Top 100 firme — Activități ale unităților mobile de alimentație, Prahova după creștere YoY în 2022
188 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 26,1 %, iar liderul atinge 788,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CĂSUȚA MUNTENEASCĂ S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 788,6 % | 158,1 K RON | |
| 2 | 2.RESTAURANT GRAND REVEL S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 359,3 % | 79,6 K RON | |
| 3 | 3.THEOSIS IAT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 314,2 % | 45,1 K RON | |
| 4 | 4.ASINEDO SRLnou | ***localitatea negasita***, Prahova | 302,4 % | 26,7 K RON | |
| 5 | 5.ICIM GLOBAL FOOD S.R.L.nou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 285,5 % | -66,6 K RON | |
| 6 | 6.WHITE BALLROOM EVENTS S.R.L.nou | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 275,5 % | 89,7 K RON | |
| 7 | 7.SAO GUILT FREE BAR S.R.L.nou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 274,3 % | -29,5 K RON | |
| 8 | 8.ALDREX CONS SRL▲ 76 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 268,8 % | 164,7 K RON | |
| 9 | 9.RAYA BEST UNU S.R.L.▲ 39 | Municipiul Câmpina, Prahova | 229,2 % | 37,7 K RON | |
| 10 | 10.AL.GIMI ON TIME. S.R.L.nou | Sat Puchenii Moşneni, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 203,3 % | 56,6 K RON | |
| 11 | 11.ANDAVASCI ARD S.R.L.nou | Loc. Breaza de Sus, Oraş Breaza, Prahova | 197,6 % | 110,4 K RON | |
| 12 | 12.EVENT FABIAS RESORT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 177,8 % | 52,3 K RON | |
| 13 | 13.OUTDOORS EVENTS SRLnou | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 176,7 % | 776,4 K RON | |
| 14 | 14.LA BLONDU FAST FOOD S.R.L.nou | Sat Arva, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 169,1 % | 2,9 K RON | |
| 15 | 15.CRISSARA INVEST SRLnou | Sat Poiana Vărbilău, Comuna Vărbilău, Prahova | 168,5 % | 186,6 K RON | |
| 16 | 16.GDP JET ON CAR S.R.L.nou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 168,3 % | -291,5 K RON | |
| 17 | 17.YANN BEST FOOD S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 164,5 % | 66,3 K RON | |
| 18 | 18.DM INDIAN SPICES S.R.L.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 156,8 % | -82,9 K RON | |
| 19 | 19.ALBIS IDEAL CONCEPT SRLnou | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 146 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.CASPY FOOD TRUCK S.R.L.nou | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 127,5 % | 110,9 K RON | |
| 21 | 21.SUSHI JOYS S.R.L.▲ 76 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 125,2 % | 234,2 K RON | |
| 22 | 22.VLADIMIRIS DADE S.R.L.▲ 14 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 120,6 % | 291,1 K RON | |
| 23 | 23.MADDEL JUNK FOOD SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 120,2 % | 55,2 K RON | |
| 24 | 24.SISI SRL▼ 6 | Sat Măneşti, Comuna Măneşti, Prahova | 114,6 % | 112,8 K RON | |
| 25 | 25.CUDIMI AXA PREST SRL▲ 18 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 103,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 26 | 26.CARRETERA TRANS LOGISTIC S.R.L.▼ 20 | Sat Miroslaveşti, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 97,9 % | 36,8 K RON | |
| 27 | 27.ALEXSOFI PAS EVENTS S.R.L.nou | Sat Albeşti-Paleologu, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 95,4 % | 260,4 K RON | |
| 28 | 28.GOURMET MANIA S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 94,4 % | -25,1 K RON | |
| 29 | 29.PUI ȘI BERE S.R.L.nou | Sat Slon, Comuna Ceraşu, Prahova | 93,5 % | 520 RON | |
| 30 | 30.RODENA DANISERV SRLnou | Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 92,8 % | 514,5 K RON | |
| 31 | 31.TRIP TRIB S.R.L.nou | Sat Lipăneşti, Comuna Lipăneşti, Prahova | 92,6 % | 90,1 K RON | |
| 32 | 32.LUCAS TOP EVENTS SRL▲ 29 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 89,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 33 | 33.BANZAI STIL SRL▲ 140 | Sat Târgşoru Nou, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 88,2 % | 189,9 K RON | |
| 34 | 34.DIMI LINE SRL▲ 81 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 86,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 35 | 35.TOM CRIS'93 SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 78 % | 26,8 K RON | |
| 36 | 36.MAXX MUSIC PROD SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 76,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 37 | 37.DEKU SPORT ARENA SRL▲ 139 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 76 % | 10,9 K RON | |
| 38 | 38.POPASUL CASA ARDELEANĂ 2008 SRL▲ 9 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 73 % | 166,7 K RON | |
| 39 | 39.SIBIS INVEST SRL▲ 133 | Sat Cornu de Sus, Comuna Cornu, Prahova | 70,7 % | 44,6 K RON | |
| 40 | 40.IOANA INVENT SRLnou | Sat Măgurele, Comuna Măgurele, Prahova | 69,8 % | -20,8 K RON | |
| 41 | 41.YARUS PREST INVEST SRL▲ 94 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 69,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 42 | 42.SMAK FOOD S.R.L.▼ 31 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 69 % | 605,7 K RON | |
| 43 | 43.STAICOFF PETRY FOOD S.R.L.▼ 35 | Sat Miroslaveşti, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 66,6 % | -44,4 K RON | |
| 44 | 44.NAPORES CENTRAL S.R.L.▼ 9 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 65,5 % | 580,4 K RON | |
| 45 | 45.CALYN FOOD BOUTIQUE S.R.L.nou | Sat Măneciu-Ungureni, Comuna Măneciu, Prahova | 65,3 % | 7,4 K RON | |
| 46 | 46.TYA & ELENA FOODS SRL▲ 110 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 63,9 % | 8,8 K RON | |
| 47 | 47.BLACK SEA LMT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 59,8 % | 15,5 K RON | |
| 48 | 48.AGROPA SRL▲ 100 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 59,1 % | 329,2 K RON | |
| 49 | 49.IRISH RESORT SRL▲ 78 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 58,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 50 | 50.ANYMAR ENIGMA RESTAURANT SRL▲ 19 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 57,4 % | 46,3 K RON | |
| 51 | 51.KISS DUO PREMIUM S.R.L.▲ 119 | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 55 % | 97 K RON | |
| 52 | 52.NAVAGIO KAFOOD SRL▼ 30 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 53,6 % | 263,7 K RON | |
| 53 | 53.MARICLAU FOOD SRL▲ 32 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 51,6 % | 510,8 K RON | |
| 54 | 54.SOLPAN INVEST SRL▼ 23 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 50,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 55 | 55.AMA BLISS EVENTS S.R.L.▲ 8 | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 47,5 % | 24,7 K RON | |
| 56 | 56.TEATRUL BERARILOR SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 47,4 % | 866,4 K RON | |
| 57 | 57.CASA DANC SERV SRL▲ 86 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 46,8 % | 9 K RON | |
| 58 | 58.VLADFOOD FRESH S.R.L.▼ 33 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 46,5 % | 14,5 K RON | |
| 59 | 59.TUGAB INTERSERV SRL▼ 39 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 46,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 60 | 60.RESTAURANT CASTELUL CANTACUZINO SRL▲ 32 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 45,6 % | 239,6 K RON | |
| 61 | 61.TERRAVERDE SRL▲ 85 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 45,5 % | 401,7 K RON | |
| 62 | 62.PALACE MOUNTAIN PREST SRL▼ 6 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 44,7 % | 282,1 K RON | |
| 63 | 63.ROMALIN SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 43,9 % | 438,5 K RON | |
| 64 | 64.GASTROSIN CARPATI SRL▲ 46 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 43,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 65 | 65.PREMIUM TEAM EVENTS S.R.L.▲ 7 | Sat Tipăreşti, Comuna Cocorăştii Mislii, Prahova | 42,3 % | 87,2 K RON | |
| 66 | 66.BROTHERS COMPANY PRODUCTION S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,6 % | -274,9 K RON | |
| 67 | 67.SCHNITZEL HAUS SRL▼ 13 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 39,3 % | 873,2 K RON | |
| 68 | 68.CAPSEA & SPA SERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 39,2 % | 127,3 K RON | |
| 69 | 69.BUTOIULVESEL.RO S.R.L.▼ 59 | Sat Gheaba, Comuna Măneciu, Prahova | 39,2 % | 506,5 K RON | |
| 70 | 70.RADAN IMOB SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 38,8 % | 485,7 K RON | |
| 71 | 71.GUSTUL MAGIC BAVAREZ SRL▲ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 38,8 % | 28,4 K RON | |
| 72 | 72.REMUS SRL▲ 17 | Loc. Slănic, Oraş Slănic, Prahova | 37,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 73 | 73.CYP COMERCIANT SRL▲ 48 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 37,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 74 | 74.RESTAURANT CASA MOŞULUI SRL▲ 60 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 37,4 % | -28,2 K RON | |
| 75 | 75.AHLEK TARAZ S.R.L.nou | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 36,5 % | -75,9 K RON | |
| 76 | 76.HANUL DACILOR CB PLOIEŞTI SRL▲ 82 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 35,8 % | 70 K RON | |
| 77 | 77.MUGUR LAC 2005 SRL▲ 43 | Municipiul Câmpina, Prahova | 34,8 % | 56,3 K RON | |
| 78 | 78.THE MOON LOUNGE S.R.L.nou | Sat Chiţorani, Comuna Bucov, Prahova | 34,7 % | 124,1 K RON | |
| 79 | 79.STEJECOM SRL▼ 28 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 33,5 % | 820,3 K RON | |
| 80 | 80.BURSI N.B.C SRLnou | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 33 % | 11,8 K RON | |
| 81 | 81.TEOCLAV INVEST SRL▲ 41 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 32,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 82 | 82.DAVINCI FOOD SRL▲ 78 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 32,3 % | 323,9 K RON | |
| 83 | 83.DURLESCU IMPEX SRL▲ 84 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 32,2 % | 130,3 K RON | |
| 84 | 84.YKAI SILENT S.R.L.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 32,1 % | 87,2 K RON | |
| 85 | 85.ARTIGIANI DEL GUSTO SRL▼ 11 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 32,1 % | 430,6 K RON | |
| 86 | 86.MEHRZADS CULINARY LAB S.R.L.▼ 84 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 31,7 % | 121,9 K RON | |
| 87 | 87.HANGAN FOOD INVESTMENT SRL▲ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,9 % | 333,5 K RON | |
| 88 | 88.COVIPEX RIO SRL▼ 21 | Sat Ţânţăreni, Comuna Blejoi, Prahova | 30,4 % | 189,1 K RON | |
| 89 | 89.SEVA CAMP S.R.L.▼ 11 | Sat Filipeştii de Târg, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 30 % | 680,6 K RON | |
| 90 | 90.HUANITA GOLDMIR SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 29,9 % | -8,9 K RON | |
| 91 | 91.NICOLSER SRL▼ 45 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 29,9 % | 10,1 K RON | |
| 92 | 92.DAVINCI CATERING S.R.L.nou | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 29,4 % | 19,3 K RON | |
| 93 | 93.AMAT BAR S.R.L.▲ 16 | Sat Valea Dulce, Comuna Podenii Noi, Prahova | 29,2 % | 102,9 K RON | |
| 94 | 94.RESTAURANT BON APETIT SRL▲ 56 | Municipiul Câmpina, Prahova | 29,1 % | 570,4 K RON | |
| 95 | 95.MICADCOR SERV SRL▼ 68 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 28,3 % | 71,7 K RON | |
| 96 | 96.SC RODIO GRILL PROD SRL▲ 34 | Sat Chiţorani, Comuna Bucov, Prahova | 28,3 % | 20,6 K RON | |
| 97 | 97.GREEK SEA FOOD SRL▼ 55 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 27,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 98 | 98.MANIATIS TASOS SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 27,3 % | 22,4 K RON | |
| 99 | 99.MOCROX CAR S.R.L.nou | Sat Puchenii Moşneni, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 26,2 % | 46,5 K RON | |
| 100 | 100.CLACOR INVEST SRL▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 26,1 % | 1,1 mil. RON |