Top 100 firme — Construcții, București după creștere YoY în 2012
2.008 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 467 %, iar liderul atinge 19.598,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GENOR CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 19.598,2 % | -3,2 mil. RON | |
| 2 | 2.REMCO ROMANIA AFRICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6.926,3 % | 488,9 K RON | |
| 3 | 3.VARAIN IMPROVMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5.304,6 % | 11,4 K RON | |
| 4 | 4.LSG BUILDING SOLUTIONS GMBH SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4.900,8 % | 23,8 mil. RON | |
| 5 | 5.ORION INVEST CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3.511,5 % | 82,9 K RON | |
| 6 | 6.REAL CONSTRUCT MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2.868,9 % | 20 mil. RON | |
| 7 | 7.N.M. ANTREPRIZĂ SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.507,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 8 | 8.BABEL CONS SERVICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2.234 % | -78,5 K RON | |
| 9 | 9.AZCALE CONSTRUCTIE SRL▲ 1.120 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.174,2 % | 3,6 mil. RON | |
| 10 | 10.EDIT WORK CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2.144,5 % | 175,3 K RON | |
| 11 | 11.INSTALROCK TEHNOLOGIES SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.995 % | 2,4 mil. RON | |
| 12 | 12.AHC CONSTRUCT ENG. SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.901,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.VECTOR CONSTRUCTII INDUSTRIALE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.687,6 % | -312,8 K RON | |
| 14 | 14.ARGE DEMOLĂRI SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.662,8 % | -327,9 K RON | |
| 15 | 15.TEAM REAL ESTATE DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.547 % | 724,7 K RON | |
| 16 | 16.DECORGA PINTURA SRL SPANIA , A CORUNA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.484,4 % | 301,8 K RON | |
| 17 | 17.UNGER STEEL BUILDINGS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.466,8 % | 8,3 mil. RON | |
| 18 | 18.ELNET INSTAL SRL▲ 819 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.455,5 % | 451,6 K RON | |
| 19 | 19.CITIUS CONSTRUCT PROD SRL▲ 634 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1.390,9 % | -633,8 K RON | |
| 20 | 20.ROMANITA INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.333,7 % | 284 K RON | |
| 21 | 21.HISS QUICK SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.312,3 % | 529,7 K RON | |
| 22 | 22.SWIETELSKY AG LINZ SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.281,8 % | -9,1 mil. RON | |
| 23 | 23.EXPO SIMRA SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.250 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.PYTHAGORAS DISTRIBUTIE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.242,8 % | -676,8 K RON | |
| 25 | 25.SIMART ARHITECTURE S.A.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.188 % | 594,1 K RON | |
| 26 | 26.TUNGAL INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1.165,6 % | 57,6 K RON | |
| 27 | 27.BAYKUR CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.153,5 % | 108 K RON | |
| 28 | 28.ROYAL DESIGN MOB SRL▲ 1.182 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.129,9 % | 103,9 K RON | |
| 29 | 29.IRI ESTETIC SRL▲ 1.716 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.120 % | 5,5 K RON | |
| 30 | 30.GLOBAL WIND POWER DYNAMIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.117 % | 135,8 K RON | |
| 31 | 31.DEVELOPMENT AND ARTISTIC CONSTRUCTION SOLUTION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.101,3 % | 803,8 K RON | |
| 32 | 32.CONECT INSTAL SERVICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.060,2 % | 595,1 K RON | |
| 33 | 33.BEL ROM OPT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.032,2 % | -4 mil. RON | |
| 34 | 34.TEND CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.012,5 % | 201,4 K RON | |
| 35 | 35.SEMIH IDEAL GRUP CONSTRUCTII SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.006,2 % | 3,2 K RON | |
| 36 | 36.MANAGEMENT OF INVESTMENT PROFESIONAL GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 983,6 % | 333 K RON | |
| 37 | 37.VASILE BUILDING & INVESTMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 973,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 38 | 38.ALBERIAN SERV SRL▲ 498 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 972,8 % | 108,7 K RON | |
| 39 | 39.EUROAMCON SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 963,5 % | 33,7 K RON | |
| 40 | 40.D.B. CONSTRUCT 2000 SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 915 % | -1,8 mil. RON | |
| 41 | 41.EXPRESS BUILDING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 888,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 42 | 42.SEMCON PLAN SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 869,3 % | -239,7 K RON | |
| 43 | 43.AHASY INVESTMENT COMPANY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 852,2 % | 281,8 K RON | |
| 44 | 44.GENERAL INSTAL CONSTRUCTII MONTAJ SRL▲ 449 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 838,8 % | 176,3 K RON | |
| 45 | 45.ELECTRA M&E ENGINEERING SYSTEMS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 836,7 % | 389,1 K RON | |
| 46 | 46.MASTER CONSTRUCT PROJECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 831,6 % | -247,6 K RON | |
| 47 | 47.LA TEAM LINE SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 812,6 % | 63,9 K RON | |
| 48 | 48.DENIMEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 791,5 % | 1,7 K RON | |
| 49 | 49.TEMACONS PROJECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 780,4 % | -34,5 K RON | |
| 50 | 50.SIGMA PROPERTIES SRL▲ 86 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 752,5 % | 72 K RON | |
| 51 | 51.ANTREPRIZA DE CONSTRUCŢII MONTAJ AG SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 746,3 % | 203,1 K RON | |
| 52 | 52.HOLSCHER WASSERBAU GMBH HAREN SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 741,8 % | 947,1 K RON | |
| 53 | 53.TOPSEC SYSTEM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 741,6 % | 224,8 K RON | |
| 54 | 54.ELECTRA M&E ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 734,1 % | 655 K RON | |
| 55 | 55.T&D PRO ELECTRIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 720,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 56 | 56.AGDN VISION DESIGN SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 712,9 % | 817,8 K RON | |
| 57 | 57.SPARTAN BUILDERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 701,9 % | 97,7 K RON | |
| 58 | 58.TCM CONSTRUCT SYSTEM SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 699,4 % | 282,2 K RON | |
| 59 | 59.CONCIF COMPANY SRL▲ 465 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 697,1 % | -389,2 K RON | |
| 60 | 60.EFTENE CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 694,8 % | 240,5 K RON | |
| 61 | 61.CALITEK GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 691,1 % | 1,8 K RON | |
| 62 | 62.MARIO HIDROIZOLATII COMPANY SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 689,2 % | 352,5 K RON | |
| 63 | 63.CONSMARK CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 681,3 % | 111,8 K RON | |
| 64 | 64.SIVORI CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 674,7 % | 27,2 K RON | |
| 65 | 65.LSG BUILDING SOLUTIONS SRL▼ 64 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 672,2 % | 12,5 mil. RON | |
| 66 | 66.SUPER KLIMA INSTALATII SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 669,8 % | -133,5 K RON | |
| 67 | 67.A-CON GLOBAL ULTRA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 663 % | 2,1 mil. RON | |
| 68 | 68.GERMAIN IMOB SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 659,7 % | -1,9 mil. RON | |
| 69 | 69.PARASOR CONSTRUCT SRL▲ 1.195 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 659,5 % | -22,7 K RON | |
| 70 | 70.X-WAY INFRASTRUCTURE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 651,2 % | 637,3 K RON | |
| 71 | 71.OREGON CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 634,7 % | 26,3 K RON | |
| 72 | 72.SAVCONSTRUCT BUSINESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 628,2 % | 128,7 K RON | |
| 73 | 73.RBL ARHITECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 618,1 % | -127,5 K RON | |
| 74 | 74.CRISTALIN PROJECT MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 614,1 % | 713,2 K RON | |
| 75 | 75.EUROSIM CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 587,5 % | 17,9 K RON | |
| 76 | 76.PRIMAVERA DEVELOPMENT SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 585,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 77 | 77.GINORT INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 579,4 % | -197 K RON | |
| 78 | 78.ACOSTA INVERSIONES SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 576,7 % | -3,6 K RON | |
| 79 | 79.MOTTO SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 575,6 % | 615 K RON | |
| 80 | 80.JULES VERNE IMOBILIARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 574,9 % | -4,6 mil. RON | |
| 81 | 81.TIBO INSTAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 572,9 % | -6,6 K RON | |
| 82 | 82.ADASA SISTEMAS SA BARCELONA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 569,4 % | 47,2 K RON | |
| 83 | 83.CRIPAN CONCEPT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 563,6 % | 40,3 K RON | |
| 84 | 84.KID CONSTRUCT INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 560 % | 1 mil. RON | |
| 85 | 85.ASYA STEEL CONSTRUCTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 560 % | -1,4 mil. RON | |
| 86 | 86.VOLGA GENERAL CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 559,5 % | -141 K RON | |
| 87 | 87.ACARTA CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 554,7 % | -48,9 mil. RON | |
| 88 | 88.EFES BEER SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 549 % | -33,8 K RON | |
| 89 | 89.AN. LEC. CONSTRUCTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 530,6 % | 11,4 K RON | |
| 90 | 90.AS-WORK CONSTRUCTION S.R.L.▲ 325 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 520,3 % | 8,4 K RON | |
| 91 | 91.BTH RAILROAD SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 518 % | 5,4 K RON | |
| 92 | 92.BUSINESS LAND SRL▲ 852 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 512,1 % | 156 K RON | |
| 93 | 93.GEIGER-BOEGL SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 511,6 % | 8,2 mil. RON | |
| 94 | 94.BLUEHOUSE ASSET MANAGEMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 509,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 95 | 95.MACKENZIE CAPITAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 505,1 % | -15,3 K RON | |
| 96 | 96.SPATZIOO MANAGEMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 481,8 % | -4,3 mil. RON | |
| 97 | 97.UTIL DACRIV SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 480,8 % | 295,1 K RON | |
| 98 | 98.PAZARBAS CONSTRUCTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 470,9 % | -555 K RON | |
| 99 | 99.ENTIRE REAL ESTATE SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 468,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 100 | 100.CIVILE JUNIOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 467 % | 1,1 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — București
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.875 firme · 17,9 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
3.691 firme · 10 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
1.554 firme · 6,7 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
314 firme · 5,6 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
2.047 firme · 4,4 mld. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
1.823 firme · 3,8 mld. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
125 firme · 3,5 mld. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
36 firme · 2,2 mld. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
128 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
539 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
607 firme · 520 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
65 firme · 496,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
146 firme · 477,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
329 firme · 349,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
53 firme · 294,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
57 firme · 251,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
234 firme · 226,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
73 firme · 149,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
67 firme · 135,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
290 firme · 134,2 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
8 firme · 109,2 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
119 firme · 106,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
124 firme · 103,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
36 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
6 firme · 66,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
56 firme · 33,5 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
18 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
7 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
18 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
11 firme · 2,9 mil. RON