Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Vrancea după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2024
131 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 8,8 %, iar liderul atinge 125,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HORA MIRESEI SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 125,5 %▲ 220,3 % | ▲ 220,3 % | 190 K RON | |
| 2 | 2.MUHAHA STYLE S.R.L.▲ 17 | Sat Milcovul, Comuna Milcovul, Vrancea | 112,7 %▲ 89,8 % | ▲ 89,8 % | 5,8 K RON | |
| 3 | 3.DAROPEDRA FOOD S.R.L.nou | Sat Năneşti, Comuna Năneşti, Vrancea | 107,6 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 49,1 K RON | |
| 4 | 4.GELSER TOTAL SRL▲ 17 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 82,9 %▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 29,8 K RON | |
| 5 | 5.BEN COMPROD SRLnou | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 79,2 %▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 140 K RON | |
| 6 | 6.POET HOSPITALITY INDUSTRY S.R.L.▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 62,8 %▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 392,5 K RON | |
| 7 | 7.NOVASELGRUP SRLnou | Sat Roşioara, Comuna Mera, Vrancea | 60 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 12,8 K RON | |
| 8 | 8.MIFANCOM SRLnou | Sat Milcovul, Comuna Milcovul, Vrancea | 58,8 %▲ 145,5 % | ▲ 145,5 % | 160 K RON | |
| 9 | 9.RAY COM MODE SRL▲ 13 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 56,5 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 545 K RON | |
| 10 | 10.CGM VILAVECHE SRL▲ 35 | Municipiul Focşani, Vrancea | 55,2 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 7,4 K RON | |
| 11 | 11.CURTEA MOLDOVENEASCĂ 800 S.R.L.▼ 8 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 51,5 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 16,9 K RON | |
| 12 | 12.SAMALEXFLOR BISTRO S.R.L.nou | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 46 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 278,2 K RON | |
| 13 | 13.BEDRAMICIP SRLnou | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | 46 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 124,8 K RON | |
| 14 | 14.VASIMIH S.R.L.= | Municipiul Focşani, Vrancea | 41 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 373,8 K RON | |
| 15 | 15.THE LADYS FLORANCE SRLnou | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 40,5 %▲ 164,7 % | ▲ 164,7 % | 136 K RON | |
| 16 | 16.OVIDIUS SRL▲ 50 | Municipiul Adjud, Vrancea | 38,2 %▲ 51 % | ▲ 51 % | 390,1 K RON | |
| 17 | 17.SORINEX COMIMPEX SRL▲ 54 | Municipiul Adjud, Vrancea | 37,7 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | -28,1 K RON | |
| 18 | 18.MILCOVUL SA▲ 108 | Municipiul Focşani, Vrancea | 33,8 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 606,3 K RON | |
| 19 | 19.HOTEL AMADEUS SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 33,3 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 155,1 K RON | |
| 20 | 20.FAVORIT IMPEX SRL▲ 29 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 33,1 %▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 315,3 K RON | |
| 21 | 21.CANTINA SOCIALĂ GUSTUL ROMÂNESC S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,7 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | -22,2 K RON | |
| 22 | 22.NEDCOM PUB SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,3 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 88,4 K RON | |
| 23 | 23.DANIO COM AIDA SRL▲ 11 | Municipiul Adjud, Vrancea | 30 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 868,9 K RON | |
| 24 | 24.DAGEMAR DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 28,9 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 280 K RON | |
| 25 | 25.CRISTOPHE TO BE FOOD S.R.L.▲ 27 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 28,6 %▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 56,5 K RON | |
| 26 | 26.CRISMIRAJ RESORT SRL▲ 28 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 28,6 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 319,2 K RON | |
| 27 | 27.VMBA CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 28,2 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 414,7 K RON | |
| 28 | 28.LA STUF NICOR S.R.L.nou | Sat Băleşti, Comuna Băleşti, Vrancea | 28,1 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 28 K RON | |
| 29 | 29.QUARTIERE LATINO SRL▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27,9 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 6,6 K RON | |
| 30 | 30.DALMA COFFEE SRL▲ 35 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 27,5 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 56,4 K RON | |
| 31 | 31.KRISTAL HOTEL S.R.L.▼ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27,5 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 506,8 K RON | |
| 32 | 32.CENTRUL DE AFACERI GREEN PARK SRL▲ 42 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27,4 %▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 37,5 K RON | |
| 33 | 33.ABER-ROOMS ROYAL SRL▼ 28 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 26,5 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 254,6 K RON | |
| 34 | 34.DAVISOFPLUS SRL▲ 7 | Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 25,9 %▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 4,1 K RON | |
| 35 | 35.ATURARY-NOI SRLnou | Sat Putna, Comuna Boloteşti, Vrancea | 25,9 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 11,3 K RON | |
| 36 | 36.ELGEVAS PLUS SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 25,7 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 63,2 K RON | |
| 37 | 37.ROSILCOM SRL▼ 4 | Municipiul Adjud, Vrancea | 25,3 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 782,2 K RON | |
| 38 | 38.COSS GREEN SRLnou | Sat Dragosloveni, Comuna Soveja, Vrancea | 25 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | -182,7 K RON | |
| 39 | 39.COOKIE ANCA BIOFOOD S.R.L.▲ 12 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 24,8 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | -29,1 K RON | |
| 40 | 40.EMIDEN HOUSE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Adjud, Vrancea | 24,7 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 6,8 K RON | |
| 41 | 41.GRASSHOPPER SRL▲ 75 | Municipiul Focşani, Vrancea | 24,2 %▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | 173,8 K RON | |
| 42 | 42.CESTO '95 COM SRLnou | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 24,2 %▲ 19 % | ▲ 19 % | -4,5 K RON | |
| 43 | 43.CROMAX METAL SRL▼ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 23,8 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 1,2 K RON | |
| 44 | 44.TRIFAN & COMPANY SRL▲ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 23,6 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 77,4 K RON | |
| 45 | 45.SUPER FRAGUS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 23,2 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 48,5 K RON | |
| 46 | 46.LIGNA EXIM SRL▲ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 22,9 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 64,7 K RON | |
| 47 | 47.COSTUD ANAIMA S.R.L.▼ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 22,6 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 10 K RON | |
| 48 | 48.PIZZERIA EISLER EMILIANO S.R.L.▼ 28 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 22 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 15,5 K RON | |
| 49 | 49.RESTAURANT CASA ALBĂ SRL▼ 12 | Municipiul Adjud, Vrancea | 21,9 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 663,6 K RON | |
| 50 | 50.ANCONIMADA SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 21,2 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 38,5 K RON | |
| 51 | 51.LEOSERVCRIS SRL▼ 39 | Municipiul Adjud, Vrancea | 19,7 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 344,2 K RON | |
| 52 | 52.NIKELDORF SRL▲ 55 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 19,2 %▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 19,6 K RON | |
| 53 | 53.VRANCEA PLAI CONCEPT S.R.L.▼ 44 | Municipiul Focşani, Vrancea | 19,1 %▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 69,3 K RON | |
| 54 | 54.CASA TISARU SRL▼ 44 | Sat Lepşa, Comuna Tulnici, Vrancea | 18,9 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 143,5 K RON | |
| 55 | 55.COREMA REVOLUTION S.R.L.▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,6 %▲ 12 % | ▲ 12 % | -132,1 K RON | |
| 56 | 56.DURANGO MAXFOOD SRL▲ 68 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 18,5 %▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | -22,2 K RON | |
| 57 | 57.HUNTERS FAMILY SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 17,4 %▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | -93,3 K RON | |
| 58 | 58.GDA BISTRO BUS S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,6 %▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 4,9 K RON | |
| 59 | 59.ALEXIM SHANHAY S.R.L.▼ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,2 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 181,8 K RON | |
| 60 | 60.ALEX & CLAUMAN SRLnou | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 15,9 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 47,1 K RON | |
| 61 | 61.MARFISHING SRL▼ 37 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 15,7 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 3 mil. RON | |
| 62 | 62.ELCO PLUS SRL▼ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,3 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 23,8 K RON | |
| 63 | 63.ROMINTUR SRL▼ 21 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 15,3 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 283,2 K RON | |
| 64 | 64.SOLAR TOUR SRL▼ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,1 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 9,2 K RON | |
| 65 | 65.STANCOMAR IMPEX SRL▲ 47 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 386,2 K RON | |
| 66 | 66.ANDRALEX CATERING EVENTS S.R.L.▼ 59 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,9 %▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 80,8 K RON | |
| 67 | 67.GHIBIROBALEX SRL▼ 65 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,7 %▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 124,4 K RON | |
| 68 | 68.BEST ROMANS COMPANY SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,5 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 69 | 69.FELIMIR SRL▼ 25 | Sat Găgeşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 14,1 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 254 K RON | |
| 70 | 70.POPASUL DINTRE VII PRODCOM SRL▲ 15 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 14,1 %▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 550,4 K RON | |
| 71 | 71.SILEPADIO GROUP S.R.L▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,1 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 169,7 K RON | |
| 72 | 72.APOS-NEAG GOURMET S.R.L.▼ 59 | Sat Obrejiţa, Comuna Obrejiţa, Vrancea | 14,1 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -392,9 K RON | |
| 73 | 73.IONISERVCOM SRL▲ 14 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 13,9 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 31,5 K RON | |
| 74 | 74.NICOM AVANTAGE S.R.L.nou | Sat Bordeasca Veche, Comuna Tătăranu, Vrancea | 13,8 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 111,8 K RON | |
| 75 | 75.ROMEO RESORT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,2 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 38,5 K RON | |
| 76 | 76.DEEAMAR NICTURIST SRLnou | Sat Valea Sării, Comuna Valea Sării, Vrancea | 13,2 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 173,7 K RON | |
| 77 | 77.VIM SRL▼ 18 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 13,1 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -110,8 K RON | |
| 78 | 78.PIETRICICA IMPEX SRL▲ 44 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,7 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 483,8 K RON | |
| 79 | 79.MITIS M.D.G. COM SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,6 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 9,6 K RON | |
| 80 | 80.WASSERMANN COM SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,5 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -19 K RON | |
| 81 | 81.DOLCE LEXIA SRLnou | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 12,1 %▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 13,5 K RON | |
| 82 | 82.MONABONITA STAR SRL▼ 6 | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Vrancea | 12 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -1,7 K RON | |
| 83 | 83.INTEGRAL COM SRL▲ 1 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 11,9 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | -8,2 K RON | |
| 84 | 84.HANUL LUI URECHE S.R.L.▼ 24 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 11,9 %▲ 78 % | ▲ 78 % | 88,2 K RON | |
| 85 | 85.SELECT HOUSE SRL▼ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,8 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 196,2 K RON | |
| 86 | 86.NEMADA SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,6 %▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 13,6 K RON | |
| 87 | 87.SENSE&COFFEE SRL▼ 51 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,3 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 8,4 K RON | |
| 88 | 88.ZANFIR SNC▼ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,3 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 89 | 89.MAGAZINUL VECHI S.R.L.▼ 22 | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 11,2 %▲ 145,2 % | ▲ 145,2 % | 641,7 K RON | |
| 90 | 90.ALVLASE SRL▼ 37 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 11,2 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 113,6 K RON | |
| 91 | 91.FLORAVAS SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,1 %▲ 78,1 % | ▲ 78,1 % | 68,2 K RON | |
| 92 | 92.S & V CORI SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,8 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 123,7 K RON | |
| 93 | 93.SILVER PROD SRL▼ 12 | Sat Rotileştii Mici, Comuna Câmpuri, Vrancea | 10,5 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 5 K RON | |
| 94 | 94.I.M.N. MAN - MIXT SRL▼ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,4 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 599,7 K RON | |
| 95 | 95.LEODORMAR AGREMENT SRLnou | Sat Năneşti, Comuna Năneşti, Vrancea | 10,3 %▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 195,5 K RON | |
| 96 | 96.ATLANTIC TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Adjud, Vrancea | 10,1 %▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 348,3 K RON | |
| 97 | 97.DANEMAR COM SRL▼ 49 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | -13,9 K RON | |
| 98 | 98.VINĂRIA DANULUI SRL▼ 35 | Sat Sârbi, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 8,9 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 569,5 K RON | |
| 99 | 99.STADION COM SRL▲ 1 | Sat Gura Caliţei, Comuna Gura Caliţei, Vrancea | 8,9 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 9,1 K RON | |
| 100 | 100.HDC IBEROSTAR SRL▲ 6 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 8,8 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 9,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Vrancea
CAEN 5610
Restaurante
125 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 56 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
132 firme · 36,7 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
16 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
26 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
30 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
44 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
7 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 236,5 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 7 K RON