Top 100 firme — Lucrări de pregătire a terenului după creștere YoY în 2016
221 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 45,7 %, iar liderul atinge 1.108,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RBK LOGISTIK SRLnou | Sat Livada, Comuna Iclod, Cluj | 1.108,6 % | -64,8 K RON | |
| 2 | 2.SDG CONSULTING SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 560,7 % | 66,5 K RON | |
| 3 | 3.TIMOCONS SERV SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 522,5 % | -183,5 K RON | |
| 4 | 4.CTP TECHNOLOGY TEAM SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 481,5 % | -390,9 K RON | |
| 5 | 5.TERRA CONSTRUCTION DDN SRL▲ 68 | Municipiul Arad, Arad | 440,7 % | 7,9 K RON | |
| 6 | 6.SKY ART TEAM S.R.L.nou | Sat Sasar, Comuna Recea, Maramureş | 424,6 % | 49,9 K RON | |
| 7 | 7.BELA FLOWER SRL▲ 238 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 372,1 % | 70,4 K RON | |
| 8 | 8.PREMIUM OVISERV SRLnou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 359,7 % | 780,4 K RON | |
| 9 | 9.LIV TRANSKASUBA S.R.L.nou | Sat Duda, Comuna Duda-Epureni, Vaslui | 359,2 % | 3,1 K RON | |
| 10 | 10.COPER PROD SRL▲ 232 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 343,1 % | 176,2 K RON | |
| 11 | 11.NERROM CONSTRUCŢII SPECIALE SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 298,6 % | 620,2 K RON | |
| 12 | 12.FLORINMOD SRLnou | Sat Borod, Comuna Borod, Bihor | 296,8 % | 180 K RON | |
| 13 | 13.NENA TRUST S.R.L.nou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 284,1 % | 289,9 K RON | |
| 14 | 14.GRITCO GRUP SRLnou | Sat Brebeni, Comuna Brebeni, Olt | 269,8 % | 227,8 K RON | |
| 15 | 15.D & B MEGATRANS LOGISTICS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 269 % | -49,9 K RON | |
| 16 | 16.ECOREC PROD EXPERT IMPEX SRL▲ 87 | Sat Radovanu, Comuna Radovanu, Călăraşi | 267,3 % | 529,6 K RON | |
| 17 | 17.RIGA LINE CONCRETA S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 266,7 % | 371,7 K RON | |
| 18 | 18.DELTA DRIVE SRLnou | Sat Valcău de Sus, Comuna Valcău de Jos, Sălaj | 261,8 % | 61,1 K RON | |
| 19 | 19.ILISMI ESCAV SRLnou | Sat Cordău, Comuna Sânmartin, Bihor | 238,1 % | 113,7 K RON | |
| 20 | 20.APADU SRLnou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 232,7 % | 124 K RON | |
| 21 | 21.AGROSOFIA S.R.L.▲ 228 | Sat Coroi, Comuna Craiva, Arad | 230,8 % | 276,3 K RON | |
| 22 | 22.CLEAN PRO CONSTRUCT INVEST SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 220,9 % | 325,7 K RON | |
| 23 | 23.R & B CHIOAR BUILDING SRL▲ 170 | Sat Curtuiuşu Mare, Comuna Valea Chioarului, Maramureş | 211,2 % | 656,8 K RON | |
| 24 | 24.HEPTAOCEAN SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 204,1 % | 496,8 K RON | |
| 25 | 25.TEODORA & IONUŢ S.R.L.nou | Sat Hălmagiu, Comuna Hălmagiu, Arad | 192,6 % | 6,7 K RON | |
| 26 | 26.TAMIS CONS SERV SRLnou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 190,8 % | 106,9 K RON | |
| 27 | 27.ANTALEX CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 190,2 % | 110,5 K RON | |
| 28 | 28.UTILASO SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 185,9 % | 7 K RON | |
| 29 | 29.MIO CONTRUST S.R.L.▼ 12 | Sat Căstău, Comuna Beriu, Hunedoara | 183,2 % | 1 mil. RON | |
| 30 | 30.NASERUM EXIM SRL▲ 186 | Municipiul Dej, Cluj | 180,2 % | 68,7 K RON | |
| 31 | 31.GEARLINE SRLnou | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Galaţi | 165,6 % | 128,8 K RON | |
| 32 | 32.PAPIT CONSTRUCT SRL▲ 99 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 160,5 % | -153,2 K RON | |
| 33 | 33.TEHNO ASSTADI SRL▼ 26 | Sat Şerbăneşti, Comuna Şerbăneşti, Olt | 157,1 % | 255,5 K RON | |
| 34 | 34.GEPROF CONSTRUCT SRL▲ 8 | Sat Predeşti, Comuna Nicolae Bălcescu, Vâlcea | 138,8 % | 158,1 K RON | |
| 35 | 35.MOLDO T.N.B. STRUCTURI SRLnou | Sat Victoria, Comuna Stăuceni, Botoşani | 138,4 % | 26 K RON | |
| 36 | 36.ŢÎLIANIS GREEN WOOD SRLnou | Sat Trip, Comuna Bixad, Satu Mare | 137,7 % | 39,4 K RON | |
| 37 | 37.ONE-2-ONE MARKETING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 137,5 % | 169,2 K RON | |
| 38 | 38.LEXMO SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 136,1 % | 70,7 K RON | |
| 39 | 39.ADVIMA UTIL CONS SRL▲ 28 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 134,4 % | 39,5 K RON | |
| 40 | 40.NORCENT SRLnou | Sat Sasca Montană, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 130,9 % | 34,2 K RON | |
| 41 | 41.CONECT RURAL SRL▲ 160 | Sat Cetatea, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 125,5 % | 72,4 K RON | |
| 42 | 42.BERCHI CONSTRUCT SRLnou | Sat Ţicau, Oraş Ulmeni, Maramureş | 124,1 % | 168,1 K RON | |
| 43 | 43.GLIONVAL LOGISTIC SRL▲ 56 | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 120,9 % | 119,4 K RON | |
| 44 | 44.DIGGER CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 115,3 % | 373,8 K RON | |
| 45 | 45.GEVAN TOTAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 114,1 % | 77,7 K RON | |
| 46 | 46.ZOLD-EM BAU SRL▲ 189 | Sat Păuleni-Ciuc, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 112,1 % | 40,1 K RON | |
| 47 | 47.CM ELIT LOGISTICS SRL▲ 41 | Sat Bucovicior, Comuna Vela, Dolj | 107,9 % | 149,7 K RON | |
| 48 | 48.VIOREL PRODUCTS SRLnou | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 107,6 % | 104,9 K RON | |
| 49 | 49.INA STRADE TGA SRL▲ 158 | Sat Cergău Mare, Comuna Cergău, Alba | 106,2 % | 162,9 K RON | |
| 50 | 50.TUSIN INSTAL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 106,1 % | 145,2 K RON | |
| 51 | 51.SLIM CONSTRUCT SRLnou | Sat Miersig, Comuna Husasău de Tinca, Bihor | 104,1 % | 25,8 K RON | |
| 52 | 52.DORSAN MAI CONSTRUCT SRLnou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 100,6 % | 404,5 K RON | |
| 53 | 53.DEPOZUTIL SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 100,1 % | 170,5 K RON | |
| 54 | 54.ISADCOR SRL▲ 190 | Municipiul Craiova, Dolj | 90,5 % | 106,1 K RON | |
| 55 | 55.REC ESCAVATII S.R.L.▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89 % | 37,5 K RON | |
| 56 | 56.VISAN TERASAMENTE SRL▲ 167 | Sat Pietrişu, Comuna Curtişoara, Olt | 87,3 % | 89,3 K RON | |
| 57 | 57.OVISBIA SRLnou | Sat Apateu, Comuna Nojorid, Bihor | 86,4 % | 9,2 K RON | |
| 58 | 58.MAP CONS CONSULTING SRLnou | Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov | 85,7 % | 99,2 K RON | |
| 59 | 59.MIRE TRANS CONS SRL▲ 171 | Sat Bîrghiş, Comuna Bîrghiş, Sibiu | 81,9 % | 250,8 K RON | |
| 60 | 60.VANPO CONSTRUCT SRL▼ 39 | Municipiul Oradea, Bihor | 81,9 % | 16,6 K RON | |
| 61 | 61.PAGA SEB SRLnou | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 79 % | 1,6 K RON | |
| 62 | 62.TODORAN & SILVER S.R.L.nou | Sat Ibăneşti-Pădure, Comuna Ibăneşti, Mureş | 77,2 % | 253 K RON | |
| 63 | 63.EXCA MAN CONSTRUCT SRL▲ 21 | Sat Mândruloc, Comuna Vladimirescu, Arad | 76,4 % | 136 K RON | |
| 64 | 64.TMA SERVICE CAMIOANE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,8 % | -527 RON | |
| 65 | 65.ATEBAN SRL▲ 172 | Sat Chişlaz, Comuna Chişlaz, Bihor | 68,6 % | 25,8 K RON | |
| 66 | 66.VIO MAR VIRCIU SRL▲ 43 | Sat Bubeşti, Comuna Arieşeni, Alba | 67,3 % | 68,7 K RON | |
| 67 | 67.GAEN CONSTRUCT SRL▲ 101 | Municipiul Oradea, Bihor | 66,9 % | 34,1 K RON | |
| 68 | 68.TUR GRANIT COM SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 66,4 % | -179,1 K RON | |
| 69 | 69.ROTROM CONSTRUCT SRLnou | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 65,7 % | 367,1 K RON | |
| 70 | 70.PROD-COM SICASAU SRL▲ 40 | Sat Sicasău, Comuna Zetea, Harghita | 64,6 % | 541,6 K RON | |
| 71 | 71.BARGHEN SRL▲ 45 | Municipiul Oradea, Bihor | 64,2 % | 174,8 K RON | |
| 72 | 72.DAVID & MATEI SRL▲ 153 | Sat Dobrovăţ, Comuna Dobrovăţ, Iaşi | 63,8 % | 167 K RON | |
| 73 | 73.ECOSAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Bratca, Comuna Bratca, Bihor | 63,7 % | 73,2 K RON | |
| 74 | 74.VECONS COPĂCEL S.R.L.▲ 49 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 63,6 % | 9,6 K RON | |
| 75 | 75.VALEX ORIZONT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 63,5 % | 1,5 K RON | |
| 76 | 76.DENIS EXCAVĂRI SRL▲ 88 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 62,8 % | 209,4 K RON | |
| 77 | 77.MIRCRIS TERASIER SRL▲ 47 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 61 % | 366,2 K RON | |
| 78 | 78.BORODI CONSTRUCT SELECT SRL▲ 151 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Maramureş | 60,7 % | 582,1 K RON | |
| 79 | 79.GOLDCONSART SRLnou | Sat Homocea, Comuna Homocea, Vrancea | 60,7 % | 22 K RON | |
| 80 | 80.KRAWK SRL▲ 144 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 60,5 % | 337,3 K RON | |
| 81 | 81.GAZNAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 59,5 % | 109,1 K RON | |
| 82 | 82.AEG SERVICE PROD SRLnou | Sat Dascălu, Comuna Dascălu, Ilfov | 56,6 % | -41,5 K RON | |
| 83 | 83.BCOGN S.R.L.nou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 55,7 % | 90,4 K RON | |
| 84 | 84.SOPATER GALION SRLnou | Sat Micula, Comuna Micula, Satu Mare | 54,1 % | 45,6 K RON | |
| 85 | 85.CORA HOTZ DESIGN SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 53 % | 44,5 K RON | |
| 86 | 86.ROLINGER SERVICII SRL▲ 31 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 52,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 87 | 87.SMART ELECTRIC POWER SRLnou | Sat Puţu Greci, Comuna Greaca, Giurgiu | 52,2 % | 4,3 K RON | |
| 88 | 88.EURO EDGE EVOLUTION SRL▲ 159 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 52,2 % | 64,2 K RON | |
| 89 | 89.CRUSCON SRL▲ 5 | Sat Băişeşti, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 51 % | 5,3 K RON | |
| 90 | 90.MDL COM SRL▲ 132 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 50,9 % | 230,1 K RON | |
| 91 | 91.DALIMAR COMPEXIT SRL▼ 62 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 50,3 % | 4 K RON | |
| 92 | 92.LASTOCIKA SRLnou | Sat Lunca Veche, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 49,7 % | 165,2 K RON | |
| 93 | 93.ZUBLI DESIGN S.R.L.nou | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 49,1 % | 13,7 K RON | |
| 94 | 94.BICRIS SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 47,8 % | 59,2 K RON | |
| 95 | 95.ASTMARI CONSTRUCT SRLnou | Sat Aştileu, Comuna Aştileu, Bihor | 47 % | -236,9 K RON | |
| 96 | 96.AIG COMP SRLnou | Sat Sângeorzu Nou, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 46,7 % | 226,1 K RON | |
| 97 | 97.CIFTRUT SAnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 46,6 % | -83,4 K RON | |
| 98 | 98.MARIO MAGNUM SRL▲ 156 | Sat Calaparu, Comuna Borăscu, Gorj | 46 % | 30,7 K RON | |
| 99 | 99.ANTONIO MOVITER SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 46 % | -70,8 K RON | |
| 100 | 100.RGJ DROMOS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 45,7 % | 177,9 K RON |