Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Vaslui după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
186 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 11,6 %, iar liderul atinge 182,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DONIS PRODUCT SRLnou | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 182,1 %▲ 145,5 % | ▲ 145,5 % | 20,4 K RON | |
| 2 | 2.SHOES BY ANY S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 168,7 %▲ 51 % | ▲ 51 % | 1,8 mil. RON | |
| 3 | 3.UDY CONSTRUCT2019 S.R.L.nou | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 115,9 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 124,3 K RON | |
| 4 | 4.PANQUEQUES S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 85,3 %— | — | 295,6 K RON | |
| 5 | 5.MAJESTIC SRL▲ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 81,8 %▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 6,7 K RON | |
| 6 | 6.CNC STEP COMPLEX SRL▲ 29 | Municipiul Huşi, Vaslui | 76,4 %▲ 533,4 % | ▲ 533,4 % | 849,8 K RON | |
| 7 | 7.FABRICA DE CARNE MORANDI S.R.L.▼ 2 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 72,8 %▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 13 mil. RON | |
| 8 | 8.CREŢU PANIFICAŢIE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 60,3 %▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 636 K RON | |
| 9 | 9.DAVID ADVENTURE SRL▲ 12 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 54,7 %▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 374,6 K RON | |
| 10 | 10.ZIKO MODATEX S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 53,2 %— | — | 102,9 K RON | |
| 11 | 11.MECANO FUC SAnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 47,7 %▲ 336 % | ▲ 336 % | -809,5 K RON | |
| 12 | 12.YACOCONSTRUCT S.R.L.▼ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 44,6 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 25,4 K RON | |
| 13 | 13.KALBYLAR SRL▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 42,4 %▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 242,2 K RON | |
| 14 | 14.FRIGO-ELECTRO-TERMO-EST SRL▼ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 41,9 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 600,5 K RON | |
| 15 | 15.ANANIE DAN IMPEX SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 41,5 %— | — | -204,6 K RON | |
| 16 | 16.AVACUB MOLD SRL▲ 121 | Sat Ivăneşti, Comuna Ivăneşti, Vaslui | 41,2 %▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 55,4 K RON | |
| 17 | 17.MOMO LINA & CO S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 39,2 %— | — | 163,4 K RON | |
| 18 | 18.SUBLY4U S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 38,5 %— | — | 2 mil. RON | |
| 19 | 19.MACOWOOD SRL▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 38,3 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 184,4 K RON | |
| 20 | 20.BEEFAGRI PROD SRLnou | Sat Gara Roşieşti, Comuna Roşieşti, Vaslui | 38,2 %— | — | 108,2 K RON | |
| 21 | 21.DUNAREA SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 38,2 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -376,4 K RON | |
| 22 | 22.SERVEXPERT SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 36,9 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 309,7 K RON | |
| 23 | 23.MOVLAD SRLnou | Sat Chiţoc, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 36,3 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 210,7 K RON | |
| 24 | 24.FOR FIRE S.R.L.▲ 73 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 35,5 %▲ 108,1 % | ▲ 108,1 % | 232 K RON | |
| 25 | 25.TEHNOMETAL SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 35,4 %▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 129,3 K RON | |
| 26 | 26.TIVAS-IMPEX SRL▲ 55 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 34,8 %▲ 98 % | ▲ 98 % | 282 K RON | |
| 27 | 27.PRODTEO COM SRL▲ 33 | Municipiul Huşi, Vaslui | 34,3 %▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 179,8 K RON | |
| 28 | 28.PIESEUTIL COD S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 34,3 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 210,2 K RON | |
| 29 | 29.FINOLEMN SRL▲ 111 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 33,8 %▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 86,8 K RON | |
| 30 | 30.MINIPROD SRL▲ 108 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 33,1 %▲ 86 % | ▲ 86 % | 310,9 K RON | |
| 31 | 31.NEWROEVO S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 31,9 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 373,2 K RON | |
| 32 | 32.BLUHAF S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 31,3 %— | — | 190,5 K RON | |
| 33 | 33.AUSTRAL NEO S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 30,3 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | -58,7 K RON | |
| 34 | 34.AMINTIRI FEROVIARE SRL▼ 19 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 28,3 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 186,7 K RON | |
| 35 | 35.MIULACK PROIECT SRL▲ 16 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 28,1 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 419,4 K RON | |
| 36 | 36.RULTRANS INDUSTRY 93 SRL▼ 22 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 28,1 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 377,1 K RON | |
| 37 | 37.EMPISAL SRLnou | Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui | 28 %▲ 89,3 % | ▲ 89,3 % | 132,7 K RON | |
| 38 | 38.TRAZACON SRL▲ 7 | Municipiul Huşi, Vaslui | 27,9 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 126,6 K RON | |
| 39 | 39.STATMAVPAN S.R.L.▼ 22 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 27,5 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 101,3 K RON | |
| 40 | 40.BAC DEP COMPANY S.R.L.▼ 2 | Sat Tăcuta, Comuna Tăcuta, Vaslui | 26,8 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 44,2 K RON | |
| 41 | 41.ROFOBIT SRL▲ 112 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 26,7 %▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 956,1 K RON | |
| 42 | 42.OVISIM-COMERCIAL SRL▲ 34 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 26,4 %▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 5,4 K RON | |
| 43 | 43.WOODLINEMOB S.R.L.▼ 27 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 26,2 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 64,4 K RON | |
| 44 | 44.ALODIUM SRL▼ 37 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 26 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 112 K RON | |
| 45 | 45.PRIMOB SRL▲ 22 | Municipiul Huşi, Vaslui | 25,7 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -21,1 K RON | |
| 46 | 46.BUCUROŞII S.R.L.▼ 14 | Municipiul Huşi, Vaslui | 24,8 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 174,1 K RON | |
| 47 | 47.DAMIKI MOB S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 24,2 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 11,5 K RON | |
| 48 | 48.JULYFER INDUSTRY S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 24 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 239,1 K RON | |
| 49 | 49.RAIONUL CU ACCESORII S.R.L.▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 23,6 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 200,6 K RON | |
| 50 | 50.RODAV SRL▲ 18 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 22,7 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 51 | 51.AHA MODELE S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 22,3 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 247,9 K RON | |
| 52 | 52.DIDONA COMPREST SRL▲ 78 | Municipiul Huşi, Vaslui | 22,2 %▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 684,7 K RON | |
| 53 | 53.NUTRIVA SRL▲ 22 | Sat Gara Roşieşti, Comuna Roşieşti, Vaslui | 22,2 %▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 3,3 mil. RON | |
| 54 | 54.WEB COMPUTERS ADMINISTRATION S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 22,1 %— | — | 173,4 K RON | |
| 55 | 55.O MANA DE AJUTOR SRL▼ 51 | Sat Banca, Comuna Banca, Vaslui | 21,8 %▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 1,9 K RON | |
| 56 | 56.LULUȚA EXPRES S.R.L.▼ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 21,7 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 1,4 K RON | |
| 57 | 57.PAMIHRA SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 21,1 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 36,3 K RON | |
| 58 | 58.AGROROXRAI SRL▼ 48 | Sat Roşiori, Comuna Buneşti-Avereşti, Vaslui | 20,8 %▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 59 | 59.VAGAM SRL▼ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 20,7 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 111,8 K RON | |
| 60 | 60.CIPVAL SRL▲ 50 | Municipiul Huşi, Vaslui | 20 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 25,9 K RON | |
| 61 | 61.G&T SHOES COMPANY SRL▼ 11 | Municipiul Huşi, Vaslui | 19,6 %▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 53,4 K RON | |
| 62 | 62.XELOVERT SRL▼ 10 | Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui | 19,1 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 333,3 K RON | |
| 63 | 63.LOTEX GENERAL SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 19 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | -1,6 mil. RON | |
| 64 | 64.RUBIMEX SRLnou | Sat Băceşti, Comuna Băceşti, Vaslui | 18,8 %▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 50,6 K RON | |
| 65 | 65.CIPVIR MOB SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 18,7 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 12,3 K RON | |
| 66 | 66.ROTAMINA IMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Huşi, Vaslui | 18,1 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 41,7 K RON | |
| 67 | 67.MF MOBILA S.R.L.▼ 20 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 18,1 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 23,2 K RON | |
| 68 | 68.MADITOM IMPEX SRL▲ 35 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Vaslui | 18 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 163,2 K RON | |
| 69 | 69.HEMDCONF SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 17,8 %▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 375,2 K RON | |
| 70 | 70.MIRTOFAR SRL▲ 32 | Municipiul Huşi, Vaslui | 17,6 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 997,3 K RON | |
| 71 | 71.KALOS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 17,6 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 44,9 K RON | |
| 72 | 72.TERRA IDEAL S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 17,1 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 20,3 K RON | |
| 73 | 73.PISOI DULCE SRL▼ 33 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 17 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 43,3 K RON | |
| 74 | 74.HAZUFAMTEX S.R.L.▼ 37 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 17 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 2,3 K RON | |
| 75 | 75.JARDIANU KEOPS SNC▼ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 16,9 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 31,4 K RON | |
| 76 | 76.VELABRUM SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 16,6 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 77 | 77.CLAASAGRICOLA S.R.L.▼ 64 | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 16,6 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 117,2 K RON | |
| 78 | 78.SAFIR SRL▲ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 16,4 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 8,9 mil. RON | |
| 79 | 79.AMBER GOLD SRL▼ 73 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 15,8 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 222,9 K RON | |
| 80 | 80.TURQOISE WORK S.R.L.nou | Sat Măluşteni, Comuna Măluşteni, Vaslui | 15,6 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 58,5 K RON | |
| 81 | 81.SPECTRAL MOBILA S.A.▼ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 15,5 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 82 | 82.EVEL DIVISION S.R.L.nou | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 15,4 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 57,8 K RON | |
| 83 | 83.KAZANIS-AQUAMAX SRLnou | Sat Iveşti, Comuna Iveşti, Vaslui | 15,3 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 1,3 K RON | |
| 84 | 84.MAXI-ARCAD SRL▼ 54 | Sat Stănileşti, Comuna Stănileşti, Vaslui | 15,3 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 58,3 K RON | |
| 85 | 85.ONISMART SRL▼ 42 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 15,3 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 122,9 K RON | |
| 86 | 86.TEHNOFOREST SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 14,8 %▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 395,7 K RON | |
| 87 | 87.EMY-COST SRL▲ 8 | Loc. Murgeni, Oraş Murgeni, Vaslui | 14,8 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 8,3 K RON | |
| 88 | 88.ESC-PROD-SILV S.R.L.nou | Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui | 14,3 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -10,7 K RON | |
| 89 | 89.ACTUAL DESIGN SRL▼ 15 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 14,2 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 145,1 K RON | |
| 90 | 90.GARTEK SRL▲ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 14,2 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 91 | 91.LIVASTI SRL▲ 50 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 14,1 %▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 22,8 K RON | |
| 92 | 92.CRAMILI PLAST SRL▼ 56 | Sat Puşcaşi, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 13,8 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 55,2 K RON | |
| 93 | 93.XERODACA S.R.L.▼ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 13,8 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 109,2 K RON | |
| 94 | 94.EDICIMMIM S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 13,7 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 197,2 K RON | |
| 95 | 95.AVANDE-TEX S.R.L.▲ 61 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 13,6 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 60,3 K RON | |
| 96 | 96.CONFECTII VASLUI SA▲ 49 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 13,4 %▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 4,9 mil. RON | |
| 97 | 97.APISROM SRLnou | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 13,1 %▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 3,2 mil. RON | |
| 98 | 98.BIA-PEDRO S.R.L.nou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 12,3 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 55,5 K RON | |
| 99 | 99.OMB SERVICE DE CIOCAN CARMEN SRLnou | Sat Dumeştii Vechi, Comuna Dumeşti, Vaslui | 11,8 %▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 252,9 K RON | |
| 100 | 100.MOBILARTE SRL▲ 7 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 11,6 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 221 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Vaslui
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
2 firme · 606,3 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
8 firme · 177,4 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
7 firme · 174,3 mil. RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
3 firme · 73 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
71 firme · 64,3 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
47 firme · 64,1 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
3 firme · 61,6 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
27 firme · 54,6 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
7 firme · 49,4 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
26 firme · 31,9 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
37 firme · 27 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
12 firme · 25,7 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
7 firme · 21,5 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
2 firme · 20 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
30 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
1 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
23 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
4 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
6 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
27 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
10 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 2892
Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
1 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
2 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
8 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
4 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
3 firme · 7 mil. RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
3 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
16 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
4 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
12 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
11 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
8 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
1 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
9 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
13 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
5 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
3 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
7 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
10 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
17 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
3 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
7 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 2891
Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
1 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
2 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
8 firme · 1 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
7 firme · 968,3 K RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
4 firme · 957,9 K RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
2 firme · 919,1 K RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
3 firme · 834 K RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
4 firme · 783,7 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
2 firme · 726,6 K RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
8 firme · 707,7 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
3 firme · 667,5 K RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
3 firme · 570,6 K RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
1 firme · 547,2 K RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
8 firme · 522,9 K RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 515 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
3 firme · 502,7 K RON
CAEN 1393
Fabricarea de covoare și mochete
1 firme · 480,1 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
2 firme · 474,7 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
2 firme · 474,3 K RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
2 firme · 348,7 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
6 firme · 332,2 K RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
1 firme · 328,9 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
2 firme · 305,1 K RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
2 firme · 294,1 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
1 firme · 269 K RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
1 firme · 250,8 K RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
5 firme · 235,3 K RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
1 firme · 229,8 K RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 218 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
2 firme · 217 K RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
2 firme · 179,3 K RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
1 firme · 173,2 K RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
2 firme · 157,1 K RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
1 firme · 150 K RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
2 firme · 112,3 K RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1 firme · 111 K RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 94,1 K RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
2 firme · 92,9 K RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
1 firme · 81,1 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
2 firme · 78,7 K RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
1 firme · 65 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2 firme · 57,4 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 53,6 K RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 24,7 K RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
1 firme · 22,1 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 21,5 K RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
1 firme · 15,9 K RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
1 firme · 13,4 K RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 1,6 K RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
1 firme · 0 RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 0 RON
CAEN 1431
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
1 firme · 0 RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
1 firme · 0 RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 0 RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
1 firme · 0 RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
1 firme · 0 RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
1 firme · 0 RON
CAEN 3030
Fabricarea de aeronave și nave spațiale
1 firme · 0 RON