Top 100 firme — Transport și depozitare, Neamț după creștere YoY în 2016
206 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 27,5 %, iar liderul atinge 1.142,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FRETA SPIRELI SRLnou | Sat Corni, Comuna Bodeşti, Neamţ | 1.142,7 % | 719,1 K RON | |
| 2 | 2.GATA ANDRY SRLnou | Sat Tîrzia, Comuna Brusturi, Neamţ | 348,3 % | 4,9 K RON | |
| 3 | 3.SENDER TRUCK TRANS SRLnou | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 249,2 % | 37,7 K RON | |
| 4 | 4.OANA TOPMAR SYLV SRLnou | Sat Bicazu Ardelean, Comuna Bicazu Ardelean, Neamţ | 244,7 % | 109,8 K RON | |
| 5 | 5.EURO TRAVEL SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 237,8 % | 12,9 K RON | |
| 6 | 6.INTERNATIONAL BAX LOGISTIC SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 205,5 % | 155,3 K RON | |
| 7 | 7.DAVIDARPRIS BROTHERS SRL▲ 30 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 196 % | 34,9 K RON | |
| 8 | 8.LOGACO TRUCKS SRLnou | Sat Miron Costin, Comuna Trifeşti, Neamţ | 190,9 % | 26,8 K RON | |
| 9 | 9.EURO TUR CREW S.R.L.nou | Sat Luminiş, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 188,1 % | 209,1 K RON | |
| 10 | 10.MCP CO. TRANS SRLnou | Oraş Roznov, Neamţ | 182,8 % | 27,4 K RON | |
| 11 | 11.LUCAS SPEED EXPEDIŢII SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 158,8 % | 121,1 K RON | |
| 12 | 12.MOZ SPEEDITION SRLnou | Sat Farcaşa, Comuna Farcaşa, Neamţ | 150,8 % | 17,3 K RON | |
| 13 | 13.PAUL NICEAZUR SRLnou | Sat Cracăul Negru, Comuna Crăcăoani, Neamţ | 150,6 % | 33,1 K RON | |
| 14 | 14.TRANS MARI 2008 SRL▲ 104 | Sat Răuceşti, Comuna Răuceşti, Neamţ | 147,4 % | 2,3 K RON | |
| 15 | 15.GINATRANS SRLnou | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 139 % | 151 K RON | |
| 16 | 16.SPYDIMIL - TRANS SRLnou | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 138 % | 106,8 K RON | |
| 17 | 17.MEB TRUST TRANS SRLnou | Sat Dumbrava-Deal, Comuna Săvineşti, Neamţ | 137,8 % | 31,4 K RON | |
| 18 | 18.TRANS PREST INT SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 121,6 % | 175 RON | |
| 19 | 19.WEEZY INC SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 115,7 % | 262,7 K RON | |
| 20 | 20.LWK FILD TRANS SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 115,3 % | 1,6 K RON | |
| 21 | 21.LUCOM BIG TRANS SRLnou | Sat Farcaşa, Comuna Farcaşa, Neamţ | 104,7 % | 25,6 K RON | |
| 22 | 22.TRANS VANFLY SRLnou | Sat Ţibucani, Comuna Ţibucani, Neamţ | 100,9 % | -101,7 K RON | |
| 23 | 23.GIORGIO - DF TRASPORTI SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 100,7 % | 3 K RON | |
| 24 | 24.BIT RĂZVAN TRANS SRL▲ 7 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 100,4 % | 112,2 K RON | |
| 25 | 25.DAN ROLTRANS SRL▲ 72 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Neamţ | 95,3 % | 17,2 K RON | |
| 26 | 26.ROMCOMPLEX SRLnou | Sat Roşiori, Comuna Dulceşti, Neamţ | 95 % | 39,7 K RON | |
| 27 | 27.EUROLOG LKW SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 93,4 % | 7,8 K RON | |
| 28 | 28.MARSAT SAnou | Municipiul Roman, Neamţ | 92,5 % | 7,5 mil. RON | |
| 29 | 29.SHEEP ENVASRUS SRLnou | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | 90,2 % | 450,5 K RON | |
| 30 | 30.LENIRAM 92 SPEDITION S.R.L.nou | Sat Dămuc, Comuna Dămuc, Neamţ | 88,9 % | 9,6 K RON | |
| 31 | 31.ALTIMUS SRL▲ 20 | Sat Boţeşti, Comuna Girov, Neamţ | 87,2 % | -197,1 K RON | |
| 32 | 32.BVC ALPINA TRANS SRL▲ 89 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 86,6 % | 19,4 K RON | |
| 33 | 33.HER COMTRANS SRL▼ 16 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 86,2 % | 49,9 K RON | |
| 34 | 34.STONE SERVICE CAMIOANE SRL▼ 6 | Sat Văratec, Comuna Agapia, Neamţ | 85,7 % | 9,5 K RON | |
| 35 | 35.CTB TRANS SPEED SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 78,2 % | 30,9 K RON | |
| 36 | 36.NISCOMAR SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 74,5 % | 10,5 K RON | |
| 37 | 37.STEJAR LOGISTICS SRL▲ 141 | Sat Verşeşti, Comuna Girov, Neamţ | 72,5 % | -85 K RON | |
| 38 | 38.MANAKIN 2000 SRLnou | Sat Bicazu Ardelean, Comuna Bicazu Ardelean, Neamţ | 71,2 % | 72,1 K RON | |
| 39 | 39.EURO MICHAEL TOUR SRL▲ 116 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 70,2 % | 1,3 K RON | |
| 40 | 40.KIA GRIG SRL▲ 52 | Sat Telec, Comuna Bicazu Ardelean, Neamţ | 67,7 % | 117,6 K RON | |
| 41 | 41.CITYSHUTTLE MOBILITY SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 66,7 % | 11,1 K RON | |
| 42 | 42.TUDOR MIHAI TRANSPORT SRL▼ 24 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 65,2 % | 240,2 K RON | |
| 43 | 43.BLEOJA TRANS SRL▲ 101 | Sat Galu, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 65,1 % | 21,7 K RON | |
| 44 | 44.ALTEX LOGISTIC & DISTRIBUTION SRL▲ 117 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 64,6 % | 142,6 K RON | |
| 45 | 45.ADF TRANSPORT SRL▲ 120 | Sat Sabasa, Comuna Borca, Neamţ | 64,3 % | -53,2 K RON | |
| 46 | 46.VDL MAX TRANS SRLnou | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 64 % | 21,3 K RON | |
| 47 | 47.FOLTEA SRLnou | Sat Dulceşti, Comuna Dulceşti, Neamţ | 63,5 % | 128,3 K RON | |
| 48 | 48.DACO TRANS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 62,6 % | 23,8 K RON | |
| 49 | 49.GYNYO TRANS INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 60,1 % | 241,2 K RON | |
| 50 | 50.BISFOREST SRL▼ 38 | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 59,7 % | 211,1 K RON | |
| 51 | 51.LUNA B & R SRL▲ 31 | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | 59,6 % | 1 mil. RON | |
| 52 | 52.TRANS MITEX SRL▼ 32 | Municipiul Roman, Neamţ | 58,1 % | 29,7 K RON | |
| 53 | 53.TAHOSERV CURIER SRL▼ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 56,7 % | 215,8 K RON | |
| 54 | 54.SAMITOUR PASSENGER SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 53,3 % | -153,2 K RON | |
| 55 | 55.JANA TRANSPORT SRL▲ 127 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 53,2 % | 87,1 K RON | |
| 56 | 56.CONFAST LOGISTIC SRL▼ 47 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 49,9 % | 91,2 K RON | |
| 57 | 57.JOHNNY TRANS SRL▲ 91 | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | 49,9 % | 25,7 K RON | |
| 58 | 58.ALMOS AGROROM SRLnou | Sat Secuienii Noi, Comuna Secuieni, Neamţ | 49,9 % | -157,8 K RON | |
| 59 | 59.GALEDO LOGISTIC SRL▼ 6 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 49,4 % | 421,8 K RON | |
| 60 | 60.CARISMA SRL▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 48,1 % | -143,6 K RON | |
| 61 | 61.JOHSPEED OTY SRLnou | Sat Făurei, Comuna Făurei, Neamţ | 47,2 % | 62,1 K RON | |
| 62 | 62.AGRYTRANS SRL▲ 81 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 45,9 % | 49,2 K RON | |
| 63 | 63.TRANSCONT SRLnou | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 45,3 % | 4,3 K RON | |
| 64 | 64.HUSARIU TRANS SRLnou | Sat Buhonca, Comuna Doljeşti, Neamţ | 45,2 % | -57,8 K RON | |
| 65 | 65.SEBASTIAN TOUR SRL▲ 102 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 45,1 % | -8,6 K RON | |
| 66 | 66.CONSTALEX TRANS SRL▲ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 42,7 % | 1,3 K RON | |
| 67 | 67.UNISERV HODOR SRL▲ 21 | Loc. Chintinici, Oraş Roznov, Neamţ | 42,6 % | 26 K RON | |
| 68 | 68.LUC MAT DISTRIBUTION SRL▼ 13 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 42,3 % | 25,5 K RON | |
| 69 | 69.DINAMIC AMBIENTAL S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 40,3 % | 31,6 K RON | |
| 70 | 70.ANTDEN TRANSPORT SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 39 % | -295,8 K RON | |
| 71 | 71.COSRUS INVEST SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 38,4 % | 155 K RON | |
| 72 | 72.ELBUZ COM SRL▼ 42 | Sat Luţca, Comuna Sagna, Neamţ | 37,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 73 | 73.VOIAJ DANYTUR SRL▲ 97 | Municipiul Roman, Neamţ | 37,1 % | 48,1 K RON | |
| 74 | 74.MARCOS 92 SRL▲ 60 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 36,7 % | 29,2 K RON | |
| 75 | 75.TRAXROM SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 35,6 % | 26,4 K RON | |
| 76 | 76.TRANS DANYPET SRL▼ 35 | Sat Borca, Comuna Borca, Neamţ | 35,1 % | 108,1 K RON | |
| 77 | 77.ZAMFIR TRANS TOUR S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 35 % | 1,8 K RON | |
| 78 | 78.STELLARIA SRL▲ 78 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 34,7 % | 2,8 K RON | |
| 79 | 79.D'IGNAZI SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 34,4 % | 222,7 K RON | |
| 80 | 80.GICA TRANS SRL▼ 1 | Sat Luţca, Comuna Sagna, Neamţ | 33,1 % | 333,9 K RON | |
| 81 | 81.ELESIL TRANS SRL▼ 79 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 32,8 % | 209 K RON | |
| 82 | 82.BEA & FEDE COMPANY SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 32,6 % | 7,7 K RON | |
| 83 | 83.PARKING SAnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 32,6 % | -94,4 K RON | |
| 84 | 84.PURPLE AMETHIST SRL▼ 6 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 32,2 % | 27,4 K RON | |
| 85 | 85.SERMICO TRANS SRL▲ 99 | Municipiul Roman, Neamţ | 31,8 % | 31,6 K RON | |
| 86 | 86.CRISTIAN AUTOMOBILE SRLnou | Sat Secuieni, Comuna Secuieni, Neamţ | 31,4 % | -33,5 K RON | |
| 87 | 87.EURO ROUTE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 31,4 % | 165,7 K RON | |
| 88 | 88.COSVAL SRL▲ 20 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 31,3 % | 138 RON | |
| 89 | 89.PANAITE SPEDIȚION SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 30,6 % | -39,2 K RON | |
| 90 | 90.LOGISTIC 4 YOU SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 30,3 % | -65,3 K RON | |
| 91 | 91.NELA & CĂTĂLIN TRANS SRLnou | Sat Trifeşti, Comuna Trifeşti, Neamţ | 30,3 % | 12,1 K RON | |
| 92 | 92.CULICA L COM SRL▼ 49 | Sat Tîrpeşti, Comuna Petricani, Neamţ | 30,3 % | 229 RON | |
| 93 | 93.MAGDANA CONSULTING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 30,1 % | 2,2 K RON | |
| 94 | 94.MONOTECH TRANS SRLnou | Sat Stînca, Comuna Pipirig, Neamţ | 29,7 % | -40,1 K RON | |
| 95 | 95.FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL▼ 91 | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 29,7 % | 96,9 K RON | |
| 96 | 96.URG LOGISTIC SRL▼ 77 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 29,7 % | 280,1 K RON | |
| 97 | 97.IRINIC COMIMPEX SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 29,4 % | 18,7 K RON | |
| 98 | 98.BRADTRANS SRL▼ 60 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 28,5 % | 25,4 K RON | |
| 99 | 99.TURBO DRIVE SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 28,4 % | 73,4 K RON | |
| 100 | 100.D & N INTER EXPRESS SRL▼ 30 | Sat Preluca, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 27,5 % | 21,7 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Neamț
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
741 firme · 861,9 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 233,2 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
74 firme · 97 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
3 firme · 78,5 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
16 firme · 62,1 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
13 firme · 42 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
39 firme · 38,1 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
9 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
91 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
6 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
2 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
40 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
2 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
3 firme · 706,6 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 537,3 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
2 firme · 381,7 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 264,2 K RON
CAEN 5122
Transporturi spațiale
1 firme · 106,7 K RON