Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Argeș după creștere YoY în 2024
115 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 9,7 %, iar liderul atinge 1.880,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DANBRED FINISHER ONE S.R.L.nou | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Argeş | 1.880,7 % | 675,1 K RON | |
| 2 | 2.DANBRED FINISHER TWO S.R.L.nou | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Argeş | 1.153,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.PRO-EXPO-LEMN SRLnou | Sat Cicăneşti, Comuna Cicăneşti, Argeş | 989,8 % | 379,5 K RON | |
| 4 | 4.VIVANDRE-CRISTINNE SRLnou | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Argeş | 919,9 % | 45,5 K RON | |
| 5 | 5.PASTRAVARIA CURCUBEUL ARGES S.R.L.▲ 131 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 687,8 % | 355,9 K RON | |
| 6 | 6.DANBRED ARGEŞ SRL▲ 156 | Comuna Slobozia, Argeş | 536,1 % | 8,6 mil. RON | |
| 7 | 7.OVIHRIB FOREST TRANS SRLnou | Sat Morăreşti, Comuna Morăreşti, Argeş | 525,7 % | -21,5 K RON | |
| 8 | 8.MASINIA - AGRO - TRICOT SRLnou | Sat Lăpuşani, Comuna Coşeşti, Argeş | 485,1 % | -46,9 K RON | |
| 9 | 9.MEG NEGOIU SRLnou | Sat Ianculeşti, Comuna Şuici, Argeş | 466,3 % | 36,5 K RON | |
| 10 | 10.TRUF MIG PRODLEMN 2004 SRLnou | Sat Zigoneni, Comuna Băiculeşti, Argeş | 439,8 % | -84,7 K RON | |
| 11 | 11.FERMA MALU S.R.L.nou | Sat Lăicăi, Comuna Cetăţeni, Argeş | 192,1 % | 17,5 K RON | |
| 12 | 12.GENERAL COMPACT CARS TECHNOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 188,1 % | 86,4 K RON | |
| 13 | 13.AGRIDUO BUSINESS SRLnou | Sat Bârla, Comuna Bârla, Argeş | 177,9 % | 698,4 K RON | |
| 14 | 14.HARMONY BSF GRUP S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 150,7 % | 551 K RON | |
| 15 | 15.MATY FOREST MUNTENIA S.R.L.nou | Sat Oeştii Ungureni, Comuna Corbeni, Argeş | 144,1 % | 306,6 K RON | |
| 16 | 16.AGRO AFINE LRS SRLnou | Sat Cieşti, Comuna Lunca Corbului, Argeş | 132,6 % | 203,5 K RON | |
| 17 | 17.BLBRS AGRO FARM SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 131,1 % | 83,2 K RON | |
| 18 | 18.CRISDOVAL AGRO URBE SRLnou | Sat Păcioiu, Comuna Coşeşti, Argeş | 129,6 % | 8,4 K RON | |
| 19 | 19.EVICOM HONEY S.R.L.▲ 42 | Sat Valea Uleiului, Comuna Valea Iaşului, Argeş | 129 % | 40 K RON | |
| 20 | 20.MUNTENIA FORESTER SRL▲ 154 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 106,4 % | -27,9 K RON | |
| 21 | 21.AXY AGRO BLESS S.R.L.▲ 18 | Sat Nigrişoara, Comuna Slobozia, Argeş | 105,6 % | 15,8 K RON | |
| 22 | 22.DRUMEŢUL MONTAN 2004 SRLnou | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 104 % | 146,1 K RON | |
| 23 | 23.ŞOIMUL FOREST WOOD S.R.L.nou | Sat Văleni, Comuna Sălătrucu, Argeş | 100,5 % | 256,2 K RON | |
| 24 | 24.GEO MURARU FOREST 2004 SRLnou | Comuna Sălătrucu, Argeş | 99,5 % | 615,6 K RON | |
| 25 | 25.ADY SPEED FOREST LZR SRL▲ 123 | Sat Văleni, Comuna Sălătrucu, Argeş | 95,9 % | 170,9 K RON | |
| 26 | 26.TOTAL BSF EUROTRANS SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 90,9 % | 956,1 K RON | |
| 27 | 27.MADIS ECOBUSSINES SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 85,8 % | 99,7 K RON | |
| 28 | 28.AVEMIR ADRY VIO SRLnou | Sat Cotmeana, Comuna Cotmeana, Argeş | 76,3 % | 138,3 K RON | |
| 29 | 29.VALNIC FOREST S.R.L.nou | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 73,6 % | 30,4 K RON | |
| 30 | 30.KIM TOP TRAVEL S.R.L.nou | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 72,9 % | -948 K RON | |
| 31 | 31.MARIAN FOREST PRODUCTION SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 72,1 % | 191 RON | |
| 32 | 32.POMERANIANLUXURY S.R.L.▲ 125 | Municipiul Piteşti, Argeş | 72 % | 269,1 K RON | |
| 33 | 33.FOREST SAMIR 2019 S.R.L.nou | Sat Gura Pravăţ, Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 71,3 % | 3,2 K RON | |
| 34 | 34.SILVA SORVAS DORILIL SRLnou | Sat Berindeşti, Comuna Corbeni, Argeş | 71,1 % | -132,9 K RON | |
| 35 | 35.PROFIT ECO TGP SRLnou | Sat Şerbăneşti, Comuna Rociu, Argeş | 70,1 % | 207,2 K RON | |
| 36 | 36.BIO STAR LOGISTIC SRL▼ 34 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 69,7 % | 569,4 K RON | |
| 37 | 37.ADIFLOR EXPTRANS SRL▲ 155 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 66,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 38 | 38.CERBUL MONTAN 2003 SRLnou | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 64,5 % | -1,3 mil. RON | |
| 39 | 39.BIA & DARIUS FOREST SRLnou | Sat Berevoeşti, Comuna Berevoeşti, Argeş | 64,5 % | 80,4 K RON | |
| 40 | 40.AGROMAS CEREAL FOODS S.R.L.▲ 32 | Municipiul Piteşti, Argeş | 64,3 % | 114 K RON | |
| 41 | 41.GREEN FOREST TECHNOLOGY S.R.L.nou | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 63 % | 8,4 K RON | |
| 42 | 42.CIOPLEI FOREST 2004 SRL▼ 28 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 61,4 % | 90,8 K RON | |
| 43 | 43.SERV PATRU EXPLOATARE SRL▲ 108 | Sat Şuici, Comuna Şuici, Argeş | 61,2 % | 33,6 K RON | |
| 44 | 44.AGRO FERMA CĂTĂLIN GRAURE S.R.L.nou | Sat Găinuşa, Comuna Săpata, Argeş | 60,6 % | -36,7 K RON | |
| 45 | 45.FOREST DILIADI SRL▼ 2 | Sat Petreşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 60,1 % | 307,3 K RON | |
| 46 | 46.AGROGOLD TEHNORAD S.R.L.nou | Sat Ceauşeşti, Comuna Oarja, Argeş | 56,8 % | 11,9 K RON | |
| 47 | 47.CRYS FUNGHI CONCEPT S.R.L.▼ 16 | Sat Conţeşti, Comuna Davideşti, Argeş | 55 % | 28,3 K RON | |
| 48 | 48.LESPEZI - PADINĂ SRL▲ 46 | Sat Piatra, Comuna Stoeneşti, Argeş | 53 % | 2,5 K RON | |
| 49 | 49.ALDEMAR FUNGHI 95 SRLnou | Sat Argeşani, Comuna Băiculeşti, Argeş | 48,5 % | 137,6 K RON | |
| 50 | 50.EDGE BOSCO SRL▲ 25 | Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 48,4 % | 20,5 K RON | |
| 51 | 51.FOREST GREEN STAR SRL▲ 107 | Sat Slatina, Comuna Nucşoara, Argeş | 48,2 % | 48,3 K RON | |
| 52 | 52.AGRO MBF FARMER S.R.L.nou | Sat Izvoru de Sus, Comuna Vedea, Argeş | 47,3 % | 4,9 K RON | |
| 53 | 53.TVL TOP CONCEPT S.R.L.▲ 68 | Sat Miceşti, Comuna Miceşti, Argeş | 46,6 % | -126,6 K RON | |
| 54 | 54.ROX FOREST EXCLUSIV SRL▲ 107 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 45,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 55 | 55.MAGNUM NEW FOREST SRLnou | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 43,6 % | 176,1 K RON | |
| 56 | 56.SYLVROM SRL▼ 32 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 41 % | 76 K RON | |
| 57 | 57.UCA SAN ALPIN SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 39,3 % | -3,2 K RON | |
| 58 | 58.AGRO DOUBLE G.B. MUNTENIA SRLnou | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 38,7 % | 162,6 K RON | |
| 59 | 59.SERE ARGEȘ 2018 S.R.L.▼ 22 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 38,3 % | 116 K RON | |
| 60 | 60.RAUMEX 2007 SRLnou | Sat Robaia, Comuna Muşăteşti, Argeş | 38,2 % | 125,1 K RON | |
| 61 | 61.SUNNY FARM S.R.L.nou | Sat Valea Stânii, Comuna Ţiţeşti, Argeş | 37,7 % | -931,5 K RON | |
| 62 | 62.SILVAYARD RLY SRL▼ 10 | Sat Dragoslavele, Comuna Dragoslavele, Argeş | 37,1 % | 247,8 K RON | |
| 63 | 63.EXPO TRANS TOP CONCEPT SRLnou | Sat Văleni, Comuna Sălătrucu, Argeş | 35,8 % | 13,8 K RON | |
| 64 | 64.STELDA INVESTMENT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 35,4 % | 63,5 K RON | |
| 65 | 65.SUINPROD RADIC SRL▲ 100 | Sat Ciupa-Mănciulescu, Comuna Răteşti, Argeş | 33,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 66 | 66.VICILANDFOREST C.G.H. SRLnou | Sat Voineşti, Comuna Lereşti, Argeş | 32,3 % | 688,4 K RON | |
| 67 | 67.GOLSUIN DOMNESTI SRL▼ 10 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Argeş | 31,5 % | 58,4 K RON | |
| 68 | 68.AGROREC BIO PROJECT SRLnou | Sat Miroşi, Comuna Miroşi, Argeş | 31,3 % | -75,1 K RON | |
| 69 | 69.TRANS ALPIN PIETROSANI 2004 SRLnou | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Argeş | 29,9 % | -1 mil. RON | |
| 70 | 70.HABITAT DECO SRLnou | Sat Suseni, Comuna Suseni, Argeş | 29,7 % | 4,1 mil. RON | |
| 71 | 71.DORUL PESCARULUI SRL▲ 27 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 29,5 % | 32,7 K RON | |
| 72 | 72.TIMPEX-COM SRLnou | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 29 % | -70,3 K RON | |
| 73 | 73.AGROFLOR CEREAL DIVERS SRL▲ 33 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Argeş | 28,9 % | 486,2 K RON | |
| 74 | 74.CLAUS TOTAL INVEST S.R.L.nou | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 28,2 % | 876,4 K RON | |
| 75 | 75.LEODINA WOOD PROD SRL▼ 26 | Sat Văleni, Comuna Sălătrucu, Argeş | 27,5 % | 18,9 K RON | |
| 76 | 76.ŞOIMUL GENERAL MIXT SRLnou | Sat Văleni, Comuna Sălătrucu, Argeş | 27,2 % | 1,8 K RON | |
| 77 | 77.RADUMAR NEW FOREST S.R.L.▼ 59 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 26,7 % | 403,1 K RON | |
| 78 | 78.SIO IMPAX NIC SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 25,2 % | 288 K RON | |
| 79 | 79.AGRO CIUPA INVEST S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 24,9 % | 32,2 K RON | |
| 80 | 80.VETTER LA BOGAȚI S.R.L.nou | Sat Bârloi, Comuna Bogaţi, Argeş | 24 % | 81,2 K RON | |
| 81 | 81.TUK FLY FOREST S.R.L.▼ 49 | Sat Dâmbovicioara, Comuna Dâmbovicioara, Argeş | 23,3 % | 1,4 K RON | |
| 82 | 82.APIS KEUTER TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Nigrişoara, Comuna Slobozia, Argeş | 22,5 % | 70,5 K RON | |
| 83 | 83.TERRA AGRO VEGETAL SRLnou | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 22,5 % | 445,3 K RON | |
| 84 | 84.VIOMAR MULTISERV FOREST SRLnou | Sat Bărăşti, Comuna Cicăneşti, Argeş | 20,5 % | 45,6 K RON | |
| 85 | 85.ALEX & REBY STAR S.R.L.nou | Sat Dragoslavele, Comuna Dragoslavele, Argeş | 20,3 % | 96,1 K RON | |
| 86 | 86.AGRO SIMA BROŞTENI S.R.L.nou | Sat Pârvu Roşu, Oraş Costeşti, Argeş | 19,3 % | 2,2 K RON | |
| 87 | 87.VEGETAL LAND S.R.L.▲ 91 | Sat Recea, Comuna Recea, Argeş | 19,2 % | -6,3 K RON | |
| 88 | 88.HELESTEU CONCEPT GFS S.R.L.▼ 44 | Sat Lăzăreşti, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | 18,5 % | 33,6 K RON | |
| 89 | 89.ORGANIC GREEN COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Sat Negraşi, Comuna Negraşi, Argeş | 18,3 % | 25,7 K RON | |
| 90 | 90.OUĂ DE ŢARĂ SRL▲ 63 | Sat Valea Mărului, Comuna Budeasa, Argeş | 17,8 % | 10,5 mil. RON | |
| 91 | 91.SILVA GREEN FOREST S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 17,7 % | 21,5 K RON | |
| 92 | 92.EXPO PATRICK GENERALY SRL▲ 11 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 16,9 % | -1,3 mil. RON | |
| 93 | 93.ECO FOREST FINTA SRLnou | Sat Căteasca, Comuna Căteasca, Argeş | 15,4 % | 13,1 mil. RON | |
| 94 | 94.PLAIASU SRLnou | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 13,4 % | 109,4 K RON | |
| 95 | 95.PROGRAIN ARGEŞ S.R.L.nou | Sat Siliştea, Comuna Căteasca, Argeş | 13,1 % | 42 K RON | |
| 96 | 96.SANGRAM-KARMA SRLnou | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 11,7 % | 256,8 K RON | |
| 97 | 97.VASIMAR MUNTENIA SRLnou | Sat Şerbăneşti, Comuna Rociu, Argeş | 11,3 % | 303,9 K RON | |
| 98 | 98.STARLEMN-G.V. SRL▲ 99 | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 10,5 % | 168,9 K RON | |
| 99 | 99.FOREST MONTAN 2003 SRLnou | Comuna Rucăr, Argeş | 9,9 % | 289,7 K RON | |
| 100 | 100.INDUSTRIAL AGRO LEX SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,7 % | -40,8 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Argeș
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
228 firme · 438,2 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
162 firme · 251,7 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
20 firme · 184,5 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
8 firme · 123,1 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
30 firme · 24,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
17 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
10 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
12 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
18 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
6 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
29 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
18 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
8 firme · 644,8 K RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
3 firme · 399 K RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
13 firme · 386,1 K RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
2 firme · 209,5 K RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
1 firme · 166,7 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 166,2 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
1 firme · 81,8 K RON
CAEN 0127
Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
1 firme · 49,9 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
1 firme · 0 RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
1 firme · 0 RON