Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Maramureș după creștere YoY în 2011
111 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,3 %, iar liderul atinge 715,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ENDGAME INVEST SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 715,2 % | 174,3 K RON | |
| 2 | 2.BIMEX SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 648,3 % | -305,7 K RON | |
| 3 | 3.SYMPHONY PUB SRLnou | Sat Baiut, Comuna Baiut, Maramureş | 451,4 % | 17,3 K RON | |
| 4 | 4.HESI CAFE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 298 % | -105,7 K RON | |
| 5 | 5.STARSTAU SRLnou | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 283,5 % | 1,3 K RON | |
| 6 | 6.C.A.M. ASSOCIATION SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 278,5 % | -193,7 K RON | |
| 7 | 7.PENSIUNEA TREI PINI SRLnou | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 225,6 % | 13 K RON | |
| 8 | 8.AMANDO SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 219,2 % | 310 RON | |
| 9 | 9.ROMATIM SRL▲ 23 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 213,2 % | 3,6 K RON | |
| 10 | 10.BEKA SRLnou | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 160,8 % | -32,5 K RON | |
| 11 | 11.POLI TREDING SRLnou | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 159,1 % | 3,9 K RON | |
| 12 | 12.VRCF ARIS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 130,5 % | -9,6 K RON | |
| 13 | 13.RALUMAR SRLnou | Sat Remetea Chioarului, Comuna Remetea Chioarului, Maramureş | 115,2 % | 538 RON | |
| 14 | 14.NORTH EXCLUSIVE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 108,9 % | 12 K RON | |
| 15 | 15.CLASILUC SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 103,9 % | -9,6 K RON | |
| 16 | 16.INTERCRINUL COM SRL▼ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 101,5 % | 47,8 K RON | |
| 17 | 17.ARCALIS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 92,3 % | 1,7 K RON | |
| 18 | 18.ATLAS-S SRL▲ 53 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 84,4 % | 2,3 K RON | |
| 19 | 19.RUSTIC FOREST SRLnou | Sat Botiza, Comuna Botiza, Maramureş | 81,4 % | 93,1 K RON | |
| 20 | 20.NIXCRIS SRL▲ 30 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 81 % | 22,8 K RON | |
| 21 | 21.DOINA MARAMURESULUI SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 77,4 % | 44,5 K RON | |
| 22 | 22.BEST GABYANA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 76 % | -1,4 K RON | |
| 23 | 23.PENSIUNEA POPASUL DIN DEAL SRLnou | Sat Ocna Şugatag, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | 71,6 % | 2,2 K RON | |
| 24 | 24.ABRAXIS SRL▲ 31 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 65,1 % | -30,9 K RON | |
| 25 | 25.BĂTRÂNUL CAMERUN SRLnou | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 62,3 % | 38,8 K RON | |
| 26 | 26.SALUT SRLnou | Loc. Buşag, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 60,2 % | -61,2 K RON | |
| 27 | 27.PROD COM ANDANTE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 56,8 % | 9,3 K RON | |
| 28 | 28.VASPO SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 55,9 % | 1,5 K RON | |
| 29 | 29.MARONI COM SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 51,9 % | -31,2 K RON | |
| 30 | 30.REBORN SRL▲ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 49,1 % | 22 K RON | |
| 31 | 31.PENSIUNEA TELEPTEAN SRL▲ 13 | Sat Ocna Şugatag, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | 48,4 % | 18,1 K RON | |
| 32 | 32.LA PETRE SRLnou | Sat Vadu Izei, Comuna Vadu Izei, Maramureş | 44,9 % | 2,8 K RON | |
| 33 | 33.BOEMA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 43,4 % | -110,9 K RON | |
| 34 | 34.FEJES & COMPANY SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 38,8 % | 2,7 K RON | |
| 35 | 35.AFI-TUR SRLnou | Sat Surdeşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | 38,6 % | -232 RON | |
| 36 | 36.ROMALI SRL▼ 24 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 38,5 % | 8,1 K RON | |
| 37 | 37.ROMA DAN SRLnou | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 38,4 % | -17,1 K RON | |
| 38 | 38.VAFLORIN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 37,2 % | 1,4 K RON | |
| 39 | 39.MODOSIL SRLnou | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 36 % | 4 K RON | |
| 40 | 40.TIBI-MARIA SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 34,1 % | 8,5 K RON | |
| 41 | 41.BET SEAN IMPEX SRL▼ 31 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 33 % | 15,3 K RON | |
| 42 | 42.INTER COM SUPER SRLnou | Sat Săcălăşeni, Comuna Săcălăşeni, Maramureş | 30,4 % | 14,3 K RON | |
| 43 | 43.HEXALIT SRLnou | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 29,2 % | 5,7 K RON | |
| 44 | 44.CASA BARANI SRLnou | Sat Ieud, Comuna Ieud, Maramureş | 29 % | 752 RON | |
| 45 | 45.RELTON STAR SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 28,9 % | 44,7 K RON | |
| 46 | 46.COMPLEX HOTELIER CARPATI SRL▼ 45 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 28,4 % | -184,3 K RON | |
| 47 | 47.TRIDIA SRLnou | Sat Ieud, Comuna Ieud, Maramureş | 28,1 % | 9,3 K RON | |
| 48 | 48.CLUB JOKER SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 27,4 % | -121,6 K RON | |
| 49 | 49.AMBASSADOR SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 27,3 % | 9,3 K RON | |
| 50 | 50.ROTISOR SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 26,3 % | -31,7 K RON | |
| 51 | 51.RUS LUCIAN SRL▼ 2 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 25,8 % | 111 RON | |
| 52 | 52.JUVENTAS V IMPEX SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 24,7 % | 4,5 K RON | |
| 53 | 53.AGENŢIA PEGRION SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 24,2 % | 4,1 K RON | |
| 54 | 54.DARKNESS SRL▼ 13 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 23,7 % | 3,3 K RON | |
| 55 | 55.RESTAURANT PITICU SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 23,7 % | -16,4 K RON | |
| 56 | 56.TURIST SUIOR SRL▼ 26 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 22,8 % | 101,2 K RON | |
| 57 | 57.PINTEA VITEAZUL SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 22,2 % | 1,2 K RON | |
| 58 | 58.AN GROUP SRLnou | Sat Valea Chioarului, Comuna Valea Chioarului, Maramureş | 22 % | 5,7 K RON | |
| 59 | 59.M.F.M. MURESAN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 21,8 % | 680 RON | |
| 60 | 60.L.B.INTERNATIONAL GROUP SAnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 21,5 % | 18 K RON | |
| 61 | 61.STRONG SRLnou | Loc. Băiţa, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 21 % | -102,4 K RON | |
| 62 | 62.VINNINVEST SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 20,5 % | -1,7 K RON | |
| 63 | 63.EMILIA & ALINA SRLnou | Sat Glod, Comuna Strâmtura, Maramureş | 19,2 % | 23 RON | |
| 64 | 64.ORIAC SRLnou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 19 % | 1,6 K RON | |
| 65 | 65.COFETARIA VIOLETA SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 18,4 % | 2 K RON | |
| 66 | 66.CARNIVAL SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 17,6 % | -80,3 K RON | |
| 67 | 67.VAMUS IMPEX SRLnou | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 17,1 % | 2,5 K RON | |
| 68 | 68.COCUZ & AD SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 17 % | -1,7 K RON | |
| 69 | 69.TURISM PALTINIS CERBUL SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 16,2 % | 1,3 K RON | |
| 70 | 70.EDESSA SRLnou | Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 16 % | -24,9 K RON | |
| 71 | 71.PASCA-CAROL S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 15 % | -13,2 K RON | |
| 72 | 72.M & VANTALIEN SRLnou | Sat Năneşti, Comuna Bârsana, Maramureş | 14,8 % | 8 K RON | |
| 73 | 73.GLOB-ECO SRL▲ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 14,7 % | -8,4 K RON | |
| 74 | 74.VERESS SRLnou | Loc. Cavnic, Oraş Cavnic, Maramureş | 14,3 % | 2,4 K RON | |
| 75 | 75.PLUS ALPHA SRL▼ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 14,2 % | -7,8 K RON | |
| 76 | 76.CHIANTI SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 14,1 % | 267 RON | |
| 77 | 77.BLEDUM PROD SRL▼ 64 | Sat Vadu Izei, Comuna Vadu Izei, Maramureş | 14,1 % | 951 RON | |
| 78 | 78.ESTY SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 13 % | 1,2 K RON | |
| 79 | 79.BUFET SALCIA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 12,8 % | 1,7 K RON | |
| 80 | 80.LANT SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 12,1 % | 328 RON | |
| 81 | 81.DREAMS LIPA SRL▼ 25 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 11,7 % | 10,3 K RON | |
| 82 | 82.KARMA PLUS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 11,7 % | -145,9 K RON | |
| 83 | 83.MERLASANA SRLnou | Sat Mesteacan, Comuna Valea Chioarului, Maramureş | 11,1 % | 1,1 K RON | |
| 84 | 84.COMPANY BANDAS SRL▼ 11 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 9,9 % | -142,1 K RON | |
| 85 | 85.ILIEŞ LĂMÂIŢA SRL▼ 23 | Loc. Cavnic, Oraş Cavnic, Maramureş | 8,8 % | -46,4 K RON | |
| 86 | 86.MIMO INTERNATIONAL SRL▼ 28 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 8,6 % | 4,4 K RON | |
| 87 | 87.SLI MARAMUREŞ SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,6 % | -35,8 K RON | |
| 88 | 88.KAVION FOODS SRLnou | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 8,2 % | 2,4 K RON | |
| 89 | 89.EXPRES DURA SRL▼ 25 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7,3 % | 2,8 K RON | |
| 90 | 90.BARBUR - MOGOSA SRL▼ 22 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 7,2 % | -5 K RON | |
| 91 | 91.LODICOM SRL▼ 73 | Comuna Fărcaşa, Maramureş | 6,5 % | 59,9 K RON | |
| 92 | 92.BERARIA TRANSILVANIA SRL▼ 16 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 6,2 % | 11,3 K RON | |
| 93 | 93.BENION COM SRLnou | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 5,5 % | 1,2 K RON | |
| 94 | 94.FAVORIT WIELAND SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 5,1 % | 463 RON | |
| 95 | 95.STEF TIM SRLnou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 4,2 % | -3,2 K RON | |
| 96 | 96.DI & CI SRL▼ 71 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 3,8 % | 1,7 K RON | |
| 97 | 97.MUSTEATA TRANS SRL▼ 13 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,7 % | -6,4 K RON | |
| 98 | 98.TOURISM SERVICES ALPINA SRL▼ 17 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,5 % | 4,7 K RON | |
| 99 | 99.STADION SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,4 % | -75,1 K RON | |
| 100 | 100.IMBERTI COM SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,3 % | 11 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Maramureș
CAEN 5610
Restaurante
213 firme · 173,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
115 firme · 135,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
58 firme · 96,1 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
260 firme · 87 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
267 firme · 68,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
69 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
33 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
18 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 540,7 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
16 firme · 249,6 K RON