Top 100 firme — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) după creștere YoY în 2011
856 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 108,5 %, iar liderul atinge 2.295,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KOVACS SRLnou | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | 2.295,7 % | 17,9 K RON | |
| 2 | 2.ADI FACTORY IMPEX SRLnou | Sat Sineşti, Comuna Sineşti, Ialomiţa | 2.078 % | 57,7 K RON | |
| 3 | 3.L' ATELIER DE L' ORANGERIE SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1.281,4 % | -78,7 K RON | |
| 4 | 4.ROXTRON IMPEX SRLnou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 1.256,5 % | -552,9 K RON | |
| 5 | 5.DON FASHION SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.150,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.L.T.A. DUMCO 06 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 831,1 % | 44,3 K RON | |
| 7 | 7.VICOSTIL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 608,9 % | 107,4 K RON | |
| 8 | 8.TOTAL WORLD GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 602,3 % | 12,1 K RON | |
| 9 | 9.CONF BIANMAR SRLnou | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 595,3 % | 37,7 K RON | |
| 10 | 10.ARDESA SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 566 % | 233,1 K RON | |
| 11 | 11.WORKER FARM TEXTIL SRLnou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 538,3 % | -290,7 K RON | |
| 12 | 12.OMERTA TEXTIL SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 527 % | -105,6 K RON | |
| 13 | 13.YOUNG CONCEPT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 508,1 % | -578,5 K RON | |
| 14 | 14.CUTURE BY AMC SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 502,3 % | 143,6 K RON | |
| 15 | 15.VENUS CONFECŢII SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 474,6 % | -489,5 K RON | |
| 16 | 16.ETISS CONFEXIM SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 462,2 % | -308,2 K RON | |
| 17 | 17.UNION COTTON EUROPE TRADING SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 428,1 % | -32,9 K RON | |
| 18 | 18.FRETEX SRLnou | Sat Mânău, Oraş Ulmeni, Maramureş | 423 % | 215 K RON | |
| 19 | 19.LONGAVIT SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 422,2 % | -10,9 K RON | |
| 20 | 20.TRAPEZIO TEXTILE SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 416,9 % | 27 K RON | |
| 21 | 21.SEWING STITCH SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 409,9 % | 76,3 K RON | |
| 22 | 22.RIALTO TAILORING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 402,5 % | 375 K RON | |
| 23 | 23.ELEDAN COM SRLnou | Sat Podu Oltului, Comuna Hărman, Braşov | 395,4 % | -3,5 K RON | |
| 24 | 24.SUPER DODO SRLnou | Loc. Recaş, Oraş Recaş, Timiş | 386,3 % | 191,9 K RON | |
| 25 | 25.KOMITADO PROD SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 382,3 % | -29,9 K RON | |
| 26 | 26.VIMBOR CONF TEXTIL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 358,7 % | 1,5 K RON | |
| 27 | 27.INGRID VLASOV SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 345 % | -423,9 K RON | |
| 28 | 28.COSAGGIE CONF SRLnou | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 336,8 % | -1 mil. RON | |
| 29 | 29.WILBURG SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 324,1 % | -31,3 K RON | |
| 30 | 30.LENA PROD CONF SRLnou | Municipiul Salonta, Bihor | 314,5 % | 114,7 K RON | |
| 31 | 31.L'ITALIANO SRLnou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 314,5 % | 597,5 K RON | |
| 32 | 32.LUCSINCON SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 309,8 % | 6,8 K RON | |
| 33 | 33.MINI BIMBI SRLnou | Sat Gârbovi, Comuna Gârbovi, Ialomiţa | 300,7 % | -73,3 K RON | |
| 34 | 34.GRACONF IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 283,2 % | -35,4 K RON | |
| 35 | 35.ARANA DESIGN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 272 % | 144,5 K RON | |
| 36 | 36.RINACONF FASHION SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 268,1 % | 46,5 K RON | |
| 37 | 37.MAMRE SRLnou | Sat Boiştea, Comuna Petricani, Neamţ | 262,4 % | 6 K RON | |
| 38 | 38.MELISA BUSINESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 255,6 % | 315 K RON | |
| 39 | 39.LAREMI TEX SRLnou | Loc. Ianculeşti, Municipiul Carei, Satu Mare | 253,5 % | 42 K RON | |
| 40 | 40.SPORTGEAR SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 240,5 % | -43,9 K RON | |
| 41 | 41.SAYATEX SRL▲ 164 | Municipiul Oradea, Bihor | 234,8 % | 136,8 K RON | |
| 42 | 42.ARTCONFEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 231,6 % | -7,7 K RON | |
| 43 | 43.ETAM CONEXIONE SRLnou | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 227,4 % | -13,2 K RON | |
| 44 | 44.BETATEX PRODUCTION & CONSULTING SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 226,5 % | 20,9 K RON | |
| 45 | 45.VIB DUAL SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 224,7 % | 253,6 K RON | |
| 46 | 46.CRISMODATEX SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 224,4 % | 123,8 K RON | |
| 47 | 47.MARIA FASHION SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 214,4 % | 96,2 K RON | |
| 48 | 48.ROBEDITEX SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 207,6 % | -314 K RON | |
| 49 | 49.BIG CONF SRL▲ 53 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 198,5 % | 3,4 mil. RON | |
| 50 | 50.MILI SILV SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 190 % | 6,9 K RON | |
| 51 | 51.2DP ELECTRIC SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 190 % | -43,7 K RON | |
| 52 | 52.LANYS IMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 187,6 % | 17,7 K RON | |
| 53 | 53.MADRAS IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 184,7 % | -21,2 K RON | |
| 54 | 54.HIT REAL INVEST COM SRL▲ 67 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 181,6 % | 64,9 K RON | |
| 55 | 55.REXTON GRUP SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 178,8 % | 737,7 K RON | |
| 56 | 56.CAMELEON LEATHER SRL▼ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 177,3 % | 5,5 K RON | |
| 57 | 57.PODOSTYLE GRUP SRLnou | Sat Slimnic, Comuna Tâmboeşti, Vrancea | 175,9 % | 74,7 K RON | |
| 58 | 58.DMG TEXTILE GRUP SRL▲ 321 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 174,3 % | 145,9 K RON | |
| 59 | 59.DANICO SPORTSWEAR SRL▲ 159 | Municipiul Topliţa, Harghita | 171,8 % | 16,2 K RON | |
| 60 | 60.ELINMART SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 169,8 % | 142,5 K RON | |
| 61 | 61.PRETTY GIRL CONF SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 168,2 % | 11,3 K RON | |
| 62 | 62.ELAN INTERNATIONAL PRODUCTION & TRADING SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 167,1 % | 390,7 K RON | |
| 63 | 63.HELVIEN INARA SRL▲ 247 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 161,7 % | 107,4 K RON | |
| 64 | 64.PERLA TEXTILE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 159,3 % | -117,5 K RON | |
| 65 | 65.TEXTILE IMPEX SRLnou | Municipiul Băileşti, Dolj | 154,3 % | 789 K RON | |
| 66 | 66.SECONF SAnou | Sat Breţcu, Comuna Breţcu, Covasna | 154,3 % | -271,7 K RON | |
| 67 | 67.COSMODOL MAT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 151,3 % | -49,5 K RON | |
| 68 | 68.MAGAZZINI ITALIANI SRL▼ 63 | Municipiul Arad, Arad | 150,4 % | -11,9 K RON | |
| 69 | 69.CASTLE FASHION SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 150,4 % | 133,7 K RON | |
| 70 | 70.CRIPAN '93 IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 147 % | 71,9 K RON | |
| 71 | 71.V.A.I. ADRICONF INVESTEMENT SRLnou | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 146,1 % | 240 K RON | |
| 72 | 72.ATCOM SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 502 | Municipiul Buzău, Buzău | 141,7 % | 1,2 K RON | |
| 73 | 73.DRESS FILOTEX SRL▼ 36 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 140,2 % | 94,8 K RON | |
| 74 | 74.AC SI ATA SRL▼ 50 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 136,3 % | 51,1 K RON | |
| 75 | 75.PFAFF SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 135,8 % | -58,7 K RON | |
| 76 | 76.TEODOR COM SRL▲ 53 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 135,1 % | -42,9 K RON | |
| 77 | 77.ADRIANO SRL▼ 5 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 134,8 % | 100,3 K RON | |
| 78 | 78.EUROTEX IMPEX SRL▲ 210 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 134,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 79 | 79.YARA MOD SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 134,5 % | -108,3 K RON | |
| 80 | 80.ANGEL FASHION DESIGN SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 133,7 % | -317,3 K RON | |
| 81 | 81.TRANS JULLY SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 133,6 % | 75,7 K RON | |
| 82 | 82.LENKOS DESIGN MOD SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 131,5 % | 69,1 K RON | |
| 83 | 83.GYLCOR CONF SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 129 % | 121,7 K RON | |
| 84 | 84.BINGOTEX COMPANY SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 127,8 % | -72,9 K RON | |
| 85 | 85.FLAMITEX SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 126,7 % | 348,7 K RON | |
| 86 | 86.ROX TEXTILE SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 124,9 % | 119,4 K RON | |
| 87 | 87.IREX CONF SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 124,3 % | 225,1 K RON | |
| 88 | 88.TORI TRANS CONF SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 121 % | 106 K RON | |
| 89 | 89.JENSON CONFECTII SRL▲ 395 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 120,6 % | 2 mil. RON | |
| 90 | 90.MARIAN CONF SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 120,3 % | 84,6 K RON | |
| 91 | 91.COBYUL SRL▼ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 118,8 % | 63,8 K RON | |
| 92 | 92.MAKING FASHION SRL▼ 59 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 118,4 % | 26 K RON | |
| 93 | 93.IULIA PROTECT SRL▼ 49 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 116,9 % | 18,5 K RON | |
| 94 | 94.KATHRINA FASHIONS SRL▲ 351 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 115,7 % | -24,3 K RON | |
| 95 | 95.ESSEGI TEX SRLnou | Loc. Deta, Oraş Deta, Timiş | 113,3 % | 65,2 K RON | |
| 96 | 96.HANTEX SRLnou | Sat Caseiu, Comuna Caseiu, Cluj | 113,2 % | 19,2 K RON | |
| 97 | 97.INTERMODECO 2004 SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 112,1 % | 8 K RON | |
| 98 | 98.VOLIDAN TEX SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 110,9 % | 85,3 K RON | |
| 99 | 99.LONA SRR FASHION SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 109,8 % | 32,8 K RON | |
| 100 | 100.PABIA TREND SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 108,5 % | -24,9 K RON |