Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Arad după creștere YoY în 2024
201 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 21,3 %, iar liderul atinge 814,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COVER APPLE MANOR SRLnou | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Arad | 814,3 % | 24,9 K RON | |
| 2 | 2.RED HAPPY FRUIT COOPERATIVA AGRICOLĂnou | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 355,2 % | 6 K RON | |
| 3 | 3.EXPLO DANIEL FOREST S.R.L.▲ 40 | Sat Căpruţa, Comuna Bârzava, Arad | 277,4 % | 351 K RON | |
| 4 | 4.AS FIELD CAPITAL INVESTMENT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 273,8 % | 265,7 K RON | |
| 5 | 5.AZIENDA AGRICOLA GARDA SRLnou | Sat Horia, Comuna Vladimirescu, Arad | 272,5 % | 354,6 K RON | |
| 6 | 6.FÎNTÎNELE AGROFARM SRLnou | Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad | 260,2 % | -911,4 K RON | |
| 7 | 7.ALMA CLEVER CONSTRUCT S.R.L.= | Sat Minead, Comuna Igneşti, Arad | 225,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.BIOTERRA PANCOTA COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Loc. Pâncota, Oraş Pâncota, Arad | 221 % | 38,2 K RON | |
| 9 | 9.WEST LAND ES S.R.L.nou | Sat Sânmartin, Comuna Macea, Arad | 211,5 % | 29,1 K RON | |
| 10 | 10.INTECO AGRICULTURA S.R.L.▲ 19 | Municipiul Arad, Arad | 195,1 % | 651,7 K RON | |
| 11 | 11.AVICOLA DI POLLO SRLnou | Sat Zimandcuz, Comuna Zimandu Nou, Arad | 192 % | -98,4 K RON | |
| 12 | 12.HENRICO VERMUE HOLDING SRLnou | Sat Iratoşu, Comuna Iratoşu, Arad | 185,9 % | 82 RON | |
| 13 | 13.HELLAS FARM SRL▼ 11 | Sat Birchiş, Comuna Birchiş, Arad | 183,5 % | 49,2 K RON | |
| 14 | 14.BIOTOPI FARMINVEST SRLnou | Sat Cicir, Comuna Vladimirescu, Arad | 175 % | -207,4 K RON | |
| 15 | 15.AGRO POLYSPED S.R.L.nou | Loc. Pâncota, Oraş Pâncota, Arad | 172,4 % | 26,1 K RON | |
| 16 | 16.AGRO SANKTANA SRLnou | Oraş Sântana, Arad | 160,8 % | 3 mil. RON | |
| 17 | 17.VILLA BETTY ROEMENIA SRLnou | Sat Almaş, Comuna Almaş, Arad | 152 % | 10,5 K RON | |
| 18 | 18.DEI HOLDING INDUSTRY S.R.L.nou | Sat Turnu, Oraş Pecica, Arad | 143,6 % | 24,1 K RON | |
| 19 | 19.ARGAMA PROD SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 141,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.PREST SASYTOLAND S.R.L.▲ 192 | Sat Somoşcheş, Comuna Cermei, Arad | 129,9 % | 171,2 K RON | |
| 21 | 21.OVIDIULIDIA SRLnou | Sat Săvârşin, Comuna Săvârşin, Arad | 129,2 % | 367,5 K RON | |
| 22 | 22.D.D.H. AGRO HOLDING S.R.L.nou | Sat Călugăreni, Comuna Felnac, Arad | 125,6 % | 51,3 K RON | |
| 23 | 23.ELLY-DI COMPANY SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 125 % | 109,2 K RON | |
| 24 | 24.K & K AGROSERVICES SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 115,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 25 | 25.ECOPROD MIHAI S.R.L.nou | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 105,5 % | 217,2 K RON | |
| 26 | 26.NELL COMPANY SRLnou | Loc. Caporal Alexa, Oraş Sântana, Arad | 105,5 % | 219,8 K RON | |
| 27 | 27.CARMEN LAND ACTIVITIES S.R.L.▲ 39 | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 101,6 % | 775,6 K RON | |
| 28 | 28.CRISTI F. FERMA S.R.L.▲ 5 | Sat Sălăjeni, Oraş Sebiş, Arad | 99,6 % | 20,2 K RON | |
| 29 | 29.BONDORAGRO SRLnou | Sat Nădab, Oraş Chişineu-Criş, Arad | 99,3 % | 29,2 K RON | |
| 30 | 30.AGRO-DUDAN SRLnou | Sat Şimand, Comuna Şimand, Arad | 98,9 % | 2,3 K RON | |
| 31 | 31.ARSAT POMICULTURA S.R.L.▲ 110 | Sat Şeitin, Comuna Şeitin, Arad | 98,8 % | -128 K RON | |
| 32 | 32.BIO HUCKLEBERRY FRUIT S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 97,2 % | 331,7 K RON | |
| 33 | 33.PORTLEMN EXPLO S.R.L.nou | Sat Prunişor, Oraş Sebiş, Arad | 94,8 % | 81,5 K RON | |
| 34 | 34.HORTENSIA AGRO S.R.L.nou | Sat Felnac, Comuna Felnac, Arad | 93,3 % | 47,2 K RON | |
| 35 | 35.CODAGRI TIM SRLnou | Sat Felnac, Comuna Felnac, Arad | 92,1 % | 426,1 K RON | |
| 36 | 36.SFG AGRICULTURA 2022 S.R.L.nou | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 89,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 37 | 37.ROTAGRO SRLnou | Sat Şeitin, Comuna Şeitin, Arad | 87,8 % | 393,3 K RON | |
| 38 | 38.ARADERBIO SRLnou | Sat Zerind, Comuna Zerind, Arad | 85,3 % | 162,5 K RON | |
| 39 | 39.AGRIVEST SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 84,3 % | 593 K RON | |
| 40 | 40.AGRO BREJAN PLANT SRL▲ 63 | Sat Iratoşu, Comuna Iratoşu, Arad | 79,6 % | 12,6 K RON | |
| 41 | 41.MIORITA JIANU SRL▲ 66 | Sat Zăbrani, Comuna Zăbrani, Arad | 78,4 % | 506,7 K RON | |
| 42 | 42.MANU EXPLORECS S.R.L.▲ 14 | Sat Groşii Noi, Comuna Bârzava, Arad | 77,9 % | 42,3 K RON | |
| 43 | 43.SIMAGRA PREST COM SRLnou | Sat Şimand, Comuna Şimand, Arad | 75,1 % | 184,7 K RON | |
| 44 | 44.BANAT ECO AGRAR SRLnou | Sat Sintea Mică, Comuna Olari, Arad | 75,1 % | 188,1 K RON | |
| 45 | 45.AGRO TRANS GMG88 S.R.L.▲ 79 | Sat Şagu, Comuna Şagu, Arad | 74,2 % | 90,4 K RON | |
| 46 | 46.PĂMÂNTUL VIITORULUI SRLnou | Comuna Felnac, Arad | 73,2 % | 557 K RON | |
| 47 | 47.GARDEN LIPOVA SRLnou | Loc. Radna, Oraş Lipova, Arad | 72,9 % | 54,6 K RON | |
| 48 | 48.DIALAR FOREST TRANS S.R.L.nou | Sat Măgulicea, Comuna Vârfurile, Arad | 72,5 % | -43,4 K RON | |
| 49 | 49.PROSOLTEC S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 64,8 % | 490,7 K RON | |
| 50 | 50.SILVA LAZAR SRL▲ 68 | Sat Vârfurile, Comuna Vârfurile, Arad | 62,3 % | -186 K RON | |
| 51 | 51.AGRO MWD APATEU SRL▲ 39 | Loc. Pecica, Oraş Pecica, Arad | 62 % | 2,7 K RON | |
| 52 | 52.PROEUROFOREST S.R.L.nou | Sat Şilindia, Comuna Şilindia, Arad | 61,8 % | 58,2 K RON | |
| 53 | 53.TEAM VEST CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Bătuţa, Comuna Bârzava, Arad | 61,5 % | -31,5 K RON | |
| 54 | 54.MAIA AGROSERV SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 61,3 % | 11,3 K RON | |
| 55 | 55.EUROPRODROM AGROCIN S.R.L.nou | Sat Şagu, Comuna Şagu, Arad | 61 % | 10,5 K RON | |
| 56 | 56.AGRICOLA SPINARE S.R.L.nou | Sat Şiclău, Comuna Grăniceri, Arad | 60 % | 64,4 K RON | |
| 57 | 57.SORBUS FOREST SRLnou | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 60 % | 12,4 K RON | |
| 58 | 58.AGRIGREEN ITALY S.R.L.nou | Sat Tauţ, Comuna Tauţ, Arad | 59,4 % | 3,3 K RON | |
| 59 | 59.ZOOLANDARAD SRLnou | Sat Cicir, Comuna Vladimirescu, Arad | 56,6 % | 168,6 K RON | |
| 60 | 60.NATIVE FARM SRL▲ 93 | Sat Sâmbăteni, Comuna Păuliş, Arad | 56,3 % | -57,7 K RON | |
| 61 | 61.CRISTIAN UND FERENC UNIVERSELLE GRUPPE S.R.L.▲ 56 | Loc. Chişineu-Criş, Oraş Chişineu-Criş, Arad | 54,7 % | 213,6 K RON | |
| 62 | 62.CEREALIS VEST COOPERATIVĂ AGRICOLĂ▼ 14 | Loc. Nădlac, Oraş Nădlac, Arad | 53,5 % | 205,5 K RON | |
| 63 | 63.DURIKLAND AGRO S.R.L.nou | Loc. Nădlac, Oraş Nădlac, Arad | 52,6 % | 13,2 K RON | |
| 64 | 64.HAPPY GOODFRUIT S.R.L.▼ 36 | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 50,5 % | 46,5 K RON | |
| 65 | 65.PIN CONSULT AGROLAND S.R.L.nou | Sat Şepreuş, Comuna Şepreuş, Arad | 50,4 % | -276,7 K RON | |
| 66 | 66.POL & MAS INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 50,1 % | 562,7 K RON | |
| 67 | 67.AGRO FARMLEAF S.R.L.nou | Sat Ostrov, Comuna Birchiş, Arad | 46,6 % | 143,3 K RON | |
| 68 | 68.PRIMO SOLE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 46 % | 91,7 K RON | |
| 69 | 69.FLORIN ADINA FOREST S.R.L.nou | Sat Secaş, Comuna Brazii, Arad | 45,9 % | 237,8 K RON | |
| 70 | 70.PRODCAMP ECOLAND SRL▼ 50 | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 45,6 % | 484,2 K RON | |
| 71 | 71.LOYALTYLAND S.R.L.▲ 111 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 42,5 % | 19,9 K RON | |
| 72 | 72.IGINO ATTILIO SRL▲ 109 | Municipiul Arad, Arad | 42,1 % | 111,1 K RON | |
| 73 | 73.AGRO SÂNPETRU S.R.L.nou | Sat Sânpetru German, Comuna Secusigiu, Arad | 41 % | 34,7 K RON | |
| 74 | 74.FREE-RANGE CHICKEN S.R.L.▲ 115 | Loc. Nădlac, Oraş Nădlac, Arad | 40,7 % | 11,2 K RON | |
| 75 | 75.ARENDAŞUL SRLnou | Loc. Pâncota, Oraş Pâncota, Arad | 35,7 % | 159,7 K RON | |
| 76 | 76.OSC DEY PRO FOREST SRLnou | Sat Mermeşti, Comuna Vârfurile, Arad | 35 % | 17,8 K RON | |
| 77 | 77.BIOPLANT ARAD S.R.L.nou | Sat Seleuş, Comuna Seleuş, Arad | 34 % | 66,4 K RON | |
| 78 | 78.ARBEMA PROPERTY S.R.L.▲ 44 | Municipiul Arad, Arad | 33,7 % | 820 K RON | |
| 79 | 79.STUPINA O.S. ANTAL SRLnou | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 32,3 % | -21,2 K RON | |
| 80 | 80.MECAFOREST TRANSERV SRLnou | Sat Vasile Goldiş, Comuna Beliu, Arad | 32,2 % | 120,8 K RON | |
| 81 | 81.IWI AGRO TEREN S.R.L.nou | Sat Coroi, Comuna Craiva, Arad | 31,3 % | -20,4 K RON | |
| 82 | 82.SATIM SRLnou | Sat Vinga, Comuna Vinga, Arad | 29,9 % | 14,3 K RON | |
| 83 | 83.AGROPROSPER CAZACU SRLnou | Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad | 29,3 % | 6,3 K RON | |
| 84 | 84.EXPLOAL ROZ SRL▲ 81 | Sat Iosaş, Comuna Gurahonţ, Arad | 28,4 % | 416,5 K RON | |
| 85 | 85.AGRO RALUCA SRLnou | Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad | 26,7 % | 2,7 mil. RON | |
| 86 | 86.AGROMORO LAND S.R.L.▲ 53 | Sat Moroda, Comuna Seleuş, Arad | 26,5 % | -87 K RON | |
| 87 | 87.GROSSMANN LAND SRLnou | Oraş Sântana, Arad | 26 % | 2,4 mil. RON | |
| 88 | 88.BERBECUŢUL BUCĂLĂU S.R.L.nou | Sat Socodor, Comuna Socodor, Arad | 25,6 % | -332,6 K RON | |
| 89 | 89.TERRACULT SRL▲ 109 | Sat Horia, Comuna Vladimirescu, Arad | 25,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 90 | 90.AGRO FAST SERVIZI S.R.L.nou | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 25,5 % | 17,4 K RON | |
| 91 | 91.NASTA TRANS SRL▼ 7 | Sat Aluniş, Comuna Frumuşeni, Arad | 25,3 % | 436 K RON | |
| 92 | 92.MARGINEANA SRL▲ 55 | Sat Nădab, Oraş Chişineu-Criş, Arad | 24,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 93 | 93.TAICA EXPLO SĂLĂJ S.R.L.nou | Sat Sălăjeni, Oraş Sebiş, Arad | 24,7 % | -22,3 K RON | |
| 94 | 94.DOCAGRO FARM S.R.L.nou | Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad | 23,8 % | 76,6 K RON | |
| 95 | 95.VESTAGRI ŢELA SRLnou | Sat Ţela, Comuna Bata, Arad | 23,6 % | 32,9 K RON | |
| 96 | 96.AGROEXPORT LOGISTIC SRLnou | Sat Satu Mare, Comuna Secusigiu, Arad | 23,5 % | 112,1 K RON | |
| 97 | 97.AGRICOLĂ VIITORUL MAILATnou | —, Arad | 23,2 % | 990,2 K RON | |
| 98 | 98.AGROPET PODGORIA SRLnou | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 22,9 % | -536 K RON | |
| 99 | 99.FLORIS AGRO FARM SRLnou | Sat Şicula, Comuna Şicula, Arad | 22,1 % | 75,7 K RON | |
| 100 | 100.AGRO ŢUCUDEAN SRLnou | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 21,3 % | 150,4 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Arad
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
413 firme · 876,2 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
101 firme · 148,1 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
26 firme · 84,3 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
24 firme · 77,4 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
25 firme · 47,7 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
13 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
63 firme · 25,5 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
15 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
36 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
11 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
5 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
5 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
24 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
9 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
2 firme · 781,7 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
9 firme · 781,6 K RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 154,7 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 56,7 K RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
6 firme · 18 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
2 firme · 0 RON