Top 100 firme — Activități profesionale, Iași după creștere YoY în 2013
251 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 38,9 %, iar liderul atinge 874,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CICADO PROM SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 874,4 % | 37,5 K RON | |
| 2 | 2.ENERGY SERVICES COMPANY CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 791 % | 329,5 K RON | |
| 3 | 3.SEMCONSULT TOP SRLnou | Sat Tabăra, Comuna Bivolari, Iaşi | 613,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 4 | 4.CCFV CONSULTING 2000 SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 595,3 % | 199,7 K RON | |
| 5 | 5.SAMYX SMART SISTEMS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 578,3 % | 52,4 K RON | |
| 6 | 6.INTEGRA BUSINESS CONSULTING (I.B.C.) SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 416,2 % | 523,1 K RON | |
| 7 | 7.EMMEGLOBAL SERVICE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 390,3 % | 70,3 K RON | |
| 8 | 8.MARICAT ENERGY SRLnou | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 383,1 % | 165,9 K RON | |
| 9 | 9.EUROMED EXPRES GRUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 359 % | 12,6 K RON | |
| 10 | 10.NEPTUN SERVICE MACARALE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 305,7 % | 130,4 K RON | |
| 11 | 11.EUROVINCI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 286,5 % | 697,6 K RON | |
| 12 | 12.PROFILE BUSINESS CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 257,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 13 | 13.HIDROEDIL SAnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 240,5 % | -51,5 K RON | |
| 14 | 14.CABINET DE AUDIT, EXPERTIZĂ ŞI CONSULTANŢĂ FINANCIARĂ L.P.I. SRL▲ 47 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 194,1 % | 7,9 K RON | |
| 15 | 15.PAYTEL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 174,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 16 | 16.ZOO-VET SRL▲ 66 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 167,6 % | 33,3 K RON | |
| 17 | 17.AUGUSTINIAN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 161,5 % | -309,9 K RON | |
| 18 | 18.TDD CONCEPT STUDIO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 152,7 % | 111,4 K RON | |
| 19 | 19.PLUS CITY SRLnou | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 150,8 % | 5,1 K RON | |
| 20 | 20.CONPROIECT AKY SRL▲ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 146,8 % | 484,2 K RON | |
| 21 | 21.LADY PROIECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 145,3 % | 174,9 K RON | |
| 22 | 22.POSITIVE MEDIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 143,4 % | 54,3 K RON | |
| 23 | 23.NEDOPRED SYSTEMS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 121,6 % | 125,1 K RON | |
| 24 | 24.ZEST-DP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 120,9 % | 615,4 K RON | |
| 25 | 25.MACROCONSULT PROIECT SRL▲ 231 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 117,2 % | 40,3 K RON | |
| 26 | 26.NUTRITION RESEARCH & DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 115,4 % | 104,1 K RON | |
| 27 | 27.NMC-NEGOCIATION AND MEDIATION CENTRE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 111,2 % | 49,6 K RON | |
| 28 | 28.SERVICII FINANCIARE ŞI CONSULTANŢĂ FISCALĂ SRL▲ 72 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 108,4 % | 76,8 K RON | |
| 29 | 29.NEO-CONS SRL▲ 115 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 107,1 % | 9,7 K RON | |
| 30 | 30.DIAS RO CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 106,9 % | 142,9 K RON | |
| 31 | 31.TAXATIO S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 106 % | 107,4 K RON | |
| 32 | 32.E.CECA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 104,2 % | 2,3 K RON | |
| 33 | 33.SIT TRADER PROD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 104 % | 70,1 K RON | |
| 34 | 34.AVOB SRL▲ 170 | Sat Cercu, Comuna Bârnova, Iaşi | 104 % | 160,7 K RON | |
| 35 | 35.GEO MYKE SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 103,7 % | 53,5 K RON | |
| 36 | 36.VIBROTEST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 102,3 % | 312,6 K RON | |
| 37 | 37.ARH-LINE STUDIO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 100,9 % | 142 RON | |
| 38 | 38.METATECH-CD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 98,7 % | 9,6 K RON | |
| 39 | 39.NANACHI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97,7 % | 150,2 K RON | |
| 40 | 40.C.F.U. EXPO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97,3 % | 22,7 K RON | |
| 41 | 41.FMCG MOLDOVA SRL▲ 139 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93 % | 5,3 K RON | |
| 42 | 42.INVEST MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 89,3 % | -16,9 K RON | |
| 43 | 43.LASER INVEST SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,7 % | 16,2 K RON | |
| 44 | 44.HOTARNIC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85 % | 44,7 K RON | |
| 45 | 45.CRONOS CONSULTING SRL▲ 190 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 81,2 % | 4,8 K RON | |
| 46 | 46.ESTROM LOGISTICS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 79,6 % | 58,7 K RON | |
| 47 | 47.HARECA LOGISTIK ROMANIA SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 76,3 % | -13,3 K RON | |
| 48 | 48.OMG CONSTRUCT PROIECT SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 75,6 % | 46,2 K RON | |
| 49 | 49.GRUPO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 74,1 % | 6,4 K RON | |
| 50 | 50.EVEREST MEDIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,7 % | 101,1 K RON | |
| 51 | 51.YXS ROMEST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 72,3 % | 71,8 K RON | |
| 52 | 52.TRIOVET SRL▲ 206 | Sat Lespezi, Comuna Lespezi, Iaşi | 69 % | 12,2 K RON | |
| 53 | 53.LOGITECH PROJECT SRLnou | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 69 % | 177,5 K RON | |
| 54 | 54.CEPROPLAST IMPEX SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67,1 % | 49,6 K RON | |
| 55 | 55.SERVICE SYSTEMS INTERNATIONAL SRL▲ 126 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66 % | 16 K RON | |
| 56 | 56.UNICA PMI SERVICII SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,8 % | 785 K RON | |
| 57 | 57.ATEXIS SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 62,2 % | 3,7 mil. RON | |
| 58 | 58.SOFCEDA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 62 % | 47 K RON | |
| 59 | 59.URBA SISTEM SRL▲ 70 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60,1 % | 171,9 K RON | |
| 60 | 60.PROMOTOP MKT SRL▼ 34 | Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Iaşi | 59,7 % | 271,6 K RON | |
| 61 | 61.SCALA MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,5 % | 15,5 K RON | |
| 62 | 62.CENTRUL DE AFACERI LOGIS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,4 % | 825 RON | |
| 63 | 63.BENSON CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,3 % | 66,5 K RON | |
| 64 | 64.CREATIVE BIZ SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 57,9 % | 11,9 K RON | |
| 65 | 65.MMM AUTO SRL▼ 48 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 56,9 % | 124 K RON | |
| 66 | 66.SEPTEMBER MEDIA SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 56,3 % | 44 K RON | |
| 67 | 67.REDGRAPH SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,8 % | 6,8 K RON | |
| 68 | 68.PROGEOCON SRL▲ 135 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,6 % | 13,8 K RON | |
| 69 | 69.ADIWA CONSULTING SRL▲ 103 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,4 % | 151,4 K RON | |
| 70 | 70.PHOTO GRAPH PRINT SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 54,9 % | 1,2 K RON | |
| 71 | 71.IULIUS MANAGEMENT CENTER SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54,2 % | 15,6 mil. RON | |
| 72 | 72.ROMEDIC.RO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53,4 % | 40 K RON | |
| 73 | 73.ICIT FIBRESIN SA▲ 73 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53,1 % | 15,2 K RON | |
| 74 | 74.C.G. DESIGN CONS SRLnou | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 52,7 % | 76 RON | |
| 75 | 75.BALANCE & ACCOUNT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52,2 % | 26,4 K RON | |
| 76 | 76.ANALITIC EXPERT SRLnou | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 51,9 % | 105,4 K RON | |
| 77 | 77.GENERAL PROIECT CONSULTING SRL▲ 169 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,2 % | 41,4 K RON | |
| 78 | 78.DUVA MANAGEMENT SRL▲ 116 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,7 % | 196,2 K RON | |
| 79 | 79.AVISSO CONSULTING SERVICES SRL▼ 74 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,5 % | 29,5 K RON | |
| 80 | 80.GO CONSULT CONTAB EXPERT SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,3 % | 129,2 K RON | |
| 81 | 81.LIFE MEDIA SALES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,7 % | 47,7 K RON | |
| 82 | 82.WEBMAGNAT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,7 % | 73,9 K RON | |
| 83 | 83.EXPERT MOLDOVA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47,8 % | 38,2 K RON | |
| 84 | 84.GEOSILVA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46,6 % | 34,8 K RON | |
| 85 | 85.ANDERSSEN CONSULTING GROUP SRL▼ 55 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46,3 % | -248,7 K RON | |
| 86 | 86.PRO AMI'S CONSULTING SRL▼ 22 | Sat Vânători, Comuna Popricani, Iaşi | 44,8 % | 1,7 K RON | |
| 87 | 87.AFEDO SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 43,1 % | 6,6 K RON | |
| 88 | 88.PAKERMAN SRLnou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 42,8 % | 25,2 K RON | |
| 89 | 89.ANDREEA TINCU SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,7 % | 58,2 K RON | |
| 90 | 90.AVISSO ACCOUNTING SERVICES SRL▼ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,7 % | 11,3 K RON | |
| 91 | 91.ECO ACTIVE SRL▲ 141 | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 41,7 % | 28 K RON | |
| 92 | 92.EXPERT SAFETY SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 41,4 % | 118,4 K RON | |
| 93 | 93.FREELANCE TEAM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,4 % | 99,3 K RON | |
| 94 | 94.REFCONSTEEL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,1 % | 106 K RON | |
| 95 | 95.CONALID SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,1 % | 212,4 K RON | |
| 96 | 96.ACTIS CONSULT SRL▲ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40 % | 2,7 K RON | |
| 97 | 97.O & C SMART CONSTRUCT SRL▲ 103 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39,9 % | 65,3 K RON | |
| 98 | 98.SIFLO FLORIS SRLnou | Loc. Podu Iloaiei, Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 39,3 % | 16,4 K RON | |
| 99 | 99.VIC DIAGONAL PROIECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,9 % | 104,5 K RON | |
| 100 | 100.RORQUAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,9 % | 25,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Iași
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
850 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
403 firme · 526,5 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
245 firme · 433,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
468 firme · 274,1 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
414 firme · 148,8 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
274 firme · 148,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
161 firme · 118,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
42 firme · 63,7 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
84 firme · 48,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
120 firme · 46,3 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
123 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
31 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
61 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
19 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
26 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
177 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
57 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
27 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
26 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
31 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
7 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
13 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
12 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
13 firme · 965,9 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
3 firme · 54 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON