Top 100 firme — Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții după creștere YoY în 2022
682 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 92,4 %, iar liderul atinge 1.076,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ÈLITE TECHLINE S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1.076,8 % | 836,4 K RON | |
| 2 | 2.MM SAVA MIXT BUSINESS S.R.L.nou | Sat Rotunda, Comuna Rotunda, Olt | 934,2 % | 694,1 K RON | |
| 3 | 3.THERMOSIR ISOLATED S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 787,9 % | 141,8 K RON | |
| 4 | 4.COREPREST HOME S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 616,2 % | 331,7 K RON | |
| 5 | 5.ADRIAN INOX S.R.L.nou | Sat Bogdăneşti, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 602,7 % | 325,2 K RON | |
| 6 | 6.ODEON SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 456,9 % | 318,5 K RON | |
| 7 | 7.PLASTWIN SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 385,6 % | 20 K RON | |
| 8 | 8.DUMITRU-PAN SRLnou | Comuna Corbu, Constanţa | 381 % | 25,6 K RON | |
| 9 | 9.CORINA PLAST TERM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 350,2 % | 273,6 K RON | |
| 10 | 10.NOVARESE INFISSI S.R.L.nou | Sat Comăneşti, Comuna Comăneşti, Suceava | 310,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.TERMOGEAM SOLUTION S.R.L.nou | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 293,2 % | 5,8 K RON | |
| 12 | 12.DANCOS DNL PRIMEX SRL= | Sat Bistriţa, Comuna Hinova, Mehedinţi | 272 % | 27,3 K RON | |
| 13 | 13.DARCOM GROUP SRL▲ 334 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 270,7 % | 254,1 K RON | |
| 14 | 14.TERMIC-SITA SRLnou | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 268,8 % | 87,9 K RON | |
| 15 | 15.TERMOPOLAR COSTA S.R.L.▼ 12 | Municipiul Oradea, Bihor | 256 % | 538,2 K RON | |
| 16 | 16.TERMOGRUP CA S.R.L.nou | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 249,6 % | 500 K RON | |
| 17 | 17.TERMOMIH DESIGN S.R.L.nou | Sat Râncaciov, Comuna Dragomireşti, Dâmboviţa | 247,3 % | 72,7 K RON | |
| 18 | 18.TERMOTECH TOTAL S.R.L.nou | Sat Sânpaul, Comuna Sinpaul, Cluj | 241,2 % | 149,4 K RON | |
| 19 | 19.ALMAR DOORS DESIGN SRLnou | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 233,8 % | 43,8 K RON | |
| 20 | 20.DESO SYSTEM GLASS SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 225 % | 205,6 K RON | |
| 21 | 21.TERMO LINE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 216,8 % | 130,9 K RON | |
| 22 | 22.PRETORIAN FENSTER & TUREN S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 216 % | 184,6 K RON | |
| 23 | 23.CARPATHIA FENSTER S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 211,3 % | 903,1 K RON | |
| 24 | 24.RAMNOX N.D. IMPEX SRLnou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 197,1 % | 284,1 K RON | |
| 25 | 25.TEHNIC TERM RO S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 188,9 % | 232,5 K RON | |
| 26 | 26.FLALY DUO PERFECT SRL▲ 532 | Municipiul Arad, Arad | 188,6 % | 107,5 K RON | |
| 27 | 27.ORMIGRIG TERMOPANE SRL▲ 234 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 183,9 % | 970,9 K RON | |
| 28 | 28.EUROWINDOW SRL▲ 577 | Municipiul Timişoara, Timiş | 183,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 29 | 29.TERMO ARTA LUX SRL▲ 307 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 179,4 % | 68,5 K RON | |
| 30 | 30.SEPTIC TANK SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Luminiş, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 176,9 % | 62,4 K RON | |
| 31 | 31.TEROPLAST SRLnou | Sat Mihalţ, Comuna Mihalţ, Alba | 170,9 % | 35,6 K RON | |
| 32 | 32.MBL UNIVERSAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 165,4 % | 151,9 K RON | |
| 33 | 33.KRD EXCLUSIV PROFILCO S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 162,2 % | 63,3 K RON | |
| 34 | 34.ADRIPLAST GROUP SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 159,5 % | 41,7 K RON | |
| 35 | 35.TERMOBIAL SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 157,5 % | -13,2 K RON | |
| 36 | 36.SIGRALEX PROFILE S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 155,1 % | 89 K RON | |
| 37 | 37.VITRUM DESIGN SRL▲ 132 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 153,6 % | -211,2 K RON | |
| 38 | 38.SMART MOBIPLAST S.R.L.nou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 152,1 % | 117,3 K RON | |
| 39 | 39.TERMO.ART.SIMON S.R.L.▲ 586 | Sat Chilioara, Comuna Coşeiu, Sălaj | 150,9 % | 62,6 K RON | |
| 40 | 40.ŞER DESIGN SRL▲ 388 | Loc. Bârseşti, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 149,6 % | 51,2 K RON | |
| 41 | 41.CESSARCONST SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 147 % | 27,8 K RON | |
| 42 | 42.LIMAST STYLE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 144,1 % | 133,5 K RON | |
| 43 | 43.IOSCHICI SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 142,6 % | 62 K RON | |
| 44 | 44.CONSTRUCT PLAST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 141,7 % | 20,3 K RON | |
| 45 | 45.ISOLATED PLAST SRL▲ 435 | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 140,8 % | 12 K RON | |
| 46 | 46.FEIDI FENSTER SYSTEM SRLnou | Sat Supuru de Jos, Comuna Supur, Satu Mare | 140,2 % | 27,9 K RON | |
| 47 | 47.SUNEQUIPMENT SRL▲ 142 | Municipiul Oradea, Bihor | 136,7 % | 426,1 K RON | |
| 48 | 48.FFPLASTCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 131,4 % | 96,6 K RON | |
| 49 | 49.GEAMURI GALILEO SRL▲ 244 | Municipiul Oradea, Bihor | 129,3 % | 727,6 K RON | |
| 50 | 50.WINDOTERM SERV S.R.L.▲ 622 | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 128,5 % | 24,3 K RON | |
| 51 | 51.IZOPICK S.R.L.nou | Sat Iclod, Comuna Iclod, Cluj | 124,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 52 | 52.G.B.A. PLASTIK SRLnou | Sat Căteasca, Comuna Căteasca, Argeş | 124,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 53 | 53.TERMOSUM S.R.L.▲ 18 | Sat Stolniceni-Prăjescu, Comuna Stolniceni-Prăjescu, Iaşi | 123,3 % | 24,4 K RON | |
| 54 | 54.CHRIS JOHANNES SRL▲ 173 | Municipiul Zalău, Sălaj | 122,9 % | 237,4 K RON | |
| 55 | 55.GODMAR PRESTSERV S.R.L.nou | Sat Furnicari, Comuna Tamaşi, Bacău | 122,3 % | 108,2 K RON | |
| 56 | 56.QUASAR INDUSTRIES SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 119,8 % | 67 K RON | |
| 57 | 57.ASEG DEVELOP CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 119,7 % | 295,5 K RON | |
| 58 | 58.WIND LES TERM SRLnou | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 119,1 % | 6,5 K RON | |
| 59 | 59.EXTRAPLAST TECHNIK S.R.L.▲ 510 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 119,1 % | 21,1 K RON | |
| 60 | 60.DEI PLAST CONCEPT SRL▲ 103 | Municipiul Piteşti, Argeş | 117,9 % | 72,6 K RON | |
| 61 | 61.EMKAP DECOR S.R.L.nou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 116,4 % | 190 K RON | |
| 62 | 62.ROYALPLAST SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 115,7 % | 133,3 K RON | |
| 63 | 63.BOND CONCEPT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 115,3 % | 83,8 K RON | |
| 64 | 64.CLAU TERM 2011 SRLnou | Loc. Vlaşca, Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 114,4 % | 78,8 K RON | |
| 65 | 65.SINCOM CONSTRUCT SRLnou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 113 % | 97,7 K RON | |
| 66 | 66.ENERGIE GRATIS SRL▲ 498 | Sat Gherceşti, Comuna Gherceşti, Dolj | 112,5 % | 246,1 K RON | |
| 67 | 67.FINESTRA WSI S.R.L.nou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 112,1 % | 209 K RON | |
| 68 | 68.EDIL ARREDOPLAST SRL▲ 116 | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 111,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 69 | 69.PETCOLECT SRL▲ 430 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 110,4 % | 466,1 K RON | |
| 70 | 70.DENADIS CONFORT SRL▲ 11 | Sat Ciceu-Mihăieşti, Comuna Ciceu-Mihăieşti, Bistriţa-Năsăud | 110,3 % | 215,1 K RON | |
| 71 | 71.SEFIRAH SRL▲ 126 | Municipiul Oradea, Bihor | 109,1 % | 305,7 K RON | |
| 72 | 72.THERMO PTKAISA S.R.L.nou | Municipiul Adjud, Vrancea | 109,1 % | 237,6 K RON | |
| 73 | 73.B.F.R.-TOUR SRL▲ 59 | Comuna Sita Buzăului, Covasna | 108,8 % | 5,2 mil. RON | |
| 74 | 74.DENITERM S.R.L.▲ 440 | Sat Petreştii de Mijloc, Comuna Petreştii de Jos, Cluj | 108,7 % | 323,4 K RON | |
| 75 | 75.TRANS-MIG SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 107,5 % | 321,2 K RON | |
| 76 | 76.FLORI DE CÂMP SRL▼ 27 | Sat Bragadiru, Comuna Bragadiru, Teleorman | 106 % | 774,7 K RON | |
| 77 | 77.FEREASTRA RELAX S.R.L.nou | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | 106 % | 113,5 K RON | |
| 78 | 78.ERSEN TÂMPLĂRIE S.R.L.nou | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 105 % | -46,6 K RON | |
| 79 | 79.HIGHTECH PLAST SRL▼ 34 | Municipiul Craiova, Dolj | 104,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 80 | 80.TERMOROM PROD SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 104,4 % | -679,5 K RON | |
| 81 | 81.KADILISIR ACTIV S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 103,6 % | 39 K RON | |
| 82 | 82.DIAMAR MOLDOVA S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 101,8 % | 42,2 K RON | |
| 83 | 83.MAURER WINTHER S.R.L.▼ 82 | Municipiul Braşov, Braşov | 101,6 % | 163,7 K RON | |
| 84 | 84.CC PLAST SISTEME INDUSTRIE S.R.L.▼ 31 | Municipiul Caracal, Olt | 101,3 % | 34,9 K RON | |
| 85 | 85.BEȘCU COMERCIAL S.R.L.▼ 60 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 100,7 % | 248,9 K RON | |
| 86 | 86.ARTEFACT DESIGN STUDIO S.R.L.▲ 129 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 99,9 % | 210,2 K RON | |
| 87 | 87.ROCIRBCOR SRL▼ 46 | Municipiul Brăila, Brăila | 98 % | 502 K RON | |
| 88 | 88.DELUXE THERMO SRL▲ 97 | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | 97,5 % | 4,4 mil. RON | |
| 89 | 89.ASTRA-ROGER SRL▲ 88 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 97,3 % | 5 mil. RON | |
| 90 | 90.FELSSYSTEME SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 97 % | -113,2 K RON | |
| 91 | 91.MIRSIM SPRINT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 96,9 % | 78,6 K RON | |
| 92 | 92.TRADITIONAL & MODERN CONCEPT S.R.L.▲ 154 | Comuna Bujoru, Teleorman | 96,7 % | 42,3 K RON | |
| 93 | 93.ABC MFC DESIGN SRL▲ 284 | Municipiul Moineşti, Bacău | 96,5 % | 146,2 K RON | |
| 94 | 94.VIVOS PLAST IMPEX SRLnou | ***localitatea negasita***, Prahova | 95 % | 60,6 K RON | |
| 95 | 95.HH CEPSIND SRL▲ 176 | Municipiul Brăila, Brăila | 94,5 % | 3,2 mil. RON | |
| 96 | 96.PROFI DECOR CONCEPT S.R.L.nou | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 94,4 % | 190,1 K RON | |
| 97 | 97.ANDREMAR TĂNASE S.R.L.▼ 83 | Sat Malu Roşu, Comuna Mărunţei, Olt | 94,4 % | 62,4 K RON | |
| 98 | 98.EUROTECOS DAN S.R.L.nou | Sat Negreni, Comuna Tătărăştii de Jos, Teleorman | 94,1 % | 157,3 K RON | |
| 99 | 99.TERMOPLAST SRL▲ 154 | Municipiul Roman, Neamţ | 93,6 % | 10,7 mil. RON | |
| 100 | 100.MIR SERV DIVERT SRL▼ 63 | Loc. Ghinda, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 92,4 % | 1,1 K RON |