Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Harghita după creștere YoY în 2017
89 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2 %, iar liderul atinge 560,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MADELEINE SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 560,4 % | 3 K RON | |
| 2 | 2.LIMACT SRL▲ 34 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 178,5 % | 170,6 K RON | |
| 3 | 3.AGORA GRUP SRLnou | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 144,4 % | 117,8 K RON | |
| 4 | 4.STEJARIS SRLnou | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 135 % | 61,5 K RON | |
| 5 | 5.MODERN BAROKK SRLnou | Sat Tuşnad, Comuna Tuşnad, Harghita | 104,7 % | 31,8 K RON | |
| 6 | 6.CSONGIFOR SRLnou | Sat Satu Nou, Comuna Ocland, Harghita | 88,4 % | -787 K RON | |
| 7 | 7.MANGES SRL▼ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 77,8 % | 825,3 K RON | |
| 8 | 8.TIMBER CHALET SRL▲ 6 | Municipiul Topliţa, Harghita | 70,7 % | 156,3 K RON | |
| 9 | 9.CONCORDIA BILCOM SRLnou | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 68,1 % | 40,8 K RON | |
| 10 | 10.TULIPAN-PROD-EXIM SRLnou | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 61,4 % | -125,9 K RON | |
| 11 | 11.TILAN GRANIT SRLnou | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 59,6 % | -738 RON | |
| 12 | 12.OLAR TRANS-FOREST SRL▼ 3 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 59,5 % | 223,5 K RON | |
| 13 | 13.GYORS BALTA SRL▲ 31 | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 55,3 % | -2,4 K RON | |
| 14 | 14.COM-AKAC SRL▲ 74 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 54,5 % | -4,4 K RON | |
| 15 | 15.CEDRUS BAUM SRLnou | Sat Sântimbru, Comuna Santimbru, Harghita | 52,5 % | 234 RON | |
| 16 | 16.SZALON SRLnou | Sat Mihaileni, Comuna Şimoneşti, Harghita | 49,9 % | 30,6 K RON | |
| 17 | 17.FRANSIL SRLnou | Sat Nicoleşti, Comuna Ulieş, Harghita | 48,1 % | 4,7 K RON | |
| 18 | 18.PANDEROSA SRL▲ 2 | Municipiul Topliţa, Harghita | 45,6 % | -51,4 K RON | |
| 19 | 19.GOLD RUN COM SRL▲ 65 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 42,6 % | 3,4 K RON | |
| 20 | 20.TRUTA COMPANY SRLnou | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 38 % | 149,4 K RON | |
| 21 | 21.DOMUS MAISONS XE SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 35,2 % | -278,4 K RON | |
| 22 | 22.MELACOPIX-VILI SRLnou | Sat Satu Mare, Comuna Satu Mare, Harghita | 32,9 % | 43,4 K RON | |
| 23 | 23.KLEBO SZAKÁCS SRL▼ 19 | Sat Mugeni, Comuna Mugeni, Harghita | 30,9 % | 51,1 K RON | |
| 24 | 24.ALI AGROFOREST SRL▲ 6 | Sat Platoneşti, Comuna Sărmaş, Harghita | 30,7 % | -61,2 K RON | |
| 25 | 25.BOMAX MATYAS SRL▲ 7 | Sat Ocna de Sus, Comuna Praid, Harghita | 30,4 % | 78,7 K RON | |
| 26 | 26.TOMARIS SRL▼ 3 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 29 % | 51,8 K RON | |
| 27 | 27.SUCIU FOREST SRL▼ 20 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 28,6 % | 303,5 K RON | |
| 28 | 28.MADELEINE PRODUCT SRL▲ 23 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 28,3 % | 24,5 K RON | |
| 29 | 29.DUO-COM SRLnou | Sat Siculeni, Comuna Siculeni, Harghita | 27,9 % | 16,6 K RON | |
| 30 | 30.MAG LEMN PROD SRLnou | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 26,8 % | -5,3 K RON | |
| 31 | 31.GEFAMI SRLnou | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 26,2 % | 84 K RON | |
| 32 | 32.ROBICOM IMPEX SRL▲ 27 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 24,3 % | 391,5 K RON | |
| 33 | 33.EXFOR FOREST SRL▲ 35 | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | 24,2 % | 27,1 K RON | |
| 34 | 34.SUGAS SRL▲ 65 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 23,5 % | 39,3 K RON | |
| 35 | 35.URSU PROD SRL▼ 34 | Sat Runc, Comuna Sărmaş, Harghita | 23,2 % | 135,2 K RON | |
| 36 | 36.ANCOT-TOP SRL▼ 24 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 23,1 % | 124,8 K RON | |
| 37 | 37.MULTIPAN NEURON SRLnou | Sat Şoimeni, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 23,1 % | 33,4 K RON | |
| 38 | 38.PROTRANZIT FOREST S.R.L.▼ 11 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 21,5 % | 166,3 K RON | |
| 39 | 39.BAMCOT SRL▲ 36 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 20,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 40 | 40.ORIENT PROD SRL▼ 14 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 20,3 % | 661,2 K RON | |
| 41 | 41.MACOLEMN SRL▲ 56 | Sat Capalnita, Comuna Căpâlniţa, Harghita | 20,1 % | 526 RON | |
| 42 | 42.IKER SRL▼ 13 | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 19,8 % | 483 K RON | |
| 43 | 43.BILPROD WOOD SRL▲ 42 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 17,8 % | 357,1 K RON | |
| 44 | 44.REISAN SRL▼ 22 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 17,7 % | 106,4 K RON | |
| 45 | 45.KAFOR COMPANY SRL▼ 17 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 17,2 % | 991,7 K RON | |
| 46 | 46.BRAD DE ARGINT SRL▼ 30 | Sat Crăciunel, Comuna Ocland, Harghita | 16,9 % | 50,9 K RON | |
| 47 | 47.NOMIRA FA SRL▲ 9 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 16,9 % | 70,4 K RON | |
| 48 | 48.MODEL PRODCOM SRL▲ 5 | Sat Ineu, Comuna Cârţa, Harghita | 16,7 % | 260,3 K RON | |
| 49 | 49.COPET-DINEX SRLnou | Sat Călnaci, Comuna Subcetate, Harghita | 16,4 % | 47,4 K RON | |
| 50 | 50.T & T COMPANY SRL▼ 33 | Sat Ciucsângeorgiu, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 16,3 % | 110,2 K RON | |
| 51 | 51.EX TARNITA FOREST SRL▼ 20 | Municipiul Topliţa, Harghita | 16,1 % | 4,3 K RON | |
| 52 | 52.SIMACOM SRL▲ 13 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 15 % | 14,3 K RON | |
| 53 | 53.HEN-BENC SRLnou | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 14,9 % | -182,8 K RON | |
| 54 | 54.GENEX COM SRL▼ 2 | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 14,6 % | 257,8 K RON | |
| 55 | 55.IPA COMPANY SRL▲ 37 | Sat Ulcani, Comuna Dealu, Harghita | 14,6 % | 280,2 K RON | |
| 56 | 56.LARICI SRL▼ 14 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 14,6 % | 124,2 K RON | |
| 57 | 57.HAR-BRAD SRLnou | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 13,4 % | 23,2 K RON | |
| 58 | 58.FODOR COMPANY SRLnou | Sat Chileni, Comuna Suseni, Harghita | 12,6 % | -56,9 K RON | |
| 59 | 59.IBISZ FOREST SRL▲ 5 | Sat Armăşeni, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 11,5 % | 363,5 K RON | |
| 60 | 60.MINERVA TRANS SRLnou | Municipiul Topliţa, Harghita | 10,9 % | 141,4 K RON | |
| 61 | 61.ALPINFACT SRLnou | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 10,5 % | 72,6 K RON | |
| 62 | 62.ZOTYA-INDUSTRIAL SRL▼ 24 | Sat Ocna de Sus, Comuna Praid, Harghita | 8,4 % | 172,3 K RON | |
| 63 | 63.TAC-PAC SRLnou | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 8,4 % | 526,6 K RON | |
| 64 | 64.BULINFORT SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 8 % | 8,6 K RON | |
| 65 | 65.ILIANICU FOREST SRL▲ 31 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 7,9 % | 24,9 K RON | |
| 66 | 66.MOLNAR SRL▼ 32 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 7,4 % | 97 K RON | |
| 67 | 67.LIBAN IMPORT-EXPORT SRL▲ 6 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 7,3 % | -62,7 K RON | |
| 68 | 68.REM BORBELY SRLnou | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 7,1 % | -65,6 K RON | |
| 69 | 69.COM-CSERNY SRLnou | Sat Liban, Comuna Suseni, Harghita | 6,9 % | 16,3 K RON | |
| 70 | 70.VODA-NICO SRL▼ 15 | Municipiul Topliţa, Harghita | 6,7 % | 354,4 K RON | |
| 71 | 71.LIGNUSCON SRL▲ 6 | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 6,2 % | 150,4 K RON | |
| 72 | 72.GENEX FINANTARE SRL▼ 67 | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 6,2 % | 195,8 K RON | |
| 73 | 73.DATKORA SRLnou | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 6,1 % | 151,7 K RON | |
| 74 | 74.BALINT IMRE&CSABA SRL▼ 20 | Sat Armăşeni, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 5,8 % | 7,5 K RON | |
| 75 | 75.HENORAG SRL▲ 15 | Sat Nicoleşti, Comuna Frumoasa, Harghita | 5,6 % | 15,8 K RON | |
| 76 | 76.PALPRODEX SRL▼ 63 | Sat Frumoasa, Comuna Frumoasa, Harghita | 5,4 % | 198,6 K RON | |
| 77 | 77.IMPEX-MONIKA SRL▲ 6 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 5,1 % | -63,3 K RON | |
| 78 | 78.DOMUS CARPATICA SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 4,9 % | 66,7 K RON | |
| 79 | 79.SAN-REICH SRL▼ 19 | Sat Sărmaş, Comuna Sărmaş, Harghita | 4,3 % | 42,4 K RON | |
| 80 | 80.FORESTARON SRLnou | Sat Lunca de Sus, Comuna Lunca de Sus, Harghita | 3,3 % | 480,7 K RON | |
| 81 | 81.IMPEX INCZE SRLnou | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 2,9 % | -243,4 K RON | |
| 82 | 82.OLARU PROD SRL▼ 20 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 2,7 % | 144,6 K RON | |
| 83 | 83.ADRIA PROD COM SRL▲ 8 | Sat Platoneşti, Comuna Sărmaş, Harghita | 2,5 % | 2,8 K RON | |
| 84 | 84.TAF-COM SRL▼ 47 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 2 % | 259,3 K RON | |
| 85 | 85.IMPRALEMN SERVICE SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,7 % | 36,6 K RON | |
| 86 | 86.FEVISTI IMOB SRL▼ 47 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 1,4 % | 190,7 K RON | |
| 87 | 87.UNGURAN SRL▼ 16 | Sat Poiana Fagului, Comuna Lunca de Jos, Harghita | 1 % | -499 RON | |
| 88 | 88.FABIAN-TISZTAS SRLnou | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 0,6 % | 71,3 K RON | |
| 89 | 89.GERGELY-ATI LEMN SRL▼ 44 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 0,2 % | 39,5 K RON |