Top 100 firme — Activități profesionale, Constanța după creștere YoY în 2023
958 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 111,1 %, iar liderul atinge 1.252,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.L2L BIZOPS PARTENER S.R.L.▲ 81 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 1.252,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 2 | 2.KVG LLC S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1.248,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 3 | 3.SUNRISE CONSULTING SRL▲ 487 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 946,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 4 | 4.GATA ENERGY CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 713,5 % | 719 K RON | |
| 5 | 5.NEICU SERV CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 700,9 % | 157,6 K RON | |
| 6 | 6.EMA RETAIL&ENGINEERING S.R.L.nou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 632,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.MAS MARINE GREEN TECHNOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 628,5 % | 136 K RON | |
| 8 | 8.TOPO SOFT INVEST SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 513,4 % | 759,1 K RON | |
| 9 | 9.WAY FOR ADVISORY S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 454,7 % | 422,4 K RON | |
| 10 | 10.MTS SMART INSPECTION S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 453,3 % | 297,5 K RON | |
| 11 | 11.SMILEY MIRROR S.R.L.▲ 285 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 438,9 % | 98,2 K RON | |
| 12 | 12.PROIECT IMOBILIAR SRL▲ 643 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 403,6 % | 1 mil. RON | |
| 13 | 13.PANALETO EXPERT SRL▲ 623 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 398,6 % | 377,2 K RON | |
| 14 | 14.CONSTRUIM CAT PUTEM S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 366,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 15 | 15.FERERO STAR SRL▲ 76 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 360,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 16 | 16.PROIECT UNIQUE SRLnou | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Constanţa | 359,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.GATA RESOURCES MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 358,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 18 | 18.REDV BIROU DE ARHITECTURĂ ŞI URBANISM SRL▲ 99 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 355 % | 322,3 K RON | |
| 19 | 19.DELTA TOMIS S.R.L.nou | Sat Ciocârlia, Comuna Ciocârlia, Constanţa | 335,3 % | 29,7 K RON | |
| 20 | 20.SOFT STEEL BUILDING SRL▲ 270 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 315,4 % | 616,9 K RON | |
| 21 | 21.ATC ALL INVEST S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 302,4 % | 382,3 K RON | |
| 22 | 22.M2 STUDIO SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 301,7 % | 321,8 K RON | |
| 23 | 23.ALPHA CONSULTING ENGINEERING SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 292,9 % | 394,1 K RON | |
| 24 | 24.ACCOUNT CN ECEX SRL▲ 157 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 286,5 % | 548,4 K RON | |
| 25 | 25.ALMA ELECTRO CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 284,2 % | 128,4 K RON | |
| 26 | 26.UNIVERSE STUDIO CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 273,7 % | 94,4 K RON | |
| 27 | 27.CABALA BUSINESS S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 259,8 % | 508,9 K RON | |
| 28 | 28.KIRA PROCONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 248,8 % | -351,5 K RON | |
| 29 | 29.PROJECT RESOLV CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 242,7 % | 853,3 K RON | |
| 30 | 30.TOP SOLUTION SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 240,1 % | -56,4 K RON | |
| 31 | 31.GMC PHOTO MASTER S.R.L.nou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 229,5 % | 329,2 K RON | |
| 32 | 32.ARHITECTURALL PROJECT SOLUTION SRL▲ 179 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 224,9 % | 603,6 K RON | |
| 33 | 33.TIHON ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 219,6 % | 647,5 K RON | |
| 34 | 34.FAIR TOUCH SERVICES SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 218,9 % | 33,7 K RON | |
| 35 | 35.ARIA CONCEPT ARCHITECTURE SRL▲ 493 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 215,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 36 | 36.TSM SYNERGY SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 209,1 % | 58,9 K RON | |
| 37 | 37.ADDEN GLOBAL INSPECTION S.R.L.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 202,9 % | 737,2 K RON | |
| 38 | 38.LIMITLESS GROWTH S.R.L.▲ 621 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 199,1 % | 406,3 K RON | |
| 39 | 39.ARHICO CONSULTING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 194,5 % | 287,6 K RON | |
| 40 | 40.METMAR INSPECTION NDT S.R.L.nou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 192,2 % | 271 K RON | |
| 41 | 41.ERA EU COOPERATION S.R.L.▲ 567 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 189,3 % | 296,4 K RON | |
| 42 | 42.ASAROO WAN PARTENER S.R.L.nou | Sat Satu Nou, Comuna Mircea Vodă, Constanţa | 187,4 % | 188,5 K RON | |
| 43 | 43.AVA PRIME SRLnou | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 184 % | 245,2 K RON | |
| 44 | 44.INTERMEDIA SERVICES TOP SRL▲ 190 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 180,2 % | 224,8 K RON | |
| 45 | 45.MEGA PROIECT CONSTRUCT SRLnou | Comuna Băneasa, Constanţa | 175,9 % | 552,8 K RON | |
| 46 | 46.CLM ACTUAL LITORAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 175,3 % | 92,4 K RON | |
| 47 | 47.ARHITECTONIC DESIGN STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 175,3 % | 122 K RON | |
| 48 | 48.CGA ELECTRIC PROJECTS S.R.L.▲ 395 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 174,3 % | 263,1 K RON | |
| 49 | 49.EUXIN MARINE DESIGN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 171,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 50 | 50.3MEY ARHITECTURA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 169,4 % | 246,3 K RON | |
| 51 | 51.DIS EXPERT CONSULTING S.R.L.nou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 166,9 % | -162,7 K RON | |
| 52 | 52.DOBROGEA PROIECT & CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 165,8 % | -144,6 K RON | |
| 53 | 53.EVERMORE MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 163,3 % | 240,8 K RON | |
| 54 | 54.NAVANTIQ S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 160,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 55 | 55.BERKSAN MÜHENDİSLİK İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. İSTANBUL SUCURSALA CONSTANTAnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 157,4 % | -3,6 mil. RON | |
| 56 | 56.REYMARKT OUTLET S.R.L.nou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 156,7 % | 987,4 K RON | |
| 57 | 57.YELLOW POWER SOURCE SRLnou | Sat Băneasa, Comuna Băneasa, Constanţa | 155,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 58 | 58.JALMARITIME S.R.L.nou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 154,4 % | -14,8 K RON | |
| 59 | 59.BRAND BOOSTER SRL▲ 412 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 153,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 60 | 60.MONSSON ACCOUNTING SERVICES SRL▲ 137 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 152,8 % | 631,6 K RON | |
| 61 | 61.GAD TESTING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 152,7 % | 413,7 K RON | |
| 62 | 62.PRIMARY DESIGN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 152,6 % | 308,4 K RON | |
| 63 | 63.EURO AIM CONSULTING S.R.L.▲ 280 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 148,4 % | 973,9 K RON | |
| 64 | 64.IHM SURVEY & INSPECTION S.R.L.nou | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 146,2 % | 181,6 K RON | |
| 65 | 65.LEO MESSER CT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 144,4 % | 116,3 K RON | |
| 66 | 66.DOBROGEA PROIECT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 142,8 % | 108,5 K RON | |
| 67 | 67.VIOREL PAUL COSTACHE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 142,1 % | 477,2 K RON | |
| 68 | 68.HANSEATIC MARITIME HEALTH S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 141,7 % | 46,1 K RON | |
| 69 | 69.EVO PROJECT DESIGN SRL▲ 62 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 140,6 % | 466,5 K RON | |
| 70 | 70.SC BEMEL AG SRL▲ 429 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 140,4 % | 2,6 mil. RON | |
| 71 | 71.NOR IX STUDIO ARHITECTURĂ SRL▲ 620 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 139,5 % | 252,8 K RON | |
| 72 | 72.PRODESIGN VIEW SRL▲ 98 | Loc. Negru Vodă, Oraş Negru Vodă, Constanţa | 139,5 % | 855,5 K RON | |
| 73 | 73.NDT SHIPS SERVICE SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 137,6 % | 2 mil. RON | |
| 74 | 74.KASIM SUIN S.R.L.▲ 97 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 137,5 % | 336,6 K RON | |
| 75 | 75.3 STEPS SUPPORT SRL▲ 101 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 135,6 % | 678,5 K RON | |
| 76 | 76.MARATHON ADVERTISING SRL▲ 481 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 135,2 % | 99,1 K RON | |
| 77 | 77.DATOUR BUSINESS S.R.L.▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 132,1 % | 575,2 K RON | |
| 78 | 78.CROMO ADVERTISING SRL▲ 160 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 129,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 79 | 79.SANO CONSTRUCT SRL▲ 447 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 129 % | 208,3 K RON | |
| 80 | 80.GACRUX S.R.L.▲ 157 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 128,9 % | 195,9 K RON | |
| 81 | 81.FIDELITAS INSPECTION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 128,6 % | 190,2 K RON | |
| 82 | 82.MATIAS WELDING & NDT SERVICES S.R.L.▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 128,3 % | 592 K RON | |
| 83 | 83.MONOVOLUME ATELIER S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 126,4 % | 208,3 K RON | |
| 84 | 84.A&A SUPER PETROLEUM S.R.L.▼ 81 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 126,1 % | 197,6 K RON | |
| 85 | 85.ARH.MH GRAPHIC STUDIO S.R.L.▲ 242 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 125,6 % | 521,2 K RON | |
| 86 | 86.BRIGHT SOLUTIONS SRL▲ 420 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 124,5 % | 667,3 K RON | |
| 87 | 87.CO. PROIECT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 123,3 % | 196,9 K RON | |
| 88 | 88.BLUMENFIELD SRL▲ 676 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 121,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 89 | 89.GREEN TEAM ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 121,2 % | 606,7 K RON | |
| 90 | 90.DESIGN PROIECT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 120,5 % | 24,5 K RON | |
| 91 | 91.TMTK MARINE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 119,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 92 | 92.BTL AYN TEAM SRL▲ 587 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 117,7 % | 451,2 K RON | |
| 93 | 93.RENTALYST S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 116,1 % | -614,8 K RON | |
| 94 | 94.CONTAB SERV-CONSULTING SRL▲ 199 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 115,9 % | 553,9 K RON | |
| 95 | 95.GEOS BUSINESS CONSULTING SRL▲ 824 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 115 % | 181,6 K RON | |
| 96 | 96.B.A.L.C. PROIECT CONSTRUCT DESIGN SRL▲ 71 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 115 % | 374,5 K RON | |
| 97 | 97.BASE OFFICE SRL▲ 130 | Sat Oituz, Comuna Lumina, Constanţa | 114,3 % | 748,9 K RON | |
| 98 | 98.TECHNICAL OPERATIONS WORKS & SERVICES S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 114,2 % | 421,8 K RON | |
| 99 | 99.MANAA ATELIER DE ARHITECTURA S.R.L.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 113,4 % | 75 K RON | |
| 100 | 100.IGMA SYSTEM CENTRE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 111,1 % | 398,2 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Constanța
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
589 firme · 520,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
187 firme · 291,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
215 firme · 266 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
625 firme · 170,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
367 firme · 156,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
233 firme · 99,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
367 firme · 98 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
240 firme · 89 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
84 firme · 83 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
79 firme · 58,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
6 firme · 26,6 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
225 firme · 22,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
120 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
7 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
4 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
7 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
22 firme · 7 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
24 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
42 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
17 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
25 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
10 firme · 999,5 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
5 firme · 895,2 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
4 firme · 535,6 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
7 firme · 222,6 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON