Top 100 firme — Învățământ, București după creștere YoY în 2022
834 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 119,5 %, iar liderul atinge 1.018,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WORLDWIDE EDUCATION CONSULTING GROUP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.018,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.BRIGHTIVITY MONTESSORI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 785,9 % | 111,1 K RON | |
| 3 | 3.HB MEDIA CLASS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 721,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.SUPER EDU S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 575,4 % | 303,5 K RON | |
| 5 | 5.WINSEDSWISS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 524,9 % | -2,8 mil. RON | |
| 6 | 6.TURISM FORM SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 498,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 7 | 7.EXIT BY CHOICE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 470,4 % | 477,3 K RON | |
| 8 | 8.DS FINANCIAL EDUCATION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 468,1 % | 720,3 K RON | |
| 9 | 9.ATHENA STUDY AND TRAINING S.R.L.▲ 77 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 467,1 % | 682,3 K RON | |
| 10 | 10.PRO ASSESSMENT CENTER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 426,6 % | 217,2 K RON | |
| 11 | 11.RANIA KINDERGARTEN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 385,2 % | 417,5 K RON | |
| 12 | 12.SHAPE ROBOTICS ROMANIA S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 372,8 % | 6,2 mil. RON | |
| 13 | 13.ABC PROFESSIONAL SCHOOL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 370,8 % | 102,7 K RON | |
| 14 | 14.LUCAS & TUDY SRL▲ 101 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 357,7 % | 486,3 K RON | |
| 15 | 15.RUBIK CENTER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 345,1 % | 158,6 K RON | |
| 16 | 16.NEWTECH DEVELOPMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 326,3 % | 9,7 K RON | |
| 17 | 17.TRUE FIRE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 322,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.ITALIANO AUTOMATICO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 304,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 19 | 19.MASTERBROK S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 296 % | 1 mil. RON | |
| 20 | 20.STUDY WITH MINERVA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 290,7 % | 687,3 K RON | |
| 21 | 21.INTERGUARD CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 271,5 % | 397,4 K RON | |
| 22 | 22.TPC LEADERSHIP SRL▲ 488 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 270,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.LEARNING AND DEVELOPMENT SOCIETY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 266,5 % | 9,3 K RON | |
| 24 | 24.GHEŢU WORK SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 263,7 % | 264,8 K RON | |
| 25 | 25.FUN SPORT KARATE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 255,6 % | 63 K RON | |
| 26 | 26.MINI ME KINDERCLUB SRL▲ 99 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 249,4 % | 413,1 K RON | |
| 27 | 27.JAD SIGN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 245,3 % | 781,3 K RON | |
| 28 | 28.ALGOCADEMY EDUCATIONAL TECH S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 231,9 % | 169,6 K RON | |
| 29 | 29.DRIVE IMPEX SERV SRL▲ 364 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 231,4 % | 640,9 K RON | |
| 30 | 30.EDULOGIQ S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 230,8 % | -48,8 K RON | |
| 31 | 31.RECREATIV BUSINESS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 226,4 % | 72,2 K RON | |
| 32 | 32.EU GRANT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 224,9 % | 188,7 K RON | |
| 33 | 33.RITTER SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 224,7 % | 247,9 K RON | |
| 34 | 34.ECART CONCEPT SRL▲ 131 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 223,5 % | 9,4 K RON | |
| 35 | 35.BODYTUDE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 217 % | 230,4 K RON | |
| 36 | 36.LINGUA FRANCA CENTRE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 198,4 % | 140,7 K RON | |
| 37 | 37.NARADA EDU SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 195,6 % | 510,9 K RON | |
| 38 | 38.FLYING COLOURS SRL▲ 270 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 192,2 % | 247,4 K RON | |
| 39 | 39.CODING CENTER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 185,6 % | 46,6 K RON | |
| 40 | 40.INTRATEST S.A.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 184,3 % | 474,4 K RON | |
| 41 | 41.NPL REBEL TRAINING S.R.L.▲ 624 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 184 % | 696,2 K RON | |
| 42 | 42.HEAVY LAYERS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 183,6 % | 146,1 K RON | |
| 43 | 43.MTH AVIATIEI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 182,1 % | 83 K RON | |
| 44 | 44.I-OPS AVIATION SUPPORT SRL▲ 140 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 179,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 45 | 45.SMART EDU PUBLISHING SRL▲ 179 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 178,9 % | 461,3 K RON | |
| 46 | 46.ARKEDO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 176,5 % | 333,8 K RON | |
| 47 | 47.GLOBAL ENGLISH SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 174,3 % | 179,3 K RON | |
| 48 | 48.GIFTED SCHOOL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 172,4 % | -617,2 K RON | |
| 49 | 49.TEO CONSULT AUTO 2003 SRL▲ 387 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 171,2 % | 29,6 K RON | |
| 50 | 50.BOWEN EDUCATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 170,2 % | 181,5 K RON | |
| 51 | 51.YE TOP EDUCATION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 170,2 % | 180,9 K RON | |
| 52 | 52.PERFORM CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 165,9 % | 58,7 K RON | |
| 53 | 53.RECONNECTIVE EVENTS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 161,4 % | 63,3 K RON | |
| 54 | 54.TRAINART SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 159,4 % | 254,4 K RON | |
| 55 | 55.EIS GROUP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 157,6 % | 238,9 K RON | |
| 56 | 56.CURSURI RAW VEGAN SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 156,2 % | 202,4 K RON | |
| 57 | 57.WHISPER RESEARCH S.R.L.▲ 122 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 155 % | 433,3 K RON | |
| 58 | 58.ESSAY LEAP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 155 % | 232,4 K RON | |
| 59 | 59.AHA LAB S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 154,6 % | 217,7 K RON | |
| 60 | 60.TEM'S PLAN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 153,9 % | 22,4 K RON | |
| 61 | 61.DANCE FEVER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 153 % | 93,2 K RON | |
| 62 | 62.ACADTEST SRL▲ 554 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 153 % | 282,4 K RON | |
| 63 | 63.LEVEL UP LEARNING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 151,1 % | 166,9 K RON | |
| 64 | 64.VELBA PARTNERS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 151 % | 403,9 K RON | |
| 65 | 65.LUCA'S COMMUNITY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 150,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 66 | 66.MASSIVE VEGAN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 149,9 % | 12,1 K RON | |
| 67 | 67.STEP UP PERFORMANCE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 146,9 % | 413 K RON | |
| 68 | 68.CENTRUL NAȚIONAL DE ÎNVĂȚĂMÂNT TURISTIC S.A.▲ 399 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 144,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 69 | 69.GUARD TRAINING SYSTEM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 143,4 % | 247,1 K RON | |
| 70 | 70.AMITHABA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 143,1 % | 223,6 K RON | |
| 71 | 71.ROYAL BUSINESS ACCOUNTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 141,7 % | 185,4 K RON | |
| 72 | 72.AGENTIA TAB S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 141,5 % | 29,2 K RON | |
| 73 | 73.GRĂDINIŢA IRINA SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 141,3 % | 710,9 K RON | |
| 74 | 74.NEW AGE TEACHINGS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 140,7 % | 445,4 K RON | |
| 75 | 75.ALPHA POINT CONSULT S.R.L.▲ 557 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 139,4 % | 113,6 K RON | |
| 76 | 76.ARTISSIMO LEARNING MUSIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 138,1 % | 87,3 K RON | |
| 77 | 77.TRAINING COMPANY DIPLOMAT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 136,7 % | 36,4 K RON | |
| 78 | 78.SECURITY TRAINING SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 136,5 % | 24,9 K RON | |
| 79 | 79.DLUX PROFESSIONAL ACADEMY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 135,9 % | 177,1 K RON | |
| 80 | 80.MANDIS LAND SRL▲ 583 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 134,2 % | 93,9 K RON | |
| 81 | 81.ATTACK TEAM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 134,1 % | 24,2 K RON | |
| 82 | 82.ACTIV AUTO CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 133,5 % | 39,8 K RON | |
| 83 | 83.LASH & BROW SENSATION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 132,9 % | 290,2 K RON | |
| 84 | 84.DIDACTIKA EDUCATION S.R.L.▲ 223 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 132 % | 131,2 K RON | |
| 85 | 85.ELITE TRAINING AND COACHING S.R.L.▲ 446 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 128,5 % | 319,3 K RON | |
| 86 | 86.ITECH LEARNING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 127,5 % | 165,2 K RON | |
| 87 | 87.TOOLS4LIFE SRL▲ 425 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 127,1 % | 241,7 K RON | |
| 88 | 88.PICK ME UP CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 126,1 % | 135,3 K RON | |
| 89 | 89.KING'S OAK BRITISH INTERNATIONAL SCHOOL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 125 % | -195,4 K RON | |
| 90 | 90.IT LEARNING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 124,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 91 | 91.C&C CURSURI & ANALIZE FOREX S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 124,4 % | 141,3 K RON | |
| 92 | 92.SIMPLY MOTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 123,2 % | 42,2 K RON | |
| 93 | 93.ANEODEI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 121,8 % | 174,4 K RON | |
| 94 | 94.CLUBUL DE ACTIVITATI RECREARTIV SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 121,7 % | 25,1 K RON | |
| 95 | 95.TRAIESC MIRACOLE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 121,4 % | 85 K RON | |
| 96 | 96.ACA ENTREPRENEURSHIP AND INNOVATION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 121,3 % | 177,3 K RON | |
| 97 | 97.COACHING PARTNERS SRL▲ 475 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 121,2 % | 190,1 K RON | |
| 98 | 98.RALUCA MAKE-UP SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 120,5 % | 44,4 K RON | |
| 99 | 99.MUSIC TRAINING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 120,1 % | 114,9 K RON | |
| 100 | 100.AKENSIS S.R.L.▲ 52 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 119,5 % | 184,3 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — București
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
2.887 firme · 946 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
606 firme · 141,5 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
139 firme · 118,1 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
173 firme · 100,4 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
159 firme · 70 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
46 firme · 69 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
419 firme · 64,6 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
68 firme · 38,9 mil. RON
CAEN 8531
Învățământ secundar general
7 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 8520
Învățământ primar
16 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
7 firme · 992 K RON
CAEN 8561
Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
3 firme · 224,1 K RON
CAEN 8540
Învățământ superior universitar
1 firme · 0 RON
CAEN 8542
Învățământ superior universitar
1 firme · 0 RON