Top 100 firme — Activități profesionale, Mureș după creștere YoY în 2010
140 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 14,6 %, iar liderul atinge 2.583,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARMOS SERVICES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2.583,2 % | 212,4 K RON | |
| 2 | 2.ERG PRESTARI SERVICII SRLnou | Sat Tirimia, Comuna Gheorghe Doja, Mureş | 673,3 % | 219,6 K RON | |
| 3 | 3.POWER SERVICE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 537,7 % | 103,3 K RON | |
| 4 | 4.HIDROTECH SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 519,1 % | 756,9 K RON | |
| 5 | 5.CIE R&D ROM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 382,9 % | -3,6 K RON | |
| 6 | 6.IMPERIAL SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 254,1 % | 59,4 K RON | |
| 7 | 7.PR DAVIDSON SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 228,2 % | 1,6 K RON | |
| 8 | 8.MISTIK SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 222,9 % | -283,7 K RON | |
| 9 | 9.ANDO ADVERTISING MEDIA SRLnou | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 189,9 % | -59,6 K RON | |
| 10 | 10.TIMBERSTAR SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 169,4 % | 62,9 K RON | |
| 11 | 11.TRIAL ACT SRL▼ 8 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 159,5 % | 730,4 K RON | |
| 12 | 12.ARCH PIN SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 157,7 % | 478,9 K RON | |
| 13 | 13.M&CO EUROPE TRAINING AND CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 156,3 % | 4 K RON | |
| 14 | 14.AHS ENGINEERING SRL▲ 10 | Municipiul Reghin, Mureş | 141,6 % | 562,9 K RON | |
| 15 | 15.ROUTE E60 SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 135 % | 238,8 K RON | |
| 16 | 16.REC EXPERT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 133,3 % | -4,1 K RON | |
| 17 | 17.ELMOTECH SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 131 % | 150,2 K RON | |
| 18 | 18.BUNGALOW.NET MARKETING SERVICES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 125,8 % | -54,7 K RON | |
| 19 | 19.SPAANS BABCOCK ALEWIJNSE BV. OLANDA SUCURSALA TARGU MURESnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 114,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 20 | 20.F PROIECT INSTAL SRLnou | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 107,3 % | 541 RON | |
| 21 | 21.CCA CONSULT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 105,9 % | -30,4 K RON | |
| 22 | 22.RSVTIDIRECT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 101,7 % | 178,1 K RON | |
| 23 | 23.BUSINESS FOUNDAŢION CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 99,9 % | 22,1 K RON | |
| 24 | 24.VETROCONSULTING SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 96,6 % | 128,2 K RON | |
| 25 | 25.OMNIA IMPEX SRL▲ 26 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 96,5 % | 120,4 K RON | |
| 26 | 26.HIDROPLAST SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 90,4 % | 769,1 K RON | |
| 27 | 27.ARMOS EXIM SRL▲ 111 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 89,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 28 | 28.RECLAME MURES SRL▲ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 89,4 % | 120,2 K RON | |
| 29 | 29.LOROM SERVICE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 88,9 % | 502,4 K RON | |
| 30 | 30.PRODACOM SERVICE SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 87,6 % | -1,5 K RON | |
| 31 | 31.CAD MASTER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 87,1 % | 54,8 K RON | |
| 32 | 32.KIB ADVERTISING SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 87 % | 57 K RON | |
| 33 | 33.MSB INVEST SRLnou | Sat Eremitu, Comuna Eremitu, Mureş | 86,9 % | 43,4 K RON | |
| 34 | 34.E.ON ROMÂNIA S.A.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 86,5 % | 159 mil. RON | |
| 35 | 35.SIG CONSULT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 85,6 % | 51,1 K RON | |
| 36 | 36.PRO STRATEGY EXPERT CONTAB SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 80,4 % | 42,4 K RON | |
| 37 | 37.PROMER CONS SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 78 % | 124,4 K RON | |
| 38 | 38.MC LINE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 77,3 % | -79,8 K RON | |
| 39 | 39.INOVACERT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 72,8 % | 8 K RON | |
| 40 | 40.S&D CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,7 % | 58,2 K RON | |
| 41 | 41.PADO GROUP INFRASTRUCTURES SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66 % | 250,4 K RON | |
| 42 | 42.VETERRA SRL▲ 29 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 63,8 % | 16,8 K RON | |
| 43 | 43.DARAND SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 63,2 % | 44 K RON | |
| 44 | 44.TERRAROM SRLnou | Sat Dumbrăvioara, Comuna Ernei, Mureş | 62,5 % | 2,2 K RON | |
| 45 | 45.TEHNICAL CONSULTING M & S SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 61,5 % | 171 RON | |
| 46 | 46.MANAGEMENT CIOATA SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 61,3 % | 173,7 K RON | |
| 47 | 47.TEODOL SRL▲ 54 | Municipiul Reghin, Mureş | 60,6 % | 168,1 K RON | |
| 48 | 48.BIGMAT SRL= | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 59 % | 90,8 K RON | |
| 49 | 49.RAVET FARM SRL▲ 16 | Sat Vînatori, Comuna Vînatori, Mureş | 57,5 % | -2,9 K RON | |
| 50 | 50.AGY TOP SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 54,7 % | 20,9 K RON | |
| 51 | 51.H. MED MANAGEMENT SRLnou | Sat Cloaşterf, Comuna Saschiz, Mureş | 54,3 % | 134,8 K RON | |
| 52 | 52.HDL PARTNER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 52 % | -410 RON | |
| 53 | 53.PETVET ANIMAL SERVICE SRL▲ 4 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 50,6 % | -7,2 K RON | |
| 54 | 54.PROFESSIONAL BUSINESS CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,4 % | 29,6 K RON | |
| 55 | 55.PROCON 16 SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,2 % | 11,1 K RON | |
| 56 | 56.ARHIGRAF SRLnou | Sat Căluşeri, Comuna Ernei, Mureş | 49,2 % | 6,4 K RON | |
| 57 | 57.C&R AUDIT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 49 % | 111,4 K RON | |
| 58 | 58.TRILOG COM SERV SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 48,5 % | 13,5 K RON | |
| 59 | 59.DELTA MANAGEMENT SRL▲ 88 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 47,2 % | 176,1 K RON | |
| 60 | 60.SEDIM CONSULT SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 46 % | 3,7 K RON | |
| 61 | 61.ALPHA CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 45,4 % | 29,5 K RON | |
| 62 | 62.GENERAL BEST OIL S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 45,4 % | 60 K RON | |
| 63 | 63.DESIGN CIOATA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 45,3 % | 122,3 K RON | |
| 64 | 64.NITS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 44,2 % | -7,8 K RON | |
| 65 | 65.NEOGEN SAnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 66 | 66.IMAGE MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37,4 % | -3,7 K RON | |
| 67 | 67.EUROACORD SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 36,4 % | 1,7 K RON | |
| 68 | 68.EXPO MEDIA SERV SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,9 % | 66,2 K RON | |
| 69 | 69.STANDARD PROIECT SRL▼ 40 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 35,7 % | 125,2 K RON | |
| 70 | 70.DT CONSULT MM SRL▼ 43 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 34,1 % | 117,6 K RON | |
| 71 | 71.DELTA TRANS GROUP SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 33,3 % | 107,1 K RON | |
| 72 | 72.PROINVEST SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 32 % | 76,1 K RON | |
| 73 | 73.INFO STATISTICS SRL▲ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,4 % | 28,6 K RON | |
| 74 | 74.ECO CONSTRUCTING SRLnou | Sat Pădureni, Comuna Gorneşti, Mureş | 30,5 % | 177,2 K RON | |
| 75 | 75.EXPERT BENKE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 30,3 % | 80,9 K RON | |
| 76 | 76.CONT EXPERT ACTIV SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 30 % | -39,4 K RON | |
| 77 | 77.BIC INTERCOM SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 28,9 % | 52,4 K RON | |
| 78 | 78.MARM INDUSTRIES SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 28,4 % | -27,9 K RON | |
| 79 | 79.SISTRIANOS SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 27,2 % | 1 K RON | |
| 80 | 80.INGINERIE CIOATA SRL▼ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 26,8 % | 133 K RON | |
| 81 | 81.PEGAS CURSURI DE CALIFICARE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 82 | 82.CONTABILITATE EC SRL▲ 50 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,3 % | -15,5 K RON | |
| 83 | 83.PETVET SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,8 % | 4,5 K RON | |
| 84 | 84.COMPONENTE TEHNICE MARAMUREŞ SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 24,3 % | 49 RON | |
| 85 | 85.BUSINESS ROMANIA CONSULTING SERVICE SRL▲ 44 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,8 % | 27,7 K RON | |
| 86 | 86.ARHITECTON SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,5 % | 38,2 K RON | |
| 87 | 87.INTRA SERV SRL▼ 33 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,1 % | 158,1 K RON | |
| 88 | 88.REGCONT DC SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 22,8 % | 11,3 K RON | |
| 89 | 89.PANTHERA MED SRL▼ 43 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22,4 % | 14 K RON | |
| 90 | 90.APPIA ADVERTISING & MARKETING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,8 % | -299,5 K RON | |
| 91 | 91.BUSINESS EVALUATOR SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,7 % | 227,5 K RON | |
| 92 | 92.PROMEDIVET SRL▼ 56 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 21,6 % | 550,1 K RON | |
| 93 | 93.MAGIC PROIECT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,2 % | 340,6 K RON | |
| 94 | 94.ANDREAS CONSULTING SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 20,4 % | 22,4 K RON | |
| 95 | 95.EVENTUS SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,2 % | 43,4 K RON | |
| 96 | 96.SANDS PROMO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,4 % | 90,1 K RON | |
| 97 | 97.IOANA SRL▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,3 % | 132,4 K RON | |
| 98 | 98.ADI PROIECT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,4 % | 102,8 K RON | |
| 99 | 99.PRIMA EXPERT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,8 % | 12,4 K RON | |
| 100 | 100.ROBAU GROUP SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 14,6 % | 1,2 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Mureș
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
113 firme · 220,6 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
440 firme · 202 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
238 firme · 92,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
321 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
230 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
139 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
76 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
94 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 16 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
26 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
84 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
36 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
118 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
22 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
41 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
14 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
8 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 563,2 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 428,9 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 345 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
3 firme · 308,1 K RON