Top 100 firme — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, Vrancea după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2023
41 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,4 %, iar liderul atinge 104,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONFECŢII APODAN S.R.L.= | Municipiul Focşani, Vrancea | 104,2 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.PETIT ATELIER SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 102,4 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | -210,2 K RON | |
| 3 | 3.DIATEX CONF S.R.L.nou | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 57 %▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 125,1 K RON | |
| 4 | 4.PATERRNAMOD S.R.L.nou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 47,3 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 420,5 K RON | |
| 5 | 5.PRAIR SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 46,3 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 33,9 K RON | |
| 6 | 6.PANDORA LADIES FASHION INTERNATIONAL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 38,4 %▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | -334,7 K RON | |
| 7 | 7.ELSIMA CONF SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31,5 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 4,4 mil. RON | |
| 8 | 8.PANDORA PROD SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 28,9 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 17,8 mil. RON | |
| 9 | 9.PRODECOM SRL▲ 7 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 27 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 10 | 10.RAVDESIGN '94 CONF SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 26,9 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 873,4 K RON | |
| 11 | 11.MANTRA S.R.L.▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 26,5 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 2 mil. RON | |
| 12 | 12.SIMIZ FASHION SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 24,1 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 10,7 mil. RON | |
| 13 | 13.GILIAMCONF SRL▲ 17 | Municipiul Adjud, Vrancea | 22,7 %▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | -104,5 K RON | |
| 14 | 14.NOVAJOB CONFCOMPANY S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,4 %▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 49,3 K RON | |
| 15 | 15.FONSTER SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,9 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 180,3 K RON | |
| 16 | 16.RO-DESIGN SRL▲ 17 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 15,6 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 17 | 17.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ARTA MODEI▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,4 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | -59 K RON | |
| 18 | 18.GINDEN GINCHIC S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,1 %▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 136,3 K RON | |
| 19 | 19.PLEXITY SRL▲ 18 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 13,9 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -48 K RON | |
| 20 | 20.MIHALEX TEXTIL S.R.L.▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,5 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 196,6 K RON | |
| 21 | 21.STELZOTY CONF SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 1,3 K RON | |
| 22 | 22.DACII NOI SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,9 %▼ 10 % | ▼ 10 % | -69,4 K RON | |
| 23 | 23.PRIORIS SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,5 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 823,1 K RON | |
| 24 | 24.CONFINTER TECHNOTEX SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 362,6 K RON | |
| 25 | 25.GIMADOV TRICOT S.R.L.nou | Sat Tâmboeşti, Comuna Tâmboeşti, Vrancea | 9,2 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 26 | 26.JELP SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,9 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 19,4 K RON | |
| 27 | 27.INCOM-VRANCO SA▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,9 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 213,3 K RON | |
| 28 | 28.DARTELOOK SRLnou | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 8,8 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -115,4 K RON | |
| 29 | 29.ARTIFEX SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,8 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 219,2 K RON | |
| 30 | 30.CREATMON SRLnou | Sat Văleni, Comuna Străoane, Vrancea | 8,6 %▲ 318,2 % | ▲ 318,2 % | 39,7 K RON | |
| 31 | 31.CHIVARITONIS SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,1 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -106,7 K RON | |
| 32 | 32.FASHION TERM DSG SRL▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,1 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 79,7 K RON | |
| 33 | 33.PURE CONF RVD SRL▼ 4 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 4,9 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | -60,8 K RON | |
| 34 | 34.VECTOR SRL▼ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,8 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 562,8 K RON | |
| 35 | 35.CERTIMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,5 %▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | -1,5 mil. RON | |
| 36 | 36.ROMANS CONF S.R.L.▼ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,5 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 328,2 K RON | |
| 37 | 37.ASEVDALEMAD SRL▼ 17 | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | 3,4 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 341,3 K RON | |
| 38 | 38.TIVOLI LUNA SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 2,7 %▲ 206,6 % | ▲ 206,6 % | 36,8 K RON | |
| 39 | 39.KARIN COMPANY SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -567,9 K RON | |
| 40 | 40.ROPRODAL SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8 %▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 46,5 K RON | |
| 41 | 41.DELARICONF SRLnou | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 0,4 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 66,7 K RON |