Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Hunedoara după creștere YoY în 2023
288 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 35,7 %, iar liderul atinge 498,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GREEN AND GREAT S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 498,1 % | 3,6 K RON | |
| 2 | 2.LA BELLE EPOQUE PREMIER IN S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 466,4 % | 26,6 K RON | |
| 3 | 3.PERLA DACILOR S.R.L.nou | Sat Grădiştea de Munte, Comuna Orăştioara de Sus, Hunedoara | 345,1 % | 352,7 K RON | |
| 4 | 4.BUNEXIM BEST FOOD S.R.L.nou | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 333,2 % | 904 RON | |
| 5 | 5.SĂLAŞUL DACILOR SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 323 % | -93,6 K RON | |
| 6 | 6.EUROCONS EXPERT SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 316,9 % | -689,8 K RON | |
| 7 | 7.AVAMAR FOOD S.R.L.nou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 316,9 % | 533,9 K RON | |
| 8 | 8.HEAVEN CARS S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 270,8 % | 175,5 K RON | |
| 9 | 9.VIVA STAR FOOD SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 223,1 % | 220,7 K RON | |
| 10 | 10.CLIF ALPIN CENTER SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 221,8 % | 563,5 K RON | |
| 11 | 11.DOELA COMSERV S.R.L.nou | Sat Băcia, Comuna Băcia, Hunedoara | 217,4 % | 86,8 K RON | |
| 12 | 12.ARCON BUSINESS S.R.L.nou | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 186,5 % | 37,8 K RON | |
| 13 | 13.JESSY & NIC PUB S.R.L.nou | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 160,9 % | 688,5 K RON | |
| 14 | 14.ENPARAA S.R.L.▲ 149 | Municipiul Deva, Hunedoara | 158,9 % | 334,1 K RON | |
| 15 | 15.MARIUS COM SRLnou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 157,6 % | 790,1 K RON | |
| 16 | 16.D&M JUNCU EFECT S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 141,5 % | 5,3 K RON | |
| 17 | 17.MUSIC STAGE CLUB S.R.L.▼ 15 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 139,3 % | 714,6 K RON | |
| 18 | 18.SENDRONI S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 138,8 % | 213,9 K RON | |
| 19 | 19.CRISTIAN RULZ S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 130 % | 9,6 K RON | |
| 20 | 20.PAGADEBIT SRLnou | Sat Buceş, Comuna Buceş, Hunedoara | 126,8 % | 63,1 K RON | |
| 21 | 21.SCM MANUEL CAFE SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 125,1 % | 11 K RON | |
| 22 | 22.COSIR EXPRES S.R.L.▲ 116 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 124,2 % | 394,9 K RON | |
| 23 | 23.MAIER COMPANY COMEX SRL▲ 193 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 116,4 % | 58,3 K RON | |
| 24 | 24.GAMBRINUS IMPEX SRL▲ 72 | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 113,6 % | 339,6 K RON | |
| 25 | 25.RADIAMI S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 112,7 % | 67,7 K RON | |
| 26 | 26.SOFT EVENTS BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 111,1 % | 108,4 K RON | |
| 27 | 27.DACARO GOLD SRL▲ 71 | Sat Beriu, Comuna Beriu, Hunedoara | 106,8 % | 377,9 K RON | |
| 28 | 28.BLK KITTY CAFFE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 106,5 % | -22,8 K RON | |
| 29 | 29.IANKHAUS S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 105,6 % | 151,4 K RON | |
| 30 | 30.SUNSET DREAM S.R.L.nou | Sat Homorod, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 104,7 % | 118,2 K RON | |
| 31 | 31.KROMA FOOD S.R.L.nou | Municipiul Brad, Hunedoara | 100,6 % | 191,1 K RON | |
| 32 | 32.ALFA STRAJA DH S.R.L.nou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 100,2 % | -297,2 K RON | |
| 33 | 33.PARÂNGUL MIC PENSIUNE SRLnou | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 97,7 % | 29,3 K RON | |
| 34 | 34.IVA SANDWICH S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 96,4 % | -36,2 K RON | |
| 35 | 35.MOISESC CREATIVITY S.R.L.nou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 92,9 % | 75 K RON | |
| 36 | 36.DADOŞ HORECA S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 91,7 % | 21,9 K RON | |
| 37 | 37.MAYA RAISA PRESTACTIV S.R.L.nou | Sat Lunca Cernii de Jos, Comuna Lunca Cernii de Jos, Hunedoara | 90,1 % | 1,6 K RON | |
| 38 | 38.ADEONA LOLAIA FOOD S.R.L.nou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 89,8 % | 69,9 K RON | |
| 39 | 39.SARA ABCOM SRL▲ 158 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 84,8 % | -12,7 K RON | |
| 40 | 40.ACTIV PLUS IDEEA S.R.L.nou | Sat Râpaş, Comuna Turdaş, Hunedoara | 84,4 % | 105,8 K RON | |
| 41 | 41.CASTELUL LUPILOR SRLnou | Sat Chimindia, Comuna Hărău, Hunedoara | 83,5 % | -108,5 K RON | |
| 42 | 42.NATALIA & ANCUŢA SELECT SRL▲ 93 | Municipiul Brad, Hunedoara | 79,8 % | 169 K RON | |
| 43 | 43.MARSIM STREI SRL▼ 24 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 79,3 % | 456,8 K RON | |
| 44 | 44.ECOWOOD PLUS SRL▲ 70 | Sat Crişcior, Comuna Crişcior, Hunedoara | 78,9 % | 601,8 K RON | |
| 45 | 45.REBECA & IANIS INVEST S.R.L.nou | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 78,9 % | 169,6 K RON | |
| 46 | 46.JANMYR GROUP S.R.L.nou | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 71,9 % | 83,8 K RON | |
| 47 | 47.ADEONA IORGOVANU FOOD S.R.L.nou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 71,8 % | 74,6 K RON | |
| 48 | 48.WOODLINE INDUSTRIES SRL▲ 160 | Municipiul Deva, Hunedoara | 71,7 % | 486,7 K RON | |
| 49 | 49.VALERIALEXANDRA INVEST S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 70,6 % | 42,9 K RON | |
| 50 | 50.SPORT STRAJA S.R.L.nou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 69 % | 20,8 K RON | |
| 51 | 51.MONTALP PROSERV S.R.L.▲ 56 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 67,7 % | 153,4 K RON | |
| 52 | 52.BUSINESS ENTERTAINMENT MIX S.R.L.▼ 11 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 64,1 % | 1 mil. RON | |
| 53 | 53.MEDIA ROTANA S.R.L.nou | Sat Ludeştii de Jos, Comuna Orăştioara de Sus, Hunedoara | 64 % | 78,2 K RON | |
| 54 | 54.B.M.D. MOTEL SELECT S.R.L.nou | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 62,8 % | -427,7 K RON | |
| 55 | 55.GURASADA PARK SRLnou | Sat Gothatea, Comuna Gurasada, Hunedoara | 62,1 % | -532,1 K RON | |
| 56 | 56.ALIMFRUCT SRLnou | Municipiul Brad, Hunedoara | 59,9 % | 120,4 K RON | |
| 57 | 57.VI LA SKI PETROȘANI S.R.L.▲ 19 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 58,7 % | -10,9 K RON | |
| 58 | 58.BULZ ELECTRIC S.R.L.▲ 115 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 57,4 % | 3,7 K RON | |
| 59 | 59.IDEAL SCORPIONS S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 57,4 % | 56,6 K RON | |
| 60 | 60.POPAS TURISTIC ZIMBRUL SRLnou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 56,5 % | 588,7 K RON | |
| 61 | 61.BONNE JOURNEE S.R.L.▲ 149 | Sat Govăjdia, Comuna Ghelari, Hunedoara | 55,3 % | 107,6 K RON | |
| 62 | 62.VEST WEEK - END COM SRL▲ 126 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 54 % | 55,9 K RON | |
| 63 | 63.MILORI DAOMI SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 52,5 % | 69,3 K RON | |
| 64 | 64.HOBBY LA ROTUNDA S.R.L.▲ 61 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 52,1 % | 40 K RON | |
| 65 | 65.RODICA STAR COMEX SRL▲ 158 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 52 % | 134,8 K RON | |
| 66 | 66.AM UBERRASCHUNG SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 51,9 % | 7,6 K RON | |
| 67 | 67.KOSTAS CAFFE CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 51,2 % | -25,3 K RON | |
| 68 | 68.NASIM NELA TRADING SRL▲ 138 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 50,8 % | -83,2 K RON | |
| 69 | 69.HOTEL PETROSHANI S.R.L.▼ 57 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 49,9 % | 582,4 K RON | |
| 70 | 70.CAFE BAR PATRICK S.R.L.nou | Sat Dobra, Comuna Dobra, Hunedoara | 49,7 % | 2,4 K RON | |
| 71 | 71.TAMARA S BAKERY S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 49,7 % | -38,2 K RON | |
| 72 | 72.BLUE EYES D&G S.R.L.▼ 50 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 48,9 % | 154 K RON | |
| 73 | 73.BURGER GRILL TEAM S.R.L.nou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 48,9 % | 201,9 K RON | |
| 74 | 74.IMOBILIARE ALINA S.R.L.▼ 58 | Municipiul Deva, Hunedoara | 48,5 % | 20,7 K RON | |
| 75 | 75.MIRCEA SNCnou | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 48 % | 31,9 K RON | |
| 76 | 76.PRYANI SRLnou | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 48 % | 90,4 K RON | |
| 77 | 77.EUSKARDY TURISM TRANSILVANIA S.R.L.nou | Loc. Streisângeorgiu, Oraş Călan, Hunedoara | 46,9 % | 16,9 K RON | |
| 78 | 78.EL SHEIKH SRL▲ 136 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 45,4 % | 104,9 K RON | |
| 79 | 79.POPAS CASTELUL CORVINILOR SRL▲ 133 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 44 % | 109,2 K RON | |
| 80 | 80.CASTRUM TEHIMPEX SRL▲ 190 | Sat Aurel Vlaicu, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 44 % | 13,7 K RON | |
| 81 | 81.WU YANNIS 98 S.R.L.▼ 36 | Municipiul Deva, Hunedoara | 43,8 % | 404,6 K RON | |
| 82 | 82.SPEED YASMINA S.R.L.▲ 179 | Municipiul Deva, Hunedoara | 42,7 % | 11,2 K RON | |
| 83 | 83.ZARANDCONCEPT SRL▼ 51 | Municipiul Deva, Hunedoara | 41,4 % | 999,2 K RON | |
| 84 | 84.GEIA & DODI SRL▲ 32 | Municipiul Deva, Hunedoara | 41 % | 197,1 K RON | |
| 85 | 85.ACAPULCO SRL▼ 54 | Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus, Hunedoara | 40,8 % | 118,7 K RON | |
| 86 | 86.GUTMAX GROUP S.R.L.nou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 40,8 % | 112,5 K RON | |
| 87 | 87.BORCALEX BURGER SRL▼ 26 | Municipiul Deva, Hunedoara | 40,8 % | 56,4 K RON | |
| 88 | 88.CLASIMO HOUSE EVENTS S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 40,7 % | 47,5 K RON | |
| 89 | 89.A&L FOOD PROCESING S.R.L.▲ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | 40,6 % | 310,9 K RON | |
| 90 | 90.PROLOGIC LINE S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 40,3 % | 6,6 K RON | |
| 91 | 91.LONDON M MARINA TUCA S.R.L.▼ 76 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 39 % | 255,6 K RON | |
| 92 | 92.ANGELIC HELGAMES S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 38,9 % | -15,9 K RON | |
| 93 | 93.RES TUR 2016 S.R.L.nou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 38,9 % | 104,2 K RON | |
| 94 | 94.CLĂTITE PE ROŢI S.R.L.nou | Sat Vălişoara, Comuna Vălişoara, Hunedoara | 38 % | 228,9 K RON | |
| 95 | 95.DAVIDOV S.R.L.nou | Loc. Geoagiu, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 38 % | 44,9 K RON | |
| 96 | 96.FAST EAT SRL▼ 49 | Municipiul Brad, Hunedoara | 38 % | -10,5 K RON | |
| 97 | 97.CAPRICCIO FOOD S.R.L.▲ 105 | Municipiul Deva, Hunedoara | 37,8 % | 189,4 K RON | |
| 98 | 98.NORING REISER SRLnou | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 37,8 % | 6,4 K RON | |
| 99 | 99.METROPOL COMIMPEX SRL▲ 6 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 37 % | 24,3 K RON | |
| 100 | 100.SIB FASTER S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 35,7 % | 41 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Hunedoara
CAEN 5611
Restaurante
152 firme · 138,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
195 firme · 110,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
240 firme · 101,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
75 firme · 82,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
65 firme · 37,3 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
173 firme · 34,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
14 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
8 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
9 firme · 701,6 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
15 firme · 617,6 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 72 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 9,4 K RON