Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Bacău după creștere YoY în 2015
113 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 7,2 %, iar liderul atinge 248,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANDU FISH SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 248,3 % | 43,6 K RON | |
| 2 | 2.COSIOANA FOREST SRLnou | Sat Pralea, Comuna Căiuţi, Bacău | 219 % | 128,3 K RON | |
| 3 | 3.AGROFARM MOLDOVA SRLnou | Sat Păltiniş, Comuna Asău, Bacău | 215,2 % | 582,4 K RON | |
| 4 | 4.YNACASS PREST SRLnou | Sat Tărhăuşi, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 210,3 % | 136,7 K RON | |
| 5 | 5.C.M.A. VIP PRODUCTION SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 201,7 % | 72,3 K RON | |
| 6 | 6.ROMFOREST SERV SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 197,2 % | 48,6 K RON | |
| 7 | 7.SEGINA COMPANY SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 183,1 % | 287,4 K RON | |
| 8 | 8.TOTO INVEST SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 165,7 % | 146,1 K RON | |
| 9 | 9.ROINVESTIGO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 155 % | 103,5 K RON | |
| 10 | 10.PERRINI LAND INVEST SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 133,4 % | 351,2 K RON | |
| 11 | 11.GARDEN HOUSE SRLnou | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 130,3 % | 84 K RON | |
| 12 | 12.R.S.MIH FOREST SRL▲ 12 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 119,5 % | 306,6 K RON | |
| 13 | 13.O.M.B. PRODUCTION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 116,3 % | 244,2 K RON | |
| 14 | 14.TERRA VIRIDIS SRL▲ 76 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 109,2 % | 63,2 K RON | |
| 15 | 15.IŞTVAN-FOREST SRL▲ 60 | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 102,2 % | 717 K RON | |
| 16 | 16.COS & VAL SRLnou | Sat Bolătău, Comuna Zemeş, Bacău | 102 % | 49,3 K RON | |
| 17 | 17.OCOLUL SILVIC PRIVAT MĂNĂSTIREA CAŞIN SRLnou | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 99,8 % | 80,3 K RON | |
| 18 | 18.LIVADA MERE DE ITEŞTI SRLnou | Sat Iteşti, Comuna Iteşti, Bacău | 99,5 % | 259 K RON | |
| 19 | 19.SILVCOR FOREST SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 97,6 % | 50,3 K RON | |
| 20 | 20.M.C.I. PROD SERV SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 95,5 % | 58,1 K RON | |
| 21 | 21.SILVA TIT SRL▲ 51 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 92,3 % | 84,3 K RON | |
| 22 | 22.GAN FISH SRL▲ 5 | Sat Orbeni, Comuna Orbeni, Bacău | 90,7 % | 127,3 K RON | |
| 23 | 23.SIRVA-TOUR SRLnou | Sat Negoieşti, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 89,3 % | 202,5 K RON | |
| 24 | 24.FOR-EXPLO-TRANS SRLnou | Sat Ludaşi, Comuna Balcani, Bacău | 87,1 % | 11,2 K RON | |
| 25 | 25.PIU-COM SRL▼ 10 | Sat Asău, Comuna Asău, Bacău | 79,1 % | 18 K RON | |
| 26 | 26.AGRO-FERM 2GP SRLnou | Sat Filipeşti, Comuna Filipeşti, Bacău | 76,4 % | 462 RON | |
| 27 | 27.BIO-AGRO COMPANY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 71 % | 786,7 K RON | |
| 28 | 28.VALYMON FOREX SRLnou | Sat Frumoasa, Comuna Balcani, Bacău | 67,7 % | -15,1 K RON | |
| 29 | 29.CAPRIFOI SRL▲ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 65,4 % | 20,1 K RON | |
| 30 | 30.YZADAV COMPANY SRL▲ 19 | Sat Răzeşu, Comuna Glăvăneşti, Bacău | 64,5 % | -38,6 K RON | |
| 31 | 31.COMTINER SRL▲ 69 | Municipiul Oneşti, Bacău | 63,9 % | 122,9 K RON | |
| 32 | 32.AGROLEX PROD SRL▼ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 61,4 % | 4,6 K RON | |
| 33 | 33.PRODIMAR IMPEX SRL▼ 8 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 61,1 % | 46,9 K RON | |
| 34 | 34.ANATEONA SRLnou | Sat Balcani, Comuna Balcani, Bacău | 60,2 % | 75,5 K RON | |
| 35 | 35.GRIPEDO SRL▲ 46 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 59,1 % | 159,2 K RON | |
| 36 | 36.ROBICOP SRLnou | Sat Negoieşti, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 53,6 % | 89,4 K RON | |
| 37 | 37.AGROEMI SRL▲ 37 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 51,3 % | 104 K RON | |
| 38 | 38.VNL FOREST TRANS SRLnou | Sat Pralea, Comuna Căiuţi, Bacău | 50,3 % | 201 RON | |
| 39 | 39.DARIO AS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 49,6 % | 60,9 K RON | |
| 40 | 40.AGROSEC PROD-LIV SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 48,7 % | -11,4 K RON | |
| 41 | 41.AVAGERS SRLnou | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | 48,4 % | 8,4 K RON | |
| 42 | 42.FIDOLO COM SRLnou | Sat Cârligi, Comuna Filipeşti, Bacău | 47,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 43 | 43.SILKAMEN WOODS SRLnou | Sat Ferestrău-Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 46,2 % | 169,6 K RON | |
| 44 | 44.S.M.T. ALECU SRLnou | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 46 % | 11,5 K RON | |
| 45 | 45.DA BACCO SRL▼ 10 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 45,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 46 | 46.ROSABU SILVA SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 44,4 % | 49,7 K RON | |
| 47 | 47.DAVID MARK TRANS SRL▼ 40 | Municipiul Bacău, Bacău | 42,5 % | 7 K RON | |
| 48 | 48.DUECI AGRO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 42,4 % | 188,9 K RON | |
| 49 | 49.ITAL & COŞNEA SRLnou | Sat Coşnea, Comuna Agăş, Bacău | 42,3 % | -55,9 K RON | |
| 50 | 50.NATUR CHAMP SRL▲ 14 | Sat Horgeşti, Comuna Horgeşti, Bacău | 41,4 % | 38,3 K RON | |
| 51 | 51.BUCUR V.A. FOREST SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 41,3 % | -30,9 K RON | |
| 52 | 52.OVIDIU FOREST SRL▲ 49 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 40 % | 213,6 K RON | |
| 53 | 53.AGRO CAŞIN SRL▲ 10 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 39,5 % | 239 K RON | |
| 54 | 54.PROPLANT SRLnou | Sat Beleghet, Comuna Agăş, Bacău | 38,9 % | -24,8 K RON | |
| 55 | 55.MAREMY WOOD SRLnou | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 38,3 % | 23,4 K RON | |
| 56 | 56.SERCO SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 37,5 % | 14,3 K RON | |
| 57 | 57.BYAMIR SRL▲ 22 | Sat Popeni, Comuna Căiuţi, Bacău | 37,3 % | 180,7 K RON | |
| 58 | 58.PACODYA IMPEX SRL▼ 16 | Sat Răchitiş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 36,7 % | 54,2 K RON | |
| 59 | 59.AGRICOM PREST SRLnou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 34,8 % | 1,9 K RON | |
| 60 | 60.FORESTIER MU SILVICULTURA SRL▼ 4 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 31,3 % | 211,9 K RON | |
| 61 | 61.TIGIMARG COM SRLnou | Sat Frumuşelu, Comuna Glăvăneşti, Bacău | 30,7 % | 53,7 K RON | |
| 62 | 62.ALENACA GRUP SRLnou | Sat Fântânele, Comuna Hemeiuş, Bacău | 29,3 % | 16,8 K RON | |
| 63 | 63.DISTIVIN SRLnou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 27 % | 239,1 K RON | |
| 64 | 64.AGRO EMY&ANY SRL▼ 20 | Sat Neguleşti, Comuna Dealu Morii, Bacău | 26,1 % | 251,4 K RON | |
| 65 | 65.PRELUMET-COM SRL▼ 14 | Sat Blăgeşti, Comuna Blăgeşti, Bacău | 25,5 % | 244,6 K RON | |
| 66 | 66.APIREX-COM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 23,4 % | 43,6 K RON | |
| 67 | 67.ODRA COM SRL▲ 28 | Sat Luizi-Călugăra, Comuna Luizi-Călugăra, Bacău | 22,9 % | -15,8 K RON | |
| 68 | 68.OCOLUL SILVIC PRIVAT OITUZ SRL▲ 20 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 22,3 % | 268,6 K RON | |
| 69 | 69.SOLARIS JUNIOR SRLnou | Sat Grigoreni, Comuna Scorţeni, Bacău | 22,1 % | 73,1 K RON | |
| 70 | 70.ADELINA SI ANDREEA IMPEX SRL▲ 24 | Municipiul Oneşti, Bacău | 21,6 % | 22,4 K RON | |
| 71 | 71.HEPGAS SRL▲ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 21,2 % | -154 RON | |
| 72 | 72.COMIS SA▲ 13 | Sat Tescani, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | 21 % | 195,2 K RON | |
| 73 | 73.OCOLUL SILVIC LIGNUM SRL▼ 5 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 20,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 74 | 74.AVICOLA NEAMŢ SRL▼ 73 | Sat Traian, Comuna Traian, Bacău | 20,8 % | 16,8 K RON | |
| 75 | 75.TEHNIC SERVICE SRLnou | Sat Filipeşti, Comuna Filipeşti, Bacău | 20,4 % | 23,9 K RON | |
| 76 | 76.DABPROD SRLnou | Sat Luncani, Comuna Mărgineni, Bacău | 20,1 % | -96,2 K RON | |
| 77 | 77.SILVA VINCE FOREST SRLnou | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 19 % | 126,7 K RON | |
| 78 | 78.VILAGI TRANS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 18,8 % | 20,4 K RON | |
| 79 | 79.FERMIERUL SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 18 % | 3 K RON | |
| 80 | 80.AGRO-NOVA S.R.L.nou | Sat Răcăciuni, Comuna Răcăciuni, Bacău | 17,6 % | 5,6 K RON | |
| 81 | 81.GEFANY SRLnou | Sat Conţeşti, Comuna Sascut, Bacău | 17,4 % | 21,5 K RON | |
| 82 | 82.IONUŢ PREST SRL▲ 5 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 16,5 % | -11,5 K RON | |
| 83 | 83.REGIA PUBLICA LOCALA-OCOLUL SILVIC GHIMES-FAGET RAnou | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 16,2 % | 673,5 K RON | |
| 84 | 84.AGRIBAC COM SRL▼ 26 | Sat Crihan, Comuna Măgura, Bacău | 16 % | 134 RON | |
| 85 | 85.CHEMEN COMPANY SRL▼ 81 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 15,9 % | 169 K RON | |
| 86 | 86.COSALINA FOREST SRL▼ 55 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 15,7 % | 61 K RON | |
| 87 | 87.MYOVALY AGRO SRL▼ 74 | Sat Muncelu, Comuna Glăvăneşti, Bacău | 15,4 % | 25 K RON | |
| 88 | 88.MARIRAM FOREST SRL▼ 40 | Sat Tărhăuşi, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 14,4 % | 92,5 K RON | |
| 89 | 89.FLORINVEST SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 14,4 % | 228,4 K RON | |
| 90 | 90.LANDTEKNIC M&N SRL▼ 8 | Sat Neguleşti, Comuna Dealu Morii, Bacău | 13,6 % | 14,8 K RON | |
| 91 | 91.AGROBEN SRLnou | Sat Beneşti, Comuna Stănişeşti, Bacău | 13,3 % | 2 K RON | |
| 92 | 92.ESOX SRL▼ 27 | Sat Motoşeni, Comuna Motoşeni, Bacău | 12,1 % | 21,8 K RON | |
| 93 | 93.FRS CRIMION SRLnou | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 10,6 % | 1,5 K RON | |
| 94 | 94.GREIFER SRL▼ 24 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 10,6 % | 184,4 K RON | |
| 95 | 95.MIRADA-PREST SRL▼ 72 | Sat Hălmăcioaia, Comuna Racova, Bacău | 10,3 % | 86,2 K RON | |
| 96 | 96.DINASIL CONSULT SRL▼ 34 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 8,5 % | -4,4 K RON | |
| 97 | 97.KATANGA-IMPEX SRL▼ 65 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 8,5 % | 54 K RON | |
| 98 | 98.CARPRODEX SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 8,4 % | 1 K RON | |
| 99 | 99.COMTEXAURA SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 7,2 % | 104,3 K RON | |
| 100 | 100.BIO AGRO GROW S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,2 % | 54,1 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Bacău
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
164 firme · 520,9 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
97 firme · 169,9 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
29 firme · 68,6 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
28 firme · 63,3 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
11 firme · 54,9 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
8 firme · 29,5 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
10 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
9 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
9 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
3 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
4 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
17 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
16 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
8 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
10 firme · 899 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
9 firme · 804,6 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
2 firme · 336,4 K RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
1 firme · 308,6 K RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
3 firme · 143 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 111,2 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 14,7 K RON
CAEN 0115
Cultivarea tutunului
1 firme · 0 RON