Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Alba după creștere YoY în 2010
81 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,5 %, iar liderul atinge 739,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FAVORIT IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 739,8 % | -8,3 K RON | |
| 2 | 2.LEVY BAR SRLnou | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 731,3 % | 29,7 K RON | |
| 3 | 3.EROL MALL SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 298,1 % | 20,2 K RON | |
| 4 | 4.ECO GENESIS SRL= | Sat Şona, Comuna Şona, Alba | 271,7 % | 52,9 K RON | |
| 5 | 5.FOOD HOUSE SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 210,9 % | -71,3 K RON | |
| 6 | 6.BOOHA BAR SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 139,9 % | -167,8 K RON | |
| 7 | 7.ADA SALT SRL▲ 28 | Municipiul Blaj, Alba | 112,9 % | -88,1 K RON | |
| 8 | 8.EMALIN EXIM SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 98,7 % | 5,9 K RON | |
| 9 | 9.MECATEL SRL▲ 51 | Loc. Tiur, Municipiul Blaj, Alba | 85,1 % | 24,5 K RON | |
| 10 | 10.CASA DAVID SRLnou | Sat Cib, Comuna Almaşu Mare, Alba | 76,7 % | 7,9 K RON | |
| 11 | 11.IOBA CAMPING SRLnou | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 74,3 % | -17,3 K RON | |
| 12 | 12.ANDREI ŞTEFAN SRL▲ 15 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 72,5 % | -77,6 K RON | |
| 13 | 13.DARLING ' S FOOD SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 71,3 % | -28,5 K RON | |
| 14 | 14.TITAN & CO SRL▲ 32 | Municipiul Aiud, Alba | 69 % | 1 K RON | |
| 15 | 15.WILL BUSSINES PAN SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 57,1 % | 12,8 K RON | |
| 16 | 16.MASTER CLUB SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 47,7 % | -105,6 K RON | |
| 17 | 17.HOTEL FAN SRL▲ 1 | Municipiul Sebeş, Alba | 47,5 % | 6 K RON | |
| 18 | 18.COLMIR BUILDING SRLnou | Oraş Baia de Arieş, Alba | 41,6 % | -58,2 K RON | |
| 19 | 19.LUFRETI SRL▼ 4 | Sat Gârbova, Comuna Gârbova, Alba | 38,5 % | -12,7 K RON | |
| 20 | 20.N & A FOREST PRODUCTION SRL▲ 12 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 38,4 % | -340,7 K RON | |
| 21 | 21.BIOREF SRL▲ 40 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 36,9 % | 22,8 K RON | |
| 22 | 22.SARRA NICOL SRLnou | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 34,6 % | 3,7 K RON | |
| 23 | 23.HAŢEGANA SRLnou | Sat Noşlac, Comuna Noşlac, Alba | 34,4 % | 2,8 K RON | |
| 24 | 24.POIANA VERDE SRLnou | Sat Cioneşti, Comuna Albac, Alba | 34,2 % | 8 K RON | |
| 25 | 25.TREI BRAZI SRL▲ 14 | Sat Vadu Moţilor, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 33,4 % | 11,5 K RON | |
| 26 | 26.ALPIN BRAD SRLnou | Sat Lunca Bisericii, Comuna Vidra, Alba | 31,7 % | -87,4 K RON | |
| 27 | 27.COLOSEO TRADING SRL▲ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 31,7 % | 91,6 K RON | |
| 28 | 28.LESI LIVES SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 29,3 % | -21,2 K RON | |
| 29 | 29.PERLA MUREŞULUI SRLnou | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | 29,3 % | 13,6 K RON | |
| 30 | 30.ENJOY LIFE SRLnou | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 29 % | -44,5 K RON | |
| 31 | 31.MERCUR SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 28,4 % | 379,6 K RON | |
| 32 | 32.YAX SYSTEM SRLnou | Sat Cărpiniş, Comuna Roşia Montană, Alba | 27,9 % | -43,3 K RON | |
| 33 | 33.MARA-LAZĂR-ISPAS SRL▼ 19 | Municipiul Aiud, Alba | 26,9 % | 91,3 K RON | |
| 34 | 34.VOICOM SRL▲ 29 | Municipiul Blaj, Alba | 26,1 % | -417 RON | |
| 35 | 35.FEY PROJECT SRLnou | Sat Bucerdea Vinoasă, Comuna Ighiu, Alba | 24,3 % | 2 K RON | |
| 36 | 36.ALINA GALAXY SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 24,2 % | -5,8 K RON | |
| 37 | 37.TRANSILVANIA STAR SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 23,9 % | 951 RON | |
| 38 | 38.MIRA CAFFE SRLnou | Sat Şard, Comuna Ighiu, Alba | 23,8 % | -29,6 K RON | |
| 39 | 39.SERV COM URSU SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 22,5 % | -8,4 K RON | |
| 40 | 40.ALEX & SIM STAR SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 22,5 % | -44,7 K RON | |
| 41 | 41.LUK DE LUX LORINCZ SRL▼ 24 | Municipiul Aiud, Alba | 21,8 % | 18,3 K RON | |
| 42 | 42.FLORAMIADA SRLnou | Sat Crăciunelu de Jos, Comuna Crăciunelu de Jos, Alba | 21,4 % | 1,7 K RON | |
| 43 | 43.CASA NELLE SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 21 % | 56,3 K RON | |
| 44 | 44.DANCIU & FIII SRLnou | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 20,5 % | 11,4 K RON | |
| 45 | 45.RESTAURANT CAPITOL AIUD SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 20,1 % | 1,1 K RON | |
| 46 | 46.CONCRET EXIM SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 19,8 % | 426 RON | |
| 47 | 47.NEAGU PLUS SRL▲ 7 | Municipiul Sebeş, Alba | 17,3 % | 4,6 K RON | |
| 48 | 48.BELVEDERE SRLnou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 17 % | -12,1 K RON | |
| 49 | 49.GEA EVENT SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 16,8 % | 25,6 K RON | |
| 50 | 50.MAN PRESIDENT SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 15,9 % | 49,5 K RON | |
| 51 | 51.SANTI STAR SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 15,6 % | -35,3 K RON | |
| 52 | 52.LIVIANA STAR SRL▼ 51 | Sat Lupşa, Comuna Lupşa, Alba | 15,5 % | 8,8 K RON | |
| 53 | 53.MAGIC NORD STAR SRL▲ 14 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 15,3 % | 57,4 K RON | |
| 54 | 54.CAREL GROUP CORPORATION SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 15,3 % | 4,3 K RON | |
| 55 | 55.HANUL SURIANU SRL▲ 3 | Municipiul Sebeş, Alba | 14,3 % | 237,2 K RON | |
| 56 | 56.ROMANA MENA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 11,2 % | -143,5 K RON | |
| 57 | 57.CASA MOŢULUI SRLnou | Sat Galbena, Comuna Arieşeni, Alba | 10,7 % | -40,1 K RON | |
| 58 | 58.FIESTA M & F SRLnou | Sat Mihalţ, Comuna Mihalţ, Alba | 9,6 % | -26,3 K RON | |
| 59 | 59.SPEED SERV GROUP SRLnou | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 8,6 % | -39,4 K RON | |
| 60 | 60.VINOTECA HUGO S.R.L.▼ 52 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 8,6 % | -685,9 K RON | |
| 61 | 61.MORGANA INVEST SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 8,2 % | -3,3 K RON | |
| 62 | 62.FLORANCE SRLnou | Sat Şibot, Comuna Şibot, Alba | 8,2 % | 201 RON | |
| 63 | 63.BIRT POIANA SRL▼ 12 | Sat Poiana Aiudului, Comuna Livezile, Alba | 8,2 % | -8,2 K RON | |
| 64 | 64.LA STEJARI SRL▼ 43 | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | 7,5 % | -67,8 K RON | |
| 65 | 65.LUMINA BUNĂ SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 7,4 % | -84,2 K RON | |
| 66 | 66.SATEX SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 6,9 % | -44,4 K RON | |
| 67 | 67.SILVA-COM SRL▼ 11 | Sat Dobra, Comuna Şugag, Alba | 6,8 % | 793 RON | |
| 68 | 68.LA DOLCE VITA SRLnou | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 6,3 % | -371 RON | |
| 69 | 69.RESTAURANT EXPRESS SRL▼ 3 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 6,2 % | -17,9 K RON | |
| 70 | 70.ARISTUR CAMPENI SRLnou | Sat Bubeşti, Comuna Arieşeni, Alba | 5,2 % | 2,4 K RON | |
| 71 | 71.IULIA & SMS SRL▼ 33 | Municipiul Aiud, Alba | 4,7 % | -10,5 K RON | |
| 72 | 72.L'ARETINA SRL▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4,3 % | -60,1 K RON | |
| 73 | 73.RESTAURANT VALEA FRUMOASEI SRLnou | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 4,2 % | 4,5 K RON | |
| 74 | 74.CAMPARI SRL▼ 6 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 4,1 % | -54,2 K RON | |
| 75 | 75.NONU-S SRL▼ 41 | Municipiul Sebeş, Alba | 3,1 % | 1,5 K RON | |
| 76 | 76.GEO & DOINA SRL▼ 26 | Municipiul Sebeş, Alba | 3 % | 1,2 K RON | |
| 77 | 77.DANIEL & ANI SRLnou | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 2,9 % | 37,9 K RON | |
| 78 | 78.DOLE COM SRL▼ 42 | Sat Sohodol, Comuna Sohodol, Alba | 2 % | -4,9 K RON | |
| 79 | 79.NELMAR SRL▼ 59 | Loc. Vârşi, Oraş Câmpeni, Alba | 1,7 % | 9,2 K RON | |
| 80 | 80.HOLLY DENT SRLnou | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 1,5 % | 82,5 K RON | |
| 81 | 81.SIMY SRL▼ 33 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 0,5 % | 15,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Alba
CAEN 5610
Restaurante
200 firme · 152,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
109 firme · 94,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
224 firme · 75,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
46 firme · 64,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
236 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
40 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
55 firme · 24,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
13 firme · 964 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
9 firme · 194,4 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 0 RON