Top 100 firme — Transport și depozitare, Mureș după creștere YoY în 2017
390 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 44,2 %, iar liderul atinge 585,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SANEL STAN TRANS S.R.L.nou | Sat Cucerdea, Comuna Cucerdea, Mureş | 585,2 % | 30,3 K RON | |
| 2 | 2.VLADESCAM BEST TRANS SRLnou | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 474,7 % | 33,8 K RON | |
| 3 | 3.BICMAR COMPANY SRLnou | Sat Tăureni, Comuna Tăureni, Mureş | 473,5 % | 118,9 K RON | |
| 4 | 4.BHS TRANS SRLnou | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 436,2 % | 376,3 K RON | |
| 5 | 5.BARDELI AUTO SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 365,1 % | 299 K RON | |
| 6 | 6.LIALEX SORY SPEED SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 275,6 % | 64,9 K RON | |
| 7 | 7.BEST TERRA FOREST SRLnou | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 269 % | 53,2 K RON | |
| 8 | 8.ISLETRANS EXPRESS SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 264,8 % | 24,9 K RON | |
| 9 | 9.ANLEK LOGISTIC SRLnou | Sat Ivăneşti, Comuna Livezeni, Mureş | 258,5 % | 126,7 K RON | |
| 10 | 10.STEL&SIM SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 256,9 % | 176,8 K RON | |
| 11 | 11.MISI SCAN TRANS SRLnou | Sat Mătrici, Comuna Eremitu, Mureş | 250,2 % | 130,2 K RON | |
| 12 | 12.SYNCRON SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 222,8 % | 299,8 K RON | |
| 13 | 13.BOOM BOX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 215,2 % | 281,5 K RON | |
| 14 | 14.TRANSYLVANIA SAFEWAY SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 214,8 % | -21,4 K RON | |
| 15 | 15.BON VOYAGE TRANS CONFORT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 199,1 % | -36,4 K RON | |
| 16 | 16.ZOOM CADISS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 191,7 % | -67,2 K RON | |
| 17 | 17.VLADUM SPEED SRLnou | Sat Glăjărie, Comuna Gurghiu, Mureş | 169,7 % | -22,6 K RON | |
| 18 | 18.PAF PAPY TRANS SRLnou | Sat Brîncoveneşti, Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 169,4 % | 24,2 K RON | |
| 19 | 19.LOGISTIC DIA STAR SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 150,8 % | 87,3 K RON | |
| 20 | 20.PROFITRANS SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 150,2 % | 276,3 K RON | |
| 21 | 21.TRANSERV DIAVAS SRLnou | Sat Grădini, Comuna Valea Largă, Mureş | 149,1 % | 163,2 K RON | |
| 22 | 22.TOTAL REGAL SRL▲ 95 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 146,7 % | 110,9 K RON | |
| 23 | 23.DRAGOSILOS TRANS SRL▲ 40 | Sat Chinari, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 141,9 % | 32,8 K RON | |
| 24 | 24.TRANS PAUSER SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 136 % | 38,8 K RON | |
| 25 | 25.KRIAEUROPE TRANSPORTE SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 134,2 % | 18,1 K RON | |
| 26 | 26.FLAVIUS LOGISTICS SRLnou | Sat Adamuş, Comuna Adamuş, Mureş | 133 % | 51,1 K RON | |
| 27 | 27.DRAGICI TRANS SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 130,8 % | 131,8 K RON | |
| 28 | 28.RAFI MIT FOREST SRLnou | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 129,4 % | 148,1 K RON | |
| 29 | 29.PUZOL TRANSPORTES SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 129,1 % | 209,5 K RON | |
| 30 | 30.CRIALVINO TRANS SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 124,4 % | -35,7 K RON | |
| 31 | 31.ADNANA TRANS SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 121,3 % | 3 K RON | |
| 32 | 32.S & TO SRL▼ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 119,2 % | 68,7 K RON | |
| 33 | 33.M&B RACING TRANSPORT SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 113,7 % | -51,9 K RON | |
| 34 | 34.LOS PINEDALB TRANS SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 111,3 % | 29 K RON | |
| 35 | 35.MAR BYB TRANS SRLnou | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 111,1 % | 37,1 K RON | |
| 36 | 36.MS OVERSIZED S.R.L.nou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 106,2 % | 75,4 K RON | |
| 37 | 37.ITALI INTERNATIONAL TRANSPORT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 105,3 % | -96,9 K RON | |
| 38 | 38.BILY TRANS SRL▲ 294 | Comuna Livezeni, Mureş | 103,2 % | 367,1 K RON | |
| 39 | 39.CMO TRANSLIGHT LOGISTIC SRL▼ 35 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 94,1 % | 1,6 K RON | |
| 40 | 40.ROPEGASO SRL▲ 205 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 93,3 % | 88,9 K RON | |
| 41 | 41.NIC SPEDITION SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 91,3 % | 32,3 K RON | |
| 42 | 42.PRESCOM SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 91,1 % | 128,5 K RON | |
| 43 | 43.RODI & RALU SRLnou | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 89,2 % | 44,6 K RON | |
| 44 | 44.KESTASIA SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 86,8 % | 66,4 K RON | |
| 45 | 45.AURA TRANS INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 84,1 % | 148,4 K RON | |
| 46 | 46.BLONDYTRANS SRL▲ 210 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 83,3 % | 33,8 K RON | |
| 47 | 47.GAL ANTO CARGOTRANS SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 79,9 % | 22,3 K RON | |
| 48 | 48.DARYKO ALE TRANS SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 78,9 % | 61,1 K RON | |
| 49 | 49.ROSID TRANS SRL▲ 88 | Sat Tisieu, Comuna Ibăneşti, Mureş | 77,7 % | 9,2 K RON | |
| 50 | 50.MG CARGO RO SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 76,5 % | 78,9 K RON | |
| 51 | 51.TRANS VARGA SRL▲ 45 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 75,3 % | 250,3 K RON | |
| 52 | 52.MEGAPAL RUTE SRL▼ 30 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 74 % | 24,1 K RON | |
| 53 | 53.CODRA TRANS SRL▼ 3 | Loc. Recea, Oraş Ungheni, Mureş | 73,7 % | 162,6 K RON | |
| 54 | 54.FROSTURO TRANS SRL▲ 55 | Municipiul Reghin, Mureş | 73,6 % | -27,5 K RON | |
| 55 | 55.ATS LOGISTIC TRUCK SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 73,5 % | 29,1 K RON | |
| 56 | 56.A & A TRANSPORTURI SPECIALE SRL▲ 162 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 71,7 % | 343,7 K RON | |
| 57 | 57.STANCU SPEDITION & SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 71,4 % | 26,8 K RON | |
| 58 | 58.NORADI CARS INC SRL▲ 190 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 70,8 % | 248,3 K RON | |
| 59 | 59.AAN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,8 % | 104,8 K RON | |
| 60 | 60.AIRAM RUSU TRANS SRLnou | Sat Cheţani, Comuna Cheţani, Mureş | 68,5 % | 8,8 K RON | |
| 61 | 61.REBECA & REBECA TOURS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,5 % | 82 K RON | |
| 62 | 62.PETADIN TRANS SRLnou | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 67,9 % | 165,5 K RON | |
| 63 | 63.DALLAVALLERO & SERGIO SRL▼ 34 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 65,8 % | 204,1 K RON | |
| 64 | 64.ST GIORGIA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 65,4 % | 794 K RON | |
| 65 | 65.ADI&INA TRANS SRL▲ 22 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 64,5 % | -37,1 K RON | |
| 66 | 66.OGLEJA GROUP TRANS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 63,4 % | 32,1 K RON | |
| 67 | 67.RODANI TRANSPAN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 63,2 % | 124 K RON | |
| 68 | 68.REV GEOVE SERVICII SRLnou | Sat Lăscud, Comuna Ogra, Mureş | 62,9 % | 98,5 K RON | |
| 69 | 69.DHTC SERVICE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 62,9 % | 26,5 K RON | |
| 70 | 70.ATIRIS RAPID TRANS SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 60,9 % | 48,7 K RON | |
| 71 | 71.CSP TRANS SRLnou | Sat Suseni, Comuna Suseni, Mureş | 58,3 % | 62 K RON | |
| 72 | 72.ALSADA TRANS SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 58 % | 74,1 K RON | |
| 73 | 73.LTV TRANS SRL▲ 173 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 57,9 % | -3,3 K RON | |
| 74 | 74.ADI & MIRCEA TRANS SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 57,1 % | 949,2 K RON | |
| 75 | 75.MIREL COM SRL▲ 25 | Municipiul Reghin, Mureş | 57,1 % | 259,5 K RON | |
| 76 | 76.IFB-INTERNATIONAL FREIGHT BROKERS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 55,7 % | 975,2 K RON | |
| 77 | 77.TUDOREANCA SRL▲ 64 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 55,7 % | 305,5 K RON | |
| 78 | 78.VASMUR INTERTUR SRLnou | Sat Dedrad, Comuna Batoş, Mureş | 55,1 % | 75,1 K RON | |
| 79 | 79.ITA REGUN SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 55,1 % | -36,9 K RON | |
| 80 | 80.ZAMAN TRANS LOGISTICS SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 54,6 % | 6,4 K RON | |
| 81 | 81.A&A CONSULTING SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 53 % | 717,1 K RON | |
| 82 | 82.OVIDIDA TRANS SRL▼ 18 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 51,9 % | 123,4 K RON | |
| 83 | 83.EVI NIC TRANS SRLnou | Sat Iclandu Mare, Comuna Iclănzel, Mureş | 51,8 % | -92,9 K RON | |
| 84 | 84.VOLKERTRANS SRLnou | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 51,6 % | 85,6 K RON | |
| 85 | 85.EUROGLIND SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 50,8 % | 4,2 K RON | |
| 86 | 86.TGI RUF TRANS SRL▲ 37 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 50,8 % | 41,4 K RON | |
| 87 | 87.C & C CENTROTRANS SRL-Dnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 50,7 % | -85,6 K RON | |
| 88 | 88.M&G SARA SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 49,9 % | 41,1 K RON | |
| 89 | 89.SARA & SCOICA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 49,6 % | 10,6 K RON | |
| 90 | 90.MIRIAM & IULIA SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 49,2 % | 133,7 K RON | |
| 91 | 91.DAVID PALCU TRANS SRLnou | Sat Moişa, Comuna Glodeni, Mureş | 48,9 % | 45,3 K RON | |
| 92 | 92.ANREX SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 48,6 % | -4,9 K RON | |
| 93 | 93.FL TRANS SPEED SRL▲ 92 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 48,5 % | 181,7 K RON | |
| 94 | 94.HAVI TRAVEL EU ROMANIA SRL▼ 67 | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 48,4 % | -1 mil. RON | |
| 95 | 95.MATEROM AUTOMOTIVE SRL▼ 61 | Comuna Cristeşti, Mureş | 47,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 96 | 96.CURIER DISTRIB SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 47,3 % | -113,4 K RON | |
| 97 | 97.ANCLAMAR SRL▼ 85 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 46,5 % | 6,5 K RON | |
| 98 | 98.A&A KIPPER SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 46,2 % | 17,6 K RON | |
| 99 | 99.VOPTIN TRANS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 46,1 % | 154,4 K RON | |
| 100 | 100.ALEX EXPRES TRANS SRLnou | Sat Bărdeşti, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 44,2 % | 16,3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Mureș
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
960 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
28 firme · 105,3 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
131 firme · 84,3 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
141 firme · 74 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
455 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
13 firme · 44,4 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
47 firme · 40,9 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
33 firme · 17,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
5 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
124 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
2 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
3 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 634,1 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
4 firme · 399,4 K RON
CAEN 5224
Manipulări
3 firme · 245,2 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 33,8 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
1 firme · 0 RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 0 RON