Top 100 firme — Construcții, Bacău după creștere YoY în 2024
512 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 110,8 %, iar liderul atinge 4.086,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANT CHARPANTE S.R.L.nou | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 4.086,7 % | 995,6 K RON | |
| 2 | 2.HASHTAG BEST CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 2.580,2 % | 744,5 K RON | |
| 3 | 3.ADVISANTE S.R.L.▲ 331 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1.545,3 % | 70,1 K RON | |
| 4 | 4.ROYAL GIPS S.R.L.▲ 95 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 1.464 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.HAPPY HOME CORPORATION S.R.L.nou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 1.129,7 % | 104,4 K RON | |
| 6 | 6.BIKA TAB CONSTRUCT S.R.L.▲ 484 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 724,7 % | 515,7 K RON | |
| 7 | 7.ROSCHEM CORP. SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 713,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.NECRIS FOREST SRL▲ 452 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 659,6 % | 3,7 mil. RON | |
| 9 | 9.IMS STRAT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Săuceşti, Comuna Săuceşti, Bacău | 654,8 % | 137,6 K RON | |
| 10 | 10.C.H. ELEKTROTECHNIK S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 546,3 % | 764,4 K RON | |
| 11 | 11.ROMCOST CONFORT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 504,1 % | 264,1 K RON | |
| 12 | 12.YAL AKM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Buda, Comuna Blăgeşti, Bacău | 471 % | 368,4 K RON | |
| 13 | 13.LAGO INVEST CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 464 % | 347,3 K RON | |
| 14 | 14.BOTEK WORKS S.R.L.nou | Sat Turluianu, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | 447,2 % | 288,3 K RON | |
| 15 | 15.SOMALIS PREST SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 430,4 % | 302,3 K RON | |
| 16 | 16.OMEGA FORAJ SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 414,6 % | 247,5 K RON | |
| 17 | 17.REMIR IMOB CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 410 % | 93,1 K RON | |
| 18 | 18.M&O EXPERT BAU S.R.L.nou | Sat Brătila, Comuna Helegiu, Bacău | 400 % | 216,7 K RON | |
| 19 | 19.MBUILD ENTERPRISE SRLnou | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 375,2 % | 829,7 K RON | |
| 20 | 20.IPC TEOCRIS CONSTRUCT SRL▲ 49 | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 371,1 % | -883,4 K RON | |
| 21 | 21.OMAF CONSTRUCT 2019 S.R.L.▲ 328 | Sat Străminoasa, Comuna Plopana, Bacău | 369,5 % | 241,4 K RON | |
| 22 | 22.ENX ELECTRIC AG S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 361,2 % | 675,2 K RON | |
| 23 | 23.SAMOTAK S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 351,9 % | 81 K RON | |
| 24 | 24.UNIVERSAL CONSTRUCTION TRADE ABC S.R.L.nou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 342,8 % | 319,5 K RON | |
| 25 | 25.SZEOCSI CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Ardeoani, Comuna Ardeoani, Bacău | 339 % | 349,1 K RON | |
| 26 | 26.FRAŢII PAL S.R.L.nou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 338,9 % | 355 K RON | |
| 27 | 27.VLAPOMAT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 337,1 % | 243 K RON | |
| 28 | 28.ETO EDIL S.R.L.nou | Sat Berzunţi, Comuna Berzunţi, Bacău | 315,5 % | 395,6 K RON | |
| 29 | 29.LUCIAN CONSTRUCTII 82 S.R.L.nou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 305,9 % | 227,3 K RON | |
| 30 | 30.VM SOLAR MONTAJE S.R.L.nou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 301,5 % | 267,8 K RON | |
| 31 | 31.RUSCON AMENAJARI S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 283,2 % | 220,5 K RON | |
| 32 | 32.COPIDEM SRL▲ 241 | Municipiul Oneşti, Bacău | 273,7 % | 555,5 K RON | |
| 33 | 33.BMM STRUCTURI BACAU S.R.L.▲ 423 | Sat Somuşca, Comuna Cleja, Bacău | 244,7 % | 184,5 K RON | |
| 34 | 34.ART EDILITAR MOLDOVA S.R.L.nou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 238,3 % | 280,8 K RON | |
| 35 | 35.ELECTROBRUM ENERGY AUTOMATION S.R.L.nou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 236,7 % | 449,6 K RON | |
| 36 | 36.URBANLIFTGROUP S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 221,1 % | 273,9 K RON | |
| 37 | 37.MADAMARKDODO S.R.L.▼ 8 | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | 218,3 % | 533,5 K RON | |
| 38 | 38.E-DPO EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 214,2 % | -70,1 K RON | |
| 39 | 39.ROMTRUCKS SERVICE S.R.L.▲ 225 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 212,9 % | 227 K RON | |
| 40 | 40.MAL EXPO CONSTRUCT 2023 S.R.L.nou | Sat Pârgăreşti, Comuna Pârgăreşti, Bacău | 207,3 % | 326,6 K RON | |
| 41 | 41.BOLOCAN INVEST SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 206,9 % | 325,4 K RON | |
| 42 | 42.ROB-COM & CO S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 203,4 % | 11,6 K RON | |
| 43 | 43.CRED 20 CONSTRUCT S.R.L.▲ 55 | Sat Bogdan Vodă, Comuna Săuceşti, Bacău | 199 % | 500,8 K RON | |
| 44 | 44.COP CONSTRACSAN S.R.L.nou | Sat Horgeşti, Comuna Horgeşti, Bacău | 197,7 % | 104 K RON | |
| 45 | 45.NEC EDIL CONFORT 79 S.R.L.▲ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 196 % | 1,2 mil. RON | |
| 46 | 46.AUTO-TRUCKS SRL▲ 142 | Municipiul Bacău, Bacău | 186,8 % | 6,8 mil. RON | |
| 47 | 47.STG CONCEPT S.R.L.nou | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 179,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 48 | 48.DAVAS CONSTRUCT AVIP S.R.L.nou | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 179,2 % | 102,6 K RON | |
| 49 | 49.ANCOR LIGHTING S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 179,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 50 | 50.PROPAS SRL▲ 104 | Municipiul Bacău, Bacău | 177,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 51 | 51.ENERGIS CONSULT S.R.L.▲ 195 | Sat Traian, Comuna Traian, Bacău | 176,8 % | 444,2 K RON | |
| 52 | 52.EMYGRES-PROFI S.R.L.nou | Sat Sohodor, Comuna Horgeşti, Bacău | 175,5 % | 185 K RON | |
| 53 | 53.MICROENERG SECURITY SYSTEMS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 171,7 % | -105,8 K RON | |
| 54 | 54.CONCIB SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 169 % | 518,5 K RON | |
| 55 | 55.NICOLAEDILIZIA & RISTRUTTURAZIONE SRL▲ 517 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 167,3 % | 701,9 K RON | |
| 56 | 56.INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRLnou | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 167,1 % | 102,2 K RON | |
| 57 | 57.A TO Z EDIL S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 166,7 % | -97 K RON | |
| 58 | 58.CANCEL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 164,3 % | 48,6 K RON | |
| 59 | 59.GEOSIL BEST TEAM CONSTRUCT S.R.L.▼ 58 | Municipiul Bacău, Bacău | 161,6 % | 642,7 K RON | |
| 60 | 60.ROM-GAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 161,6 % | -763,5 K RON | |
| 61 | 61.IQS BUILDING S.R.L.▲ 330 | Municipiul Bacău, Bacău | 159,4 % | 490 K RON | |
| 62 | 62.SUBTRAVERSĂRI DIRIJATE BACĂU S.R.L.nou | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 158,6 % | 80,6 K RON | |
| 63 | 63.HDD SUPPORT SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 154,5 % | 95 K RON | |
| 64 | 64.FDL BULDO RENTCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 154 % | 133,7 K RON | |
| 65 | 65.FLORANTONEL CONSTRUCT SRL▲ 72 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 152,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 66 | 66.H.M WORK & TRADE S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 150,5 % | 468,1 K RON | |
| 67 | 67.GRUP CONSTRUCT DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | 150,2 % | 424,1 K RON | |
| 68 | 68.BASEL SERV S.R.L.▲ 435 | Municipiul Bacău, Bacău | 149,9 % | 559,8 K RON | |
| 69 | 69.REITECH AG SRLnou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 148,6 % | 136,5 K RON | |
| 70 | 70.FULL BUILDING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 148,5 % | 180,5 K RON | |
| 71 | 71.MODERNHAUS BAU S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 147 % | 438,7 K RON | |
| 72 | 72.MATEEŞ CONSTRUCT 2023 S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 143,8 % | 80 K RON | |
| 73 | 73.MLV MONTAJ GROUP S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 138,7 % | 364 K RON | |
| 74 | 74.ELGEDI SRL▲ 32 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 137,8 % | 196,6 K RON | |
| 75 | 75.C-ON TRUST ENGINEERING SRL▲ 406 | Municipiul Bacău, Bacău | 137 % | 999,1 K RON | |
| 76 | 76.CHEARA CONSTRUTIONI SRL▲ 162 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 136,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 77 | 77.ITAL DESIGN&ARTE SRL▲ 347 | Municipiul Bacău, Bacău | 134,9 % | 125,9 K RON | |
| 78 | 78.BOLTIB CONSTRUCT 2023 S.R.L.nou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 134 % | 371,2 K RON | |
| 79 | 79.CRIDA PROINSTAL S.R.L.▲ 127 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 134 % | 348 K RON | |
| 80 | 80.TRUST CONSTRUCT BACĂU S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 132,6 % | -25,4 K RON | |
| 81 | 81.ENERGOFOR SRL▲ 251 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 131,1 % | 11,4 mil. RON | |
| 82 | 82.ROVIC INSTAL SRL▲ 312 | Municipiul Bacău, Bacău | 130,5 % | 155,6 K RON | |
| 83 | 83.ELECTRIC POWER PROFESSIONAL S.R.L.▼ 49 | Municipiul Bacău, Bacău | 130,3 % | 149 K RON | |
| 84 | 84.SOFIPET SRL▲ 432 | Municipiul Oneşti, Bacău | 129,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 85 | 85.ANTIP AMENAJĂRI S.R.L.▲ 32 | Sat Slobozia, Comuna Filipeni, Bacău | 128,4 % | 245,9 K RON | |
| 86 | 86.BAUTHERM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 128,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 87 | 87.KA & PO INDUSTRIES SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 128 % | 123,9 K RON | |
| 88 | 88.ELPREST-ALP S.R.L.nou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 127 % | 98,7 K RON | |
| 89 | 89.DOBRIN INTERNAŢIONAL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 126,4 % | 75,7 K RON | |
| 90 | 90.DOMUS RENOV S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 125,5 % | 21,3 K RON | |
| 91 | 91.GOOD EURO BUILDING S.R.L.nou | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | 123,1 % | 213,1 K RON | |
| 92 | 92.CATGAN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 121,7 % | 258,5 K RON | |
| 93 | 93.TUD ELECTRIC 97 S.R.L.nou | Sat Tamaşi, Comuna Tamaşi, Bacău | 121,3 % | 111,7 K RON | |
| 94 | 94.BEST TEAM ASSISTANCE SRLnou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 120,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 95 | 95.SIRACUSA PRODCOM SRL▲ 294 | Municipiul Bacău, Bacău | 117,9 % | -35 K RON | |
| 96 | 96.ELEVATECH S.R.L.nou | Sat Pustiana, Comuna Pârjol, Bacău | 116,8 % | 38,9 K RON | |
| 97 | 97.ECO LEGOCONSTRUCT SRL▲ 45 | Municipiul Bacău, Bacău | 114,9 % | 594,6 K RON | |
| 98 | 98.TILICĂ VASY S.R.L.nou | Sat Crăieşti, Comuna Stănişeşti, Bacău | 113,3 % | 14,4 K RON | |
| 99 | 99.AMBIANCE CONCEPT BUILDING S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 112,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 100 | 100.GLOBAL INVEST SRL▲ 464 | Municipiul Bacău, Bacău | 110,8 % | 502,4 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Bacău
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
52 firme · 16,4 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
809 firme · 807,4 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
247 firme · 683,6 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
186 firme · 368,5 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
176 firme · 319,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
14 firme · 89,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
56 firme · 77,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
59 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
78 firme · 62,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
29 firme · 39 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 37,5 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
17 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
28 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
22 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
18 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
36 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
53 firme · 14,8 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
22 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
15 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 11 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
6 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
4 firme · 687,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 419,7 K RON