Top 100 firme — Sănătate, Cluj după creștere YoY în 2020
318 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 30,6 %, iar liderul atinge 1.258,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OMNIMEDICAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.258,3 % | 107,6 K RON | |
| 2 | 2.BIOCLINICA GREEN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.047,9 % | 638,1 K RON | |
| 3 | 3.MDI SENODIAGNOSTIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 556,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 4 | 4.OPTIK-SHOP OPTIPAR S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 357,3 % | 230,1 K RON | |
| 5 | 5.TATARU ORTO-CARDIO S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 328,2 % | 420,5 K RON | |
| 6 | 6.DERMA NAPOCENSIS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 297,7 % | 155,8 K RON | |
| 7 | 7.B D COMPLEX STOMATOLOGIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 274,9 % | 233,9 K RON | |
| 8 | 8.NBS SAN S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 270 % | 166,1 K RON | |
| 9 | 9.AWWADS ORTHODONTICS SRL▲ 153 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 257,7 % | 433,7 K RON | |
| 10 | 10.ARTMARK DENTAL SRL▲ 295 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 241,4 % | 147,1 K RON | |
| 11 | 11.IMPLANTCOR SRL▲ 246 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 216,6 % | 331,6 K RON | |
| 12 | 12.SOCIETATEA DE ORTODONȚIE TRANSILVĂNEANĂ S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 204,9 % | 272,6 K RON | |
| 13 | 13.ALERGO-AS CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Gherla, Cluj | 200,3 % | 71 K RON | |
| 14 | 14.DOCTOR Q S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 192,9 % | 244,1 K RON | |
| 15 | 15.CMI DR MURESAN VALERIA S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 177,9 % | 207,1 K RON | |
| 16 | 16.GENETIC CENTER SRL▲ 161 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 165,8 % | 7,1 mil. RON | |
| 17 | 17.PROEXPERT DENTAL STUDIO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 165,2 % | 129,4 K RON | |
| 18 | 18.STOMALIFE CENTER SRLnou | Sat Mănăsturu Românesc, Comuna Mănăstireni, Cluj | 154,1 % | 204,4 K RON | |
| 19 | 19.A-SMILE DENT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 137,3 % | 75,7 K RON | |
| 20 | 20.OLGAMED SRLnou | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 129,6 % | 189,4 K RON | |
| 21 | 21.POLIMED EXPERT S.R.L.▲ 404 | Municipiul Dej, Cluj | 124,4 % | 77,4 K RON | |
| 22 | 22.ALESTETIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 117,9 % | 152,3 K RON | |
| 23 | 23.CRIS MED FAM CARE S.R.L.nou | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 116 % | 148,8 K RON | |
| 24 | 24.SUCIU MEDICAL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 110,4 % | 428,7 K RON | |
| 25 | 25.ONCONETWORK SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 110,3 % | 507,7 K RON | |
| 26 | 26.RECHINUL IMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 103,2 % | 515,5 K RON | |
| 27 | 27.HAPPY DENT CLINIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 102,2 % | 146,4 K RON | |
| 28 | 28.NEW MEDICA SRL▲ 141 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 99,6 % | 702,4 K RON | |
| 29 | 29.TWIM RE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,5 % | 399,8 K RON | |
| 30 | 30.TRIALAN S.R.L.nou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 94,2 % | 175,1 K RON | |
| 31 | 31.VENUS MED SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 91,7 % | 162 K RON | |
| 32 | 32.DOCTOR 4 SIM S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 91,3 % | 247,8 K RON | |
| 33 | 33.STOM AMARANTHINE SRL▲ 149 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 87,3 % | 181,2 K RON | |
| 34 | 34.ENDO A LA CLUJ SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 86,5 % | 135 K RON | |
| 35 | 35.PAEDIATRICS BEST PRACTICE SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 82,7 % | 76,8 K RON | |
| 36 | 36.PERIOCARE PLUS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 81,1 % | 114,5 K RON | |
| 37 | 37.PROMEDICAL CENTER SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,5 % | 595,5 K RON | |
| 38 | 38.ORTO - PED COSMA S.R.L.▲ 141 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,3 % | 187,3 K RON | |
| 39 | 39.PETRI DENTAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,3 % | 437 K RON | |
| 40 | 40.DENTAL WHITE CLINIC S.R.L.nou | Sat Aghireşu-Fabrici, Comuna Aghireşu, Cluj | 71,9 % | 70,7 K RON | |
| 41 | 41.AVANT DENTAL S.R.L.▲ 49 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,2 % | 280,2 K RON | |
| 42 | 42.BESTGIN SRL▲ 6 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 69,5 % | 618,2 K RON | |
| 43 | 43.UDREA RESEARCH ASSOCIATES SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68,1 % | 384,1 K RON | |
| 44 | 44.TEODERM MEDICAL S.R.L.▲ 331 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,8 % | 381,3 K RON | |
| 45 | 45.PRIMAVERA GYN SRL▲ 368 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,3 % | 91,5 K RON | |
| 46 | 46.BUCURIGYN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,8 % | 174 K RON | |
| 47 | 47.KINETO FOR LIFE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,4 % | 75,3 K RON | |
| 48 | 48.BEALUK DENT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 65,6 % | 119,1 K RON | |
| 49 | 49.MASTER X SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 65 % | 93,6 K RON | |
| 50 | 50.OANA LOR DENT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 61 % | 77,9 K RON | |
| 51 | 51.CARDIO PCI S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 60,7 % | 185,4 K RON | |
| 52 | 52.ITR SINCRO S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 57,7 % | 259,5 K RON | |
| 53 | 53.GINEMED PLUS S.R.L.▲ 185 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 56,9 % | 212,7 K RON | |
| 54 | 54.CENTRUL DE MEDICINA MUNCII MEDICA SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,9 % | 128,3 K RON | |
| 55 | 55.DEAK MEDICAL SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 55,7 % | 84,8 K RON | |
| 56 | 56.VEROLI MEDAX SRL▼ 35 | Municipiul Turda, Cluj | 52,2 % | 48,9 K RON | |
| 57 | 57.ONCO SURG SRL▲ 381 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,9 % | 186,7 K RON | |
| 58 | 58.DRV IMAGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,7 % | 120,4 K RON | |
| 59 | 59.MONDENT STOMA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,4 % | 856,7 K RON | |
| 60 | 60.CUORE MEDICAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,3 % | 167,4 K RON | |
| 61 | 61.CLINICA MEDI SPA SRL▲ 78 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,3 % | 188,6 K RON | |
| 62 | 62.PROSANA IMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,9 % | 475,7 K RON | |
| 63 | 63.CENTRUL DE IMPLANTOLOGIE TRANSILVANIA S.R.L.▼ 40 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,8 % | 256,8 K RON | |
| 64 | 64.RAINBOW DENTAL SRL▲ 38 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 49 % | 243,2 K RON | |
| 65 | 65.AURORAGYN SRL▲ 324 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48,7 % | 380,9 K RON | |
| 66 | 66.EXCLUSIVE DENT CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Gherla, Cluj | 48,7 % | 323,6 K RON | |
| 67 | 67.LACLINIC SRL▼ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48,1 % | 319,9 K RON | |
| 68 | 68.ALESIA DENT MNK S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 48 % | 169,5 K RON | |
| 69 | 69.SANO DENT PROTECT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47,7 % | 20,8 K RON | |
| 70 | 70.LUCOEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47,5 % | 189,4 K RON | |
| 71 | 71.LUKMED SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,7 % | 606,2 K RON | |
| 72 | 72.DOCMEDICUS SRL▲ 148 | Municipiul Turda, Cluj | 44,6 % | 87,4 K RON | |
| 73 | 73.PERIODONTAL S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 42,9 % | 37,5 K RON | |
| 74 | 74.RAYMEDICA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 42,4 % | 194,6 K RON | |
| 75 | 75.CABINET MEDICAL LUPOU RODICA SRL▲ 229 | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 41,6 % | 165,3 K RON | |
| 76 | 76.ORTHODENTAL PLUS SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 41,4 % | 36,2 K RON | |
| 77 | 77.DERMAELITE & LASER CLINIC S.R.L.▲ 211 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,3 % | 309,6 K RON | |
| 78 | 78.MEDIPED SRL▲ 315 | Municipiul Gherla, Cluj | 39,4 % | 287,9 K RON | |
| 79 | 79.COMMUNITY DENTAL SRL▲ 86 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,3 % | 242,5 K RON | |
| 80 | 80.MULTIPRAXIS SRL▲ 347 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,2 % | 358,3 K RON | |
| 81 | 81.RHEUMED CLINIC S.R.L.▼ 54 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 39,2 % | 166,7 K RON | |
| 82 | 82.PROVIVAMED SRL▲ 64 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,1 % | 92,2 K RON | |
| 83 | 83.MEDIVA S.R.L.▼ 81 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 37,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 84 | 84.NOVOENGRAMA SRL▼ 56 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 36,6 % | 168,2 K RON | |
| 85 | 85.POLICLINICA UNION SRL▲ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 36,4 % | 716,4 K RON | |
| 86 | 86.THE LIGHT TOUCH BROTHERS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 36,2 % | 137,1 K RON | |
| 87 | 87.OPTICLINIC MED INVESTIGAȚII SRL▼ 75 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 36,1 % | 278 K RON | |
| 88 | 88.FLY DENTAL OFFICE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 35,7 % | 62,2 K RON | |
| 89 | 89.NEURODENTA MED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 35,7 % | 27,2 K RON | |
| 90 | 90.DENT SMILE ANCA SRL▼ 71 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 35,2 % | 162,6 K RON | |
| 91 | 91.LUPU MEDSERV SRL▼ 59 | Municipiul Dej, Cluj | 35,1 % | 170 K RON | |
| 92 | 92.TED PERFUSION SRL▲ 348 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 35 % | 158,4 K RON | |
| 93 | 93.MEDISPROF SRL▼ 59 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,7 % | -3,1 mil. RON | |
| 94 | 94.ULTRASONO MED SRL▲ 79 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,3 % | 237,3 K RON | |
| 95 | 95.WHITE PERFECT DENTAL CLINIC SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,1 % | 180,5 K RON | |
| 96 | 96.GOIDESCU MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,1 % | 145,2 K RON | |
| 97 | 97.HIGEEA MEDICA SRL▲ 257 | Municipiul Turda, Cluj | 32,9 % | 1 mil. RON | |
| 98 | 98.ARTIS DERM S.R.L.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 31,9 % | 48,5 K RON | |
| 99 | 99.BOTE SAN GYN S.R.L.▼ 88 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,8 % | 182,7 K RON | |
| 100 | 100.GUSFRABA SRL▲ 284 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,6 % | 217,5 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Cluj
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
878 firme · 857,8 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
699 firme · 478,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
42 firme · 242,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
158 firme · 141,5 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
180 firme · 93,2 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
9 firme · 30,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
37 firme · 26,8 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 20,3 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
23 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
29 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
6 firme · 207,1 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 182,7 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 158,7 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
3 firme · 109 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 79,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
2 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 0 RON