Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Iași după creștere YoY în 2011
129 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 26,4 %, iar liderul atinge 686,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGRO-VERD SRLnou | Sat Butea, Comuna Butea, Iaşi | 686,2 % | 375 K RON | |
| 2 | 2.MAKLER PLUS SRL▲ 11 | Sat Bivolari, Comuna Bivolari, Iaşi | 609,1 % | 40,1 K RON | |
| 3 | 3.SAVA AGRICULTURE BUSINESS SRLnou | Sat Maxut, Comuna Deleni, Iaşi | 571,4 % | 104 K RON | |
| 4 | 4.LUCEAFARUL SA▲ 68 | Comuna Hălăuceşti, Iaşi | 388,2 % | 50,6 K RON | |
| 5 | 5.AGRINA TRUST SRLnou | Sat Răchiteni, Comuna Răchiteni, Iaşi | 367 % | 13,8 K RON | |
| 6 | 6.AGRODRAG BAZGA SRL▲ 41 | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | 309 % | 19,7 K RON | |
| 7 | 7.ANDRE ANER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 299,7 % | 229,1 K RON | |
| 8 | 8.MUR TRADING SRL▲ 73 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Iaşi | 268,9 % | 19,4 K RON | |
| 9 | 9.EMY-MAT AGRO-SERV SRLnou | Loc. Boşteni, Municipiul Paşcani, Iaşi | 219,8 % | 858 RON | |
| 10 | 10.ECO NETWORK SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 205,8 % | -10 K RON | |
| 11 | 11.AGRICOLA METIS H. SRL▲ 7 | Sat Bârleşti, Comuna Erbiceni, Iaşi | 199,7 % | 118,3 K RON | |
| 12 | 12.SERV FOREST SRL▲ 34 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 196,3 % | 103,5 K RON | |
| 13 | 13.LAMINA FOREST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 181,6 % | 17,4 K RON | |
| 14 | 14.CONAC POLIZU MAXUT SRLnou | Sat Maxut, Comuna Deleni, Iaşi | 162,8 % | 507,6 K RON | |
| 15 | 15.MIORIŢA FARM SRLnou | Sat Găneşti, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 159,4 % | 136,5 K RON | |
| 16 | 16.AGRICOLA MIRON SRLnou | Sat Cozmeşti, Comuna Stolniceni-Prăjescu, Iaşi | 154,8 % | 80,7 K RON | |
| 17 | 17.IND-DOR FOREST COM SRLnou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 154,4 % | -66,1 K RON | |
| 18 | 18.HOFRA IMPEX SRLnou | Sat Dorobanţ, Comuna Aroneanu, Iaşi | 154,1 % | 262,6 K RON | |
| 19 | 19.MENCAA SRL▲ 24 | Sat Ţibăneşti, Comuna Ţibăneşti, Iaşi | 154 % | 584,2 K RON | |
| 20 | 20.DUGLAS FOREST SRLnou | Sat Scobinti, Comuna Scobinţi, Iaşi | 153,2 % | 20,7 K RON | |
| 21 | 21.ALEXAGRO-2005 SRLnou | Sat Bivolari, Comuna Bivolari, Iaşi | 147,8 % | 12,1 K RON | |
| 22 | 22.M.H.AREAL SRLnou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 146,6 % | 2 K RON | |
| 23 | 23.AGRO IULIA SRLnou | Sat Hăbăşeşti, Comuna Strunga, Iaşi | 141,6 % | -2,4 mil. RON | |
| 24 | 24.IGNAMAR MOSNA S.R.L.▼ 17 | Sat Moşna, Comuna Moşna, Iaşi | 139,1 % | 10,8 K RON | |
| 25 | 25.VASCONMAR-AGRO SRL▼ 22 | Sat Dumbrava, Comuna Ciurea, Iaşi | 134,7 % | 392,4 K RON | |
| 26 | 26.AGRICOLA PRUT SRL▲ 18 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 131,4 % | 867,3 K RON | |
| 27 | 27.MERANTIL SRL▲ 33 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Ruginoasa, Iaşi | 126,4 % | 12,2 K RON | |
| 28 | 28.HODIŞANA SRL▼ 5 | Sat Grozeşti, Comuna Grozeşti, Iaşi | 123,1 % | 16,9 K RON | |
| 29 | 29.STOMAR AGRO SRLnou | Sat Focuri, Comuna Focuri, Iaşi | 119,3 % | 167,7 K RON | |
| 30 | 30.TIVIA SRLnou | Sat Hârtoape, Comuna Vânatori, Iaşi | 115,6 % | 56 K RON | |
| 31 | 31.IULIAN GROUP SRLnou | Sat Verseni, Comuna Mirosloveşti, Iaşi | 115 % | 73,8 K RON | |
| 32 | 32.POWER LAND L.T.D. SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 112,9 % | 496,3 K RON | |
| 33 | 33.MENTUNIA GRUP S.A.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 106,6 % | 5,7 K RON | |
| 34 | 34.BABY BEEF S.R.L.▲ 33 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 102 % | 142,1 K RON | |
| 35 | 35.WALITA AGROCONSTRUCT SRLnou | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 100,9 % | -226 K RON | |
| 36 | 36.AGRO HĂRMĂNEASA SRL▼ 32 | Sat Heleşteni, Comuna Heleşteni, Iaşi | 99,1 % | 476,1 K RON | |
| 37 | 37.PIG FARM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 98,3 % | 158 K RON | |
| 38 | 38.TOP COM IMPEX SRLnou | Sat Mădârjeşti, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 97,5 % | 15,2 K RON | |
| 39 | 39.IRIS-DS SRL▲ 27 | Sat Cotu Morii, Comuna Popricani, Iaşi | 94,2 % | -9,8 K RON | |
| 40 | 40.MARWA & CO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,4 % | -409,4 K RON | |
| 41 | 41.GHERGHICEANU SRL▲ 16 | Sat Iugani, Comuna Mirceşti, Iaşi | 84,7 % | 2 mil. RON | |
| 42 | 42.AGRONILS SRL▼ 27 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 84,1 % | 23,6 K RON | |
| 43 | 43.AGRICERES SRLnou | Sat Muncelu de Sus, Comuna Mogoşeşti-Siret, Iaşi | 82,4 % | 174 K RON | |
| 44 | 44.PROPLANT SEN SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 78,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 45 | 45.PEPA AGRO SRLnou | Sat Iugani, Comuna Mirceşti, Iaşi | 78,3 % | 147,4 K RON | |
| 46 | 46.AGRICOLA POPRICANI SRL▲ 28 | Sat Popricani, Comuna Popricani, Iaşi | 77,4 % | 48,4 K RON | |
| 47 | 47.AGRICOLA ANDRIESENI SRL▼ 18 | Sat Spineni, Comuna Andrieşeni, Iaşi | 69,5 % | 1 mil. RON | |
| 48 | 48.AGRICOLA A.C.C. SRL▼ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69 % | 94,8 K RON | |
| 49 | 49.AGROCOOP UNIREA SRL▼ 41 | Sat Scanteia, Comuna Scânteia, Iaşi | 68,4 % | 65,2 K RON | |
| 50 | 50.OLD AGE SRL▼ 9 | Sat Golăieşti, Comuna Golăieşti, Iaşi | 67,9 % | 5,9 K RON | |
| 51 | 51.TEHNO FOREST SRL▲ 4 | Sat Heci, Comuna Lespezi, Iaşi | 67,6 % | 121,1 K RON | |
| 52 | 52.ORGAPIC SRLnou | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Iaşi | 67,3 % | -4,2 mil. RON | |
| 53 | 53.TEOLIAN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67 % | 43,7 K RON | |
| 54 | 54.FRUCTIS TRADING SRLnou | Sat Cotnari, Comuna Cotnari, Iaşi | 66,2 % | 139,7 K RON | |
| 55 | 55.MILIES M SRL▼ 29 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 65,7 % | 99,7 K RON | |
| 56 | 56.PANIFCOM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 65,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 57 | 57.EXPERT-AGRO SRLnou | Sat Maxut, Comuna Deleni, Iaşi | 63,5 % | 8,5 K RON | |
| 58 | 58.OLMA SRL▲ 21 | Sat Bălţaţi, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 63,2 % | 17,2 K RON | |
| 59 | 59.BONGA SRLnou | Sat Trifeşti, Comuna Trifeşti, Iaşi | 63 % | 8,9 K RON | |
| 60 | 60.GRIFOR SERV SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 60,9 % | 8,4 K RON | |
| 61 | 61.HOLI MARK SRL▼ 2 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 59,7 % | 19,9 K RON | |
| 62 | 62.AGROMIXT SPINENI SRL▼ 14 | Sat Spineni, Comuna Andrieşeni, Iaşi | 59,2 % | 141,3 K RON | |
| 63 | 63.DALIS CONSTRUCT GRUP SRLnou | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 58,2 % | 739 RON | |
| 64 | 64.MILEFOLIUM SRLnou | Sat Totoeşti, Comuna Erbiceni, Iaşi | 56,9 % | 105,9 K RON | |
| 65 | 65.UNIVERS SRLnou | Sat Tătărusi, Comuna Tătăruşi, Iaşi | 56,9 % | 7,8 K RON | |
| 66 | 66.AGRALMIXT SAnou | Sat Andrieşeni, Comuna Andrieşeni, Iaşi | 56 % | 1,5 mil. RON | |
| 67 | 67.MDT AGRICOL SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 55,8 % | 16,2 K RON | |
| 68 | 68.CRISAGRIS SRL▼ 56 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,1 % | 21,2 K RON | |
| 69 | 69.AGRIMEST SRL▼ 42 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 54 % | 133,7 K RON | |
| 70 | 70.PREST SERV IMPEX SRLnou | Sat Sculeni, Comuna Victoria, Iaşi | 54 % | 1,5 mil. RON | |
| 71 | 71.PRIMA MG SRL▼ 51 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 53,1 % | 333,6 K RON | |
| 72 | 72.PISCICOLA PODISU SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 51,9 % | 3,8 K RON | |
| 73 | 73.PESCOM ANDREX SRLnou | Sat Larga-Jijia, Comuna Movileni, Iaşi | 51 % | 30,1 K RON | |
| 74 | 74.FERMA ROBERT SRLnou | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 50,7 % | 175,6 K RON | |
| 75 | 75.SIMNEC SRL▼ 37 | Sat Ţibăneşti, Comuna Ţibăneşti, Iaşi | 50,2 % | 950,1 K RON | |
| 76 | 76.EURO-ELMAR SRLnou | Sat Popricani, Comuna Popricani, Iaşi | 49 % | 5,4 K RON | |
| 77 | 77.IMMOAGRO TRADE SRL▼ 56 | Sat Bădeni, Comuna Scobinţi, Iaşi | 48,6 % | 174,4 K RON | |
| 78 | 78.ROGIPA SRLnou | Sat Romaneşti, Comuna Româneşti, Iaşi | 46,3 % | 179,6 K RON | |
| 79 | 79.AGRICOLA INVESTMENT 2005 SRL▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46,2 % | 248,6 K RON | |
| 80 | 80.INTEGRASEM SRL▼ 28 | Sat Tabăra, Comuna Bivolari, Iaşi | 45,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 81 | 81.ELADA-COMPANY SRLnou | Sat Ipatele, Comuna Ipatele, Iaşi | 44,4 % | 142,2 K RON | |
| 82 | 82.MOLDOFOREST SAnou | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 43,3 % | -171,4 K RON | |
| 83 | 83.AERK BDC SRLnou | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 42,9 % | 6,4 K RON | |
| 84 | 84.CC & C PES SRLnou | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Iaşi | 41,8 % | 8,4 K RON | |
| 85 | 85.VITAPLANT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,7 % | 526,6 K RON | |
| 86 | 86.VINIFRUCT COPOU SRL▼ 58 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,2 % | 30,7 K RON | |
| 87 | 87.AS.SEB COMPANY SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 38 % | 11,4 K RON | |
| 88 | 88.AGROSERV INVEST SRL▼ 46 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,1 % | 24 K RON | |
| 89 | 89.AGROCOMPLEX LUNCA PASCANI SAnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 36,3 % | 107,8 K RON | |
| 90 | 90.AGRICOLA DAIANA SRL▼ 27 | Sat Căueşti, Comuna Şcheia, Iaşi | 35,9 % | 25,6 K RON | |
| 91 | 91.AGRO INDUSTRIAL CERES SRLnou | Sat Bivolari, Comuna Bivolari, Iaşi | 35,6 % | 843,7 K RON | |
| 92 | 92.AGROCOM STRUNGA S.R.L.▼ 16 | Sat Strunga, Comuna Strunga, Iaşi | 35,5 % | 668,7 K RON | |
| 93 | 93.TERRA NORD 2005 SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,3 % | 245,1 K RON | |
| 94 | 94.ELPPY COMPANY SRL▼ 78 | Sat Avântu, Comuna Româneşti, Iaşi | 34,5 % | 56,6 K RON | |
| 95 | 95.ELBA ROM AGROSERVICE SRL▼ 86 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,5 % | -2,9 mil. RON | |
| 96 | 96.AGRAL ŢURCANU SRL▼ 51 | Sat Andrieşeni, Comuna Andrieşeni, Iaşi | 34,2 % | 130,5 K RON | |
| 97 | 97.ANOVA PROD SRLnou | Sat Iacobeni, Comuna Vlădeni, Iaşi | 31,9 % | 1,9 K RON | |
| 98 | 98.ASTRA TRIFEŞTI S.R.L.▼ 40 | Sat Trifeşti, Comuna Trifeşti, Iaşi | 29,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 99 | 99.AGRICOLA TIRGU FRUMOS SA▼ 37 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 28 % | 102,2 K RON | |
| 100 | 100.ZVÎNCU SRLnou | Sat Focuri, Comuna Focuri, Iaşi | 26,4 % | 1,9 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Iași
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
285 firme · 918,4 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
10 firme · 192,9 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
10 firme · 154,8 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
55 firme · 139,2 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
30 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
30 firme · 35,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
44 firme · 31 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
9 firme · 25,5 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
11 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
2 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
11 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
4 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
4 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
3 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
2 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
7 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
23 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 212,8 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
8 firme · 205,6 K RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
2 firme · 194 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
2 firme · 161,7 K RON