |
| 66 | 66.INDIVIDUAL SOLUTIONS SRL▲ 27 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 13,6 % | 101,9 K RON | |
| 67 | 67.KENNA ZWEENA SRL▼ 48 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 13,5 % | 8,7 K RON | |
| 68 | 68.GOMBAR CONTAB SRL▲ 12 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 13,2 % | 83,1 K RON | |
| 69 | 69.TORDOI DAD CONSULT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 13 % | 360 RON | |
| 70 | 70.RAUL IMPEX SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 12,5 % | 31,2 K RON | |
| 71 | 71.IMOLBOLT SRLnou | Sat Oraşu Nou, Comuna Oraşu Nou, Satu Mare | 12,2 % | 9,9 K RON | |
| 72 | 72.PONTIS CONCEPT DESIGN SRLnou | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 12,2 % | 148,9 K RON | |
| 73 | 73.EURO RALDI SRL▼ 10 | Sat Dorolţ, Comuna Dorolţ, Satu Mare | 11,7 % | 81,9 K RON | |
| 74 | 74.IDT EVALUARE 2012 SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 11,6 % | 40,7 K RON | |
| 75 | 75.KREATIV ARHI GROUP SRL▼ 18 | Sat Viile Satu Mare, Comuna Viile Satu Mare, Satu Mare | 11,2 % | 86,2 K RON | |
| 76 | 76.CONTIS CONTROL AND TESTING INDUSTRIAL SERVICES SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 10,7 % | 43,9 K RON | |
| 77 | 77.M & M PRO CONSULTING SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 10,7 % | 151,5 K RON | |
| 78 | 78.MARMOLADA SERVICE SRL▼ 37 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 10,3 % | 45,9 K RON | |
| 79 | 79.VIZOR SRL▲ 10 | Municipiul Carei, Satu Mare | 10,1 % | 154,1 K RON | |
| 80 | 80.SYNTAX SRL▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 10 % | 163,6 K RON | |
| 81 | 81.DAL X EXPERT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 9,7 % | 1,6 K RON | |
| 82 | 82.CONTEX BUSINESS SRL▲ 23 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 9,6 % | 82,3 K RON | |
| 83 | 83.OLY EXPERT SRL▼ 19 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 9,3 % | 93,4 K RON | |
| 84 | 84.EXPERT AUDIT CONSULTING SRL▲ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 8,8 % | 87,7 K RON | |
| 85 | 85.ELECTRONET SM SRL▼ 33 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 8,7 % | 152,2 K RON | |
| 86 | 86.EUDOMUS SRL▼ 68 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 8,5 % | 194 K RON | |
| 87 | 87.AUTONET MANAGEMENT COMPANY SRL▼ 17 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 7,9 % | 633 K RON | |
| 88 | 88.MOZAIC CONT SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 7,4 % | 44,7 K RON | |
| 89 | 89.OROSZ CONTAB SRL▼ 66 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 7,4 % | 72,3 K RON | |
| 90 | 90.GLOBAL ACCOUNTING SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 6,5 % | 91,9 K RON | |
| 91 | 91.UNITCONT SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 6,3 % | 91,2 K RON | |
| 92 | 92.ECOMAN ELECTRIC SATU MARE SRL▼ 30 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 5,1 % | 235,6 K RON | |
| 93 | 93.OCOT CAREI SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 5,1 % | 23,6 K RON | |
| 94 | 94.FIMEVAL SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,8 % | 178 RON | |
| 95 | 95.PILON SRL▼ 56 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,6 % | 93,8 K RON | |
| 96 | 96.HIDRO TERM SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,5 % | 345,5 K RON | |
| 97 | 97.EXPERT CONSULT C SRL▼ 26 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,8 % | 112,6 K RON | |
| 98 | 98.ANDRI FARM SRLnou | Sat Valea Vinului, Comuna Valea Vinului, Satu Mare | 3,6 % | 7,2 K RON | |
| 99 | 99.AUDEXCO SRL▼ 11 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 3,1 % | 107,8 K RON | |
| 100 | 100.POIANA AVN SRL▼ 35 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3 % | 14 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Satu Mare
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
230 firme · 199,7 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
141 firme · 55,6 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
158 firme · 38,6 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
55 firme · 31,6 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
79 firme · 22,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
40 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
100 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
38 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
37 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
46 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
6 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
12 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
42 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
15 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
5 firme · 793 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
2 firme · 524,5 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
5 firme · 476,6 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 350 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
4 firme · 346,4 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
2 firme · 98,1 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 53,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 0 RON