Top 100 firme — IT și comunicații după creștere YoY în 2022
11.950 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 772,1 %, iar liderul atinge 5.927,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MOBRA FILM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5.927,1 % | 670,6 K RON | |
| 2 | 2.BLOOM TECHNOLOGY SERVICES ROMANIA S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3.570,7 % | 346,6 K RON | |
| 3 | 3.COMPUTING TECHNOLOGY SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3.323,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.SCREEN13 SOFTWARE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3.023,7 % | 82,1 K RON | |
| 5 | 5.ACCION LABS ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.792,4 % | 640,3 K RON | |
| 6 | 6.REGISTA DIGITAL S.A.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2.309,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 7 | 7.SERV PROD S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.214,8 % | 794,8 K RON | |
| 8 | 8.GENIUS ASSETS S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 2.051,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 9 | 9.EVOPRO INNOVATION S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1.954,2 % | 286,5 K RON | |
| 10 | 10.DASH DIGITALLY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.941,5 % | 957,4 K RON | |
| 11 | 11.POSLOVNO INFORMACIONI SISTEMI S.R.L.nou | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 1.910,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 12 | 12.TRACK WEBSERVICE SOFT SRL▲ 227 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1.907,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.CHAINSOFT FINANCIAL S.R.L.nou | Oraş Liteni, Suceava | 1.870,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 14 | 14.WE AS WEB S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.823,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 15 | 15.OPEN ROUTE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.816,3 % | 450,1 K RON | |
| 16 | 16.MAX DIGITAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.782 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.UPLAND SOFTWARE, INC. WILMINGTON - SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.726,8 % | 835,8 K RON | |
| 18 | 18.NEGSIDERMET PROD S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 1.715 % | 2,9 mil. RON | |
| 19 | 19.DATASEC CONSULTING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.683,9 % | 5,9 mil. RON | |
| 20 | 20.BET AUTO CAR SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.667,9 % | 1 mil. RON | |
| 21 | 21.CONSENSYS SOFTWARE ROMANIA S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.620,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 22 | 22.PIV DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1.602,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.HWPO CLOUD SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1.596,2 % | 4,9 mil. RON | |
| 24 | 24.DNGARTMEDIA S.R.L.nou | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 1.594,6 % | 906,9 K RON | |
| 25 | 25.BOOKING HOLDINGS ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.586,7 % | 3,7 mil. RON | |
| 26 | 26.FORTY TWO DATA CENTER OF EXCELLENCE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.560,1 % | 546,6 K RON | |
| 27 | 27.ENSO ARTIFICIAL INTELLIGENCE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.558,4 % | 8,1 K RON | |
| 28 | 28.FORTECH SYNGENUITY S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.552,4 % | -393,6 K RON | |
| 29 | 29.SHAU BIZ SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1.526,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 30 | 30.DOCTARI GROUP TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1.523,1 % | 545 K RON | |
| 31 | 31.MANAGEMENTUL AFACERILOR S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.517,3 % | 324,5 K RON | |
| 32 | 32.ROMSOFT INTERNATIONAL RSFI SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.494,9 % | 1,7 K RON | |
| 33 | 33.AMAZON MLS ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.481,3 % | 4,8 mil. RON | |
| 34 | 34.DEVOPS ART S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.453,6 % | 961,9 K RON | |
| 35 | 35.FLASHLIGHT SOLUTIONS LTD S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.404,6 % | 3,7 mil. RON | |
| 36 | 36.CLUSTER ENERGY S.R.L.nou | Sat Mlecaneşti, Comuna Mischii, Dolj | 1.403,3 % | -22,7 mil. RON | |
| 37 | 37.TEN IT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.393,6 % | 4,1 mil. RON | |
| 38 | 38.SKOO ENGINEERING & TRADING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.391,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 39 | 39.AEF TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.384,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 40 | 40.GRUBHUB BUSINESS ACCELERATION TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.383,6 % | 991,6 K RON | |
| 41 | 41.NETWORK SUPPLIERS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.353,3 % | 746,6 K RON | |
| 42 | 42.TWINSEC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.289,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 43 | 43.FII DIGITAL BIZ S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 1.268,4 % | 243,8 K RON | |
| 44 | 44.MINDWORKS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.246,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 45 | 45.FORTISSIMO HOLDING B.V NIEUWEGEIN-SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.236,6 % | 384,1 K RON | |
| 46 | 46.RED VOIP TELECOM S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.201,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 47 | 47.ASELLUS BOREALIS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.192,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 48 | 48.FUN LOOP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.191,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 49 | 49.COREMAKER S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1.160,6 % | 439,6 K RON | |
| 50 | 50.IT TRUSTED ADVISERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.144,7 % | 244,3 K RON | |
| 51 | 51.INNOVA SYSTEMS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.129,9 % | 105,5 K RON | |
| 52 | 52.NBX-ROU S.R.L.▲ 4.977 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.129,1 % | 14,6 K RON | |
| 53 | 53.INSERT DIGITAL S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 1.123,3 % | 792,3 K RON | |
| 54 | 54.SUNDAY LABS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.085,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 55 | 55.STELLARIUM LABS S.R.L.▲ 1.017 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.069,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 56 | 56.BOSS MUSIC SRL▲ 2.034 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.055,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 57 | 57.HUMINDZTECH S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1.014,5 % | 361,1 K RON | |
| 58 | 58.KANTANA TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Sat Haieu, Comuna Sânmartin, Bihor | 1.013,1 % | 204,2 K RON | |
| 59 | 59.ISOFT-LAGER S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 1.006,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 60 | 60.SABLICON MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1.004 % | 1 mil. RON | |
| 61 | 61.VALDRUM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 997 % | 1,3 mil. RON | |
| 62 | 62.VELMOFT TECHNOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 990,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 63 | 63.ALTASOFT SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 987,6 % | 538,9 K RON | |
| 64 | 64.INNOVATIVE FRANCHISE S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 963,3 % | 388,1 K RON | |
| 65 | 65.UNICORNDEV INVESTMENTS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 954,2 % | 89,1 K RON | |
| 66 | 66.SMOOTHCODE S.R.L.▲ 1.219 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 935,2 % | 931,4 K RON | |
| 67 | 67.AGA CONSULTING PARTNERS SRL▲ 5.187 | Comuna Brăneşti, Ilfov | 919,4 % | 167,6 K RON | |
| 68 | 68.ESPRIT ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 917,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 69 | 69.FLUIX STUDIOS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 904,3 % | 859,7 K RON | |
| 70 | 70.ADAMI NOVO-TECH SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 899,9 % | 539,3 K RON | |
| 71 | 71.HYPFIN SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 895,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 72 | 72.WEEGOO E-VOLVE SRL▲ 2.108 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 875,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 73 | 73.CORPORATE ACCOUNTING SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 864,8 % | -18 K RON | |
| 74 | 74.CREATOR RECORDS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 864,7 % | 545,1 K RON | |
| 75 | 75.SERVICE FRIGO TRADE S.R.L.nou | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 861,4 % | 73,3 K RON | |
| 76 | 76.APPVALUE NETWORKS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 856,7 % | 136,6 K RON | |
| 77 | 77.CATALOG SCOLAR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 854,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 78 | 78.NOBLEPROG TRAINING & CONSULTING S.R.L.▲ 5.159 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 853,9 % | 605,5 K RON | |
| 79 | 79.START SOLUTIONS SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 845,1 % | 3,3 mil. RON | |
| 80 | 80.NETPULSE GLOBAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 843,2 % | 60,6 K RON | |
| 81 | 81.ELC DIGITAL TECHNOLOGY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 831,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 82 | 82.CLOUD DATA TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 829 % | 1,7 mil. RON | |
| 83 | 83.NETSOFT DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 827,2 % | 991,6 K RON | |
| 84 | 84.PRISMAT SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 825,8 % | 245,7 K RON | |
| 85 | 85.SQUARE IT CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 819,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 86 | 86.GOLD SCRIPT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 816,9 % | 903,5 K RON | |
| 87 | 87.NATURAL PROTECT INVESTMENT S.R.L.nou | Sat Siminoc, Oraş Murfatlar, Constanţa | 813,6 % | 828,6 K RON | |
| 88 | 88.TIDUM WEB SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 806,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 89 | 89.GLV AGILE CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 805,2 % | 2,5 mil. RON | |
| 90 | 90.INSIGHT INOVATIV CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 804,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 91 | 91.WEGASAP SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 800,6 % | 603,2 K RON | |
| 92 | 92.BURSA DE MARKETING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 799,5 % | 520,1 K RON | |
| 93 | 93.BE SOFT STUDIO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 796,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 94 | 94.DYNAMIC MICRO SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Carei, Satu Mare | 795,9 % | 986,8 K RON | |
| 95 | 95.DYNAMICS TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 794,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 96 | 96.OMNIPLAY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 792,9 % | -1,6 mil. RON | |
| 97 | 97.SHIFT DEVELOPMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 789,3 % | 65,8 K RON | |
| 98 | 98.PERFORM SOFT DEVELOPMENT SRLnou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 788,1 % | 853,1 K RON | |
| 99 | 99.NAMAV S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 776,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 100 | 100.EGGS UNIMEDIA SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 772,1 % | 2,9 mil. RON |
IT și comunicații pe județe
București (17.539)Cluj (5.685)Ilfov (3.560)Timiș (2.729)Iași (2.570)Brașov (1.913)Bihor (1.348)Prahova (1.258)Sibiu (1.081)Constanța (1.079)Dolj (1.028)Mureș (1.016)Argeș (953)Maramureș (672)Arad (671)Galați (660)Bacău (657)Suceava (608)Dâmbovița (600)Alba (525)Harghita (475)Hunedoara (464)Vâlcea (438)Satu Mare (423)Neamț (418)Gorj (371)Bistrița-Năsăud (360)Buzău (347)Vrancea (293)Sălaj (292)Olt (267)Botoșani (245)Brăila (234)Covasna (223)Vaslui (223)Giurgiu (217)Ialomița (193)Călărași (192)Teleorman (182)Caraș-Severin (174)Tulcea (135)Mehedinți (127)