Top 100 firme — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare, Bistrița-Năsăud după creștere YoY în 2019
76 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0 %, iar liderul atinge 174,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BEST COSMETIC BRANDS SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 174,6 % | 72,1 K RON | |
| 2 | 2.FENG YUN TRADING SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 127,3 % | 11,5 K RON | |
| 3 | 3.ASCENDENT EFECT SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 87,8 % | 32,3 K RON | |
| 4 | 4.MAGIC DECOFLOWER S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 82,4 % | -11,4 K RON | |
| 5 | 5.EXORDIUM COM SRL▲ 47 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 81,5 % | 7,4 K RON | |
| 6 | 6.ANDREICA IMPEX SRL▲ 6 | Sat Nuseni, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 68,7 % | 104,8 K RON | |
| 7 | 7.EMALEO SRLnou | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 50,1 % | 11,6 K RON | |
| 8 | 8.BIFANIND PROD SRL▲ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44,4 % | 213,7 K RON | |
| 9 | 9.HISA - CIPA S.R.L.nou | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 43,1 % | 38,7 K RON | |
| 10 | 10.CONSTANTINOPOL PRODCOM SRL▲ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 42,3 % | 13,7 K RON | |
| 11 | 11.VLAD-DARIUS FASHION S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 39,5 % | 21,2 K RON | |
| 12 | 12.MARIANGHEL PRICHINDEII SRL▼ 10 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 39,1 % | 225,7 K RON | |
| 13 | 13.PRO ROXANA BUSINESS SRL▼ 9 | Loc. Ghinda, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 38,3 % | 43,7 K RON | |
| 14 | 14.MARISIM COM SRL▲ 28 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 37,4 % | 40,9 K RON | |
| 15 | 15.MICADI GAZ SRL▼ 6 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 36,4 % | 13,5 K RON | |
| 16 | 16.VICDALLO SRL▼ 2 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 36,4 % | 80,5 K RON | |
| 17 | 17.LORIVAS EXPRES SRL▲ 32 | Sat Mocod, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 35,7 % | 4 K RON | |
| 18 | 18.CREAREA FERICIRII SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 34,1 % | 49,8 K RON | |
| 19 | 19.MMR SERV TOOLS S.R.L.nou | Sat Sieu-Odorhei, Comuna Sieu-Odorhei, Bistriţa-Năsăud | 31 % | 140,2 K RON | |
| 20 | 20.EMALIA CONSTRUCT SRLnou | Sat Domneşti, Comuna Măriselu, Bistriţa-Năsăud | 29,5 % | 33 K RON | |
| 21 | 21.PICAS RECORD SRLnou | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 29,2 % | 136,6 K RON | |
| 22 | 22.ADASELI COM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 28,8 % | 10,2 K RON | |
| 23 | 23.DINCU COM SRL▲ 38 | Sat Runcu Salvei, Comuna Runcu Salvei, Bistriţa-Năsăud | 28 % | 1,1 K RON | |
| 24 | 24.AGROFIL SOMES SRL▼ 13 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 25,5 % | 52 K RON | |
| 25 | 25.VLASE DIVERT SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 25,4 % | 32,9 K RON | |
| 26 | 26.CIONCUTEX PROD SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 24,9 % | 241,7 K RON | |
| 27 | 27.PANDAN-IRINESU TRANS SRL▲ 24 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 23,6 % | 21 K RON | |
| 28 | 28.VRINCEANA SRL▲ 4 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 22,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 29 | 29.DEASTYLE SRLnou | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 22,5 % | 2,7 K RON | |
| 30 | 30.GLOBLINE C&E SRL▲ 18 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 21,5 % | 4,4 K RON | |
| 31 | 31.POPASUL GARII SRL▲ 16 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 20,6 % | 105,9 K RON | |
| 32 | 32.YOUNG CHIC SRL▲ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,1 % | 80,7 K RON | |
| 33 | 33.MESA PLAST SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20 % | 154,3 K RON | |
| 34 | 34.INFLUENT SRL▼ 4 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 19,7 % | 7,2 mil. RON | |
| 35 | 35.DIVINE 7 SRLnou | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 19,6 % | 9,7 K RON | |
| 36 | 36.TEO-COP SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 19,2 % | 15,1 K RON | |
| 37 | 37.MONDO-DANGELO SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 19,1 % | -17,8 K RON | |
| 38 | 38.ALAMAS PRODCOM SRL▲ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 18,8 % | 12,3 K RON | |
| 39 | 39.VASILIU ILVEANCA SRL▼ 10 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 17,7 % | 71 K RON | |
| 40 | 40.ROTUNDAPAS SRLnou | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 17,2 % | 187,7 K RON | |
| 41 | 41.DOMIDELMA SRLnou | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 16,8 % | 14,7 K RON | |
| 42 | 42.DECOR LINE SRLnou | Sat Dumitriţa, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 16,5 % | 25,6 K RON | |
| 43 | 43.INFO-RAMSES SRLnou | Sat Tentea, Comuna Chiochis, Bistriţa-Năsăud | 16 % | 12,4 K RON | |
| 44 | 44.TERRALUX D & I SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 15,4 % | 91,2 K RON | |
| 45 | 45.DANOLI SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 14,4 % | 438 RON | |
| 46 | 46.URBAN TRIBES SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 13,2 % | 49 K RON | |
| 47 | 47.PRIMA-PAP SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 13 % | 279,5 K RON | |
| 48 | 48.BLUE SKY SRL▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 12,4 % | 425,5 K RON | |
| 49 | 49.BASARABIASCA COM SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,7 % | 4 K RON | |
| 50 | 50.PROMOLDEX SRL▼ 30 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,4 % | 335,1 K RON | |
| 51 | 51.SIMPROCOM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,3 % | 404,7 K RON | |
| 52 | 52.SENIADRIO COM SRL▼ 36 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,2 % | 44,4 K RON | |
| 53 | 53.DOMDUK ROM SRL▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,4 % | 256,6 K RON | |
| 54 | 54.GEORGEASA PROD COM SRL▼ 30 | Sat Valea Mare, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 7,7 % | 4,2 K RON | |
| 55 | 55.ARMONIA IMPEX SRL▼ 27 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 7,2 % | 18,7 K RON | |
| 56 | 56.ONIX SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7 % | 318,8 K RON | |
| 57 | 57.TORENTE SRL▼ 12 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 6,9 % | 79,8 K RON | |
| 58 | 58.TRIPURSUNDRA SRL▼ 39 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,4 % | 524,8 K RON | |
| 59 | 59.LECVIIRAZ SRLnou | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 6,1 % | 13,2 K RON | |
| 60 | 60.BISEVEDOR COM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6 % | 3,6 K RON | |
| 61 | 61.DORCA-SERVCOM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,7 % | -82,5 K RON | |
| 62 | 62.MERIDIAN SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,5 % | 8,3 K RON | |
| 63 | 63.DYNAMIC TOOLS SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,5 % | 721,5 K RON | |
| 64 | 64.M. MORYA SRL▼ 37 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 3,8 % | 20,2 K RON | |
| 65 | 65.ORIZONTEX SRL▼ 27 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,7 % | 148,8 K RON | |
| 66 | 66.CODA-COMPUTER SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,3 % | 44,9 K RON | |
| 67 | 67.LOREMORO COM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,2 % | 41,1 K RON | |
| 68 | 68.MARITEO TRANS SRL▼ 13 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 1,9 % | 141,6 K RON | |
| 69 | 69.EUROMARKET SRL▼ 15 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,8 % | 108,3 K RON | |
| 70 | 70.COSTI-MAR SRL▼ 44 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,7 % | 26,9 K RON | |
| 71 | 71.ANGELI SRL▼ 32 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,7 % | 143,7 K RON | |
| 72 | 72.SOMBRERO IMPEX SRL▼ 35 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,1 % | 45,9 K RON | |
| 73 | 73.LUCIINSTAL SRL▼ 56 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 1 % | 3,6 K RON | |
| 74 | 74.SUIRAM GAZ TRANS SRLnou | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 0,7 % | 57,2 K RON | |
| 75 | 75.ANDRINICOL PROD. COM. SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,5 % | -59 K RON | |
| 76 | 76.VAIDA COM SRL▼ 61 | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 0 % | 16,2 K RON |