Top 100 firme din Mureș după creștere YoY în 2023
5.987 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 339,6 %, iar liderul atinge 6.530,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DEVELTOR SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6.530,3 % | 8,5 mil. RON | |
| 2 | 2.PROFITEC SRL▲ 3.341 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4.887,6 % | 28,2 mil. RON | |
| 3 | 3.BELLAGIO PALAS CAFFE S.R.L.nou | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 2.265,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.INCUBCENTER S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2.146,6 % | 108,9 K RON | |
| 5 | 5.HEBA VIA CONS SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2.082,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 6 | 6.XCD SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1.737,2 % | 401,5 K RON | |
| 7 | 7.ELAN DEPO KER S.R.L.▲ 2.092 | Sat Fîntînele, Comuna Fîntînele, Mureş | 1.675,5 % | 662,9 K RON | |
| 8 | 8.BUILESCU STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1.532 % | 178,7 K RON | |
| 9 | 9.IFN COSAB ELEN S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1.386,9 % | 928,3 K RON | |
| 10 | 10.CAROL TECH SRLnou | Sat Ghindari, Comuna Ghindari, Mureş | 1.382,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 11 | 11.NARIDA HORECA S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1.333,6 % | -115,3 K RON | |
| 12 | 12.DODOGLASS PLAST S.R.L.▲ 1.423 | Sat Jabeniţa, Comuna Solovăstru, Mureş | 1.294,2 % | 10,9 K RON | |
| 13 | 13.TERRALUXURY SRLnou | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 1.237,5 % | 2 mil. RON | |
| 14 | 14.LITTLEPIG AGRO SRLnou | Sat Fîntînele, Comuna Fîntînele, Mureş | 1.084,3 % | 471,8 K RON | |
| 15 | 15.DENNIS METAL RECYCLING S.R.L.nou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 1.042,1 % | 275,8 K RON | |
| 16 | 16.ECOAUTOMOBILE MURES SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 1.014,3 % | 50,1 K RON | |
| 17 | 17.DYNAMIC SOFT TEAM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 995,8 % | -357,3 K RON | |
| 18 | 18.OPEN FFF NOW S.R.L.nou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 914,4 % | 77,7 K RON | |
| 19 | 19.KAIZEN STUDIO SRL▲ 6.048 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 891,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 20 | 20.BLACK ONIX CAFFE S.R.L.nou | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 888,4 % | -133,1 K RON | |
| 21 | 21.ELIAS NORD CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Cuştelnic, Municipiul Târnăveni, Mureş | 869,7 % | 198,2 K RON | |
| 22 | 22.QUICK AND SURE TRANSPORTS S.R.L.nou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 859,2 % | 24,1 K RON | |
| 23 | 23.LUCONSA FOREST S.R.L.nou | Sat Răstoliţa, Comuna Răstoliţa, Mureş | 832,2 % | 64,5 K RON | |
| 24 | 24.TRANSVISION MATIVA S.R.L.nou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 826,7 % | 351,8 K RON | |
| 25 | 25.NOPP INTERIOR S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 812 % | 479,4 K RON | |
| 26 | 26.CRAFTING SOUND S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 809,1 % | 751 K RON | |
| 27 | 27.THAO INVEST 2017 SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 783,9 % | 592,6 K RON | |
| 28 | 28.AMR COLET S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 777,7 % | 78,8 K RON | |
| 29 | 29.IMOPLUS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 755,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 30 | 30.MATERA EXPO S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 753,7 % | 82 K RON | |
| 31 | 31.WONDERLAND TRANSYLVANIA S.R.L.▲ 1.876 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 750 % | 2,2 mil. RON | |
| 32 | 32.TALENT STORE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 738,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 33 | 33.ARHIVA TRANSILVANIA SRLnou | Sat Chinari, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 718,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 34 | 34.BLUE SAFIR CAFFE S.R.L.nou | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 691,5 % | 726,9 K RON | |
| 35 | 35.CONCEPT NOUA RESIDENCE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 680,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.LUDOCONS RONKO S.R.L.▲ 517 | Sat Comori, Comuna Gurghiu, Mureş | 674,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 37 | 37.ALIBOSS SRLnou | Loc. Sărmăşel-Gară, Oraş Sărmaşu, Mureş | 661,3 % | 270,6 K RON | |
| 38 | 38.AMBULANTA VITALMED S.R.L.▲ 3.232 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 647,7 % | -43,9 K RON | |
| 39 | 39.POBIO TRADING S.R.L.▲ 224 | Sat Seuca, Comuna Găneşti, Mureş | 646,2 % | 124,7 K RON | |
| 40 | 40.DINAS ROYAL DELIVERY S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 619,1 % | 371,8 K RON | |
| 41 | 41.ARCOFLOR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 612,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 42 | 42.V&V INSTAL IND S.R.L.nou | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 611,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 43 | 43.IFN ORHIDIS ALFA S.R.L.nou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 608,1 % | 138,6 K RON | |
| 44 | 44.HAI LA MICI S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 593,7 % | 58,2 K RON | |
| 45 | 45.F.U.V. ARHITECTS SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 587,1 % | 792,8 K RON | |
| 46 | 46.ROBOTIC MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 586,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 47 | 47.S&D ELECTRIC MURES S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 584 % | 222 K RON | |
| 48 | 48.PET RECYCLING TEAM TARGU MURES S.A.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 577,7 % | -2,7 mil. RON | |
| 49 | 49.NEO GROUP INDUSTRY S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 575,2 % | 150,8 K RON | |
| 50 | 50.PRO-RADIBET S.R.L.nou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 572,9 % | 151,4 K RON | |
| 51 | 51.XTINA M&C S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 566,7 % | -656,4 K RON | |
| 52 | 52.ANTIQ HOTEL HOLZ SRLnou | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 551 % | 398,3 K RON | |
| 53 | 53.PAS IMOB CRIS SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 543,9 % | 391,3 K RON | |
| 54 | 54.UNISOFT SRLnou | Sat Căcuciu, Comuna Beica de Jos, Mureş | 537,1 % | 480 K RON | |
| 55 | 55.EPS THERMOPOR SRLnou | Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 536,4 % | -1,7 mil. RON | |
| 56 | 56.SYLEVY CLEANING S.R.L.▲ 555 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 513,9 % | 8,3 mil. RON | |
| 57 | 57.PREMIER VILLAS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 507,8 % | 209,9 K RON | |
| 58 | 58.MEDICAL COSMETOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 501,3 % | 384,7 K RON | |
| 59 | 59.BEIRUT FOOD S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 495,2 % | 22,7 K RON | |
| 60 | 60.CHEF SOUS VIDE S.R.L.nou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 489,1 % | 45,9 K RON | |
| 61 | 61.AUGU RBN TRANS S.R.L.nou | Sat Băgaciu, Comuna Băgaciu, Mureş | 477,6 % | -11,8 K RON | |
| 62 | 62.HORECA HOSPITALITY GROUP S.R.L.nou | Sat Gorneşti, Comuna Gorneşti, Mureş | 475,9 % | 11,1 K RON | |
| 63 | 63.CAM INST SRLnou | Oraş Sărmaşu, Mureş | 443,6 % | 28,3 K RON | |
| 64 | 64.PROFI ALEVIN S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 442,4 % | 207,1 K RON | |
| 65 | 65.NEPROSERV SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 438,7 % | 375,3 K RON | |
| 66 | 66.IANIS RAPID CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 431,1 % | 710,4 K RON | |
| 67 | 67.GECOMEDICAL S.R.L.▲ 3.489 | Municipiul Reghin, Mureş | 431,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 68 | 68.CONTEMPORAN MODELING STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 423,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 69 | 69.FLEXINVEST S.R.L.nou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 417,8 % | 255,6 K RON | |
| 70 | 70.ORIAD JANAD S.R.L.nou | Sat Ghindari, Comuna Ghindari, Mureş | 414 % | 535,8 K RON | |
| 71 | 71.FAST FORWARD EDITORIAL SRL▲ 5.620 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 406,4 % | 261 K RON | |
| 72 | 72.REDACTED CAPITAL S.R.L.nou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 406,2 % | 709 K RON | |
| 73 | 73.IONEX COM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 399,6 % | 476 K RON | |
| 74 | 74.STOKE FEED SRL-Dnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 393,1 % | 756,8 K RON | |
| 75 | 75.LAZO BAT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 390,3 % | 179 K RON | |
| 76 | 76.REGOREG GASTRO S.R.L.nou | Sat Glodeni, Comuna Glodeni, Mureş | 389,6 % | 81,1 K RON | |
| 77 | 77.SCARA ACOPERITĂ SIGHIŞOARA SRL▲ 1.203 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 386,6 % | 415,2 K RON | |
| 78 | 78.E14 SAGA COMMUNICATION BOUTIQUE S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 379,5 % | 223,3 K RON | |
| 79 | 79.LYAKOM PLUS CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 379,4 % | 211,4 K RON | |
| 80 | 80.COSMIN AUTODOORS S.R.L.nou | Sat Zau de Cîmpie, Comuna Zau de Cîmpie, Mureş | 373,6 % | 160,5 K RON | |
| 81 | 81.GSP-MERA PROGRES QUALITY S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 369,2 % | 162,1 K RON | |
| 82 | 82.PROD SIB HULEA S.R.L.nou | Sat Deag, Oraş Iernut, Mureş | 366,9 % | 131,8 K RON | |
| 83 | 83.MAXXSAFE PROFESSIONAL S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 365,8 % | 674,2 K RON | |
| 84 | 84.XGLASS PRO DISTRIBUTION S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 361,2 % | 79,4 K RON | |
| 85 | 85.FITXTREME S.R.L.▲ 59 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 361 % | 1,2 mil. RON | |
| 86 | 86.MIDWEST COM SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 360,4 % | 22,7 K RON | |
| 87 | 87.ITALY EUROPA TEXTILE S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 359,7 % | -252,3 K RON | |
| 88 | 88.BOUNCE KIDS S.R.L.nou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 358,8 % | 198,2 K RON | |
| 89 | 89.FOMCO SOLAR SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 358,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 90 | 90.C.ONOCAN S.R.L.nou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 356,8 % | 197,7 K RON | |
| 91 | 91.CRCI 3 S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 355,1 % | 512,1 K RON | |
| 92 | 92.UTILFUU SERV S.R.L.nou | Sat Valea Izvoarelor, Comuna Sînpaul, Mureş | 350 % | 508 K RON | |
| 93 | 93.LAUVIAH S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 348,8 % | 409,1 K RON | |
| 94 | 94.RCH IMOB RENT S.R.L.▲ 3.075 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 347 % | 331,3 K RON | |
| 95 | 95.MUSHGROCO SRLnou | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 346,2 % | 670,2 K RON | |
| 96 | 96.SEARCH ENGINE MARKETING S.R.L.▲ 1.927 | Municipiul Reghin, Mureş | 345,8 % | 336,2 K RON | |
| 97 | 97.FRS DEIMARCOR S.R.L.nou | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 343,3 % | 61,4 K RON | |
| 98 | 98.CALBAZA GROUP OF AUTOMOTIVE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 340,9 % | 944 RON | |
| 99 | 99.STANRADI ONLINE SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 340,5 % | 255 K RON | |
| 100 | 100.CONIFLOR MEGAMARKET S.R.L.nou | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 339,6 % | -439,9 K RON |