Top 100 firme — Alte servicii de cazare după creștere YoY în 2010
191 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 23 %, iar liderul atinge 7.494,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LARESIT IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7.494,9 % | 212,3 K RON | |
| 2 | 2.ROSETA TOUR & OIL SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1.940,4 % | 164 K RON | |
| 3 | 3.MALIBU TRAVEL SRLnou | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 412 % | 1,5 K RON | |
| 4 | 4.BUCOVINA TRAVEL & EVENTS SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 303,2 % | 39,7 K RON | |
| 5 | 5.ASONIDO SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 278,9 % | 6,5 K RON | |
| 6 | 6.ECO GENESIS SRL▼ 4 | Sat Şona, Comuna Şona, Alba | 271,7 % | 52,9 K RON | |
| 7 | 7.COSEMA TURIST SRLnou | Sat Dudoviceşti, Comuna Simnicu de Sus, Dolj | 249,5 % | 89,5 K RON | |
| 8 | 8.DIAGONAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 242,8 % | 20,8 K RON | |
| 9 | 9.RED HOTEL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 232,7 % | 12,4 K RON | |
| 10 | 10.RODALPIN IMPEX SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 226,4 % | 16,9 K RON | |
| 11 | 11.DIPLOMAT IMPEX SRL▲ 82 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 213,9 % | 203,5 K RON | |
| 12 | 12.ALIPAN TUR SRLnou | Sat Boloteşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 212,6 % | -25,2 K RON | |
| 13 | 13.FLODEM MOBIL SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 211,4 % | 38,3 K RON | |
| 14 | 14.ARIANA TURISM SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 206,6 % | -27,7 K RON | |
| 15 | 15.MEGACON SRLnou | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 194,7 % | 25,8 K RON | |
| 16 | 16.AMIS TOUR SRL▲ 85 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 167,5 % | 26 RON | |
| 17 | 17.OVIDIUS SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 164,1 % | 31,3 K RON | |
| 18 | 18.PENSIUNEA BELVEDERE SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 152 % | 31,2 K RON | |
| 19 | 19.VALENTINA PROD SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 148,8 % | 3,9 K RON | |
| 20 | 20.SINCRON SRL▲ 31 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 147,1 % | 334,8 K RON | |
| 21 | 21.ECOLOGIC MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 145,1 % | 70,5 K RON | |
| 22 | 22.FILOXENIA MSP S.R.L.nou | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 143,9 % | 35,9 K RON | |
| 23 | 23.POIANA RASNOAVEI SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 139,4 % | 4,6 K RON | |
| 24 | 24.HOUSE KING TURIST SRLnou | Sat Cărbunari, Comuna Cărbunari, Caraş-Severin | 133,4 % | 36,8 K RON | |
| 25 | 25.LE PROVENCE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 127,4 % | 123 K RON | |
| 26 | 26.MARA TOUR FELIX SRL▲ 64 | Sat Haieu, Comuna Sânmartin, Bihor | 124,8 % | -80 K RON | |
| 27 | 27.BANCOST GROUP SRLnou | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 124,3 % | 6,2 K RON | |
| 28 | 28.BRAN TURIST TRAVEL SRLnou | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 120 % | -12,4 K RON | |
| 29 | 29.LIV CONSTRUCT SRLnou | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 118,2 % | 70,3 K RON | |
| 30 | 30.VIDALIS IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 108 % | 22,4 K RON | |
| 31 | 31.GIA SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 107,8 % | 3,3 K RON | |
| 32 | 32.CSEREKERT SRLnou | Sat Racu, Comuna Racu, Harghita | 105,9 % | 228 RON | |
| 33 | 33.HOBBY TOURS SRLnou | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 98,2 % | 7,2 K RON | |
| 34 | 34.EASTERN TOUR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 94,9 % | -66,2 K RON | |
| 35 | 35.IDRIS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 91 % | -4,8 K RON | |
| 36 | 36.TRIOSEVEN SRLnou | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 90,3 % | 10,8 K RON | |
| 37 | 37.AMBIANCE & CO SRLnou | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 86,7 % | 21,9 K RON | |
| 38 | 38.BIMPEX SRL▲ 91 | Sat Poiana, Comuna Grinţieş, Neamţ | 86,6 % | -76,7 K RON | |
| 39 | 39.MANEA COMTRANS SRL▲ 20 | Sat Poiana Mărului, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 85,8 % | 23,4 K RON | |
| 40 | 40.GALERIA BRAN SRL▼ 28 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 85,3 % | 3,9 K RON | |
| 41 | 41.GOLDEN PLUM SRLnou | Sat Mănăstirea, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 84,7 % | 5,3 K RON | |
| 42 | 42.DANY INVEST SRLnou | Sat Panaci, Comuna Panaci, Suceava | 81,5 % | 118,1 K RON | |
| 43 | 43.PADAFLORA SRL▲ 69 | Sat Bălnaca, Comuna Şuncuiuş, Bihor | 81,2 % | 25,3 K RON | |
| 44 | 44.CASA DAVID SRLnou | Sat Cib, Comuna Almaşu Mare, Alba | 76,7 % | 7,9 K RON | |
| 45 | 45.PENSIUNEA LAURA SRLnou | Sat Petreştii de Jos, Comuna Petreştii de Jos, Cluj | 73,4 % | 18,4 K RON | |
| 46 | 46.SIM CRIS COM SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 69,6 % | 6,5 K RON | |
| 47 | 47.VILA BRAN SRLnou | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 68,1 % | 19,8 K RON | |
| 48 | 48.PENSIUNEA ANA SRLnou | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 62,6 % | 16,3 K RON | |
| 49 | 49.EUROPA INVESTMENTS SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 62,5 % | 74,8 K RON | |
| 50 | 50.CALCIO PUB SRL▼ 23 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 62 % | 11 K RON | |
| 51 | 51.TEAM SPIRIT SRL▲ 5 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 61,3 % | 21,7 K RON | |
| 52 | 52.RETRO TURISM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 59,1 % | -73,1 K RON | |
| 53 | 53.FRAMARTUR SRLnou | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 58,4 % | 21,4 K RON | |
| 54 | 54.BLUE ATLANTIS SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 55,3 % | 16,8 K RON | |
| 55 | 55.INTERCOM DOINA SRLnou | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 54,2 % | -73,7 K RON | |
| 56 | 56.ATHEVAL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 53,6 % | -73,5 K RON | |
| 57 | 57.TUR MESTECANIS SRL▲ 65 | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 53,4 % | 2 K RON | |
| 58 | 58.CASADEI COM IMPEX SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 52,4 % | 105,6 K RON | |
| 59 | 59.INTER GRUP SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 51,8 % | -518,2 K RON | |
| 60 | 60.CHEILE DOBROGEI SRLnou | Sat Grădina, Comuna Grădina, Constanţa | 50,8 % | 26,2 K RON | |
| 61 | 61.MONEDY SRL▼ 7 | Sat Nemţişor, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 50,8 % | 6,4 K RON | |
| 62 | 62.SELECTRA SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 49,5 % | 6,1 K RON | |
| 63 | 63.GARBI HOLIDAYS SRLnou | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 45,6 % | 1,9 K RON | |
| 64 | 64.ANDREA TUR SRLnou | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 45,4 % | 41,9 K RON | |
| 65 | 65.D.A.D.& ASOCIATII SRL▲ 49 | Sat Drumul Carului, Comuna Moieciu, Braşov | 45,4 % | -50,3 K RON | |
| 66 | 66.IN HIDDEN VALLEY SRL▼ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 45,1 % | 103,5 K RON | |
| 67 | 67.POIANA IZVOARELOR SRL▲ 85 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 44,3 % | 5,9 K RON | |
| 68 | 68.PERLA PĂLTINIŞULUI SRL▼ 55 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 43 % | 22,7 K RON | |
| 69 | 69.INVENTURA SRLnou | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 41,7 % | -112 K RON | |
| 70 | 70.MUNTELE RECE S.R.L.nou | Sat Predeluţ, Comuna Bran, Braşov | 41,5 % | 318,8 K RON | |
| 71 | 71.GIELLE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 40,6 % | 65,5 K RON | |
| 72 | 72.VIDOMIH & BIROTOM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,5 % | -46,2 K RON | |
| 73 | 73.CLAUDIO NIC SRLnou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 38,9 % | 8,1 K RON | |
| 74 | 74.NEDMANIA CONSTRUCT SRLnou | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 37,9 % | 19,2 K RON | |
| 75 | 75.GERO-STAR 94 SRLnou | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 37,7 % | 10,2 K RON | |
| 76 | 76.ANDREEA LORENA SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 36,9 % | 30,1 K RON | |
| 77 | 77.BIOREF SRL▲ 62 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 36,9 % | 22,8 K RON | |
| 78 | 78.ANAFAVORIT SRL▲ 31 | Sat Romos, Comuna Romos, Hunedoara | 36,5 % | -5,4 K RON | |
| 79 | 79.SARRA NICOL SRLnou | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 34,6 % | 3,7 K RON | |
| 80 | 80.INTERTOURISM SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 34,3 % | 2,9 K RON | |
| 81 | 81.POIANA VERDE SRLnou | Sat Cioneşti, Comuna Albac, Alba | 34,2 % | 8 K RON | |
| 82 | 82.ANDREEA TURISM SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 33,3 % | 16 K RON | |
| 83 | 83.HOTEL DIAMANT SRLnou | Oraş Ghimbav, Braşov | 32,4 % | -55 K RON | |
| 84 | 84.ALPIN BRAD SRLnou | Sat Lunca Bisericii, Comuna Vidra, Alba | 31,7 % | -87,4 K RON | |
| 85 | 85.COMPANY SABINA SOLUTIONS S.R.L.▼ 68 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 31,6 % | 40,4 K RON | |
| 86 | 86.JOB TRUST SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 31,4 % | 14,1 K RON | |
| 87 | 87.CABANA GHIOCELUL SRLnou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 30,2 % | 8,1 K RON | |
| 88 | 88.CLAS DECENT SRLnou | Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 29,3 % | 26,4 K RON | |
| 89 | 89.PERLA MUREŞULUI SRLnou | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | 29,3 % | 13,6 K RON | |
| 90 | 90.ARANCIATO SRL▼ 11 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 29,2 % | 52,1 K RON | |
| 91 | 91.ROZECLAS TRANSTUR SRLnou | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 27,5 % | -23,7 K RON | |
| 92 | 92.CABANA DE LA TREI BRAZI SRLnou | Sat Gârceiu, Comuna Crişeni, Sălaj | 27,1 % | 5,9 K RON | |
| 93 | 93.TOSINVEST SRLnou | Sat Drumul Carului, Comuna Moieciu, Braşov | 27 % | 2,7 K RON | |
| 94 | 94.RETYEZAT MOUNTAINS SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 26,4 % | 40,4 K RON | |
| 95 | 95.PRINCE RESIDENCE INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 26,3 % | -54,4 K RON | |
| 96 | 96.GALACTIC HORSE SRL▼ 93 | Sat Beharca, Comuna Coţofenii din Faţă, Dolj | 25,8 % | 4,8 K RON | |
| 97 | 97.GEODANMAR TRADE SRLnou | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 24,1 % | 8,9 K RON | |
| 98 | 98.NEVIS COM SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 23,9 % | 383 RON | |
| 99 | 99.DORIS AGROCONS SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 23 % | 84,7 K RON | |
| 100 | 100.ADMORA SRL▲ 34 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23 % | -35,7 K RON |