Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Caraș-Severin după creștere YoY în 2012
57 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1 %, iar liderul atinge 393 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GAŞPAR ADENICO SAnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 393 % | 724 RON | |
| 2 | 2.CARAS ADVENTURE TOURS SRLnou | Sat Sasca Montană, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 233,7 % | 971 RON | |
| 3 | 3.BAVARIA STIL AM SRLnou | Sat Ciuta, Comuna Obreja, Caraş-Severin | 85,9 % | -36,7 K RON | |
| 4 | 4.LUPO INVEST SRLnou | Sat Gărâna, Comuna Brebu Nou, Caraş-Severin | 85,8 % | -5,2 K RON | |
| 5 | 5.RIMER SRL▲ 51 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 75,9 % | 21,3 K RON | |
| 6 | 6.ROBERTO & BIANCA SRLnou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 74,6 % | -240,3 K RON | |
| 7 | 7.CERNA - CRISTIAN SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 74,6 % | -65,9 K RON | |
| 8 | 8.CASA BARAJ SRL▲ 6 | Sat Valiug, Comuna Valiug, Caraş-Severin | 64,9 % | 5,8 K RON | |
| 9 | 9.JOJO SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 63,9 % | 5,6 K RON | |
| 10 | 10.BLACK RAVEN IMPEX SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 63,9 % | 55 K RON | |
| 11 | 11.AUTENTYC IMPEX SRL▲ 44 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 62,5 % | -9,3 K RON | |
| 12 | 12.TORMA FOREST SRLnou | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 60,7 % | 56,2 K RON | |
| 13 | 13.F & M FLAVIA NET SRL▲ 45 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 59,4 % | -10,1 K RON | |
| 14 | 14.BARMAR SRL▲ 29 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 58,8 % | 2,9 K RON | |
| 15 | 15.NTZ NIC - CRIS TRANSPORT SRLnou | Sat Iablaniţa, Comuna Iablaniţa, Caraş-Severin | 57,6 % | -8,1 K RON | |
| 16 | 16.MIH & CRIST PREST SRLnou | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 54,7 % | 2,3 K RON | |
| 17 | 17.SOLIDAR INVEST SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 52,9 % | 3,8 K RON | |
| 18 | 18.HOUSE KING TURIST SRL▲ 24 | Sat Cărbunari, Comuna Cărbunari, Caraş-Severin | 51 % | -39,6 K RON | |
| 19 | 19.L.M.P. DIMITRIOS SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 50,2 % | 9,6 K RON | |
| 20 | 20.FIAMA SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 48,5 % | -22,9 K RON | |
| 21 | 21.GEPSI MODESI COM SRL▲ 18 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 42,3 % | 2,6 K RON | |
| 22 | 22.BLUE MOON SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,7 % | -70,5 K RON | |
| 23 | 23.M.I. SIAN PREST SRL▼ 17 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 37,5 % | -10,4 K RON | |
| 24 | 24.B.G. ETNA-COM SRLnou | Sat Zăgujeni, Comuna Constantin Daicoviciu, Caraş-Severin | 36 % | 370 RON | |
| 25 | 25.LUYGY - EDY SRLnou | Sat Topleţ, Comuna Topleţ, Caraş-Severin | 32,1 % | -31,9 K RON | |
| 26 | 26.OPTIPREST SRL▲ 10 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 29 % | 692 RON | |
| 27 | 27.MILMAR SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 28,7 % | 3,2 K RON | |
| 28 | 28.FLAVIA SRLnou | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 27,9 % | -104,2 K RON | |
| 29 | 29.BIBIKALEXIA SRL▼ 6 | Sat Ramna, Comuna Ramna, Caraş-Severin | 27,1 % | 31,3 K RON | |
| 30 | 30.IMRA 2001 SRL▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 24,7 % | 20,7 K RON | |
| 31 | 31.DAHORE GROUP SRL▲ 14 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,9 % | -40,4 K RON | |
| 32 | 32.POPICARIE SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20 % | -121,7 K RON | |
| 33 | 33.VIOS 2000 SRL▼ 1 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 18 % | 24,5 K RON | |
| 34 | 34.CONSJUDSIND CS SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 16,9 % | 31,7 K RON | |
| 35 | 35.EUROTRANS URSU SRL▼ 5 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 15,6 % | 1,1 K RON | |
| 36 | 36.MARGO SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 15 % | -128,6 K RON | |
| 37 | 37.UNIVERS IMPEX SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 12,8 % | -3,9 K RON | |
| 38 | 38.TMC WOOD INVEST TRANZIT S.R.L.▼ 23 | Sat Topleţ, Comuna Topleţ, Caraş-Severin | 11 % | 1,2 K RON | |
| 39 | 39.STILMAN IMPEX SRL▼ 32 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 9,7 % | 4,9 K RON | |
| 40 | 40.MINOQUE IMPEX SRL▼ 21 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 9,3 % | -21,2 K RON | |
| 41 | 41.MAGYAR IRINA SRLnou | Sat Divici, Comuna Pojejena, Caraş-Severin | 8,9 % | 60,1 K RON | |
| 42 | 42.FERDINAND TOBIAS SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,3 % | 4,2 K RON | |
| 43 | 43.OBVITERO SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 7,1 % | -24,3 K RON | |
| 44 | 44.GUGULANUL COM SRL▼ 6 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 7 % | 16,2 K RON | |
| 45 | 45.RESTAURANTUL POMUL VERDE SRL▲ 1 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 6,9 % | 128,2 K RON | |
| 46 | 46.GALLUP VEGAS SRL▼ 2 | Sat Bolvaşniţa, Comuna Bolvaşniţa, Caraş-Severin | 6,4 % | -102 K RON | |
| 47 | 47.GRAURINI SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,2 % | -217,7 K RON | |
| 48 | 48.ROM ITAL COM SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,2 % | 39,4 K RON | |
| 49 | 49.CASA SIMESCU S.R.L.▼ 29 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 5,1 % | 4,2 K RON | |
| 50 | 50.SMS INTERNATIONAL SRL▼ 46 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 5 % | 95,6 K RON | |
| 51 | 51.BADER A B COM SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4,5 % | -27,9 K RON | |
| 52 | 52.COGIDA SRL▼ 28 | Sat Ruşchiţa, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 4,3 % | -21,8 K RON | |
| 53 | 53.COMPLEX CERNA BAILE HERCULANE SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 4,2 % | 100,4 K RON | |
| 54 | 54.RULCOM IMPEX SRL▼ 52 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3,8 % | -29,9 K RON | |
| 55 | 55.BUTAR VEGA TRADE SRL▼ 5 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 3,3 % | -3,1 K RON | |
| 56 | 56.ZAMFIR 2000 SRL▼ 19 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 2,3 % | -14,3 K RON | |
| 57 | 57.CRIVAIA AGRO TOUR SRL▼ 4 | Sat Valiug, Comuna Valiug, Caraş-Severin | 0,1 % | 26,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Caraș-Severin
CAEN 5610
Restaurante
150 firme · 96,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
128 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
36 firme · 40,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
145 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
60 firme · 31,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
36 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
9 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
7 firme · 490,9 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
6 firme · 274,9 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 0 RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 0 RON