Top 100 firme — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare după creștere YoY în 2017
3.268 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 123 %, iar liderul atinge 749,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HESPERISAXER SRLnou | Municipiul Salonta, Bihor | 749,7 % | -181,4 K RON | |
| 2 | 2.TAVANE CESAL SRLnou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 688,7 % | 172 K RON | |
| 3 | 3.BARBEŞ DESIGN S.R.L.nou | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 656,1 % | 129,9 K RON | |
| 4 | 4.AIRPORTICA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 641,7 % | 319,9 K RON | |
| 5 | 5.PREMIUM PARTNERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 541,6 % | 697,5 K RON | |
| 6 | 6.LM KEV'S FRUIT SHOP SRLnou | Sat Grojdibodu, Comuna Grojdibodu, Olt | 529,8 % | 31,3 K RON | |
| 7 | 7.TOP BRANDS INDUSTRY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 517,1 % | 54,1 K RON | |
| 8 | 8.SETU CVM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 505,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 9 | 9.CASATERM PRIM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Odobeşti, Comuna Odobeşti, Dâmboviţa | 498,3 % | 120,6 K RON | |
| 10 | 10.MECOSOFT SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 433,8 % | 205,8 K RON | |
| 11 | 11.ULTRASMARTSERV SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 417,3 % | 78,1 K RON | |
| 12 | 12.VERDECO DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 401,6 % | 32,5 K RON | |
| 13 | 13.LARISA STAR SHOP SRLnou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 392,3 % | 23,1 K RON | |
| 14 | 14.BYG EUROHAZARD SRLnou | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 384,3 % | 355,5 K RON | |
| 15 | 15.PERFECT BOUTIQUE SRLnou | Sat Radu Vodă, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 343 % | 188,8 K RON | |
| 16 | 16.SERIMPEX ARTRADE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 328,2 % | 351,7 K RON | |
| 17 | 17.DADA CREATION SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 328,2 % | 132,7 K RON | |
| 18 | 18.AMO PISCINE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 319,9 % | 90,3 K RON | |
| 19 | 19.ANISIA SUN GLOW SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 314,1 % | 278,8 K RON | |
| 20 | 20.NEO GIFTS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 313,4 % | 108,3 K RON | |
| 21 | 21.ELMAR DINO IMPEX SRLnou | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 307,8 % | 30,6 K RON | |
| 22 | 22.BEAUTY INNOVATION SRL▲ 54 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 282,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.RANIROLI SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 280,2 % | 170,6 K RON | |
| 24 | 24.COVER SUN SRL▲ 2.788 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 277,4 % | 1,5 K RON | |
| 25 | 25.PRIME GARAGE S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 269,6 % | -8,2 K RON | |
| 26 | 26.RBANDZ SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 266,7 % | 5,3 K RON | |
| 27 | 27.IMPEXPATTY MAR SRLnou | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 260,3 % | 505,6 K RON | |
| 28 | 28.HARD HG CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 259,4 % | 158,1 K RON | |
| 29 | 29.TAL TRANSPORT SRLnou | Loc. Budăi, Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 258,4 % | 84,8 K RON | |
| 30 | 30.ONLINE BOUTIQUE CONCEPT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 255,6 % | 70,7 K RON | |
| 31 | 31.RODA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 251,7 % | 143,9 K RON | |
| 32 | 32.SUBSTITUTE SRL▲ 284 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 245,3 % | 180 K RON | |
| 33 | 33.BONUM CARRIER SRLnou | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 237,9 % | -1 K RON | |
| 34 | 34.ÎNALTĂ TEHNOLOGIE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 236,3 % | 229,8 K RON | |
| 35 | 35.CRISAMINA MARKET SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 232,9 % | 428,4 K RON | |
| 36 | 36.EMSTE BUSINESS SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 230,9 % | 458,1 K RON | |
| 37 | 37.SZAVUY C.T.K. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 230,3 % | 81 K RON | |
| 38 | 38.KING ARIAN SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 229,2 % | 220,2 K RON | |
| 39 | 39.MARATHON DEVELOPMENT 82 S.R.L.▲ 667 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 229 % | 343,3 K RON | |
| 40 | 40.PERSEIDA IMPEX COM SRLnou | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 225,6 % | -25,8 K RON | |
| 41 | 41.DIALIN AGA S.R.L.nou | Sat Breaza, Comuna Breaza, Mureş | 225,4 % | 87,2 K RON | |
| 42 | 42.L VATAMANU SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 213,5 % | 11,3 K RON | |
| 43 | 43.FURAJE BREM SAN SRLnou | Sat Foieni, Comuna Foieni, Satu Mare | 206,7 % | 139,2 K RON | |
| 44 | 44.LADOZ BRAND SRL▲ 2.951 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 205,9 % | -56,4 K RON | |
| 45 | 45.DEMIRO GRUP SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 200,5 % | 8,2 K RON | |
| 46 | 46.MIUSIL HYGIENIC S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 198,3 % | 4,9 K RON | |
| 47 | 47.VALMAT FL SRLnou | Sat Brânceni, Comuna Brânceni, Teleorman | 197,1 % | 55,2 K RON | |
| 48 | 48.SB BUSINESS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 195,6 % | -11,6 K RON | |
| 49 | 49.PAL&PAL TOYS CENTER SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 194,5 % | 338,9 K RON | |
| 50 | 50.UNIVERSAL AMBIENT SRL▲ 649 | Municipiul Braşov, Braşov | 192,5 % | 149,5 K RON | |
| 51 | 51.TOP STORE SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 188,1 % | -13,7 K RON | |
| 52 | 52.EVA SECRET SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 187,4 % | 24,3 K RON | |
| 53 | 53.SIMONE TRADING '96 EXIM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 187,1 % | -296,3 K RON | |
| 54 | 54.MONVIK STORE S.R.L.nou | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 186,7 % | 20,3 K RON | |
| 55 | 55.CIPMAG S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 186,6 % | 106,9 K RON | |
| 56 | 56.CONDER MAXI SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 185,5 % | -31,4 K RON | |
| 57 | 57.RISIUM ARR SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 183,1 % | 534,5 K RON | |
| 58 | 58.JIAXUAN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 182,9 % | -292 K RON | |
| 59 | 59.FLORIANIS FEROGAL SRL▲ 122 | Municipiul Buzău, Buzău | 180,1 % | 47,9 K RON | |
| 60 | 60.ILEMAT CONS SRL▲ 895 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Tulcea | 178,6 % | 89,8 K RON | |
| 61 | 61.MAKE IDEAS SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 176,9 % | 88,7 K RON | |
| 62 | 62.CRIPART CRIS SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 173,7 % | 30 K RON | |
| 63 | 63.GI.PI.SIM. FASHION S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 173,3 % | 20,5 K RON | |
| 64 | 64.ARIANRHOD SRL▲ 711 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 172,3 % | 52,6 K RON | |
| 65 | 65.TOP BUSINESS SRL▲ 354 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 170,4 % | 510,7 K RON | |
| 66 | 66.VULTURUL BUCOVINEI S.R.L.nou | Sat Izvoarele Sucevei, Comuna Izvoarele Sucevei, Suceava | 169,7 % | 453 RON | |
| 67 | 67.NORIN NUCET SRLnou | Sat Nucet, Comuna Roşia, Sibiu | 166,8 % | 3,5 K RON | |
| 68 | 68.INDIBOX STAR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 166,7 % | 26,4 K RON | |
| 69 | 69.BERDOR SRL▲ 1.210 | Sat Agriş, Comuna Iara, Cluj | 166,4 % | 37,6 K RON | |
| 70 | 70.SENEROM IMPEX SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 164,4 % | 290,7 K RON | |
| 71 | 71.MARIGI COM SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 163,2 % | 1,8 K RON | |
| 72 | 72.SHERYREZ TRADE SRL-Dnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 161,9 % | 121,7 K RON | |
| 73 | 73.ALECRIS GOLD SRLnou | Sat Sântion, Comuna Borş, Bihor | 159,7 % | 109,6 K RON | |
| 74 | 74.EVONIC TRADE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 159,1 % | 78,9 K RON | |
| 75 | 75.ECO SELECT SRLnou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 156,7 % | 558 RON | |
| 76 | 76.SANTINI EBA SRLnou | Loc. Filiasi, Oraş Filiasi, Dolj | 154,3 % | 222,4 K RON | |
| 77 | 77.CAPUCINO ACTIV SRL▲ 499 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 153,3 % | 56,8 K RON | |
| 78 | 78.ELECTRIDAN SYSTEM SRL▲ 1.692 | Municipiul Piteşti, Argeş | 150,8 % | 162,9 K RON | |
| 79 | 79.ANASTEMAR S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 150,3 % | 62,2 K RON | |
| 80 | 80.NATURAL-MOD SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 146,2 % | 464,2 K RON | |
| 81 | 81.ONOMEUS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 145,4 % | 24 K RON | |
| 82 | 82.GMG TEXTIL FASHION SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 144,7 % | 119,4 K RON | |
| 83 | 83.DICOMEX SRLnou | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 141,1 % | 18,3 K RON | |
| 84 | 84.GARNIRA SRL▲ 1.453 | Oraş Făget, Timiş | 139,7 % | -4,3 K RON | |
| 85 | 85.TERMO INSTAL IND SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 139,6 % | 282 K RON | |
| 86 | 86.ALEXIA COLLECTION TRADING SRLnou | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 138 % | 133 K RON | |
| 87 | 87.NEGRU-TIVOX SNCnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 136 % | 3,5 K RON | |
| 88 | 88.RCX MATERIALE-ELECTRO SRL▼ 25 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 134,3 % | 149,8 K RON | |
| 89 | 89.MARCON BLANARIU SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 133 % | -75,4 K RON | |
| 90 | 90.KOSAN TEONAS SRLnou | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 130,1 % | -58,5 K RON | |
| 91 | 91.OGORUL RETAIL SRL▲ 96 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 130,1 % | -220,9 K RON | |
| 92 | 92.HUI HUANG INTERMED CONCEPT SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 129,7 % | 44,4 K RON | |
| 93 | 93.RADUCINEANU SRLnou | Municipiul Beiuş, Bihor | 129,5 % | -3,8 K RON | |
| 94 | 94.RIANA V&M SRL▲ 806 | Municipiul Craiova, Dolj | 129,4 % | 5,5 K RON | |
| 95 | 95.PLAZA MARKET SRL▲ 392 | Sat Chilieni, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 128,4 % | 130,6 K RON | |
| 96 | 96.NICOHOME IMPEX SRLnou | Sat Fulga de Jos, Comuna Fulga, Prahova | 126,6 % | 128,5 K RON | |
| 97 | 97.IULY & BYA PAVEL SRLnou | Sat Luminiş, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 125,8 % | 20,3 K RON | |
| 98 | 98.MAGDASAN SRL▲ 1.491 | Municipiul Craiova, Dolj | 123,9 % | 20,6 K RON | |
| 99 | 99.FRIGO SERV CRINA IMPEX SRLnou | Sat Răscăeţi, Comuna Răscăeţi, Dâmboviţa | 123,6 % | -210,3 K RON | |
| 100 | 100.PRO SOLUŢION STORE SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 123 % | 14,3 K RON |