Top 100 firme — Recuperarea materialelor reciclabile sortate după creștere YoY în 2020
240 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 38,6 %, iar liderul atinge 1.918,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.REMBIS NET SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1.918,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.DRINKS PROD SRL▲ 133 | Sat Păntăşeşti, Comuna Drăgăneşti, Bihor | 1.882,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 3 | 3.TYBET OKO S.R.L.nou | Sat Şindriliţa, Comuna Găneasa, Ilfov | 1.802,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.ECOREGENERARE S.R.L.nou | Oraş Chitila, Ilfov | 1.664,5 % | 5,4 mil. RON | |
| 5 | 5.EURO TOP RECICLARE S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 1.381,2 % | 846,2 K RON | |
| 6 | 6.R-ECO RECYCLING SERVICES S.R.L.nou | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 904,1 % | 282,5 K RON | |
| 7 | 7.COMPANYSOR REM SRLnou | Sat Gradiştea, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 900,4 % | 147,1 K RON | |
| 8 | 8.ABSOLUT CLEANING CONCEPT SRLnou | Comuna Jilava, Ilfov | 652,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 9 | 9.DAN STIL COLECT S.R.L.nou | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Constanţa | 548,4 % | 323 K RON | |
| 10 | 10.KOVER SEGA SRLnou | Sat Mătăsari, Comuna Mătăsari, Gorj | 525,8 % | 152,1 K RON | |
| 11 | 11.TULCOVER RECYCLING S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 443,9 % | 222,3 K RON | |
| 12 | 12.ROMAT SPEED SRLnou | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 279,4 % | 91,6 K RON | |
| 13 | 13.SIDER MARAMUREȘ SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 245 % | 61,2 K RON | |
| 14 | 14.ECO GREEN BM TRADING & CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 227,1 % | 134,8 K RON | |
| 15 | 15.SIAH INT S.R.L.▲ 128 | Oraş Mioveni, Argeş | 214,5 % | 532,3 K RON | |
| 16 | 16.REMAROM INTERNATIONAL SRL▲ 149 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 201,9 % | 839,6 K RON | |
| 17 | 17.REMAT MILITARI SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 200,2 % | 757,4 K RON | |
| 18 | 18.GREEN EFFICIENT SRL▼ 1 | Sat Sâmbăteni, Comuna Păuliş, Arad | 191,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.SURAN TRADE & RECYCLING S.R.L.▲ 15 | Oraş Voluntari, Ilfov | 181,6 % | 384,4 K RON | |
| 20 | 20.OLTENIA ELECTRONICS SRL▲ 9 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 179 % | 3,4 mil. RON | |
| 21 | 21.KATOMM RECYCLING S.R.L.nou | Sat Isalniţa, Comuna Isalniţa, Dolj | 165,3 % | 310 K RON | |
| 22 | 22.SPS VULTURU RECICLARE S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 165,2 % | 204,7 K RON | |
| 23 | 23.RETUC RMN SRLnou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 158 % | 1,1 mil. RON | |
| 24 | 24.RECUMAT SRLnou | Oraş Turceni, Gorj | 154 % | 1,4 K RON | |
| 25 | 25.GIBBI TEXTIL S.R.L.nou | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 134 % | 1,3 mil. RON | |
| 26 | 26.CIPRI ANDRES HOUSE SRLnou | Sat Creţeşti, Comuna Vidra, Ilfov | 122,8 % | 277,7 K RON | |
| 27 | 27.PREMIX CARGO SRL▲ 81 | Municipiul Slatina, Olt | 111,2 % | 900,8 K RON | |
| 28 | 28.REMAT TRANSILVANIA S.R.L.nou | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 110,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 29 | 29.HODOSANA COM S.R.L.nou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 110,2 % | 94,1 K RON | |
| 30 | 30.TOTAL EXPRES RECYCLING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 110 % | 34,7 K RON | |
| 31 | 31.ECOZONE PROTECT SOLUTIONS A&D SRL▲ 28 | Municipiul Slatina, Olt | 104,1 % | 80,6 K RON | |
| 32 | 32.GLOBAL PLAST COLECT SRL▲ 72 | Sat Hinţeşti, Comuna Moşoaia, Argeş | 101,8 % | 2,8 mil. RON | |
| 33 | 33.ECO METAL COLECT SRLnou | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 100,4 % | 273,8 K RON | |
| 34 | 34.COLLIGO SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 100,1 % | 6,5 mil. RON | |
| 35 | 35.TURC-DEMIR SRL▲ 201 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 99,5 % | 90,6 K RON | |
| 36 | 36.DALMAR POLARIS SRL▲ 168 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 96,9 % | 36,9 K RON | |
| 37 | 37.REMAT GREEN SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 90,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 38 | 38.DANYMETNEFRO SRL▲ 177 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 90,3 % | 82,1 K RON | |
| 39 | 39.NOVARA SGST SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 89,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 40 | 40.OLD METAL RECYCLING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 88,8 % | 107,4 K RON | |
| 41 | 41.MUNMAR LAVORO SRLnou | Sat Pociovelişte, Comuna Curăţele, Bihor | 88,6 % | -398,1 K RON | |
| 42 | 42.LAROMET TRANSIB SRL▲ 21 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 86,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 43 | 43.COMPETENCE RECYCLING CENTER SRL▲ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 86,2 % | 114 K RON | |
| 44 | 44.SIREF SRL▲ 23 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 84,4 % | -78 K RON | |
| 45 | 45.ECO BIOTIC SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 83 % | 73,3 K RON | |
| 46 | 46.NORBERT STAR INVEST S.R.L.▲ 20 | Sat Cătunu, Comuna Corneşti, Dâmboviţa | 79,2 % | 388,7 K RON | |
| 47 | 47.DUAL - G RECYCLING SRL▲ 10 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 77,8 % | 206,3 K RON | |
| 48 | 48.OCTRA CLUB S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 75,7 % | 28,4 K RON | |
| 49 | 49.VIPROCELL SRL▼ 46 | Municipiul Braşov, Braşov | 75,6 % | 86,3 K RON | |
| 50 | 50.EURO NICA COLECT S.R.L.nou | Sat Maxenu, Comuna Ţinteşti, Buzău | 75,2 % | 49,8 K RON | |
| 51 | 51.ECO RECICLARE GRINDAŞI SRLnou | Sat Grindaşi, Comuna Valea Măcrişului, Ialomiţa | 72,1 % | 66 K RON | |
| 52 | 52.IRON RECYCLE SRLnou | Sat Almaşu Mic, Comuna Peştişu Mic, Hunedoara | 71,9 % | 3 mil. RON | |
| 53 | 53.REGENT HELIX AS SRL▲ 176 | Sat Urleta, Comuna Băneşti, Prahova | 70,8 % | 75,4 K RON | |
| 54 | 54.DEMO CONST SRL▼ 18 | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 70,3 % | 66,5 K RON | |
| 55 | 55.METARLUGICA OVIDIU SRLnou | Sat Moţca, Comuna Moţca, Iaşi | 70 % | 1,3 K RON | |
| 56 | 56.EXPERT METAL PROCESSING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 68,6 % | 258,9 K RON | |
| 57 | 57.TERRA CYCLE SRL▼ 43 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 68,4 % | 106,7 K RON | |
| 58 | 58.ECOWES S.R.L.▼ 54 | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 68 % | 660,4 K RON | |
| 59 | 59.GDI ELECTRIC CAB S.R.L.▲ 192 | Sat Ciocmani, Comuna Băbeni, Sălaj | 67,8 % | 170,6 K RON | |
| 60 | 60.MIH UMW SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 67,5 % | -399,7 K RON | |
| 61 | 61.AMEDEO RESIKLAJ SRL▲ 189 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 66,2 % | 89,7 K RON | |
| 62 | 62.RENEVO 3R SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 65,3 % | 487,1 K RON | |
| 63 | 63.DIMETAL GROUP SERV SRLnou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 63,6 % | 575,5 K RON | |
| 64 | 64.GENERAL GREEN RECYCLING SRL▼ 36 | Oraş Voluntari, Ilfov | 62,6 % | 264,3 K RON | |
| 65 | 65.TURK PETROL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 58,5 % | -165,1 K RON | |
| 66 | 66.FERO-STAR COM SRL▲ 127 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 58,4 % | 54,7 K RON | |
| 67 | 67.TEHNOINVEST & CO RECYCLING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 57,7 % | 4,1 K RON | |
| 68 | 68.CAPRICORN COM SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 56,9 % | 3,2 K RON | |
| 69 | 69.TOMINI TRADING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 56,5 % | -2,4 mil. RON | |
| 70 | 70.DANICAD SRL▲ 45 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 55,8 % | 2,5 K RON | |
| 71 | 71.TEHNOINVEST STEEL & SCRAP SRL▼ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 53,7 % | 6,4 mil. RON | |
| 72 | 72.STANOIU SRLnou | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 53,3 % | 571 K RON | |
| 73 | 73.ECOLOGICAL TEHNOSERV EQUIPMENT SRL▼ 32 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 53,2 % | -809 K RON | |
| 74 | 74.J.T. GRUP SRL▲ 204 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 53,2 % | 490,4 K RON | |
| 75 | 75.CERAMIC SORT FACTORY S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 52,4 % | 17,7 K RON | |
| 76 | 76.ECO SORT RECYCLING SRL▲ 103 | Municipiul Bacău, Bacău | 52,1 % | 118,3 K RON | |
| 77 | 77.FERCRIST IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 51,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 78 | 78.ECO TIRES SRL▲ 92 | Municipiul Timişoara, Timiş | 50,2 % | 83,7 K RON | |
| 79 | 79.ROTMAC-ECO SRLnou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 49,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 80 | 80.ECOSERVICE SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 49,7 % | 7,6 K RON | |
| 81 | 81.DOIODO COMEX SRLnou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 49,2 % | 226,7 K RON | |
| 82 | 82.STASE NICOLAS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 48,3 % | 78,9 K RON | |
| 83 | 83.RECUPAPER SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 47,6 % | 233,3 K RON | |
| 84 | 84.RECYCLING SILVER SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 46,5 % | 279,7 K RON | |
| 85 | 85.MARCOD CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 45,2 % | 127,4 K RON | |
| 86 | 86.PYROCOLECT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 43,8 % | 748,8 K RON | |
| 87 | 87.GRANULATECH SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▼ 77 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 43,5 % | 80,5 K RON | |
| 88 | 88.JIMSOFIL SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 43 % | 140,6 K RON | |
| 89 | 89.STRATOS METALLUM SRL▲ 180 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 42,9 % | 216,3 K RON | |
| 90 | 90.CPWG ECO RECYCLING SRL▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 42,1 % | 2 mil. RON | |
| 91 | 91.ANAIRA COLECT S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 42 % | 945,7 K RON | |
| 92 | 92.RECYCLE UNIVERSAL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41,8 % | 253,1 K RON | |
| 93 | 93.RAMONA ELENA METAL S.R.L.nou | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 41,3 % | 12,7 K RON | |
| 94 | 94.BRIANNA SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 40,7 % | 30,7 K RON | |
| 95 | 95.REVA MAGNA NOVA S.R.L.nou | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 40,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 96 | 96.TERAPLAST RECYCLING S.A.▲ 24 | Sat Săraţel, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 39,7 % | 869,3 K RON | |
| 97 | 97.APIC TOLL SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 39,6 % | 226,8 K RON | |
| 98 | 98.ADYJAN CENTER SRLnou | Sat Rosia Jiu, Comuna Farcaseşti, Gorj | 39,1 % | -9,9 K RON | |
| 99 | 99.MARICA DOLY & ADI SRLnou | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 38,7 % | 137,8 K RON | |
| 100 | 100.ROXILEN GENIAL FLORY SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 38,6 % | 724,2 K RON |