Top 100 firme — Activități de intermediere pentru transportul de marfă, Constanța după creștere YoY în 2022
89 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,9 %, iar liderul atinge 650 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PROMPT LOGISTIC SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 650 % | 1 mil. RON | |
| 2 | 2.C. STEINWEG ROMANIA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 493,5 % | 758,3 K RON | |
| 3 | 3.SMART SHIPPING SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 458,4 % | 892,6 K RON | |
| 4 | 4.PHOENIX LOGISTICS SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 380,4 % | 20,6 mil. RON | |
| 5 | 5.SM CONTAINERS SPEDITION SRLnou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 361,8 % | 165,4 K RON | |
| 6 | 6.ROMSHIPPING INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 330,5 % | 417,6 K RON | |
| 7 | 7.HELLIS MULTIMODAL S.R.L.▲ 48 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 278,3 % | 26,6 K RON | |
| 8 | 8.A-TEAM INSPECTIONS CO S.R.L.nou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 275,9 % | 860,5 K RON | |
| 9 | 9.TOP EXPRESS MULTISERV SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 262,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 10 | 10.BLAXY LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 244,2 % | 210,2 K RON | |
| 11 | 11.CITY BROKER SRL▲ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 174,2 % | 954,4 K RON | |
| 12 | 12.KYMIAN LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 170,7 % | 142 K RON | |
| 13 | 13.LAM SHIPPING AGENCY S.R.L.▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 148,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 14 | 14.HARBOUR PREST SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 145,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 15 | 15.ROM LOGISTIC SRL▲ 53 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 139,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 16 | 16.APOLLO CARGO SERVICES LTD SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 128,2 % | 842,9 K RON | |
| 17 | 17.BRAMI MIRABO S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 123,6 % | 45,1 K RON | |
| 18 | 18.INTERNATIONAL FREIGHT TRANSPORT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 120,1 % | 669,5 K RON | |
| 19 | 19.EASTSHIP PROJECTS & LOGISTICS SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 113,7 % | 10,9 mil. RON | |
| 20 | 20.ELVADA COMPANY SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 102,5 % | 10,3 mil. RON | |
| 21 | 21.ELOGISTICS CORPORATION S.R.L.▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 22 | 22.EUROGROUP CONNECTION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,6 % | 269,1 K RON | |
| 23 | 23.SC EXPRESS CENTER ACTUAL SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 91,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 24 | 24.SEATRANS HOUSE SERVICES SRL▲ 41 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 88,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 25 | 25.MEDROM LOGISTICS SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 83,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 26 | 26.ALARI PORT LOGISTICS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 81,9 % | 82,6 K RON | |
| 27 | 27.TRAMI SPORTS SRL▲ 40 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 80,7 % | 80,5 K RON | |
| 28 | 28.GENERAL SURVEY INSPECTION CO. SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 73,3 % | 383,9 K RON | |
| 29 | 29.LYN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 72,3 % | 114 K RON | |
| 30 | 30.CONTAINER CLEARANCE SERVICES SRL▲ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 71,9 % | 621,4 K RON | |
| 31 | 31.EZO MARITIME SERVICES SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 71,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 32 | 32.GLOBAL SHIPPING & FORWARDING S.R.L.▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 65,4 % | 4,6 mil. RON | |
| 33 | 33.TRANSEURO LINK SRL▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 62,3 % | 882,3 K RON | |
| 34 | 34.TOTAL INSPECTION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 62,2 % | 72,9 K RON | |
| 35 | 35.HOOK SRL▲ 24 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 60,7 % | 997,5 K RON | |
| 36 | 36.PMA DEVELOPMENT CONTAINER SRL▼ 26 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 60,4 % | 121,5 K RON | |
| 37 | 37.INTERTRANS COMPANY SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 55,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 38 | 38.BLACK SEA BROKERS AND CLEARANCE SRL▼ 29 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 52,7 % | 585,2 K RON | |
| 39 | 39.MEDROM SHIPPING SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 52,5 % | 135,6 K RON | |
| 40 | 40.PORT CONTAINERS CONTROL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 51,6 % | 205,1 K RON | |
| 41 | 41.QUALITY BROKER SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 51,4 % | 123,2 K RON | |
| 42 | 42.ROYAL SHIPPING SURVEYING AND TRADING SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 50,2 % | 1 mil. RON | |
| 43 | 43.CAO EXPEDITION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 50,2 % | 430 K RON | |
| 44 | 44.CĂTĂ & DANY CURIER SRL▼ 16 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 49,5 % | 894,9 K RON | |
| 45 | 45.B.B.N. INTERNATIONAL CARGO INSPECTION CO LTD SRL▲ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 49,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 46 | 46.WORLD TERRA LOGISTICS SRL▼ 33 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 47,3 % | 697,5 K RON | |
| 47 | 47.IUS-INDEPENDENT UNIFIED SURVEYORS ROMANIA SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 47,1 % | 94,3 K RON | |
| 48 | 48.KALIMBASSIERIS MARITIME SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 46,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 49 | 49.CARTER SPEDITION SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 45,4 % | 521,1 K RON | |
| 50 | 50.AMRO LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 43,6 % | -39,1 K RON | |
| 51 | 51.BETA INTERTRANS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 42,9 % | 3,5 mil. RON | |
| 52 | 52.SISTEME RUTIERE INTEGRATE SRL▼ 25 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 40,6 % | 24,4 K RON | |
| 53 | 53.AIG SURVEY SRLnou | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 39,6 % | 671,3 K RON | |
| 54 | 54.SEAL EXPRESS LOGISTICS SRL▼ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 37,2 % | 4,1 mil. RON | |
| 55 | 55.CEREAL SURVEY SRLnou | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 37,1 % | 131,6 K RON | |
| 56 | 56.MEDTAINER RO SRL▼ 49 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,8 % | 6,2 mil. RON | |
| 57 | 57.CLIPPER SHIPPING AGENCY SRL▼ 54 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,2 % | 3 mil. RON | |
| 58 | 58.MTS LOGISTICS & FORWARDING S.R.L.▼ 4 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 34,2 % | -45,3 K RON | |
| 59 | 59.EXPEDICO S.R.L.nou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 33,7 % | 81,5 K RON | |
| 60 | 60.ORION LOGISTICS SRL▼ 48 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32 % | 2,5 mil. RON | |
| 61 | 61.PREDILECT PRO SRL▼ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 31,9 % | 251,6 K RON | |
| 62 | 62.EXCLUSIVE SHIPPING SERVICES SRL▼ 51 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 63 | 63.CONTAINER NETWORK AGENCY S.R.L.▼ 46 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,4 % | 3,5 mil. RON | |
| 64 | 64.EMC MARITIME BROKER SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 28,9 % | -225,8 K RON | |
| 65 | 65.WEG FREIGHT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27,7 % | 186,2 K RON | |
| 66 | 66.SERVICE GROUP CONTROL SRL▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27,4 % | 1 mil. RON | |
| 67 | 67.RURAL DEVELOPMENT & IMP-EXP SRLnou | Sat Sinoie, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 26,7 % | 251,6 K RON | |
| 68 | 68.EVO-SPEED LOGISTICS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,7 % | 324,4 K RON | |
| 69 | 69.ATLAS TRANSLOGISTICS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 70 | 70.NRM CARGO LOGISTICS SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25 % | 306,8 K RON | |
| 71 | 71.VEMAR SHIPPING & SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,4 % | 921,4 K RON | |
| 72 | 72.MARTICO ROU S.R.L.▼ 71 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 73 | 73.ALFRED H KNIGHT ROMANIA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,5 % | 513,6 K RON | |
| 74 | 74.DECKER EXPEDIŢIE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,4 % | 397,3 K RON | |
| 75 | 75.MARAN SHIP AGENCY S.R.L.▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18 % | 52,5 K RON | |
| 76 | 76.GEKA LOGISTIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,7 % | 67,8 K RON | |
| 77 | 77.NETSYNG SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 17,1 % | 129,7 K RON | |
| 78 | 78.LOGISTIC WORLD REAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,9 % | 878,5 K RON | |
| 79 | 79.FAST FREIGHT SRL▼ 59 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,6 % | 5,2 mil. RON | |
| 80 | 80.INTERNATIONAL CONTROL BUREAU SRL▼ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,8 % | 279,2 K RON | |
| 81 | 81.JAOHAR UK SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,8 % | 164,5 K RON | |
| 82 | 82.DARIN LOGISTIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,1 % | 30 K RON | |
| 83 | 83.COTECNA ROMANIA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,7 % | 2,7 mil. RON | |
| 84 | 84.ASTEK RAPID TRANS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,9 % | 98,2 K RON | |
| 85 | 85.XCEL CUSTOMS SRL▼ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,6 % | 211 K RON | |
| 86 | 86.MAG CONSTANTA SHIPBROKERS & LOGISTICS SRL▼ 50 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6 % | 86,3 K RON | |
| 87 | 87.COMBI TRANS LOGISTICS SRL▼ 65 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,3 % | -184,2 K RON | |
| 88 | 88.AMRO SOLUTIONS EXPRESS SRL▼ 57 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,8 % | 374,2 K RON | |
| 89 | 89.ARIES LOGISTICS SRL▼ 48 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,9 % | 9,6 mil. RON |