Top 100 firme — Activități profesionale, Buzău după creștere YoY în 2020
195 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 18,4 %, iar liderul atinge 402,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TECHNICAL INSPECTION NDT S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 402,5 % | 344,9 K RON | |
| 2 | 2.EUROPE CONSULT MANAGING & TRAVEL S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 281,8 % | 11,3 K RON | |
| 3 | 3.GMP CONSULTINGnou | Sat Dascăleşti, Comuna Puieşti, Buzău | 262,3 % | 852,4 K RON | |
| 4 | 4.CRAZY V MEDIA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 181,7 % | 116,8 K RON | |
| 5 | 5.VALY SAB CONSULTING SRL▲ 118 | Municipiul Buzău, Buzău | 172,4 % | 258 K RON | |
| 6 | 6.TINCA PROJECT ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 156 % | 357,7 K RON | |
| 7 | 7.PROIECT PREMIUM SRLnou | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 140,3 % | 271 K RON | |
| 8 | 8.SMART BUSINESS & TECHNOLOGIES SOLUTIONS SRL▲ 15 | Sat Sătuc, Comuna Berca, Buzău | 137,5 % | 225 K RON | |
| 9 | 9.STAPHYT S.R.L.nou | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 133,5 % | 533,6 K RON | |
| 10 | 10.DOBRE TOPO CAD SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 125,5 % | 123,9 K RON | |
| 11 | 11.GRAFIX MEDIA AGENCY SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 120,6 % | 115,9 K RON | |
| 12 | 12.MONTANA EDIL SRL▲ 173 | Sat Caşoca, Comuna Siriu, Buzău | 111,7 % | 422,4 K RON | |
| 13 | 13.ARCADIA TOPEXPERT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 107,6 % | 43,6 K RON | |
| 14 | 14.INSERT NAME HERE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 103,5 % | 452,3 K RON | |
| 15 | 15.AUDIMAS SRL▲ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 97,7 % | 612,8 K RON | |
| 16 | 16.DIGITAL DEVELOPMENT AGENCY S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 89,7 % | 7,9 K RON | |
| 17 | 17.COMIMAD CONTAFIN SRLnou | Sat Zoreşti, Comuna Verneşti, Buzău | 83,7 % | 146,1 K RON | |
| 18 | 18.SEBI COM SRLnou | Sat Gherăseni, Comuna Gherăseni, Buzău | 79,4 % | 36,2 K RON | |
| 19 | 19.MIROTOP SURVEY SRLnou | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 74,7 % | 758,5 K RON | |
| 20 | 20.CARPATIC DEPO VET SRLnou | Sat Valea Părului, Comuna Beceni, Buzău | 74,2 % | -17,9 K RON | |
| 21 | 21.RAL CONCEPT SRL▲ 85 | Municipiul Buzău, Buzău | 71,5 % | 59,2 K RON | |
| 22 | 22.MOSOR BIOVET SRLnou | Sat Mânzăleşti, Comuna Mânzăleşti, Buzău | 69,9 % | 54,2 K RON | |
| 23 | 23.MARIUCA & DAVID VET SRL▲ 145 | Sat Sudiţi, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 69 % | 165,3 K RON | |
| 24 | 24.MANEA I DASCOM 93 SRLnou | Sat Dascăleşti, Comuna Puieşti, Buzău | 68,6 % | 150,6 K RON | |
| 25 | 25.MAXIVET FARMING SRL▲ 133 | Municipiul Buzău, Buzău | 66,9 % | 189,3 K RON | |
| 26 | 26.EVALGRAF GENERAL CONSULT SRL▲ 199 | Sat Lipia, Comuna Merei, Buzău | 62,6 % | 70,8 K RON | |
| 27 | 27.FAMINSTAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 61,3 % | 5,2 K RON | |
| 28 | 28.TEAM TOPOGRAFIC SRL▼ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 60,4 % | 943,3 K RON | |
| 29 | 29.EUROSTING AAW INDUSTRY SRL▲ 133 | Municipiul Buzău, Buzău | 59,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 30 | 30.ACTIV FINANCIAR EXPERT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 59,2 % | 123,4 K RON | |
| 31 | 31.TOPOGRAF SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 59 % | 103,2 K RON | |
| 32 | 32.ACTIV SERVICE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 54,5 % | 210,5 K RON | |
| 33 | 33.CONSEXPERT ADICRIS SRL▲ 191 | Municipiul Buzău, Buzău | 54,2 % | 99 K RON | |
| 34 | 34.ROBSOR TOPO LAND SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 52,1 % | 165,7 K RON | |
| 35 | 35.MUSOFILOS ACTIV SRL▲ 41 | Sat Stănceşti, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 52,1 % | 625,1 K RON | |
| 36 | 36.EXCLUSIVE BUSINESS SUNBEDS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 52 % | 214,6 K RON | |
| 37 | 37.AGROVET IMPEX SRL▲ 83 | Municipiul Buzău, Buzău | 48 % | 365,3 K RON | |
| 38 | 38.TOPOGRAF PROIECT OPERATIV SRL▲ 101 | Sat Sudiţi, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 46,7 % | 397,6 K RON | |
| 39 | 39.SIGNUM SRL▼ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 45,7 % | 145,9 K RON | |
| 40 | 40.ECOTECTURA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 45,3 % | 77,2 K RON | |
| 41 | 41.MIH BIO VET SRL▼ 19 | Sat Lunca Priporului, Oraş Nehoiu, Buzău | 44,2 % | 131,1 K RON | |
| 42 | 42.ROMPROIECT SRL▲ 70 | Municipiul Buzău, Buzău | 43,2 % | 70,4 K RON | |
| 43 | 43.DAVAND MEDIA AGENCY SRLnou | Sat Cernăteşti, Comuna Cernăteşti, Buzău | 43,2 % | 125 K RON | |
| 44 | 44.ICSTB INVEST MANAGEMENT SRL▲ 132 | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 42 % | 52,7 K RON | |
| 45 | 45.LUTART SRLnou | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 40,5 % | 386 K RON | |
| 46 | 46.COLIVET SRL▲ 22 | Sat Vintilă Vodă, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 38,9 % | 73,3 K RON | |
| 47 | 47.COMINSANT PROIECT SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 37,9 % | 544,9 K RON | |
| 48 | 48.HERALDIST HAPPY SRL▲ 172 | Sat Cozieni, Comuna Cozieni, Buzău | 37,3 % | 230,8 K RON | |
| 49 | 49.CYBELE TEXTIL S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 37,3 % | 47 K RON | |
| 50 | 50.CABINET IZABELA NEGOESCU SRL▲ 34 | Sat Budişteni, Comuna Costeşti, Buzău | 36,4 % | 211,5 K RON | |
| 51 | 51.CALIBRA STIL 2005 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 36,2 % | 186,3 K RON | |
| 52 | 52.CM EXCONT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 35 % | 10,3 K RON | |
| 53 | 53.SMART GLOBAL SECURITY SRLnou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 34,8 % | 121,7 K RON | |
| 54 | 54.VALMI CARS EXPRESS S.R.L.nou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 34,2 % | 140,2 K RON | |
| 55 | 55.RO FARMAVET SRL▲ 62 | Sat C.A. Rosetti, Comuna C.A. Rosetti, Buzău | 34 % | 74 K RON | |
| 56 | 56.DORIDOC ITP AUTO SRL▼ 2 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 33,2 % | 138,6 K RON | |
| 57 | 57.PIN CONT SRL▲ 155 | Municipiul Buzău, Buzău | 33 % | 179,5 K RON | |
| 58 | 58.PSI YRI FIRE CONSULT SRLnou | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 32,6 % | 72 K RON | |
| 59 | 59.PHARMA EURO CONSULT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 32,1 % | 213,8 K RON | |
| 60 | 60.VYKTORY EXPERT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 31,6 % | 5,5 K RON | |
| 61 | 61.SECTION EUROPEENNE DE TRAVAUX INDUSTRIELS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 31,3 % | -21,6 K RON | |
| 62 | 62.CABINET DE CONTABILITATE SI EXPERTIZA CONTALEX SRL▲ 72 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,9 % | 102,2 K RON | |
| 63 | 63.ALEX ORA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 29,9 % | 108,6 K RON | |
| 64 | 64.ROFARMVET SRLnou | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 29,2 % | 51,1 K RON | |
| 65 | 65.MEDVET TIGARA STELIAN SRL▲ 42 | Municipiul Buzău, Buzău | 29,1 % | 170,4 K RON | |
| 66 | 66.DOINA VET FARM SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 28,9 % | 62,2 K RON | |
| 67 | 67.MIHALCEA FARM SRL▼ 17 | Sat Sudiţi, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 28,9 % | 184,2 K RON | |
| 68 | 68.ROSETTI ANGELY SRL▲ 137 | Municipiul Buzău, Buzău | 28,2 % | 21,8 K RON | |
| 69 | 69.CIVIL PROT URGENT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 27,7 % | 95,2 K RON | |
| 70 | 70.ACTIV EXPERT CONSULTANŢĂ ŞI SERVICII SRL▲ 132 | Municipiul Buzău, Buzău | 27,1 % | 27,9 K RON | |
| 71 | 71.ANAVICONT EXPERT SRL▲ 37 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 26,8 % | 253,2 K RON | |
| 72 | 72.PROCUREMENT CONSULTING POINT SRL▲ 66 | Municipiul Buzău, Buzău | 26,7 % | 470,5 K RON | |
| 73 | 73.DIGITAL PICOTEE S.R.L.nou | Sat Măteşti, Comuna Săpoca, Buzău | 26,5 % | 94 K RON | |
| 74 | 74.CONTEXPERT SRL▲ 41 | Municipiul Buzău, Buzău | 26,1 % | 335,9 K RON | |
| 75 | 75.CREATIVE EVENT MANAGEMENT SRLnou | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 25,9 % | 35,4 K RON | |
| 76 | 76.HECTA VITICOL SRL▼ 68 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 25,9 % | -484,4 K RON | |
| 77 | 77.BIMCAD INTERNATIONAL S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 25,7 % | 76,4 K RON | |
| 78 | 78.ELMACO POLIVALENT TEAM SRLnou | Sat Greceanca, Comuna Breaza, Buzău | 25,4 % | 94,7 K RON | |
| 79 | 79.ZOOVET SRL▲ 90 | Sat Topliceni, Comuna Topliceni, Buzău | 25,2 % | 219,3 K RON | |
| 80 | 80.SKID ASS PROD & CONSULTING SRL▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 24,3 % | 349,5 K RON | |
| 81 | 81.SENECA HOUSE SRL▼ 42 | Municipiul Buzău, Buzău | 23,6 % | 21,8 K RON | |
| 82 | 82.CASA MEDIA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 23,5 % | 83,5 K RON | |
| 83 | 83.SILVA VET SRL▼ 49 | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 23,5 % | 259,6 K RON | |
| 84 | 84.TOP CONT EVOLUTION SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 22,8 % | 215,8 K RON | |
| 85 | 85.TOPO AGRO ENGINEERING G & S SRL▼ 36 | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 22,7 % | 135,2 K RON | |
| 86 | 86.MARYFARM SRLnou | Sat Săgeata, Comuna Săgeata, Buzău | 22 % | 62,5 K RON | |
| 87 | 87.PREDFLOR CONTEXPERT SRL▲ 31 | Municipiul Buzău, Buzău | 21,8 % | 31,7 K RON | |
| 88 | 88.BOGMAN SOLUTION SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 21,8 % | 55,1 K RON | |
| 89 | 89.EVAL SAFETY SRL▲ 112 | Municipiul Buzău, Buzău | 21,8 % | 144,2 K RON | |
| 90 | 90.EUROVEST SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 21,5 % | 12,7 K RON | |
| 91 | 91.CABINET DERATY VET CONSULT SRLnou | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 21,5 % | 18,9 K RON | |
| 92 | 92.LEX PROTECT CONSULT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 20,5 % | 199,2 K RON | |
| 93 | 93.GAZINSTAL ENERGY SRL▼ 55 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 20,1 % | 195,6 K RON | |
| 94 | 94.SCUTVET SRL▲ 54 | Sat Tăbărăşti, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 19,7 % | 60,7 K RON | |
| 95 | 95.IZA M V COM SRL▲ 64 | Municipiul Buzău, Buzău | 19,3 % | 61,6 K RON | |
| 96 | 96.DROASEGALU PEST S.R.L.nou | Sat Cioranca, Comuna Movila Banului, Buzău | 19,2 % | 26,4 K RON | |
| 97 | 97.GIVET ACTIV SRL▼ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 19 % | 138,8 K RON | |
| 98 | 98.RETRIX SERVICE SRL▼ 10 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 18,8 % | 116,8 K RON | |
| 99 | 99.AC PRODECO SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 18,4 % | 23 K RON | |
| 100 | 100.EVI CONTEXPERT 2007 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 18,4 % | 8,5 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Buzău
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
201 firme · 403,9 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
30 firme · 61 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
88 firme · 50 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
160 firme · 45 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
86 firme · 44,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
110 firme · 35,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
114 firme · 34,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
52 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
30 firme · 23 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
61 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
72 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
19 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
10 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
11 firme · 866,4 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 649,8 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
8 firme · 522,7 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
6 firme · 521,2 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
5 firme · 447,2 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
3 firme · 271,8 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 146,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
3 firme · 113,1 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 0 RON